Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 15:30
Előzmény: #8819  Törölt felhasználó
#8820
na mindegy, talán csak az időjárás teszi, engel sokkoltak ezek a sorok, és az is hogy kik és hogyan vigyáznak az ember pénzére felelősségteljesség címén.
Ha mindezt még tavaly mondja valaki hát tegye belefér, de éppen most?
mikor elkezdődött a szüret az én pénzemből legyen a nagy lakoma? , azért ez nekem sok volt....
ennyi , részemről a téma lezárva, az emberek immunisak mindenre azt hiszem.
Sok sikert harcostársak.
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 15:26
Előzmény: #8818  neomodel
#8819
Neo! de rég láttam már a neved egy hsz alján.
Isten hozott közöttünk.
neomodel 2007. 10. 25. 14:59
Előzmény: #8817  Törölt felhasználó
#8818
Tóth Úr is csak egy a sok pü. tanácsadó közül, a piacról él, gondolom megkapja a maga kis jutalékát ahová elhelyezi az ügyfél pénzecskéjét. Amúgy érdemes olvasgatni a honlapját, legalább gyarapítja az átlagmagyar hézagos alapismereteit és az orrukat is tisztíccsa...
Viszont maradok tisztelettel pénzem saját kezelője. Legalább tudom mitől fogyott el.
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 14:19
Előzmény: #8816  Törölt felhasználó
#8817
Én is bullos trenden nőttem fel :) De attól még, hogy valaki nem látott még valamit, az nem jelenti azt, hogy nincs is. szerintem :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:56
Előzmény: #8815  Törölt felhasználó
#8816
Szóval ezt a cikket egy pénzügyi tanácsadó írta - ő hivatásos-. Bullos trendben nevelkedett agymosott tőzsdei folyamatokhoz zérótudású akárki. Már majdnem azt mondja , hogy vegyünk ázsiai papírokat, mint ahogy a weblapján korábban is ajánlgatta, most mikor enyhén szólva is, tőkeáátét nélkül akkora a kockázat mint sima időben áttéttel.
Attól még lehet jó meglátása a súlyponteltolódásról, ez igaz, ebben egyet értek vele, nade az ilyen emberek szerint nemcsak a kerítés, de még a járda is aranyból van...
Namármost szerény véleményem szerint ilyen tanácsoknak sokan bedőlnek , lehet, hogy 4-5 év múlva visszajön az értéke, nade addig is lehetett volna jobb üzletet csinálni. Az agyam elszáll ilyen írások láttán.
Végülis akkor W a büfés jól elb-ta mikor eladta kínai papírjait, a lúzer....
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:34
Előzmény: #8814  Törölt felhasználó
#8815
bocs igazad van, mármint idézetét
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:30
Előzmény: #8813  Törölt felhasználó
#8814
úgy tűnik nem ő írta
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:23
Előzmény: #8808  Törölt felhasználó
#8813
DLPH-nak javaslom zuzzo írását a blogba felvenni. köszönjük.
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:10
Előzmény: #8808  Törölt felhasználó
#8812
"Szerintem ez az egész vihar volt egy pohár vízben",ez azért több egy kicsit annál..
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:01
Előzmény: #8809  Törölt felhasználó
#8811
Azért megnéztem mégegyszer, hogy én vagyok a hülye, és bamba, vagy tényleg nem stimmel valami.

Akárhogyis nézem, Ázsia masszívan shortos trendben van, Mexikó és Kanada is, még Afrika is. Korrekció... igen, részvényeknél, indexeknél van korrekció, valamekkora van. De a trendet, a fő irányt nem a korrekció határozza meg, ez világos. Én nem látom, hogy olyan nagyon csúcson lennének az indexek. Én esést látok, erőteljes shortos trendet. Lehet, hogy más grafikont nézek?! Azt nem hinném.
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 13:00
Előzmény: #8809  Törölt felhasználó
#8810
ennél hevesebb reagálást vártam volna, és ha megnézitek "" között van, nem az én szüleményem....egyelőre még nem kommentálnámazt sem honnan van és azt sem mit gondolok róla és azt sem ki írta....
szondáztatásnak szántam... ennyi, csak nincs reakció, vajon miért????
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 12:50
Előzmény: #8808  Törölt felhasználó
#8809
Ez érdekes, és elgondolkodtató. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 11:45
Előzmény: #8807  Törölt felhasználó
#8808
"2007. július közepén meglepő fordulat történt az USA részvénypiacán. Váratlanul estek a részvényárfolyamok és kialakult a "másodlagos jelzálogpiaci válság". Mi történt tulajdonképpen?

Az amerikai jelzáloghitel-rendszer kissé másként működik, mint nálunk. A hazai bankoknál ugyanis igen nehezen (vagy csak jelentős kompromisszumokkal és megkötésekkel) lehet elintézni, hogy ha hitelre vásárolunk lakást, akkor a vételár 60%-ánál nagyobb részt finanszírozzon a bank. Nem úgy a tengerentúlon. Arrafelé ugyanis sok esetben már 10%-kal lehet hitelre ingatlant vásárolni. Magyarán egy tízmillió forintos ingatlant már egymillióért meg lehet szerezni. (Szinte hallom az olvasók sóhaját.)

Az amerikai ingatlanpiac másik specialitása, hogy itt az ingatlanárak messze nem mindig emelkednek, hanem néha bizony hosszú évekig lefelé tartanak. (Ilyen persze nálunk is előfordul, az utóbbi évek használtlakás-piaca jó példa erre.) Most éppen Nyugat Európában is egy szép trendváltásnak lehettünk tanúi: sokáig lendületesen felfelé mentek az ingatlanpiaci árak, majd az utóbbi 12 hónapban megfordultak és elkezdtek lefelé menni. (Ez egy összetettebb téma, júniusban már írtam róla rövidebben hírlevélben egy ingatlanalappal kapcsolatban.)

Gondoljunk bele: vettünk 1 millióért 9 millió hitelre egy 10 millió értékű lakást. És egyszer csak arra ébredünk, hogy van egy 8 milliót érő lakásunk, amin van 9 milliónyi hitel. Nem egy lelkesítő perspektíva... És most amerikaiak milliói ébredtek hasonló problémára. Ilyenkor nagyon sokan azt mondják, ők bizony ezt nem vállalják: nem fizetnek tovább, vigye a bank az ingatlant. És a bankok ott állnak egy csomó keveset érő ingatlannal a nyakukon.

Haha - gondolhatják önök -, úgy kell a bankoknak! Igen ám, de a bankok eleve nagyon óvatosak voltak (mint mindig). A jelzáloghiteleiket nagy csomagban összepakolva kirakták az értékpapírpiacra, például befektetési alapok formájában. És ezek bizony nagyon csúnyán teljesítettek. Ez aztán kihatott az egész értékpapírpiacra.

Ráadásul az amerikaiaknak a saját ingatlan (hasonlóan a saját autóhoz) - szimbólum. Egyszer láttam egy amerikai elnökválasztási kampánybeszédet, ahol az elnökjelölt könnyes szemmel vázolta a szép jövőt: új ház és még újabb autó minden amerikai családnak! És mindenkinek csillogott a szeme ettől a hallgatóságban! Az amerikaiaknak a világ vége, ha visszaesnek az újautó-eladási statisztikák vagy esik az ingatlanok ára.

Szerintem ez az egész vihar volt egy pohár vízben, és ezt jól mutatja a helyi tőzsdeindex, a Dow Jones:

Dow Jones Index 2006 okt.-2007 okt.
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

Látható, hogy a 14 000-es szintről egy hónap alatt legmélyebb pontjára, 12 800 körüli szintre eset vissza. Ez kb. 8%. Az egész gazdaságot "alapjaiban megrengető válságot" (idézet a korabeli gazdasági sajtóból) október első napjaira heverte ki a tőzsdeindex.

Ma már a világgazdaság össze van drótozva - minden mindennel összefügg. Nem minden úgy és ott hat azonban, ahogy az ember várná. A konkrét dolgok mögött azonban mindig felsejlenek a Nagy Összefüggések (most konkrétan - üldözési mániám ide vagy oda, nem az ufók évek óta zajló megszállására gondolok...) Ennek a "válságnak" nagyon érdekes volt a nemzetközi hatása. Érdemes megnézni, hol mi történt eközben.

Legrosszabbul szegény japánok jártak. (Mondjuk náluk más is rájátszott...)

Nikkei 225 2006 okt.-2007 okt.
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

A Nikkei 225 index, ami nagy nehezen éppen visszatért a februári leesés előtti 18 200-as szintre, keményen 15 300-ig esett (több mint 15% esés), és most október elején is erős mínuszban van, csak félúton tart a visszatérésben.

A másik vesztes az európai piac. Nézzük meg a német tőzsdeindexet, a DAX-ot!

DAX 2006 okt.-2007 okt.
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

Láthatólag még ez sem érte el október elejére a korábbi szintet, de legalább már nem áll messze tőle. Viszont legalább nem esett akkorát, ez is csak akkorát, mint az amerikaiak, 8%-ot. (Az európai piacok jellemzően jóval kisebb mértékben ingadoznak, mint az amerikai vagy pláne ázsiai társaik.)

Dél-Amerika közelebb van az USA-hoz, gondolhatnánk. A tőzsdeindex szerint azonban nem. Példa erre a brazil index.

BVSP 2006 okt.-2007 okt.
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

Kicsit még a Dow-nál is többet esett, de olyan lendületesen tör felfelé, hogy már régen elhagyta a korábbi "válság" előtti szintet.

Még ennél is optimistább az indiai tőzsde.

BSESN 2006 okt.-2007 okt.
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

Itt mindössze hat hét kellett, hogy visszanyerje a régi szintet, és október elejére több mint 10%-kal múlta felül azt. A rekorder azonban a hongkongi (kínai) tőzsde.

HSI 2006 okt.-2007 okt.
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

Itt egy hónap se kellett a visszatéréshez, viszont azóta 20% emelkedést ért el. Hoppá!

Most mi folyik itt? Hogy lehet az, hogy egyes tőzsdék teljesen másként reagálnak. Szerintem ez az egész remek tükre azoknak a nagy világgazdasági folyamatoknak, amelyek ebben az évtizedben tartanak.

Megmutatom a kedvenc ábrámat, és akkor rögtön látják, mire gondolok!

A világgazdaság eloszlása (forrás: WTO)
Ha a kép nem jelenne meg itt megtekinthető.

Az ábra azt mutatja, hogy a világ nagy országai/országcsoportjai hogyan osztoznak most a világ teljes gazdagságán (szakszóval a globális GDP-n), és hogy fog ez kinézni 2025-ben és 2050-ben. Láthatólag vannak vesztesek: Japán jár a legrosszabbul, de az Európai Unió sem sokkal kevésbé keményen veszít majd. (Rossz hírem van, most csatlakoztunk az egyik nagy veszteshez...) Az USA lényegében fenntartja jelenlegi pozícióit. A nagy nyertes azonban India és legfőképpen Kína. De miért látszik ez most ilyen jól? Az iskolában mindig azt tanították, hogy a völgyeket a patak milliméterről-milliméterre vájja ki... hát ez nem igaz! Néha van egy nagyobb eső és akkor 10-15 centivel mélyül a szakadék. Tulajdonképpen itt is ez történt. Ha le akarnám egyszerűsíteni a miértet azt mondanám, ilyenkor mindenki szépen átgondolja, hogy miben is van a pénze.

Ez az ábra nagyon szépen mutatja a Nagy Globális Hosszú Távú Tendenciákat - és ezeket a dolgokat imádják a stratégiai alapon befektetéseket tervező pénzügyi tanácsadók, mint szerénységem. És most nézze csak vissza azokat a fránya tőzsdeindexeket! Ugye milyen szépen adják vissza a napi események ezeket a Nagy Összefüggéseket? Örül az ember lelke... (Az enyém legalábbis...)
"
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 10:28
Előzmény: #8806  Törölt felhasználó
#8807
Vitorlásnak
link

Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 10:24
Előzmény: #8804  Törölt felhasználó
#8806
Korea próbálkozik kitörni az eső trendből, de csak erőlködés. Szingapúr törtet lefelé, Japán abszolút esésben, és a trendje is igen erőteljesen lefelé áll. Afrika még mindig esésben, bár kisebb korrekciók felfelé vannak benne. India is szépnen lekorrigálta azt a hatalmas esését, jelenleg szüttög, de nagyn lefelé áll a szénája. Maxikó igazán most ezd shortos lenni, fontos támaszt tört le, de igazán erősen shortos 29970 alatt lesz a mexikói 0712 hati index.

Kína érdekesebb. Abszolút shortos órás grafikopnon, mondhatni belépési pontja van shortba, 2 fontos támaszt tört le.
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 10:23
Előzmény: #8804  Törölt felhasználó
#8805
a Tpt. január elsején változott és tiltja a gyorsjelentés közreadását megelőző 30 napban a bennfentes személyek vásárlását.

most akkor , hogy van ez a bennfentes vétel ha nov 15-ig jelenteni kell???????

valaki vérprofi kommentálná ezt??

köszi:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 09:45
Előzmény: #8803  Törölt felhasználó
#8804
ezen a bennfentes mennyiségen magam is jót nevettem:o))
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 09:40
Előzmény: #8802  Törölt felhasználó
#8803
OFF
Urbán doki vett kétszáz darab OTP-t, fantasztikus, ekkora tétel , majdnem beleszakadt. Érthetetlen. Ez valami titkos üzenet doktor úr???
Miért??
lássuk csak 200*9259 *1,003 az cca 1857.000 ft, ez szép, havi megtakarításnak kezdetnek megteszi ebben a pozícióban....
na mindegy...
ezennel jelentsük mi is, eladtunk x db otit és vettünk rajta 10db humetet...:-)))))))

ON
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 09:22
Előzmény: #8801  Törölt felhasználó
#8802
Szép reggelt mindenkinek:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 25. 09:16
Előzmény: #8800  Törölt felhasználó
#8801
Pálinkás jó reggelt fiatalok ! :))
Már megint esik odakint...
az időjárásra gondoltam :)

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek