Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 13:44
Törölt hozzászólás
#37380
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 13:02
Előzmény: #37366  Törölt felhasználó
#37379
"Márpedig a lóversenyen a legjobb tippeket mindig a ló adja. "

Nana. Ebben a versenyben az tilos. Gondoltam szólok...hátha nem tiszta.
tris
tris 2008. 10. 31. 13:00
Előzmény: #37374  Törölt felhasználó
#37378
Ezekben az időkben sokan nem vagyunk a legjobb passzban. Én ugyan most egy másik papírban vagyok beragadva, de úgy érzem, hogy "jó" helyen van a pénzem. Minden esetre azt komolyan kérdezem, hogy most kinek és miért van baja "jó Civinnel"? Szvsz korrekt megfogalmazás az amin itt megy a fogás keresés. Én tisztelem azt, hogy itt van köztünk, aki értelmes szót kíván vele váltani, megteheti. Van más cég is amelyről ugyanezt elmondhatjuk?
Egyik nagy kedvencem ez a papír. Mondhatom fél szemem mindig rajta tartom. Nem tartom rossz jelnek azt sem, hogy ilyen nagyot esett. Kosto óta tudjuk, hogy ez jó jel. Emelkedésben majd elválik.
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 12:56
Előzmény: #37376  Törölt felhasználó
#37377
Milyen mocskos ez a tőzsde, most, hogy itt
tudok lenni a gép előtt, minden lanyha.

Kivin Úrnak a hsz-ből csak az utolsó bekezdést olvastam el (már nem igen szoktam azt sem),-

a "LÓ" remek tippet adott 75-NÉL, HOGY EL NE ADD ! Most hol tarunk?
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 12:24
Előzmény: #37373  martin36
#37376
Martin!

Igazad van, de kell hogy ennyi optimizmusunk legyen, különben megette a fene az egészet, (igen tudom, már kezd vele jollakni).
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 12:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#37375
kedves zsihaha!
Nem a Te beírásaidra gondolok!
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 12:17
Előzmény: #37366  Törölt felhasználó
#37374
" én többé nem adok Önnek tippeket arra vonatkozóan, hogy mi lenne a helyes megol-dás a meglátásai tekintetében."

Biztos, hogy a "helyes megoldás" az Ön birtokában van?

Örülök, hogy újra apropót talált arra, hogy ismételten elmondja, hogy milyen kiváló cég is a Humi. (Nem elég ezt elégszer ismételni.)

Talán inkább wiccát hallgatnánk, ki nem annyira elfogult a céggel, mint Ön.

Szívből kívánom, hogy egyszer igaza legyen abban, amit tegnap is írt:

"AZ ÉN BEFEKTETŐIM NEM VESZTETTEK SEMMIT,..."

Az említett idézetében foglaltakat azért jó lenne megélnünk is!!!!!
Ne a leszármazottaink arassák le a gyümölcsöt előlünk!

martin36
martin36 2008. 10. 31. 12:08
Előzmény: #37372  Törölt felhasználó
#37373
kt,sok sikert hozzá,nekem is van még ugyan,de azzal a kitételeddel,h ez lenne a legimmunisabb,nem tudok azonosulni.Egy csődközeli semmi komolyabb kapacitással nem rendelkező cég(pflax),vagy csak egy papíron létező nulla,azaz nulla ft bevétellel rendelkező is kevesebbet esett ,mint a mi humink.Sőt,inkább a legtöbbet eső cég büszke tulajdonosaként feszíthetünk,ezzel a címmel kényelmesen dobogón vagyunk,ha rendesen megnézzük.
Hozzáteszem,végtelen szomorúan,de reálisan nézve írom ezeket.
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 11:39
Előzmény: #37366  Törölt felhasználó
#37372
Tiszteletem Civin Úr!

Már egy ideje olvasom a bejegyzéseit, és örömmel teszem.

Azonban tény, hogy a verbális "hadviselés" itt nem elegendő.

Az is tény, hogy a HUMET lehet bármilyen stabil, és hitelmentes, sajnos Magyarországon van és ez magában hordozza a megbízhatatlan jelzőt.

Én is rv tulaj vagyok, mondhatnám csak HUMETem van, és pont azért mert ezt tartom a leginkább immunisnak a jelen pillanatban kialakult helyzetre.

Hatalmas a bukóm, mint itt sok mindenkinek, de minddenféle rémisztgetések ellenére tartom magam ahhoz, hogy év végéig elérhető az 50 körüli érték.

Tisztelettel: ktk224
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 11:27
Törölt hozzászólás
#37371
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 11:25
Előzmény: #37369  Törölt felhasználó
#37370
Nyihahaha
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:54
Előzmény: #37366  Törölt felhasználó
#37369
Egy kivénhedt csataló max...
De eszembe jut még a lószar is!
kissherceg 2008. 10. 31. 10:53
Törölt hozzászólás
#37368
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:53
Előzmény: #37366  Törölt felhasználó
#37367
A Civin real követi a fórumon az eseményeket?
Kihasználatlan ideje akkor van bőven szerencsére...
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:49
#37366
Jó Puritán,

kiindulva a lenini mondásból, hogy ami nem megy, azt ne erőltessük (eredetiben: sto nye igyot, mózset nye forszírovájetszja) én többé nem adok Önnek tippeket arra vonatkozóan, hogy mi lenne a helyes megoldás a meglátásai tekintetében. A legutóbbi engem illető kritikája (idézem: ÉPPEN ELÉG BAJUNK VAN NEKÜNK PÉLDÁUL A CÉGVEZETŐ EGYES BEÍRÁSAIBÓL, ÍGY: "AZ ÉN BEFEKTETŐIM NEM VESZTETTEK SEMMIT, UGYANIS AKI VALÓBAN BEFEKTETŐ, AZ NEM REALIZÁLJA A MA ADÓDÓ VESZTESÉGÉT, HANEM SZÉPEN KIVÁRJA, AMÍG A RÉSZVÉNYPIAC HELYREÁLL ÉS A CÉGEKET FUNDAMENTÁLIS ALAPON ÉRTÉKELI.") a szívemhez szólt.

Ha ezzel a kitételemmel is baja van, hát akkor nincs mit tenni. De mégis, még egyszer, Önnek:

1.) Az én dolgom a vállalatcsoport vezetése és ennek keretében a minél hatékonyabb működés (értsd: a lehető legkisebb veszteség, vagy ha lehetséges, akkor a lehető legnagyobb nyereség) elérése; a saját tőke értelmes növelése; ezek által a részvényesi érték (a befektetőim, részvényeseim vagyona, azaz a kapitalizáció) növelése.
2.) Ezen közben a papírjaimmal spekulálnak - azzal együtt, hogy ezt tényként elfogadom -de erre (és minden általam nem befolyásolható paraméter vonatkozásában, pl.: subprime válságból adódó pénzügyi világválság) csak annyiban kell tekintettel lennem, amennyire ezt az első pontban írt cél elérése igényli.
3.) Ha már úgy adódott, hogy ez a fórum az, amelyen többé-kevésbé rendszeresen megnyilatkoztam a múltban és ezáltal némileg strukturáltabb információhoz jutott a HUMET (potenciális) befektetői köre, ezt a feladatot nehezebb időkben is érdemes vállalnom.

Most is. Íme:

4.) A BÉTen a HUMET piaci értéke már csak azáltal is jelentősen javulni fog, mert a HUMET-csoport
(i) árbevételének meghatározó része dollárban és euróban keletkezett és keletkezik a jövőben is;
(ii) piacának meghatározó része (a) az arab világ (amely a lehető legkevésbé van érintve a pénzügyi válság miatt) és (b) Észak Amerika (amely mint időbeni kezdet, a válság után következő kötelező fellendülés legkorábbi startjának színtere lesz).

5.) A HUMET (potenciális) befektetői egy olyan lóversenyen teszik meg a tétjeiket, ahol még a ló is beszél. Márpedig a lóversenyen a legjobb tippeket mindig a ló adja.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:33
Törölt hozzászólás
#37365
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:23
Törölt hozzászólás
#37364
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:18
Törölt hozzászólás
#37363
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#37362
Szíve joga mindenkinek, hogy mit ír be!!!
Ez alól egy kivétel van, mégpedig az, hogy mások emberi méltóságát ne sértsem meg!
Persze, hogy írd meg – ha megakarod – hogy mikor adsz el, vagy veszel.

Csak egy kérésem lenne mindenkihez!
Ha már a leírás pillanatában is tudja, hogy valótlan dolgot akar leírni, azt inkább ne tegye!

Éppen elég bajunk van nekünk például a cégvezető egyes beírásaiból, így:

"Az én befektetőim nem vesztettek semmit, ugyanis aki valóban befektető, az nem realizálja a ma adódó veszteségét, hanem szépen kivárja, amíg a részvénypiac helyreáll és a cégeket fundamentális alapon értékeli."
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 10:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#37361
Persze azzal egyetértek, hogy jelenleg nincs más lehetőség a veszteségmérséklésre csak a forintozás!

Engem csak ez a beírásod zavart:
"Azért én beállok 22-re, hátha...:)))"

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek