Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 01. 14:45
Előzmény: #9018  Törölt felhasználó
#9020
Szia Sly ! Megvan. Néha akadozva, de bejön.

Még eg kis kiegészítés, hogy érthetőbb legyen az undorom az okostojásoktól.
Rába : 2800-tól leküldték. Az alja 1800 let.t /eddig/

Megnéztem. Itt a legtöbbem (utólag beírva) pontosan eltalálták, hogy 1800-1900 között má rérdemes beszállni !!

Fantasztikus fiúk ! Le a kalappal ! Nem féltelek benneteket, nagy jövő előtt álltok!!!
Barvó bravó ! Csak úgy magamban végiggondoltam : hányan kezdetk el 2600-tól longolni?

Rizsás ez a fórum . Nem kicsit. Nagyon.
Törölt felhasználó 2007. 11. 01. 14:44
Előzmény: #9018  Törölt felhasználó
#9019
Tisztelt DLPH!!lehet egy indiszkrét kérésem??elárulnád a mostani pozijaidat??egyelőre nem merek venni semit elég bizonytalannak érzem a piacot(mi mindig ellenkezőleg vagy legalábbis rossz irányba mentelünk,amerika össze-vissza csapong nem értem én ezt már asszem)szóval csak kiváncsi lennék?!kössz
Törölt felhasználó 2007. 11. 01. 14:34
Előzmény: #9016  Törölt felhasználó
#9018
Nem értem. Egyre több szöveget olvasok, ahol egy "olcsó" árért szívesen beszállna, venni papírt x, y, vagy z illető.Az utolós a gardénia 100-ra beállok venni című.
A huhogók és kérogók is erre rendezkednek be. Látszólag. Mintha az olyan happy helyzet lenne , ha beszakad, és végre lehet venni.

Nem nagyon jönnek ezek be. Csak egy vélemény persze. Most a Rába ügyletem kapcsán visszanéztem évekre, hogy miféle eredményt produkáltak azok az esetek, amikor bazi nagy zakókba , de még így is hangsúlyozottan fundamentálisan jó cégekbe belevettem lefelé irányba, számítva az újabb erősödésre. Először keveset, és ahogy egyre csökken (de jelentősen !!) az árfolyam, picit, óvatosan növelve a mennyiséget.

Több évet átnézve tulajdonképpen gondolkodom, hogy törlöm a stratégiáim közül végleg. Ezen apropóból firkálgatok erről most. Idő, hozam.Nem sok értelme volt. Ugyanakkora tőkét befektetve trendirányba nagyobb jövedelmezőséget értem el. És kockázatos is.Elég gyakan kiütöttek kis mínusszal az ilyen pozícióimból. Nem sokszor van ilyen a béten, Egis zakó pld (abba nem vettem bele, mert az új gyógyszertörvény megállította a késztetésemet).

Egy szó mint száz, nem éri meg. Ha valaki több éve tőzsdézik, és kötelezően naplózza is a trédjeit,nézze meg ugyanezt.

Ez a Rába ügy is (noha pluszos), nehezen bontakozik ki. Nyögvenyelős, várni kell, igaz, minden befektetésre várni kell. Nem türelmetlen vagyok, hanem a nyereségesség/ idő hányados nem tetszik ezekben az esetekben.

Csipszek trendordulós belépése jött be eddig a legjobban. Az überelt minden más startégiát. Először is nagy pénzzel be lehet nyomulni feltűnés nélkül, rövid idő alatt ezek adták a legnagyobb hozamot.

Utoljára (halkan) írtam a bullos fordulóról 1-2 napja. Akkor csipsz longok (Mol nem, az nekem most kaszinó) értelemszerűen.

Nem írtam be előre. Még mielőtt valaki azt mondaná hogy merek ilyet csinálni.......szívesen megteszem, ha az engem kritizálók nem utólag okoskodnak és maguk is pontosan (de pontosan !!!), beírják előre (de előre!!) a fórumba, a pozíciójukat.
Mert ha nem, akkor hess !!! És akkor eszemben sincs a az utólagos sületlen okoskodásokat itt olvasgatni.

A fórumkárogókról fogalmam sincs, hogy miféle pozíciójuk van. Ez azért érdekes nem?
Megnéztem ezt is : aki leírja előre (de előre !!) ide, a fórumba a trédjeit, az nem huhog, nem károg, és nem ömleng (jellemzően).

Mostanában visszataszító méreteket ölt a sok OFF topik, a tpikokon belül a sok OFF hsz.
Mostanában undorral olvasom az inkognitóban károgókat, sivítoznak, mint Mari néni amikor megdöglött a disznója az ólban.
De mi a fészkes fenét csinálnak ? Már a béten. Reggel minden topikban megjelenik egy surmó, aki elkezd károgni.

Bravó. Ezzel lassan a PF is kinyírja magát, ez a fórum a tőzsdéről szól mostmár a legkevésbé. Van itt kejlfeljancsitopik, tököm-bököm topik, meg minden más. Aminek semmi köze a tőzsdéhez, annál inkább holmi társkereső-chat-szex topikok és magamutogató aberráltak találkozója esténként.

Na jó. Nem ez a lényeg, de az biztos, hogy a színvonal a pincében van.

Szóval a lényeg, szerintem (főleg kispapíroknál !!!), ne várjátok már hogy "olcsó" legyen. Megvan annak a maga jó oka, hogy mitől olyan olcsó. És az az ok nem az, hogy jó lesz. Hanem még szarabb.

Az a baj, (szerintem szigorúan), hogy az ember a normális kereskedői ösztönét ugrasztja ki a tőzsdére. Vagyis : pld. elmegyek cipőt venni. Azonos minőségnél mégiscsak az olcsóbbat veszem, minek fizessek többet. Ha elmegyünk a piacra (én utálok) de ha elmegyünk, akkor alkudozunk. Minden zsigerünkben benne van, ha veszünk valamit akkor az OLCSÓ legyen. Nehogy már madárnak nézzenek bennünket !

Nos, ez normális magatartás az életben.
A tőzsdén ez a mentalitás viszont kinyír bennünket éves szinten. itt pont ez nem jó !. Nem az a jó papír, ami elég OLCSÓ ahhoz, hogy végre megvegyem.

Na ezt gondolom én, de már jóval több mint 10 éve tőzsdézem, és nem vagyok rest az utolsó marhaságomat is lejegyezni az utókor (saját magam) számára.

Nem kell elhinni fiatalok. Csak firkálgattam.

Sok szerencsét, békés ünnepeket és pihenést Nektek. És sok pénzt !
sly36
sly36 2007. 11. 01. 14:27
Előzmény: #9016  Törölt felhasználó
#9017
DLPH!
Nem jön be a blogod. Történt vele valami vagy nálam van a hiba?
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:32
Előzmény: #9015  Törölt felhasználó
#9016
:DD

Jól van. Dobj egy vitorlát a nyakamba és maradok :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:30
Előzmény: #9014  Törölt felhasználó
#9015
Szemir ne menj el. inkább kiméllek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:29
Előzmény: #9013  Fenyo
#9014
Bull részemről hosszú időre megtartom. Ezért aztán közömbös, hogy éppen mennyi. Ha úgy látom, hogy fundamentálisan alulértékelt, de a környezeti feltételek a világban nem lehetetlenítenek el emelkedést, akkor beleveszek újból.

Amcsikat húzzák, csak elérték a 61,8-at .
Ha ezt átviszik zárásra, akkor sanszosan megint nekimennek a tetőnek.
Fenyo 2007. 10. 31. 17:22
Előzmény: #9007  Törölt felhasználó
#9013
Szia castor5002!

Tudod, csak kicsiny piacunkat féltem, ha egyáltalán ezt még annak lehet nevezni... :(
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:20
Előzmény: #9011  Törölt felhasználó
#9012
Kösz, így már értem:))

211 felett zárt. Ami jó lehet mert ott van/volt az ellenállás.
210 alá már nem is adták... nemtom, de valahogy úgy érzem (jó gyj-t várok), hogy hamarosan új csúcsot fog menni.
Mikor 195-nél fordult (kalapács gyertya) bele is vettem, meg azóta is növeltem.
Remélem jól tettem...
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:11
Előzmény: #9010  Törölt felhasználó
#9011
ja :))

Igen, gyorsan írtam. Kivéve eco, mert az nem visszakereshető, arról nem írtam be mikor vettemés mennyiért. Így értettem.
A "mennyit"-ről meg már leszoktam.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:08
Előzmény: #9009  Törölt felhasználó
#9010
Nem, az alábbi beírásodra gondoltam.

"Jelenleg pluszos mindegyik, mivel akkor beírtam mindenhová, hogy vettem .és mennyiért. Visszakereshető.
Kivéve eco, de az már nagyon régről van."

Itt azt írtad, hogy "kivéve eco". Tehát arra gondoltam, hogy ezzel jelenleg nem vagy pluszba.
Egyébként furcsállottam is mert az előző ATH-tól nem vagyunk messze.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 17:02
Előzmény: #9008  Törölt felhasználó
#9009
A rosszul leszelre gondolsz? Hm. Félreérthető. Nem. Több részletből van, és daytradelni is szoktam (néha) vele. De van egy kb. mennyiség, ami állandó. És az pluszos. Keményen.De csak azért, mert kb úgy 130-tól kezdtem foglalkozni vele. Nem az én érdemem, azóta emelkedett lényegében egy nagy beöntést kivéve.
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:59
Előzmény: #9003  Törölt felhasználó
#9008
DLPH!

Csak egy kérdés. Jól értettem amit a Genesis topikba beírtál, hogy az Econeted jelenleg a beker árad alatt van?
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:28
Előzmény: #9005  Fenyo
#9007
Szia Fenyo
Szeruntem job lenne ha hozzászoksz hogy bármilyen kereskedésben a trend az úr:)))) Ha ezt nem tanulod meg nagyon gyorsan az sok pénzt fog felemészteni
Tudod ez olyan mint széllel szemben:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 16:15
Előzmény: #9005  Fenyo
#9006
nem rövidtávon kereskedek.
Fenyo 2007. 10. 31. 15:14
Előzmény: #9002  Törölt felhasználó
#9005
Kicsiforex, köszi a segítséget!
A trend azért akkor sem tetszik.
banyaiz 2007. 10. 31. 14:51
Előzmény: #9003  Törölt felhasználó
#9004
A végén kiderül, hogy a jelzáloghitelválság élénkítette az USA gazdaságot ? :):):)
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 14:42
Előzmény: #9002  Törölt felhasználó
#9003
"Miközben a pénz- és tőkepiaci turbulencia által sújtott harmadik negyedévre intenzív gazdasági növekedési lassulást várt a piac az Egyesült Államokban, addig a most közzétett első becslés szerint minimálisan gyorsult a GDP-növekedés üteme. Ez, a röviddel ezelőtt közzétett meglepően kedvező foglalkoztatottsági jelentéssel együtt kissé csökkenti annak esélyét, hogy a Fed ma este 25 bp-tal 4.50%-ra mérsékli irányadó rátáját, amelyben a piac szinte teljes egésze hitt eddig. "

ezek szaraxanak itt

kezdek pipa lenni bajtársaim ne szórakozzatok itt !!!
nagyot nem fogok meglepődni, mert egyiket sem veszem kp-nek.

hanem ez a fejlődő usa gazdaság....
hamarosan dübörögni fognak ezek is ?
:DD
Törölt felhasználó 2007. 10. 31. 13:20
Előzmény: #9001  Fenyo
#9002
Én real-time adatokat nézek. egyébként ezt bárki megteheti, már akkor is, ha regisztrál demo számlára. korábban volt említés ebben a topikban is, és ha jól emlékszem máshol is. Mivel a topik szerzője azt mondta, nem szeretne látni reklámot ebben a topikban, így nem is feszegetném nagyon a dolgot. Ugyanazt a felületet használom én is, mint ahogyan olvastam, DLPH, castor5002, mary_m, és nagyonkezdo is (elnézést, ha vkit kifelejtettem). A demo-t le lehet tölteni az oldalról, és real-time adatokat szolgáltatnak. (halkan jegyzem meg, hogy a www.bpforex.hu oldalról ez elérhető). Ez itt nem a reklám helye, pusztán segítség annak, aki real-time-ban akarja látni a főbb indexeket, vagy az olaj árát pl.
Fenyo 2007. 10. 31. 13:02
Előzmény: #9000  Törölt felhasználó
#9001
A Stooq oldalán 15 perccel késleltetett lett az indexünk... :) Total idiotizmus... Vegyük még el kis érdeklődést is piacunk felől!
Egyébként sosem értettem ezt a fizetős realtime szolgáltatást, hisz kölcsönös érdek lenne az információhoz való hozzájutás. Nem hiszem, hogy havi pár ezer kompenzálni képes az elmaradt kötési jutalékok díjait.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek