Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2008. 02. 14. 19:51
Előzmény: #41439  Törölt felhasználó
#41440
szia doki:)))

feltétlen benézek

chat már megy??
volt vele gondom
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 19:39
Előzmény: #41438  Törölt felhasználó
#41439
Boldog valentinnapot mindenkinek.

Akit érdekel és még nem tudja, kicsit megújultunk. Talán találtok hasznosat, esetleg szívesen osztanátok meg hasznosat, vagy hát ki tudja. A régi közösség újra éledt. regisztráljatok, írjatok, kérjetek. stb

www.fw.hu/dokitomi
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 18:23
Előzmény: #41437  -bubu-
#41438
Ma a Rábával én is nagy balek voltam, nyitó eladásról lemaradtam és el is veszítettem a ritmust! Lilia! Át tudod passzolni nekem is vagy link honnan tudnám leszedni?
-bubu-
-bubu- 2008. 02. 14. 17:50
Előzmény: #41436  ingcapa
#41437
Lili miért nem jön a vakmajom összes című mailban??
ingcapa 2008. 02. 14. 17:22
Előzmény: #41435  Törölt felhasználó
#41436
Ez tényleg nagyon jó.
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 17:13
Előzmény: #41434  Törölt felhasználó
#41435
Egy GYONGYSZEM Vakmajomtol:
A Balek

Már-már arra gondolok, hogy ez egy szekta. A balekok szektája. Eleinte dühítő látni, aztán sajnálatraméltó, végül közönyössé lesz az ember. Nincs mit tenni, ez van, ez volt, ez lesz: a Balekról beszélek. Ismered? Netán Te is az vagy? Sajnos nem kizárt, hogy igen, mert a tőzsdei embersűrűben egész egyszerűen ritkíthatatlan a balek.

A nagy medvék ugyan kegyetlen vágásokat eszközölnek a balekok soraiban, de bikában, amilyen most ez, a balekok megszaporodnak. Mit megszaporodnak, burjánzani kezdenek. A megszilárdult bika, az első kitörések és korrekciók után: ez a Balek melegháza, osztódik, kifejlődik, terjed. Fő táptalaja az, hogy bikában részvényvétellel nehéz pénzt veszteni, bár a baleknak persze az első körben ez is sikerül. Mindjárt az elején vagy elad mindent, amit behalászott a medve végén, vagy shortol első rekordra, vagy amikor látja, hogy lemarad, ráveti magát az olcsóra, ami természetesen még a legnagyobb lendületű emelkedésben sem megy eleinte sehová. A balek úgy vonzza a rossz papírt, mint a mágnes, a baleknak kizárólag alulteljesítő papírja van. Hogy ziláltak és átláthatatlanok a fundamentumok? Kit érdekel, más papír sokat ment, hát ezt veszem. Ül hát a Balek a trében, a talmiban, és várja a csodát. Hogy venni drágát? Ugyan már, a Balek nem hülye, neki is vannak ösztönei, emlékszik, hogy a medvében ami felment, az leesett. Ezért kitart a lemaradó papír mellett, főleg, ha van pletyka. A pletykának csak hatni kell előbb-utóbb, hiszen a menedzsment is megmondta. De csak nem működik az a fránya pletyka, pedig újságcikk is volt róla, pompás négyflekkes, nyolccímes, hangzatos újságcikk. A Balek nem tud meglenni pletyka nélkül, különben honnan tudná, hogy mit kell csinálni?

Igen, kell a pletyó, mint a falat kenyér, hiszen gondolkodni nehéz házimunka. Ha pedig piaci igény van valamire, hát megjelenik a piacon, neten, lapokban, az égen is pletyka van, ez megveszi azt, kivásárolják, eladják, kivezetik, tuti, biztos és forró. Miről árulkodik, ha valaki pletykára vesz? Hogy halvány fogalma sincs arról, a pénzét mibe és mikor fektesse be. Pedig ez az elsődleges: legyen legalább valami csenevész stratégiánk, és soha ne vegyünk pletykára. A pletya mindig döglött, szaga van.

Tessék megnézni a nagy emelkedőket: pletyka nem fér hozzájuk. Mintahogy sosem, egy jó vételhez most sem kellett semmiféle értesülés vagy füles. Milyen pletyka lehet a Westellel megizmosodott, mobilcéggé, de akár internetpapírrá avanzsáló Matávról? A susmus csak ott üti fel a fejét, ahol arra valakinek szüksége van, akár azért, hogy az árfolyamot megtámassza, akár azért, hogy a megnövekedett likviditással rendelkező balekot jól kitömje.

Ez persze szélmalomharc, és a spekulánsok elsöprő többségétől nem is várhatjuk el, hogy ellenálljon a pletykának, mégha saját kárán is látja, hogy értelmetlen foglalkozni mással, mint azzal, hogy mit üzen a piac: medve van vagy bika, jó-e a papír vagy nem, nő-e a profit, vagy nem. Ha valaki nem vesz pletykára, már az maga a kétlábon járó csoda.

A Balek beleült az olcsóba, ami persze nem ment sehová, és épp a balekok elégedetlenségének köszönhetően esik is rendesen, ha egy korrekció megindul. A Balek kitart, veszteséget nem vágunk azonnal -hiszen akkor be kéne ismerni a hibát. Ezért a Balek a pletyós papírból majd akkor száll ki, amikor -a bikának köszönhetően- tényleg venni kezdik, esetleg intézményi vétel is lesz a vánnyadt papíron, hiszen örül, hogy ép bőrrel, kis profittal megúszta. Addíg nem is megy igazán a papír, amíg benne ül, ez biztos. A Balektól lehet venni a kitörésben, kitől mástól.

Lehet-e neki valamit javasolni? Kétlem, a jótanács teljesen süket fülekre talál. Ugyan már, olyasvalakit akarunk rávenni arra, hogy maradjon józan, és végezze el a szükséges házifeledatot, aki gyorsan szeretne a tőzsdén meggazdagodni? Reménytelen. Dolgozni a profitért? Nehogymár. Megmarad a papírjainál, melyeknek két komikus, de vissza-visszatérő tulajdonsága is van: egyrészt nominálisan minél olcsóbbak (azokból lehet jó sok darabot venni), másrészt a bika elején olyan messze vannak rekordjuktól, mint a nevezetes Makó Jeruzsálemtől. Mert az ugye elképzelhetlen a balek szerint, hogy valami új rekordon jó vétel legyen, ő a lemaradót szereti, ami a piac üzenete szerint nem kell a kutyának se. Ha pedig a piac rácáfol, és megy a rekordot döntő papír a bikában az égbe, akkor arra gondol, hogy biztos vagy felvárásolják, tehát -nem normális az emelkedés-, vagy csak azért húzzák fel-, hogy vele aztán drágán feletessék a papírt a -gonosz nagyok-. Hiszen a balek világképe szerint a tőzsde csupa-csupa összeesküvés, ahol nyugodt stratégiával érvényesülni nem lehet -hát persze hogy ezt gondolja, ha a dolgok folyton rosszul sülnek el. A hiba sosem az Ő készülékében, hanem az adásban van.

Nota bene, a végén tényleg feletetik vele a minőségi papírt: a végén a Balek lesz az, aki a duplázott jó papírt megveszi egy 10-20%-os korrekcióban, mert olcsó, nagyon-nagyon olcsó. Habzsolni fogja az eső minőségi papírt akkor is, ha látszik, hogy a fundamentummal épp baj van, vagy a napnál világosabb a kemény intézményi eladás. Hát majd adjunk neki mi is a trendtörő esésben, ha annyira sóvárog utána. Aki jó részvényben ül, és nyitva tartja a szemét, nyugodt lehet: megvan a felmentősereg.

Vakmajom
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 16:44
Előzmény: #41433  prfecó
#41434
Na ez a mai nap nem az enyém volt, humet 92-92 ig, aztán átmentem synibe 1632 ről, hát mesés.
prfecó 2008. 02. 14. 16:22
Előzmény: #41432  Törölt felhasználó
#41433
csak mert Bálint nap van :-))

készülők a MOL gyj.-re))
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 16:16
Előzmény: #41431  Törölt felhasználó
#41432
hullo kes megint
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 16:11
Előzmény: #41430  Törölt felhasználó
#41431
feco ontott 500 Kt, az 1400-éből....:)
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 16:08
Előzmény: #41429  Törölt felhasználó
#41430
no..vegre.
mar feltem hogy a lo rossz oldalan ulok, es elvagtazik...
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:58
Előzmény: #41428  Törölt felhasználó
#41429
én igen :o)))
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:49
Előzmény: #41427  Törölt felhasználó
#41428
es minek?
:)
figyel ra valaki?
:))
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:48
Előzmény: #41426  Törölt felhasználó
#41427
4-kor
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:47
Előzmény: #41425  Törölt felhasználó
#41426
mikor dumal az oregur?
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:45
Előzmény: #41424  Törölt felhasználó
#41425
dow 12500 alatt
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:40
Előzmény: #41423  prfecó
#41424
Követjük a GDPnket....:)))
prfecó 2008. 02. 14. 15:39
Előzmény: #41422  Törölt felhasználó
#41423
hambik csak európa kedvéért esnek?
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:37
Előzmény: #41421  Törölt felhasználó
#41422
Már kezdtem elhinni, hogy kitörés visszateszt után bull folyt.
Törölt felhasználó 2008. 02. 14. 15:21
Előzmény: #41420  Törölt felhasználó
#41421
A Rába stoppom meg kivert természetesen napi minimumom,még jó hogy visszavettem 30 ft-al feljebbről.

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek