Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 06. 05. 19:41

LMP-HP  

Ha már annyira nagy kampány volt itt a szélső-jobboldalnak...



link



link



link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pedro_amigo 2009. 06. 09. 09:55
#60
Nem mintha a közelmúlt beírásait a topicba mind végigfutottam volna, de mint a párt indítói közül nem egy embert közelről ismerő személy néhány felvetésre szeretnék reagálni amik itt és jópár médiában megjelent az elmúlt napokban:
"LMP = újbaloldal, Szdsz ifjusági tagozat" : Szánalmas. Megjelenik egy nyiltan megbékélést és a ma már a világban egyre kevésbé létező ideológiai különbségeken átsiklást hirdető progresszív, alulról szerveződő józanész csoport és akkor a régi módszerekkel kezdik feketíteni. Ez különben egy Védegylet köré szerveződő csapat, a mag onnan jön.
"hülye sötét-zöldek, naívság, ideák." : Hát én azt gondolom ennek a lassan önmagát elpusztító világnak pont ilyen gondolkodásra van szüksége. HA magyarok évtizedes lemradással akarnak bekapcsolódni majd abba a nyugaton a civil társadalomban (nem feltétlenül a nagypolitikában!) már jó rég elkezdődött ökológiai centrikus gondolkodásba, ám lelkük rajta, de sokkal jobban járna mindenki ebben az országban ha hosszú idő után újra egyszer megelőznénk a régiós társainkat gondolkodásban. Utoljára a Kiegyezésnél voltunk erre képesek, na meg kicsit a Gengszterváltáskor. De ott csak kicsit.
"esélytelenek" - Tökéletes példája a tömegek elbizonytalanításának. :) 2,6% elsőre szerintem bámulatos. Próbáljon meg ma Magyarországon az élet bármely területén a semmiből alkotni valamit. Utánna értékeljen egy ilyen eredményt amit tagk összedobott pénzéből hoztak ki.

NA és mégvalami. Talán az egyetlen párt volt, amely csak annyit ígér folyamatosan: Ők megpróbálják, de nem a megváltást hozzák!! Mekkora érték a mai hazug világban!!
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:54
Előzmény: #56  watson
#59
watson,

"A Jobbik a gazdák, a vidék és a hazai vállalkozások mellett kampányolt, az LMP-HP a környezet, az életminőségünk javítására és a politikai feszültségek lebontására vállalkozott röviden.
(ezért is nyert meg pl. egy csomó volt kisgazdát /szerintem 8-10% is lehet/ a Jobbik akiket jól lenácizhatott a parlamenti bűnbanda)"

Igaz, de mindezt úgy kommunikálta, hogy húzzon haza aki nem magyar, meg Magyarország a magyaroké, cigányoztak, zsidóztak, inulatokat szítottak a külföldi tulajdonú vállalkozások ellen (nyilván inkább valami ellen, mint valami mellett, mert úgy eredményesebb)...

A baloldal csupán erre, az indulatkeltő provokációra válaszoltak - alapvetően szerintem sem helyesen...

A legviccesebb az egész Jobbik kommunikációjában az, hogy a listás képviselőik bemutatkozásában sorra leírják a származásukat, az egyik csupán ennyit ír: "Kun vagyok." :)

Már megbocsássatok, de ki nem szarja le, hogy milyen származású? Az ogy választásokra majd azt is beírják, hogy fehérbőrű, kék szemű?

Én nem ítélek mag senkit a származása miatt, arról ugyanis senki sem tehet. Sokkal inkább aszerint alkotok véleményt, hogy mit tesz, vagy mit kíván tenni... Remélem, nem vagyok ezzel egyedül...

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:49
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#58
Mégis kit, mit képvisel ez az LMP, azon kivül, hogy kisgyerek fotókkal kampányolnak?
A pedofilokat?

Kit érdekel az, hogy feszültségek vannak a politkában, a politika erről szól, érdekérvényesitésről, a politika nem babazsúr.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:42
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#57
Gudakes,

Igazat beszélsz, egyet is értek... :)

Valóban kevesebb pénzük van a kicsiknek, a fekete kampánypénzek is a nagyokhoz áramlanak inkább, mert a "támogatók" tőlük várjhaták majd nagyobb eséllyel a számukra kedvező protekcionista törvényeket...

A gond az abban van, hogy míg a magánszemély adófizetőknek az adóhatóság előtt már semmilyen titkuk nem lehet, minden információhoz hozzá tud férni a hatóság, addig a pártok finanszírozása és a képviselők javadalmazása még mindig a legsötétebb kommunista protekcionizmust idézi.

A párfinanszírozás megtisztítására való törekvés pedig leginkább azoktól várható, akik kívülről jönnek a politikába, és az alapítóik egyébként korábban is leginkább emberi jog védelemmel, közérdekű információk nyilvánosságának elősegítésével és más olyan kérdésekkel foglalkoztak, amely a törvény előtti egyenlőséget hivatott kieszközölni.

Számomra ezért nem hiteles (habár menedzseri kvalitásaikat nyilván elismerem) az olyan pénzügyminiszter, miniszterelnök és jegybankelnök, akik (előző életükben) épp a magyar költségvetési bevételek csökkenéséhez hozzájárulva, a külföldi cégstruktúrákra és külföldre történő adózásra vonatkozó tanácsadásból éltek, abból húztak személyes hasznot...

Drukkolok az LMP-nek, remélem, nem szívja be őket is a politikai métely..
watson
watson 2009. 06. 09. 09:40
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#56
""A magyar társadalom egyébként is hajlamosabb valami ellen fellépni, mint valami mellett,"
"Ha megkérdeznéd a szavazók 90%-t, hogy mik azok a programelemek amiért rájuk tette a voksát, nem sok konkrét választ kapnál! "

Hátha ezt így összerakod akkor azt láttam a kampányban, hogy a parlamenti pártok mind valami ellen léptek fel. Egymás és a Jobbik ellen. A Jobbik és az LMP-HP pedig valami mellett.
A Jobbik a gazdák, a vidék és a hazai vállalkozások mellett kampányolt, az LMP-HP a környezet, az életminőségünk javítására és a politikai feszültségek lebontására vállalkozott röviden.
(ezért is nyert meg pl. egy csomó volt kisgazdát /szerintem 8-10% is lehet/ a Jobbik akiket jól lenácizhatott a parlamenti bűnbanda)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:27
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
meg azt bírom, hogy azok majmolják ezt a nagy Magyarországot, akiknek még a nagyapja is csak hírből tudja, hogy egyszer volt olyan is...

te mit szólnál, ha most a törökök bejelentenék, hogy márpedig fél Magyarország nekik jár... XVI-XVII. században kőkeményen a török birodalom része volt a fél országunk..
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:24
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
Én személy szerint gratulálok az LMP-nek, mondjuk az fix, hogy rengetegen azért szavaztak rájuk, mert ténylegesen is elegük van a politikából, ezt pedig még egyikőtök sem említette. Ami pedig az SZDSZ-t illeti, tényleg nem tudott semmit se felmutatni, gyakorlatilag azt hitték szerintem, ha benn vannak a parlamentben akkor a mentelmi joguk a választásokra is érvényes. Sok választó pedig egyértelmű okok miatt nem szavazott a baloldalra szerintem (nem akarom összeszámolni, hogy hány forintot vettek ki a zsebemből az elmúlt 6 és fél év alatt összesen, aminek nem láttam semmi eredményét).

Ezzel szemben, viszont érdemes megemlíteni szerintem az MDF-et. Méltánytalanul keveset beszélnek róla az emberek, de anno amikor 98-02 közt be akarta szippantani a Fidesz akkor sikeresen ellenállt, és bár megy ott is a folyamatos széthúzás, remélhetőleg most már azért nyugodtabbak a kedélyek. Az MDF nyilatkozatai és programja tűnt számomra a leghitelesebbnek, akik a belpolitikai csatározásokon túl is OLYAN KÉPVISELŐKET akartak az európai parlamentbe küldeni AKIK EURÓPASZERTE ELISMERTEK. Európai közgazdász egyetemeken már tanítják Bokros megszorításait, és valljuk meg őszintén még Habsburg György is ha felszólalt volna az európai parlamentben akkor jobban felfigyelnek rá mert 1. ha magyarul nem is annyira szépen, de idegen nyelveken jobban beszél mint bármely más eu-s magyar képviselő 2. már a neve önmagában felkelti az érdeklődést.
Az is érdekes, hogy sokan azt mondják balra tolódott az MDF a jobboldali koalíciós kormányzás után, de akkor Bokros miért ül be az Európai Néppárt frakciójába, ami köztudottan jobboldali és konzervatív? Szerintem megtalálták az egészséges középutat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:22
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Ez a szlogen a legbutább amit az utóbbi években olvashattunk.
Mi van akkor mondjuk a kunokkal, a besenyőkkel, szászokkal, a palócokkal, vagy akár a 70 években idejött görögökkel???
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:18
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Anglia meg az angoloké... akkor mit keresnek ott magyarok?
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 09:12
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Az aztán "valós" érték, ha egy kispárt csak a kisebbséget célozza, ahhoz amihez ért... mondjuk a melegek és romák felvirágoztatása..

Egy kispártnak legtöbbször a többséghez semmi köze.

A Jobbik is csak azért szerepelt jól, mert a többség érdekeit vette célnak. pl. "Magyaroszág a Magyaroké" szlogennel.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 08:49
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
A kisebb pártoknak jóval kevesebb pénze van a médiumok megfizetésére, és mivel a figyelem a nagyokra van kihegyezve, nagy nehézség van a kommunikciójukban. A 2,6% elsőre nagyon jelentős eredménynek mondható, pláne úgy, hogy nincsenek köztük jólbejáratott nevek. Az emberek sokkal inkább a fényes, csillogó dolgokhoz vonzódnak, úgy mint egy karizmatikus vezető, és kevésbé a valós értékhez.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 08:42
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
"A magyar társadalom egyébként is hajlamosabb valami ellen fellépni, mint valami mellett, a gazdasági válság és az mszp igen gyenge teljesítménye viszont még inkább fölerősítette a radikalizmus iránti fogékonyságot..."

Ez nagyon fontos megállapítás abban, hogy meg is értsük Jobbik jelentős térnyerését.
Ha megkérdeznéd a szavazók 90%-t, hogy mik azok a programelemek amiért rájuk tette a voksát, nem sok konkrét választ kapnál!
De akár a Fidesz szavazók nagytöbbsége is "ellenszavazó".
De abban is biztos vagyok, hogy a LMP-HP szavazók között sokkal több aki nem érzelemből, indulatból választotta őket.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 07:39
Előzmény: #42  watson
#48
watson,

Nem butábbak a zöldek sem, mint a politikusok, csak sokkal rosszabb a kommunikációjuk.

Pl. az sem köztudott, hogy a zöldek egyáltalán nem ellenzik az elkerülő utakat, sőt, az M0 déli és keleti szakaszának befejezéséért valamint 2X3 sávosra bővítéséért, a gödöllői átkötésért (M31) de pl. Pilisvörösvár elkerülő utjáért, az elővárosi vasúti közlekedés és más tömegközlekedés fejlesztéséért is évek óta küzdenek...

A cél lényegében rendben van, csak nagyon gyatra a kommunikációjuk, és néha rossz eszközöket választanak céljaik elérésére - gondolok itt arra, hogy a csendben perelés gyakran visszaütött, mert épp az ellenfél állította maga mellé a közvéleményt... (ilyen az M0 és a 10-es út is, érdemes utánaolvasni a valós történeteknek.,..)

Az lmp-nek sajnos és egyenlőre hasonlóan gyenge a kommunikációja, így tényleg csoda lenne, ha jelentős politikai erővé fejlődne...

A magyar társadalom egyébként is hajlamosabb valami ellen fellépni, mint valami mellett, a gazdasági válság és az mszp igen gyenge teljesítménye viszont még inkább fölerősítette a radikalizmus iránti fogékonyságot...

Ahogy én látom, ez nem is nagyon fog megváltozni az elkövetkező 20 évben... :(
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 07:29
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#47
Goudakes,

Egyetértek, valóban más gondolkodásmódra volna szükség többek között a környezetvédelem és a közlekedés-szervezés szintjén is, mert ma Magyarországon az első ami eszünkbe jut, az a közút és autópályaépítés, ha kell, ha nem...
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 07:26
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
dlph,

Szerintem tévedsz, ha össze akarod mosni az lmp-t az szdsz-szel.

Elég rég óta ismerek egy-két lmp alapítót, és tudom róluk, hogy kifejezetten csalódtak az szdsz-ben, szakítottak is vele, tényles más-t akarnak.

Az, hogy mindkettőben megjelenik a liberális eszme valamilyen formában, az nem jelenti azt, hogy ugyanúgy gondolkodnak - akár épp a libaralizmusról.

Persze erre való hivatkozással könnyű őket összetéveszteni, összemosni...

Abban viszont biztos vagyok, hogy nem csupán a szavazók egy része pártolt át az szdsz-től az lmp-hez, de sok pártaktivista is...

Ettől még az lmp nem egyenlő az szdsz-szel...
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 02:50
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Bocs, ez az a párt, amelyik az szdsz helyett most úgy csinál mintha nem ő lenne?
nem fontos, csak nem vagyok képben

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 01:04
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Budapesten sűrűbbek a dolgok, talán ezért jön ott előbb felszínre a probléma, de aztán a változás igénye is.

A sarkított hasonlat jó. :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 00:59
Előzmény: #42  watson
#43
Tudod, sokszor radikális elképzelésekkel lehet helyrebillenteni a hülyeséget! :)
Ha nagyot gondolsz, és annak egy kis része megvalósul, még mindig jobb mintha a valóság gúzsba köt, és nem változik semmi.
Igenis kell a sok kerékpárút, és persze hozzá az emberek szemléletének megváltoztatása, mert meghalunk a füsttől, és a mozgáshiánytól.
De ez persze csak egy kis szelet, annyi mindenen kell változtatni, egy élhetőbb világért. A lényeg csak azon van, hogy tud-e, mer-e változtatni az ember a gondolkodásán, vagy a neki-mindegy-elven szépen nyomorbadönti magát?
Erről szolnak ezek a zöld mozgalmak.
watson
watson 2009. 06. 09. 00:45
Előzmény: #39  exley
#42
Bár úgy lenne ahogy mondod, de az ultra népbutítással a Fidesz és a Szocik igen erőteljesen próbálják a 2 párt rendszert amerikai módra létrehozni.
Ha megnézed akkor valóban értelmiséget és főként Budapestieket koncentrál ez a párt. Ez következhet a zöld ideológiák iránti más társadalmi csoportok érdektelenségéből. (sarkítsuk a dolgot: Mit érdekli egy borsodi cingót a napelem? vág egy kis fát az erdődből és kész :)

De biztos hogy hatással van rá a zöldektől megszokott butaság is, pl. ne legyen M0, ne legyen Paks II, elhallgatva, hogy akkor van helyette orosz gáz, meg belvárosi kamionforgalom, amit persze képtelenek más módon megoldani.

Hajrá napelem, hajrá geotermikus energia, hajrá LMP-HP :)
exley 2009. 06. 08. 23:53
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Én sem gondoltam komolyan, hogy a Phyl nagyobb lesz mint az oti, de a tőzsdén semmi sem biztos. Putyin bele nyúl a "gázos' Phylbe és vagy 10K lesz vagy 1 ft.

Topik gazda

Gudakes1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek