Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 07:22

Mégis hogy lehet, hogy Magyarországon 3 millió ember tartja el a másik 7 milliót is?  

már miota igy van szégyen,sok léhütö,és nemhogy nem dolgoznak,mindenféle kedvezményt kapnak,
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2017. 09. 29. 13:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#40
A tuzolto megvedi a gyartosort a lakohazat es a termelo embert. Nelkule az orszagos termeles sokkal kissebb lenne mert sokkal tobb gyar egne le ( igaz pl none a termeles is hisz ujra fel kene huzni epuleteket :) ). A mentos megved attol hogy 30 evesen elverez es meg "termelhes" jo 20-25 evig. Nelkuluk az orszag lakossaga par tizezerrel kevesebb lenne es igy nagy "termelo" kapacitast mentenek meg az orszagnak. Es milyen termelo munkat vegeznenek az emberek ha mar szamolni se tanultak volna meg az altalanos iskolaban. En is gondolkodtam ogy korabban hogy a versenyszferas tartja el a tobbit de ez ettol azert bonyolultabb. Sz allamsufera is rengeteg szolgaltatast nyujt ( vagy legalabbis alap esetben kene neki ) amivel a versenyszfera mukodeset segiti.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 13:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
Világos, tehát az orvos, aki az adóból kap fizetést az eltartott. Ha viszont pl. fizetős lesz az egészségügy, akkor már nem eltartott. Azért szerintem az neked is világos, hogy igazából az eltartotti minőség nem attól függ, hogy közvetlenül fizetünk neki vagy közvetetten az államon keresztül (a beszedett adóból). Szerintem az eltartott az, aki nem teljesítmény ellenében, hanem anyagi, társadalmi vagy egyéb helyzetére tekintettel kap juttatást. Pl. ha van gyereked, akkor részben te is eltartott vagy, mivel a gyerekre tekintettel kapsz családi pótlékot, adókedvezményt, ingyenes oktatást, amihez ugye hozzájárulnak a gyermektelenek is az adójukkal.
hatosa 2017. 09. 29. 12:41
Törölt hozzászólás
#38
Peterbond 2017. 09. 29. 12:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#37
Es mi szamit termelo munkanak? Csak a gyartosoron dolgozok?Esetleg a mernokok? A kamionos termelonek szamit?A penztaros mar nem valodi munkat vegez?A marketinges "termel" valamit vagy o mar eltartott?A tuzolto aki eloltja a kigyulladt raktart termelt valamit? O akkor nem is vegez munkat? A szamviteles es penzugyes az termelo munkanak szamit a cegnel?
elemes
elemes 2017. 09. 29. 12:15
Előzmény: #7  _Bekre_Pal_
#36
nem hiszem, hogy a háztartásbeli aktívnak számítana Svédországban. inkább az a jellemző, hogy nem nagyon mennek nyugdíjba. simán dolgoznak még 70+ évesen.
hatosa 2017. 09. 29. 11:59
Törölt hozzászólás
#35
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 11:56
Előzmény: #31  Peterbond
#34
Valóban bonyolult (mondjuk a termékdíj az főleg az uniós előírások, az áfa meg az uniós irányelv miatt), de a bonyolultság egyrészt az adózás természetéből fakad: mindenképpen többféle adó kell, mert ha csak egy van, akkor az nagyon magas és az adózók mindenképpen megpróbálják kikerülni, pl. már Mátyás királynak is meggyűlt a baja az adó miatt inkább összeköltöző jobbágyokkal (az ő adóját kapunként vetették ki), másrészt amiatt, hogy az adótörvényekkel társadalompolitikai célokat is próbálnak indukálni, segíteni, pl. adókedvezmények. Harmadrészt pedig maga a társadalom is bonyolultabb lett, pl. Kádár alatt csak alkalmazott volt, ma már munkavállaló, egyéni vállalkozó, társas vállalkozó, segítő családtag, külföldről jövedelmet szerző, stb. Hogy magunkról is hozzak példát, Kádár alatt nem volt árfolyamnyereség, certi, opciós ügylet, stb. Normális országokban azért jellemzően időnként össze szokott ülni egy agytröszt, aztán megvizsgálja, hogy esetleg mi felesleges és mi nem, de nálunk ilyen sose volt. Egy jó példa országunk működésére: Kádár alatt minden központosítva volt, aztán jött a rendszerváltás és mindent decentralizáltak (ment az oktatás nagy része meg az egészségügy egy része az önkormányzatokhoz) mert az az ideális, most meg újra megyünk a központosítás felé, mert most meg ez az ideális.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 11:43
Előzmény: #30  Phylaxa
#33
A négymillióban elvileg nincsenek benne a külföldiek.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 11:39
Előzmény: #20  elemes
#32
Az alacsonyabb SZJA-ért cserébe ott a magasabb áfa, plusz közvetve mindenki fizeti a különadókat. Ami pedig a szolgáltatásokat illeti, ma már nem játszik semmiféle állami egészségügyi rendelés, mert sok hónappal későbbre kapsz időpontoty egy átlag dolgozó ember tűl elfoglalt ahhoz, hogy kisebb gondjait így intézze, a nagyobb bajoknak meg már súlyos következményei lennének addigra. Én már háziorvost is magánt keresek, mert nagyjából a kókler és a szenilis maradt, illetve a kettő kombinaciója (antibiotikumot ír fel influenzára, kalciumot allergiára, esetleg homeopátiát propagál). Szülés meg ma már őrület lenne nem magán úton. Az oktatás majdnem teljesen megsemmisült, ami maradt belőle, az a korabbiaknál is poroszos. Nem tudom mit fogunk csinálni, ha gyerekünk lesz, az is lehet, hogy épp ezért inkább elköltözünk más országba. Az okmányintézés is majdnem teljesen összeomlott, a propagandával szemben nem minden kormanyablak tud intézni mindent, meg a legtöbb ügyben nincs köszönet, online 1,5 hónapra lehet foglalni időpontot, de mindig egyből betelnek, telefonon 1-2 hónapon belül adnak 10 nap határidejű ügyekre, időpont nélkül teljes nap szabival talán van valami halvány esély bejutni. De még sorolhatnám, hogy más területeken mi van.
Peterbond 2017. 09. 29. 11:39
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
A kissebb allam nem csak azt jelenti hogy privatizalod az egeszsegugyet vagy a rendorseget. Leginkabb a sok burokracia ami rossz. A 30 hivatal 70 adofajta 40 illetek es 400 engedelyezes es eljaras. Es meg ezen belul is azok bonyolultsaga. Pl termekdij eseteben tudod mennyire meg van bonyolitva a dolog? Pedig ez egyetlen "kis" adofajta. Megis bonyolultsagban tudd kemenyebb lenni afa es jovedeki bevallasoknal. Csak mibt pelda emlitettem.
Phylaxa 2017. 09. 29. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#30
Szerintem nem lefelé mentünk, de tényleg nincs fogalmam sem, hogy a versenyszférában mennyi a foglalkoztatott, aki itthon is adózik. Aki pedig külföldön dolgozik és adózik, azt ne számítsuk már bele. Ők azokat tartják el, akiknek adóznak.
Peterbond 2017. 09. 29. 11:34
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#29
Egy jo munkaero versenyszferaban tobbet tudd keresni. De a rossznak ott nem volna helye. Nekik az allami szfera tokeletes. Es pont ezert mondom hogy jelen hatekonysag mellett nmunkaero hiany van. De ha testverem munkatarsaibol meg 5 vennel fel ugyanugy nem lesz senki aki felvenne a telefont delutan. Meg ha ocsembol lenne meg 3 elvinne azt amit most 10 fo vissz. Igaz ez a negy fo 1.5 szerest keresne a versenyszderaban. De osszesen igy is max 6 egysegbe kerulnenek. Igy viszont fizetunk 10 et de 10 minkahely van nem 6 es nincs 4 ( valijaban 10 ) munkanelkuli mert felszivja az allami szektor.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 11:32
Előzmény: #25  Peterbond
#28
Így van, de ez már messzebbre vezet, ehhez előbb el kéne döntenünk, hogy milyen államot akarunk. De nem biztos, hogy mindig a kisebb állam a jó vagy olcsóbb, pl. fajlagosan az USA egészségügyi rendszere a legdrágább.
Peterbond 2017. 09. 29. 11:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
Kifejtened mi ez a "valodi" tartalom?
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 11:25
Előzmény: #23  Peterbond
#26
Persze, hogy van egy csomó csókos, alibi hely, de már nem ez az általános. Az általad is említett kormányablakokban, egészségügyben, navnál, tb-nél, kormányhivataloknál, államkincstárnál és még sorolhatnám, per pillanat már mindenhol munkaerőhiánnyal küzdenek, és ugye miért lépnének ki az alkalmazottak, ha jó fizetésért keveset kell dolgozni.
Peterbond 2017. 09. 29. 11:25
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#25
A masik reszevel viszont teljesen egyetertek. Az is erdemi ertekteremto munkat vegez aki allami szferaban dolgozik ( gondoljunk csak a mentosokre tuzoltokra de ugyaniilyen elvileg az oktatas is ) Ellenben eleg nagy resze a burokracianak csak az on letezese miatt szukseges. A sok hivatali emberre azert van szukseg hogy mukodtesse azt a burokraciat amit az allam maga altal hozott torvenyeivel ir elo. Lasd a sok illetek es ado kezelese. A sok okmanyiroda engedelyeztetes es a tobbi. Egy reszere biztos szuksrg van egy resze viszont felesleges. Es ezen felul szinten kerdeses a rendszer hatekonysaga mert ha egy hivatalra vagy eljarasi folyamatra szukseg is van nem biztos hogy nem volna e eleg harmad ennyi ember normalis hatekony mukodes mellett.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 11:21
#24
A KSH honlapján utána nézhettek, ha akartok, a második negyedévben belföldön (közmunkások nélkül) kb. 4 millió ember dolgozott (alkalmazott, vállalkozó, stb.), ebből kb. 700 ezer (ennek most nem néztem utána, csak emlékezetből) lehet az állami alkalmazott (az állami cégek nélkül).
Peterbond 2017. 09. 29. 11:17
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#23
Hat biztos igy van ez nalatok. Az en testverem is allami szferaban dolgozik. Hat amit o mesel munkamoralrol az inkabb az ellentete. O fiatal meg a tobbseg eleg idos. Hat az olyan sztorik mindennaposak hogy csak o veszi fel a telefont mert a kollegak ugy vannak vele hogy delutan ok mar nem beszelnek ugyfellel. De mondhatnek ezer masik peldat amin lazszodik hogy o friss emberkent meg nem szocializalodott hozza es osszehasonlithatatlan mennyivel tobbet tudd elvegezni. Es nem panaszkodasbol mondja mert szerinte egyaltalan nem megterhelo az amennyit csinal. Amikor nekem mesel neha pislogok csak hogy ami naluk kemeny nap az nalunk egy laza nap lenne max. De pl a kormanyablakokkal nekem pozitiv a tapasztalatom. Amikor ugyet kellett inteznem minden ment gyorsan szepen es varakozni is csak keveset kellett. Ebben pl latok fejlodest az elmult 5-10 evhez kepest.
hatosa 2017. 09. 29. 11:04
Törölt hozzászólás
#22
Phylaxa 2017. 09. 29. 10:59
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#21
3 millió ember? A 90-es évek végén 1,7 millió tartotta el. Az nagyon jó lenne, ha ez 3 millára nőtt volna, de kizártnak tartom. Nem itt tartanánk.

Topik gazda

COLOP
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek