Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 08. 15. 07:22

Mégis hogy lehet, hogy Magyarországon 3 millió ember tartja el a másik 7 milliót is?  

már miota igy van szégyen,sok léhütö,és nemhogy nem dolgoznak,mindenféle kedvezményt kapnak,
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HPeter76
HPeter76 2017. 10. 01. 14:43
#202
a francba szétcsúszott.. lényeg ott van.. Államadósság ítt lehetne legtöbbet megtakarítani!!
HPeter76
HPeter76 2017. 10. 01. 14:37
#201
Fenti témához annyit rendszeváltás óta semelyik kormány nem állt bele közalkalmazottakat csökkentené.. -na most egyedül a Momentum tűzte zászlajára!! Nevezhetném én ezt ""bújtatott"":)munkahelynek...Ország méretéhez Képvisekők száma STIMMEL.. Azt is a Fidesz merte meglépni... Na aktuális lenne Állami szervezetek leépítése...Se a Jobbik,se Fidesz,se az MszP,se a DK,se LMP-ek!! Egyáltalán,hogy jön ez képbe választások előtt!! Hatalom éhségük annál erősebb ilyenekre ADJANAK.. Ahogy eddig nem merték meglépni ezútán meg úgyse!! Hiszen erre rá menne a kormány!! Lelehetne bontani ezt a nagy létszámot szó se róla.. SZAKASZOSAN.. megaztán modellezni kellene..(mechanizmúsok szerint) vegyük/tegyük nonprofit szervezeteknek!! Elmondhatjuk minden kormány jószándéku volt Állami szférához, hiszen leépítést terén idáig nem sokat tettek.. na meg a másik nem volna szabad megvárni még FELÜRŐL(Eusok) ELRENDELIK!!! na hagy szóljon.. :)
Peterbond 2017. 10. 01. 14:35
Előzmény: #198  gyula1971
#200
Ja menjen. Mindenkinek ott kellett volna maradni. 500-an talan le is kaszalnatok es begyujtenetek 3 het alatt annyit amennyit egy nap egy kombajn letudd egy emberrel. Bocs ketto mert el is szallitja a teherautoval valaki. Komolyan ennyien elnek kozepkori gondolkodassal...
Peterbond 2017. 10. 01. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#199
Az adoek 55% koruli. Ergo allam nem is nagyon tudd osszesen tobbet kolteni mint amennyut nalad hagy alapbol. Tehat az allami szfera ossz bertomege es a versenyszferae max egal lehetne. DE mivel allam ad olyasmiket is mint CSOK foldalapu tamogatas beruhatas tamogatas es ezer mas juttatas a versenyszferanak igy abbol az 55 szazalekbol nagyon sok jut vissza is. Szoval kerdesednel maradva a versenyszderaban osszesegeben tobb marad mint amennyit a mukodesere elkolt az allam. Az persze teny hogy volna mit ezen is faragni. De ez az ubermens gondolkodas se jo hogy en elsobbrendilu polgar vagyok mert az en adombol ellbek sokan.
gyula1971
gyula1971 2017. 10. 01. 14:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#198
Így van, aktatologatás helyett menjenek a mezőre kapálni és kaszálni.
Peterbond 2017. 10. 01. 14:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#197
Kombajn nelkul is volt. Meg kasza nelkzl is? Persze hogy volt. Termelt is vagy 2 szeres termest. Voltak is ehinsegek 100 ad ekkora nepessegnel. Tudod mar az eket is kovacsok allitottak elo. Kereskedelem nelkul meg sose jutott volna el a paraszthoz. Mondom cisszamehetunk az oskozossegig es az onellatasig de mar az okor ota van kereskedelem mert az emberek rajottek hogy kozosen munkamegosztassal tobbre viszik.
hatosa 2017. 10. 01. 13:52
Törölt hozzászólás
#196
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 01. 13:41
Előzmény: #194  upgrayeddAKS
#195
Ja, és én egyik szolgáltatást sem veszem már igénybe (nem járok orvoshoz, kórházakba, stb.), mégsem sajnálom annyira a befizetett járulékaimat. Az alsóbbrendű seggzsernyákoktól sajnálom a fizetésüket, mert ba..nak tenni érte (nyilván most kicsit sarkítottam, de nem sokat), meg a patkány-politikusoktól és azok holdudvarától, meg a kamurokkantaktól, stb. De az orvosoktól, ápolóktól egyáltalán nem, pedig tudom, hogy nem mind tesz meg mindent emberileg, a tanárokra meg pláne igaz ez, és tőlük sem sajnálom igazából. Van még egy csomó patkány, amiket a kamurokik mellett nem soroltam fel, de olyan hosszú lenne a lista, hogy valahol muszáj abbahagyni...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 01. 13:34
#194
Mindig megmosolyogtat, amikor egy idióta fidesznyik a közpénzek herdálását kéri számon. Az nem fáj az untermenscheknek, hogy a genetikai hulladék kurmányaink marhaságokra herdálnak el sokszáz milliárd HUF-ot évente, de az igen, hogy mondjuk az orvosok, tanárok, ápolók, stb. fizetését meg-megemelik hébe-hóba. Az sem fáj nekik, hogy egyes unternyuggerek (pl. alsóbbrendű sza..zsernyákok) korkedvezménnyel mentek nyugdíjba, és mellett sokan svarcban még dolgoznak is, vagy a sok kamuroki, stb. Na az nem baj, a szent tehénként kezelt nyugdíjasokhoz nem szabad piszkálni, mert mindegyik patkánykúrmány belőlük él. Eszem megáll, hová züllött ez a (nagyrészt) szolgalelkű patkányokból és egyéb idiótákból álló ország...
Peterbond 2017. 10. 01. 13:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#193
Nincs elso szamu csoport. Ki a fontosabb a paraszt aki ellelmet allit eli vagy a gyari munkas aki a kombajt epiti meg hozza? Mindkettore szukseg van a mukodeshez. Ugyanigy rendorseg nelkul mire menne a boltos vagy barmelyik termelo. Nincs felsorendubb ember. Ahogy nincs tobb jogod a boltossal vagy eladoval szemben sem mert te vagy a vevo ugy nincs az okmanyirodassal szemben sem de persze neki se veled szemben.
Phylaxa 2017. 10. 01. 12:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#192
Addig amíg kiforrja magát, addig miből fizeted ki a nyugdíjasokat nagyjából 0 értékvesztéssel? Hitel? Hajrá! Utána már ki sem tudná forrni magát. :)
Törölt felhasználó 2017. 10. 01. 12:29
Törölt hozzászólás
#191
Törölt felhasználó 2017. 10. 01. 12:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#190
saját
Törölt felhasználó 2017. 10. 01. 12:27
Törölt hozzászólás
#189
hatosa 2017. 10. 01. 12:06
Törölt hozzászólás
#188
Peterbond 2017. 10. 01. 11:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#187
Ugy hogy lesznek akik nem az oskozosseg idejenben szeretnenek elni :). Ugyanugy eletkeptelen amit te mondasz ahogy eletkeptelen egy varos elete is onmagaban.
Peterbond 2017. 10. 01. 11:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#186
Bocs de tevedesben vagy. Nem azert fizeted akkor is ha nem veszed igenybe mert allam kenyszerit hogy eltartsd oket. Ez max a nyugdijasra igaz a feloszto kirovo rendszer miatt meg a segelyekre. Az allami szolgaltatasoknak van egy dija. Azert szedik be mindenkitol mert a nepesseg jo resze nem tudna kifizetni maga igy potoljak attol aki nem veszi igenybe es igy lehet hogy mindenki megkapja. Kulonben egy serv vagy vakbelmutetet egy minimalberes az eletbe nem tudna kifizetni. En meg kb 18 eves koromtol befizettem 5-6 millio egeszsegugyi jarulekot es kerultem vagy szazezerbe az egeszsegugynek. Mas meg befizetet 1 milliot se es 2 mutettel 4 millioba kerult. Ugyanez a tobbivel is. Ha mindenki szamara "ingyenesse" akarsz tenni egy szolgaltatast azt csak igy tudod hogy akkor mindenki kotelezoen fizeti. Lasd pl kotelezo gepjarmu biztositas. Fizetem meg ha 10 ev alatt nulla balesetem is volt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 30. 22:22
Előzmény: #17  mpagnes
#185
"Az irónia hiába vicces, mert attól még úgy van." Hahahahahahahahaha. (Stilszerűen.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 30. 22:14
Előzmény: #163  -pny
#184
8 általánossal (+esetleg érettségivel) nem veszik fel :)
Törölt felhasználó 2017. 09. 30. 15:06
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
biony
Törölt felhasználó 2017. 09. 30. 15:02
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#182
"ne felejtsétek el, hogy az állami szféra jövedelmei valósak, a többi viszont már nem annyira" Ezt ugye viccnek szántad? A korrupció fő nyertesei az állami szférában vannak. Még csak nem is összehasonlítható a "zsebbe kapó emberekkel". Még soha nem hallottál a mr. 10 és mr. 20%-okról ? Magyarországon az állami szerződéskötésnek az egyik jellemzője a túlárazás ellenszolgáltatásért.
hatosa 2017. 09. 30. 14:43
Törölt hozzászólás
#181
Phylaxa 2017. 09. 30. 14:31
Előzmény: #178  gambadoro
#180
Segítek én is. Hagyd a sulikat! Kopogtass be egy oviba! Ja, hogy ők is azok? Milyen meglepő. :)
Phylaxa 2017. 09. 30. 14:28
Előzmény: #178  gambadoro
#179
Szerintem kopogtass be egy iskolába és kérdezd meg egy tanártól, hogy vajon pedagógus-e! Gyorsabban ugorhatsz a következő hülyeségedre. :) Általános iskolában is megteheted, a tanító is pedagógus. :)
gambadoro 2017. 09. 30. 14:21
Előzmény: #177  Phylaxa
#178
tehát van a tanár és van a pedagógus rendes vagyok és segítségképpen megemlítem a tanítót is, de a fenti postulatum erre is igaz az, hogy te nem érted a különbséget, teljesen érdektelen eddig is tudtam, hogy freud-i elírás volt részedről a tanár szó alkalmazása
Phylaxa 2017. 09. 30. 14:17
Előzmény: #176  gambadoro
#177
Nálunk nincs tanári diploma pedagógus diploma nélkül. Egyébként Svédországban sem. Tehát, ha a tanár szót használod, akkor mindkét helyen pedagógusokról beszélsz. Ok? :) Az "utsatta området"-ben is tanárok tanítanak, akik természetesen pedagógusok. Ez a hivatalos svéd kifejezés a te zónáidra. :)
gambadoro 2017. 09. 30. 14:06
Előzmény: #173  Phylaxa
#176
a társadalom a tanárok munkájának tükre ezért, ami most van, nekik kéne fizetni amúgy örülök, h a tanár szót használod, svédországban még a nooooo gooooo-ban is PEDAGÓGUSOK vannak, azért is fizetik meg őket
Phylaxa 2017. 09. 30. 14:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#175
Hát öregem te nem maszlagokat írsz, hanem hazugságokat. Nézz már meg egy tanári alkalmazotti jogviszonyt. Kérdezd meg valakitől, ha nem találsz ilyet! Fogadd már el legalább a törvényeket, amikről írunk páran! :)
gambadoro 2017. 09. 30. 14:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#174
egyetlen adó érdekes az áfa, azt mindenki fizeti és ugyanannyit a többi játék a szavakkal mi az, h megtermeled? mennyit termelsz? a 3 gyerekes mennyit termel? az adó egy szám, az állam úgy írja át ahogy akarja és nem termeli senki
Phylaxa 2017. 09. 30. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#173
22 óra alatt nincs szerződés. Nincs alkalmazotti jogviszony. A 22 órát 26-ra pumpálják szakkörökkel, ebédeltetéssel, ügyelettel, napközivel. Ez a törvény és be is tartják. 26 órája van mindenkinek, akinek alkalmazotti jogviszonya van. Erre jön rá mindaz, ami bőven 40-re emeli. Ugyanis nemcsak az óraadás a feladat. Az, hogy te milyen törvénytelenségeket ismersz (szerintem csak szövegelsz), az már nem tartozik abba, hogy a tanároknak mi a kötelező.
Phylaxa 2017. 09. 30. 13:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#172
Ritkán szoktam ilyet írni: Ez egy jó nagy marhaság!!! 26 óra bruttó 300K mester fokozat, egyeteni végzettség 20 év munkavégzés. A fennmaradó 14 órát beosztják. Órára készülés, dolgozatjavítás, gyerekekkel való foglalkozás (gyere és beszélgessünk, mert valami nem megy rendesen), önfejlesztés stb. Ha nincs meg a 26 órád (22 a minimum), akkor szakkör, ebédeltetés, napköziztetés stb. fel kell tölteni 26-ra. Így működik. Ez van.
Törölt felhasználó 2017. 09. 30. 13:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#171
Ne menjünk már vissza az elejére, te nem adót fizetsz, hanem szolgáltatások árát. Akiről te beszélsz, tehát akiket te fizetsz az adódból az a nyugdíjas, meg a szociális segélyes, őket valóban te tartod el és amit erre fizetsz az az adó (bár nálunk megtévesztő módon egy részét járuléknak nevezik). Az eltérés ott van, hogy kötelezően beszedik tőled, akár igénybe veszed az oktatást, egészségügyet, stb. , akár nem. Részemről meguntam, viszlát.
hatosa 2017. 09. 30. 12:55
Törölt hozzászólás
#170
Törölt felhasználó 2017. 09. 30. 12:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#169
Mivel úgy tűnik, hogy te ahhoz a típushoz tartozol, akinek a véleményét nem befolyásolják az információk, részemről befejeztem ezt a felesleges eszmecserét.
-pny
-pny 2017. 09. 30. 12:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#168
Érvek helyett csak személyeskedés... Nincs tanár rokonom és én sem vagyok az, tehát nem vagyok érintett. Csak tudok gondolkozni. (egyébként van olyan valaki az ismerősi körben, aki tanárból villamosvezető lett, pont a fizu miatt) Ha szerinted ennyire jó fizu a tanári, akkor miért nem mész el tanárnak?
settevoltesette 2017. 09. 30. 12:38
Törölt hozzászólás
#167
settevoltesette 2017. 09. 30. 12:34
Törölt hozzászólás
#166
Törölt felhasználó 2017. 09. 30. 12:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#165
Ne izgasd magad, megoldják, ugyanis ezeknek a többsége rendelkezik képzettséggel, nyelvtudással, stb. és szükség esetén fizikai munkát is tudnak végezni, speciel van olyan tanár ismerősöm, aki a devizahitele miatt 3 évet húzott le Londonban pincérnőként.
settevoltesette 2017. 09. 30. 12:32
Törölt hozzászólás
#164
-pny
-pny 2017. 09. 30. 12:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#163
Miért nem mész el tanárnak, ha szerinted ennyire baromi jó a fizujuk?
Törölt felhasználó 2017. 09. 30. 12:30
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#162
Szerintem azért inkább az adatokból kéne kiindulni, a piaci szférában 1 985 ezren állnak alkalmazásban, de ezek csak az alkalmazottak, tehát a számban nincsenek benne pl .az egyéni vállalkozók, a saját bt-jükben, kft-jükben, stb. dolgozók, a nem egyéni vállalkozóként önálló munkát végzők, a vagyonukat hasznosítók (pl, ingatlan-bérbeadók), stb.
hatosa 2017. 09. 30. 12:28
Törölt hozzászólás
#161

Topik gazda

COLOP
2 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek