Topiknyitó: Vazsmegyei 2018. 06. 24. 22:31

MI HAZÁNK MOZGALOM -zászlóbontás- Minden magyar felelős minden magyarért!  

A következő hónapokban elkészítik a Mi Hazánk Mozgalom programját. Társadalmi vitára bocsátják a szervezet alapító nyilatkozatát, melyet a tervek szerint az államalapítás ünnepére, augusztus 20-ra véglegesítenek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2018. 07. 04. 16:47
Előzmény: #738  salve
#740
Azt gondoltam, hogy látszik a hsz-ből, hogy ez egyértelmű...
signal2
signal2 2018. 07. 04. 16:46
Előzmény: #736  salve
#739
Tény, hogy Orbán Viktor a rendszerváltás utáni legtehetségesebb politikus, akinek ráadásul mindig van víziója az országról, és nagyon érti a magyar nép gondolkodását. Bármikor, bármiről tud úgy beszélni, hogy azt a legtöbb ember megértse és befogadja. Ez elfedi azt, hogy ideológiailag és céljaiban sem következetes, és a módszerei is sokszor kifogásolhatóak, viszont csak magas szinten. 
Amíg nem kerül elő egy hasonlóan tehetséges politikus vele szemben (még azt sem mondom, hogy feltétlenül az ellenzékben, ez lehet akár fideszen belül is), addig marad. Főleg, amíg a világgazdasági környezet is a keze alá játszik. Ahogy korábban leírtam, és róla sem gondolom, hogy az országbak rosszat akar, az viszont elég nyilvánvaló, hogy aki nincs vele, az ellene van, és azokat úgy is kezeli. Aki segíti, azt viszonozza, aki kritizálja, vagy az ellenfele, azt eltapossa. És szerintem is ebben nyilvánul meg a megosztó szerepe. Merthogy a kritikát például igényelnie és nem kizárnia kellene, mert a kritika vita sokszor jobb megoldásra vezet. Ez pedig gyakorlatilag kihalt.
salve 2018. 07. 04. 16:45
Előzmény: #725  signal2
#738
rendben
de a lényegre nem reagáltál (óh, nem is tudom miért...). merthogy a végén azt kérdeztem, mi volt előbb: tv székház ostrom és zavargás, vagy az öszödi beszéd, ami mindezt kiváltotta?!
merthogy akkor megismétlem: ha felelős kormányzás, korrekt kormányzás lett volna, akkor nem kellett volna elmondani az őszödi beszédet = beismerni hogy hazudtak és átverték az embereket azaz hazug kampánnyal nyertek választást 2006-ban. majd a beszéd nyilvánosságra került, és ez a radikálisok egy csoportjának annyira nem tetszett, hogy az erőszaktól sem riadt vissza! ugye elismered hogy ők nem azért trokolltak utcai erőszakcselekményekbe mert épp olyan kedvük volt HANEM AZÉRT, mert példátlan módon átverte és felbosszantotta őket  a kormányzati képmutatás! elismered ???
signal2
signal2 2018. 07. 04. 16:37
Előzmény: #735  Vazsmegyei
#737
salvénak válaszoltam. Hoztam neki egy példát, amely árnyalja a tuti mondandóját. Egy általános felvetésére hoztam egy külföldi példát. pampa belepofázott, és egyből összekapcsolta az ellenzék ócsárolásával, miközben én nem érintettem a belpolitikát. Te meg próbálod védeni. Nagyon szánalmas. Már bocs. Szakadjunk már le a témáról. Majd salve válaszol, ha akar.
salve 2018. 07. 04. 16:35
Előzmény: #724  signal2
#736
itt szerintem összecsúsztak dolgok
nem nálad, hanem ennemyofthe people-nál
ő azzal vádolja a fideszt hogy úgymond lerombolta volna a nemzeti egységet is meg az országot is folymatosan rombolja.. erre reagáltam én azt, hogy ő ezt az egészet nagyon érzelmi alapon és elfogultan látja és keveri is. azt állítottam hogy a szocikhoz képest semmiben sem volt sem nemzetárulóbb, sem nemzeti egységbontóbb, sem országrombolóbba fidesz, sőt!..neki ma az ellenzékhez képest egy stabil társadalmi támogatottsága van, ezt állítottam - ha tetszik ez egyeseknek, ha nem
jelemző példa: Bolgár György a Klubrádióban évek óta tart egy sorozattot amiben pártembereket hív fel  és ellenzéki választópolgárok telefonálnak be: megkéri őket, próbálják összedobni ötletbörzén, "mit kéne tennie/mondania/kampányolnia az ellenzéknek ahhoz, hogy megbonthassa a fidesz mögötti egységet, elrabolja szsvazóit és nyerjen választást..az eredmény ápr. 8. óta ismert, hogy mire jutottak..
Vazsmegyei 2018. 07. 04. 16:29
Előzmény: #729  signal2
#735
Mit kellett volna mondania egy kőkorszaki hasonlatra? És még rajta kéred számon a választ, ami bizony nagyon nem kőkorszaki volt, hanem közelmúlti kormánynyilatkozat felelős kormánytényezőtől! 
Miből gondolod, hogy két sor nem érdekfeszítő megállapításodra komoly választ várhattál? És még kötözködést feltételezel! Kicsit nagyon nem érthető!
És ebből alakulnak mindig  ki a semmitmondó kérdés-feleletek!
signal2
signal2 2018. 07. 04. 16:19
Előzmény: #732  pampa
#734
Ezt arra írtam példának, hogy nem mindenhol lát országrombolást a vesztes párt. Semmi mást. Értetlen meg azért vagy, mert leírtam, hogy nem érdemes erről többet beszélni, mégis erőlteted. Méghozzá próbálsz a saját szájízednek megfelelő jelentéstartalmat adni a mondandómnak. Nem kell, befejezhetjük.
Seismic 2018. 07. 04. 16:13
Törölt hozzászólás
#733
pampa 2018. 07. 04. 16:13
Előzmény: #731  signal2
#732
signal2
ma, 13:08 előzmény: #719  salve #724
A németajkú országokban egészen jól meg tudnak egyezni a pártok a fontos kérdésekben, és tudnak higgadtan, normális hangnemben és érdemben vitázni egymással. Szóval nem egyértelmű, amit írsz. Az országrombolás, vagy nemzettudat-rombolás nem egyenlő azzal, hogy ez meg az nem tetszik mindenkinek. Nagyon nem."
.
Nehéz ezt nem úgy értelmezi, hogy hiányolod idehaza ezt a politikai magatartást.
signal2
signal2 2018. 07. 04. 16:04
Előzmény: #730  pampa
#731
Te elég értetlen vagy...
pampa 2018. 07. 04. 15:41
Előzmény: #729  signal2
#730
Miért nem kérte számon az ATV  2002-2010 között a Kormánytól a konstruktív kormányzást?
Miért csak akkor hiányolja, hiányolod amikor a ballib oldal ellenzékben van?
.
A FIDESZ ezen szakasz alatt benyújtott módosításait rendre lesöpörték napirendről....
signal2
signal2 2018. 07. 04. 14:32
Előzmény: #728  pampa
#729
Miért jössz olyan példákkal, akiket én szintén nem tartok sokra? Ettől megnyugszol?
Egyébként látszik ezen a kötözködésen, hogy el sem olvastad, mire írtam. Egyáltalán nem ez volt a lényege, szóval hagyhatjuk is.
pampa 2018. 07. 04. 14:31
Előzmény: #727  signal2
#728
Lendvai Ildikó:
.
A kormány  számára az országgyűlési többség akarata fontos nem "statisztikai támogatottság".......
signal2
signal2 2018. 07. 04. 14:25
Előzmény: #726  pampa
#727
A kőkorszakban nem mondott valamit egy törzsi vezető, hogy mit vár el, amely alapján igazolható a mostani kormányzás?
pampa 2018. 07. 04. 14:23
Előzmény: #724  signal2
#726
Konstruktív politizálás?
.
Gondolom csak akkor fontos amikor a ballib oldal ellenzékben van!
Horn kormány alatt megkapta a FIDESZ, ha nem tetszik ahogy zajlik a kormányzás.....nyugodtan hazamehetnek a Parlamentből.....
signal2
signal2 2018. 07. 04. 13:58
Előzmény: #707  salve
#725
"sok téveszme kering arról, ki mit és mennyire szervezett a 2006 őszi zavarágosk idején. ami Toroczkait illeti, igen nem kért bocsánatot azért ami a Szabadság téren történt (hogy ő ott abban dekára mérve miben és mennyir felelős az ott történtekért, azt nem is tudom megítélni, menteni sem akarom nem voltam ott, csak a médiából tudjuk hogy kb. mi történt)"
.
Hát, Toroczkai ezt írja saját honlapján:
"Miután 2006. szeptember 16-án a szlovák rendőrség törvénytelenül letartóztatott a magyargyűlölők által megvert Malina Hedvig melletti kiállás miatt, a pozsonyi fogdából szabadulva érkeztem a budapesti Kossuth térre, ahol már egy napja tartottak a tüntetések Gyurcsány Ferenc őszödi beszéde miatt. A spontán szerveződő demonstrációk színpadát és hangtechnikáját az általam vezetett mozgalom tagjai kezdték biztosítani.A tüntetők petíciót fogalmaztak, amelyet a Magyar Televízió vezetésének szerettek volna átadni, s erre a feladatra engem kértek fel. Először, a televízió vezetésének esélyt adva, csupán néhány társammal vittem át a petíciót, majd mivel az átvételt megtagadták, és az In-Kal Security őrei a rendőrséggel fenyegettek minket, visszatértem a Kossuth térre, ahonnan több ezer tüntetővel mentem vissza a MTV székházához.
Miután az első rendőri erőszakot követően az ostrom megtörtént, és a tömeg több órás harc után elfoglalta a székházat, a televízió sugárzását lekapcsolták, a petíciót pedig csupán a helyszínen lévő rendőrök vezetőinek és egy ott maradt szerkesztőnek tudtam átadni.
Ekkor, az ostrom végén készült az a híres fénykép, amikor egy rendőrautó hangosbeszélőjén keresztül szólok a tömeghez, ekkor tájékoztatom őket arról, hogy győztünk, átveszik a petíciót, nyugalomra intettem, kértem, hogy szűnjön meg az erőszak."
signal2
signal2 2018. 07. 04. 13:08
Előzmény: #719  salve
#724
A németajkú országokban egészen jól meg tudnak egyezni a pártok a fontos kérdésekben, és tudnak higgadtan, normális hangnemben és érdemben vitázni egymással. Szóval nem egyértelmű, amit írsz. Az országrombolás, vagy nemzettudat-rombolás nem egyenlő azzal, hogy ez meg az nem tetszik mindenkinek. Nagyon nem.
signal2
signal2 2018. 07. 04. 13:05
Előzmény: #707  salve
#723
Persze, hogy elismerem, hogy az őszödi beszéd miatt indultak zavargások, sőt az is teljesen egyértelmű, hogy 2004-2006 között gyakorlatilag nem folyt kormányzás, csak túlélés. 
Én ugye arra reagáltam, hogy Gyurcsány nem kért bocsánatot a békés tüntetőktől. Nos igen, lehet tőlük bocsánatot kérni, csakhogy nemcsak békés tüntetők voltak ott, hanem konkrétan már 1 hónapja mentek a zavargások Budapesten, és aznap konkrétan barikád-emelés és tankelkötés is történt, pár száz méterre az Astóriától. Ha valamelyik békés tüntető az Erzsébet-tér irányába indult, ahol a rendőrök és a tüntetők között összecsapás volt, akkor nem tudom, mire számított. Ettől még természetesen az egész történet szégyenteljesnek nevezhető, főleg, ahogy a rendfenntartók ezt kezelték. Nem hiszem, hogy váratlanul érte őket, ergó úgy nem készültek fel rendesen, hogy erre lehetőségük volt. Azt sem értem, hogy Gyurcsány mit csinált még 2 évig a miniszterelnöki székben, 0 társadalmi támogatottság mellett. Igazából nagyon jót tett a fidesznek (az országnak nem), hogy maradt, és szépen megvárta a 2008-as válságot. Ha 2006-ban távozik, akkor Orbán Viktort érte volna.
salve 2018. 07. 04. 12:45
Előzmény: #713  Törölt felhasználó
#722
semmit sehonna nem vettem át, csak jártatom az agyam..
csak próbálom veled megérttetni amit a választások eredményeiből és a társadalmi folymatok változásaiból 2006 óta le lehet vezetni
ennek semmi köze sincs egyik párt ideológiájához sem! tudod mit mondok neked? én a kormánypártinak meg allenzékinek mondott médiát is egyformán követem: és úgy hogy engem nem az érdekel, KI mond/állít vmit (pártoktól függetlenül meg politológusoktól függetlenül) hanem azt, hogy MIT mond, ok?
és utána összevetem az a különböző érveket, ennyi. nem nagy ügy, csak ajánlani tudom mindenkinek, mert ez az egyetlen esélyed arra hogy legalább egy relatíve objektív képet kapj arról, ami körülötted történik (vagy abban az országban ahol élsz). nem emléksezl arra amit párral előbb írtam neked? megismétlem: ha bárki alapít egy olyan pártot és programoit ami ütősebbenk/jobbank tűnik a fideszénél, egyáltalán nem kizárt hogy őrájuk szavaznék, ok?! én mindig a kisbbik rosszank tűnőre szsvazok, mert nincsenek illúzióim, ok? ilyen egyszerű, szabad a pálya, hiszen ne feledd: 2006 ban még a szokciknak volt annyi stabil szsvazójuk, mint 2010 óta van a  fidesznek.. semmi sincs soha örökre eldöntve, csak jó programokat kell csinálni és hiteles átütő politikusokkal negnyerni egy választást
bigyula 2018. 07. 04. 12:34
Törölt hozzászólás
#721

Topik gazda

Vazsmegyei
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek