Topiknyitó: lzoli41 2021. 11. 10. 19:27

Koronavírus: Az ellenség kivont karddal rohan felénk, de mi mégis félünk meghúzni a ravaszt  

Az egyéni szabadság felfogása szerint, mindenki szabadsága addig terjed, amíg azzal mások szabadságát nem sérti. Ez alapján az oltástagadó, ha közösségbe megy mások szabadságát sérti.
Az egészségügyi finanszírozási kérdésköre egyrészt járulék alapú máshol adóalapú vagy vegyes, de egyfajta kockázatközösségként kezelik a társadalmakat. Így helyesebb lenne kockázati díjat szedni, ami ilyen esetben egyértelműsítené azt, hogy az oltást fel nem vevőknek(régebben a szűrésre nem járókra gondoltam) a plusz költséget indokolt lenne viselni.
Niall Ferguson Civilizáció című könyvének Tudomány fejezetének egyik alcíme Oszmán és Frigyes, ami arról szól, hogy ott ahol a világi és vallási hatalom szétvált, le tudta győzni a gazdagabb és erősebb de korlátozott képességű hatalmat. Szerintem már indokolt lenne a szakpolitikáknak nagyobb szabadságot biztosítani, hisz egy miniszterelnöknek sok mindent kell mérlegelnie, miközben a képességei az adott kérdésben korlátozottak. A nyugati világban a meritokrácia hanyatlásának ebben a modellnek szerintem van szerepe, de ehhez egy más irányítású és választású rendszerre lenne szükség.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:

Topik gazda

lzoli41
3 3 5

aktív fórumozók