Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 08:27
Előzmény: #1119  Törölt felhasználó
#1120
Linda, Te talán emlékszel rá!
Amikor a whyskis kirabolt egy Otp-t, akkor csökkent az árfolyama?
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 08:20
Előzmény: #1118  Törölt felhasználó
#1119
Szia Linduska!
Itt valánk ezen a fényes augusztus 16-i napon. Most megnézem, hogy mennyi pízem van reggel, és felírom . Valyon délutánra mennyivel lesz több? 10%-al, 20-al, vagy akár 30%-al? Kellemes kérdések. Azért még veszek egy kis Richmondot is nyitóba csak az íze miatt:))))) Te mit dógozol mostan?
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 08:16
Előzmény: #1117  Törölt felhasználó
#1118
már épp arra gondoltam,h csalódtam benne ( hallgatva őt ) ,de a végén felcsillant a remény !
azt mondta,h soha többé nem fog Magyarországon bankot rabolni .
oksi, megnyugodtam :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 08:07
Előzmény: #1116  Törölt felhasználó
#1117
igen,de azért lehetne egy kis önérzete,
az ember nem ezt várná tőle ( vagy legalábbis én ,igaz,ez nem mérvadó )
egyébként rohanok nézni a tv-ben,mit érdekel engem most a tőzsde !!!
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 08:01
Előzmény: #1115  Törölt felhasználó
#1116
Szia Linda!
Rablóból lesz a legjobb pandúr, nem így szokták mondani?
:-))))))
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 08:00
Előzmény: #1114  Törölt felhasználó
#1115
képzeljétek, a whiskys rablót felvették a kommunikációs főiskolára ,bűnügyi újságíró akar lenni !
hiába na ,ő is elkutyulódik !!!
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 07:56
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1114
Feri,ne mentegetőzz, az én mai piskótám se lenne olyan,ha számtalan elődje nem kötött volna ki a kukában !
és az elején adtam olyan vasárnapi ünnepi ebédet vendégséggel egybekötve,h csorgó nyállal ( az illatok miatt ) leültek az asztalhoz,aztán szembesültek azzal,h az oldalasból főtt húslevesnél van finomabb is,majd nekifogtak a rántott csirkének,amit meg nem lehetett felvágni,mert az meg jó öreg tyúkból készült. Na azt az égést nem kívánom senkinek ! :)
E z van a tőzsdén is,ezen a kezdeti fázison át kell esni és kész !

Amúgy a 6 év nem volt intenzív,leírtam a topic indulásánál,6 év intenzív tőzsde után remélem nem itt fogok tartani !
ez inkább csak 2-nek felel meg sztem
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 07:50
Előzmény: #1094  Bobojsza
#1113
Bobojsza,
elhiszem a linket ,meg,h ez tényleg az a Szemi,csak olyan hihetetlennek tűnik ! micsoda fejlődés !
az ő példája tényleg doppingolhatja a kezdőket !

vagy ilyen jó a brokija ? :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 07:47
Előzmény: #1111  Törölt felhasználó
#1112
De Bumbi ,

amióta kiderült,h f i ú vagy,azóta nem mondasz közönségeseket ,erre értettem,h nem kell megnevelni már :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 07:46
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1111
Sziasztok,

ma úgy tűnik nem kell semmi indokot keresni az örömre,jön az majd magától :)

amúgy nem mondok semmit, tegnap kicsit megtöpörödött az önbizalmam :)

remélem jó napunk lesz !
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 01:03
Előzmény: #1107  Törölt felhasználó
#1110
Digo! Na majd innentől viszek bele egy kis technikát, ma is rengeteget tanultam. Markersbe valaki elő van fizetve?
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 00:52
Előzmény: #1108  Törölt felhasználó
#1109
Akiknek új volt, amit leírtam azoknak ajánlom az alábbi könyvet: link
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 00:20
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1108
Hálás köszönet érte!!!
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 00:12
Előzmény: #1105  Törölt felhasználó
#1107
Bocs Feri, csak sajnos a probléma, hogy a Te veszteséged jobban zavar, mint az enyém, mert a tiédben nem látom a logikát, hogy miért vállalsz ekkora kockázatot!
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 00:08
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1106
:) aranyosan viszonyulsz a statisztikai szépségekhez. (ezek szerint nem csak én tartom az ökonometriát csalóka dolognak...)
Én momentán a figyelés státuszában leledzek, bár van itt mellettem egy szép könyv az értékelésről, még lusta voltam kinyitni.
Amúgy érdekes, hogy amit gazdaságpszichológából tanultam, mi módon jön vissza a gyakorlatban. Főleg a döntési modellek. Persze, okosabb én se vagyok tőlük, csak érdekes látni a gyakorlatban, ami a monitor fölé van skríbolva...
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 00:03
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1105
ugyan nem neem írtad ,de é is köszönöm, ez egy igazi okító írás volt, sok igazsággal, amiből sokat lehet tanulni!
Törölt felhasználó 2006. 08. 16. 00:01
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1104
Köszi! Nem semmi, én köszönöm meg hogy energiát pazarolsz ilyen emberekre!
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 23:45
Előzmény: #1102  Törölt felhasználó
#1103
Végre nem estek be az amcsik a végére! Akkor holnapra long az irány?! Csak azt nem tudom, hogy mit lenne érdemes longolni, mert ma is minden szépen emelkedett! Azt hiszem én inkább várok, és megpróbálok short beszállókat keresni, ha látok fordulópontokra utaló jeleket!
Ferenc, lehet hogy már baromira unod, hogy mindenki tanácsokat ad neked, és mégsem jutottál egyről a kettőre, de próbálok én is adni mégegyet! Az a baj ezekkel a számokkal, és technikai dolgokkal, hogy ugye biztos jók valamennyi %-ban valamennyi részvénynél, csak általában amire próbálja az ember alkalmazni, ott nem müködik!
Úgye én is kipróbáltam a Tdt-t, elég sok üzletet kötöttem korábban így, de mindig csak kis, 100k-s tételben! Mondanom sem kell nem igazán jött be! Az alap probléma nálam is az volt, hogy ránéztem az árfolyamokra, különböző technikai elemzésekre, és azt gondoltam, hogy ez erre megy, az meg arra! A probléma csak az volt, hogy "fogalmam" sem volt a papírról! Nem tudtam róla, hogy hogy teljesített az előző negyedévben, milyen kilengései voltak, milyen hírek határozhatják meg az árfolyam alakulását, milyen sávokban mozog! És mégis megjátsza az ember és veszít!
Ha figyeled, hogy csinálják az elemzőknél, már biztos észrevetted, hogy őnáluk is minden ember más papírral foglalkozik. Neked is azt ajánlom, hogy szükítsd a "piacodat"! Pl. speki B kategóriás részvényekre csak minimum kötést csinálj, ha csinálsz valamit! Itt a legnagyobb a kockázat, mert kis pénzzel is lehet befolyásolni, ezért szeretik a spekik!
Inkább foglalkozz az A kategóriásokkal, de ott se minddel. Válasz ki párat, amit szemmel tartasz! Az összes mozgását úgysem bírod fejben tartani!
Akkor vásárolj, ha esik valamelyik, és olcsónak gondolod. Szintén minimum tétellel 1 kötés, tovább esik, megint veszel, a blue-k nem valószínű, hogy csődbe mennek, nem esnek örökké! Ha jól választod meg a lépésközt, akkor nagyot tudsz keresni, és fő a türelem! Ha picit is felmegy az egyik csomag eladod, és vagy visszaveszed, ha leesik, vagy eléri a következő szintet, aztán a másikat is eladod! De ne tegyél be minden pénzt egy összegben egy lóra!
Én néha azt is csinálom, hogyha picit fogy a pénzem, megvárom, hogy emelkedjen picit és a legdrágábban vettet adom el, mert így jobban látom a sávokat, és szinte mindig van likvid tartalékom! És ha felfelé elindul akkor iszonyat plusszok vannak! Csak hosszú távon nem kell tartani tőle ha minusz 10%-ban vagy is, mert előbb-utóbb elindul felfelé.
És addig nincs veszteséged, amíg nem adsz el!
- Na ez elég hosszúra, és unalmasra sikerült. -
aláírás: az örök mártír, aki mindig jobban hisz az emelkedésbe, mint az esésben, mert mindenki tudja, hogy egy részvény max. 0-ra eshet le, de hogy meddig mehet fel azt senki!
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 22:50
Előzmény: #1041  Törölt felhasználó
#1102
Szia Conquistador!
Ha már építőember: ügyelj a tető megfelelő alászigetelésére, mert előfordul, hogy itt-ott kifelejtik a fóliázást - holnap után bonthatok ilyen apróságból eredő beázás után...

Amúgy: elmegyek dinnyét venni, betermelem, és erre micsoda meglódulás Otíliánál?! Holnap is lehetne! Bár, azért húzós volna holnap is bepuszilni egy 10 kilás görgöt:))))
kissat 2006. 08. 15. 22:14
#1101
?

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek