Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 19:48
Előzmény: #38139  Törölt felhasználó
#38140
Naná, remélem:)

Amúgy egy a lényeg:
1.
ne az euróhoz kössék az olaj árát, mert az komoly euró felértékelődéshez vezetne.
2.
ne kezdjenek a központi bankok tartalék átcsoportosításba (dodó -> euró) se suttyomban, se máshogy (attól tartok, ezt már beszívtuk:( )
3.
Kína kezdje lebegtetni a jüant (sajnos nem olyan hülyék, hogy ezt megtegyék:((( )
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 18:58
Előzmény: #38138  Törölt felhasználó
#38139
na fasza híreket hoztál.

Benézel jövő héten is?? :o))
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 18:27
Előzmény: #38137  Törölt felhasználó
#38138
ja, amíg el nem felejtem:
a gyengülő dollárral kapcsolatban a FED Kansas City-beli konferenciáján elhangzott egy nagyon érdekes eszmefuttatás, miszerint, ha a egy bizonyos szintre gyengül, akkor az amerikai export megugrik (egy ugyebár természetes hatása a dolgoknak), ami kellemetleül érinthet egyes export-orientált országokat (lévén az USA fogyasztói piac jellege erősen módosul az árfolyamkülönbségek miatt). Más kérdés, hogy Kína jelenleg a dollárhoz köti magát, ergo relatíve ő is gyengül, úgyhogy ki szívja meg megint? Európa, azon belül is mi:(
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 18:22
Előzmény: #38136  Törölt felhasználó
#38137
Császtok Cicák!
azaz:
Tisztelt Hölgyek és Urak,
már rég jártam erre, perszer a gép előtt csoffadok egész nap, csak hát munka is volt olykor.
Szóval de szééép esés van most itten! :D
Igazából azért nem jártam erre, mert a piacok emelkedtek és olyankor nem jó vásároln. Erre nini, most van szép occsó OTP, a Ricsim mondjuk még szép pluszban, Mollika még drágaság.
Szóval ne tessék csüggedni, itten vásárolni kő, csak kérdés, mikor.
Forintka is gyöngül, ezek szerint csak volt értelme az Euróspájzing stratégiának...
Ha még hirtelen megzuhannak a nyersanyagok is, akkor dobok ám majd csókokat:)))))
Szóval az elmúlt időben olvasgattam, kutatgattam, megtartottam életem első konferenciaelőadását. Lényeg, ami lényeg, a piaci korrelációt vizsgáló grafikonom kezd mind értelmesebben működni. Kiolvasni persze nem lehet belőle az árfolyamok jövőbeli alakulását (a legfrissebb adat szeptemberi benne), viszont statisztikailag mind egyértelműbben megadja, hogy ha megugrik az együttmozgás, akkor esés van a piacon. Plusz lesz kurzusom is februártól, okíthatom majd a harmadéveseket az ingatag tőkepiacok szépségeire:)))
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 17:13
Előzmény: #38135  Törölt felhasználó
#38136
jó vót:o)
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 16:08
Előzmény: #38134  Törölt felhasználó
#38135
link
Hangot adjatok neki :-DDDDDDDDD
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:50
Előzmény: #38133  Törölt felhasználó
#38134
vidióóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!! :o))
link
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:46
Előzmény: #38132  Törölt felhasználó
#38133
MESTER VAGY!!!!!!!!!:o))))))))
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:38
Előzmény: #38131  Törölt felhasználó
#38132
Szia Linda bocs mindenkitől Sziasztok!!
NEM VAGYOK MESTER !!!!!!!

A vidámságra szükség van
Az elefánt fürdik a folyóban. Arra jár éppen az egérke és rákiált:
- Te, elefánt gyere ki a folyóból!
Elefánt:
- Minek?
Egérke:
- Gyere ki!
Az elefánt felháborodva kievickél a vizből.
Egérke:
- Csak kíváncsi voltam, nincs-e rajtad a fürdőnadrágom.

Még egy dolog aki szert tett haszonra becsülje meg mert lehet hogy a "7 bőséges esztendőt követően 7 szükségben inségben gazdagesztendő következik"!
Na nem akarok tovább negativ hangulatot adni.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:30
Előzmény: #38130  Törölt felhasználó
#38131
nini ,Kardj mester :)

úgy látom te se vagy fényes jó hangulatodban:(
felvidíthatnál minket is magadat is vmi jó viccel ....ha telik...
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:21
Előzmény: #38129  Törölt felhasználó
#38130
Kérdésed majdnem talált, nem kereskedem sajnos, bár van akitől tuti ippeket kapok csak nem játszom meg őket :-((
Inkább tanulok az most kiismerhetőbb, a carrytradet és a deviza egyéb üzleteit meghagyom azoknak akik megérzéssel kereskednek.
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:17
Előzmény: #38128  Törölt felhasználó
#38129
gyakrabban is írhatnál ide , de gondolom nem érsz rá mert kereskedsz?:o))

egész nap. éjjel meg a carrytrade:))
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:15
Előzmény: #38127  Törölt felhasználó
#38128
:-DDD
Ez nem vicc bárcsak az lehetne egy rossz vicc, DE NEM AZ!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:14
Előzmény: #38126  Törölt felhasználó
#38127
Kardj ez ugye nem a tőled megszokott heti vicc??:o)))))))

ez most komoly gondolom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:12
Előzmény: #38124  Törölt felhasználó
#38126
Ha hinni lehet a grafikonoknak akkor a 23k-s hati nincs messze nagyon nincs, longot csak végső esetben erőltetnék és csak ha már nem egy pillanatnyi felángolásról van szó.
Persze lesz korrekció max 261-200 ig de inkább lefelé!!!!!
A felrántásokba azért illik beleadni! :-))
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:10
Előzmény: #38124  Törölt felhasználó
#38125
nem használtam még!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:03
Előzmény: #38123  Törölt felhasználó
#38124
Nyitás előtti mozgások
------------------------------------------------------------------------------ --

A főbb részvény határidős kontraktusok mínuszban állnak, negatív nyitást vetítve előre az amerikai piacokon. Az európai piacok esése, az olajár emelkedése és a dollár gyengülése határozza meg az amerikai hangulatot. A hazai idő szerint 16:00-kor megjelenő fogyasztói hangulatindex és az olajtartalékok napvilágra kerülése (16:30) szabhat irányt a kereskedésnek délután. A friss munkanélküliek száma a vártnak megfelelően alakult.

Breaking News
------------------------------------------------------------------------------ --

A Countrywide Financial Co. bejelentése szerint kellő tőkével és likviditással rendelkezik a további sikeres működéshez és növekedéshez, az ipari szektor konszolidációjából profitálhat a cég. A Countrywide vezetője a Wall Street Journal-nak nyilatkozva cáfolta a csődeljárással kapcsolatos híreszteléseket. A cégnek most 35,4 milliárd dolláros likviditási kerete van, szemben a szeptemberi 33,6 milliárd dollárral. Elemzők szerint ugyanakkor a Freddie Mac és a Fannie Mae problémái negatív hatással lehetnek a Countrywide-ra, így a vállalat leminősítésre került.



A világ legnagyobb traktor és kombájn gyártója, a Deere & Co. negyedik negyedéves profitja elemzők várakozásait felülmúlva 52%-kal 422,1 millió, részvényenként 1,88 dollárra emelkedett. Az eladások 20%-kal 6,14 milliárd dollárra nőttek. A farmgazdálkodási eszközök iránti igény Dél-Amerikában, elsősorban Brazíliában növelte az eladásokat, a bioetanol használat felfutása következtében nő a cukornád kitermelés. A Bloomberg elemzői előzetesen 1,54 dolláros részvényenkénti profitértéket és 5,45 milliárd dolláros eladásokat vártak. A teljes évre a cég 1,7 milliárdos profittal kalkulál, elemzők 1,74 milliárd dolláros értékre számítanak. Az eladások 2008-ban 12%-kal növekedhetnek, a profit 2,1 milliárd dollár lehet. Az első negyedév eredményei a tavalyinál 25%-kal magasabb, 325 millió dolláros értéket adhatnak.



A Whole Foods előrejelzései szerint eladásai a jövő évben 30%-kal növekedhetnek, az osztalék értékét 11%-kal növelte a cég.



A Limited Brands profitja 48%-kal esett vissza, a cég az erős konkurenciára hivatkozva visszafogta várakozásait. A Children's Place Retail Stores Inc. hasonló magyarázattal jelentette be harmadik negyedéves várakozásait.



Az Abercrombie & Fitch Co. részvényei csökkenő tendenciát mutattak a korai kereskedés során, miután a cég profiteredményei elmaradtak az elemzők által vártnál.

Nemzetközi piacok
------------------------------------------------------------------------------ --

Az európai piacok mínuszban állnak, az olajár ismét a 100 dolláros értékhez közelít az elektronikus kereskedésben. Az ázsiai piacok jelentős veszteségekkel fejezték be a napot.

Bróker minősítések
------------------------------------------------------------------------------ --

A Goldman Sachs semlegesről eladásra minősítette le a Credit Suisse Group papírjait, a nemzetközi növekedés lassulására és a pénzpiaci ügyletekkel kapcsolatos kétségekre hivatkozva.



A Société Generale vételről tartásra minősítette le a világ legnagyobb vezeték nélküli telekommunikációs eszközöket gyártó vállalatát, az Ericsson AB-t. A minősítő a cég a korábban előirányzottnál gyengébb várható negyedik negyedéves profitjára hivatkozik.



A Circuit City Stores-t felülteljesítőről semlegesre minősítette le a J.P. Morgan, a cég ügyleteivel kapcsolatos kétségekre hivatkozva, elsősorban az ingatlanpiaci szektorban.

Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:02
Előzmény: #38121  Törölt felhasználó
#38123
valamit benéztem de nagyon ...........................:o))

ennyi....:)

van ilyen is......
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:02
Előzmény: #38121  Törölt felhasználó
#38122
nyomtam, de elég érdekes egy program, neked bejön? :)
Törölt felhasználó 2007. 11. 21. 15:01
Előzmény: #38119  Törölt felhasználó
#38121
vagy a lábbammal csapkodok :)))
inkább te mesélj mi volt tegnap ez a long? :))))))))

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek