Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 17:10
Előzmény: #37399  Törölt felhasználó
#37400
ja, és még egy: semmit nem változott a véleményem; amíg a humet alapszabályából ki nem kerül a 6,-ft-os kibocsátás JOGA, addig csak a kiszállási lehetőségre várok... (annak ellenére, hogy megígértem az elnök úrnak, hogy a nyilvános jegyzésen 500k-t lekötök!)
arról pedig merő naivitás álmodozni, hogy bárki, bármilyen árfolyamon ajánlatot tegyen a cégre... ( a kajmán-tesó volt az utolsó előtti balek, hiszen bebukott néhány 100 millát; az utolsó meg én, hogy 100%-os nyerőben nem szálltam ki 130-135 között!)
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 17:03
#37399
üdv a siratófalnál!
csa-csi, mint illik egy bértollnoktól, hozza a formáját...
pedig néha, más fórumokon, legalábbis a politikai hozzászólásaiban, megcsillan nála az intelligencia, és az "ott" elhangzó véleménye mögé még ki is tudnék állni... (akár teljes mellszélességgel is!)
az a kritikátlan nyalás azonban, amit a humi-topicban művel folyamatosan, hányingert-keltő!
ideje lenne már ráébredni, hogy sem puritán, sem kiscsacsi, sem mi, többiek, nem mi csináltuk a világválságot... de a humiét sem!
a humi válsága - a világtendenciát meghaladóan - egyértelműen abból fakad, hogy azok, akik a pénzükkel civin jános mellé álltak, kimaradnak minden döntésből: sem ellenőrizni nem tudják, sem át nem látják a cég működését! (ugyanúgy eltűnt a pénzünk a szemünk elől, mint a phylaxiában)
mit tehet ilyenkor egy kisrészvényes?!
A LÁBÁVAL SZAVAZ!!! vagyis elmegy...
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 15:15
Előzmény: #37397  csa-csi
#37398
"Kihasználva a pesszimista hangulatot, elbizonytalanítva sok kisbefektetőt folyamatosan lejáratják a céget, elsősorban Civint és "óccsó" papíroznak."

Kedves Csa-csi!
Amikor "ócsó" papírokról beszélünk, akkor valótlant állítunk? Ti már úgy gondoljátok, hogy ezt el kell felejtenünk?
Hogy a „fenébe” lehet ilyen nagy darabszámot elfelejteni, amihez 6 Ft-ért jutottak hozzá a barátok, s bármely pillanatban, ahogy az érdeketek kívánja, adtok el belőle!

Kedves Humi dolgozók!
Ti azt hiszitek, hogy mindent meg tudtok velünk tenni????
Én és gondolom sokan mások is el tudják Rólatok nagyon könnyen képzelni, hogy a költségeitek, fizetésetek, stb. pótlására eladtok akár most is „ócsókat”
Valaki nem is oly rég azt írta, hogy Ő megvárja, míg 6 Ft lesz a papír. Gondolom ezt azért írta, mert egyenlő esélyeket akart Veletek!!!

Jobb lesz, ha hallgattok, mert elsősorban a mi pénzünk ment rá a Ti trükkjeitekre!!!!
A cégvezetőn kívül (ha igaz) egyiktek sem mert a piacról venni részvényt.
Miért is?
Ez nem gyalázkodás, hanem ténymegállapítás!

"Ő az aki szorgalmával az egyik legjobb vevőriasztó itt a fórumon." - mármint én???

El tudnék én valakit is riasztani a Humitól, ha nem ügyeskednétek folyton?
Miért nem teszitek közzé a baráti kezek „ócsó” papírjainak számát a BÉT-en?
Valami oka csak van, hogy miért mi estünk a legnagyobbat az "A" kategóriában?
Mi adjuk a pénzt, és ha szólunk, akkor meg mi vagyunk a hibásak?
Ilyen "hülye" dumát leírni, hogy egyszer majd felmegy újra az ára, ilyet is csak Ti tudtok, mert lenézitek az ide beírókat!

"Ezen az extrém alacsony árfolyamon a felvásárlás esélye (veszélye) is megnőtt."

Ezt a céget nem lehet felvásárolni, mert abban a pillanatban újabb „ócsó” papírokat nyomtattok magatoknak 6 Ft-ért, míg az esetleges cégfelvásárló csak a piacról, jelenleg több mint 6 Ft-ért tudja csak megvenni a papírt!!!
Tehát, ne „kábíts” minket hülyeségekkel!!!!
csa-csi
csa-csi 2008. 11. 02. 11:25
Előzmény: #37396  Törölt felhasználó
#37397
A bizalmi válság miatt a tőzsdékről jelentős tőkekivonás történt, jó ideje a medve a és az ügyes spekulánsok, akik libikókázhatnak az árfolyammal. Gyakorlatilag 70 Ft-tól szinte kizárólag a napi 1-2 Ft-os adok-veszekkel, néhányuk a HUMET-ből is képes volt egy kis baksist kifacsarni. Kihasználva a pesszimista hangulatot, elbizonytalanítva sok kisbefektetőt folyamatosan lejáratják a céget, elsősorban Civint és "óccsó" papíroznak. 1-2 Ft-is emelkedést kis pénzzel is tudnak generálni, a károgás és gyalázkodás néhány napos visszafogásával még új palimadarat is lehet fogni. Ők aki abban a hitben, hogy az árfolyam alsó támaszán vagyunk, friss pénzt pumpálnak a rendszerbe számukra. A csekély érdeklődés miatt ez a módszer generálja a folyamatos lecsorgást. Jó példa volt erre az utóbbi időben kissherceg, akit sikerült kicsit megkopasztani, (legalábbis rövid idő alatt észhez téríteni). puritánról sem lehet tudni, hogy tényleg ennyire buta (esetleg naív) vagy ravasz. Az tény, hogy Ő az aki szorgalmával az egyik legjobb vevőriasztó itt a fórumon.
Ha igaz, hogy a cég eddig a válság miatt nem bukott, netán még teljesíteni is tudja az ez évi célokat, akkor csak egy kis szerencsével ránktalálhat egy meghatározó pénzügyi befektető és hamar helyrerázódna az árfolyam.
Arra is kíváncsi lennék, hogy mi az a pénz, amiért Civin hajlandó lenne megválni a cégétől... Ezen az extrém alacsony árfolyamon a felvásárlás esélye (veszélye) is megnőtt.
(mintha 160 Ft-ot említett volna /részvény/2009 ősz) :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 09:53
Előzmény: #37394  Törölt felhasználó
#37396
kiscsacsi!

Mélyen egyetértek azzal, amit írtál!
Szerintem, amíg ilyen az árfolyam addig nem lesz tőkeemelés, mert a 23,7 millió db "ócsó" papírjukkal sem tudnak nagyon mit kezdeni.
Persze, hogy mennyi van még ténylegesen az „ócsójukból”, az csak akkor derül ki hitelt érdemlően, ha a BÉT-en közzéteszik a „baráti kezekben” lévő papírok darabszámát. (Már elég régóta hallgatnak e témakörben. A félévi mérlegkor sem tudtunk meg semmit.)

E témakörben a hallgatás rosszat is jelenthet!!!
A cégvezető fórumon történő beírása sem tekinthető hiteles forrásnak, ugyanis tévedhet, mint ahogyan az már megtörtént, s később be is ismerte!!!
Sajnos, az sem kizárt, hogy ebben a barátságtalan időszakban is adtak el "ócsót" a kiadásaik finanszírozására – nekik ugyanis még mindig jelentős hasznot hoz a 6 Ft-os papír 30 Ft körüli eladása!

Amíg a BÉT-en ezt nem teszik közzé, hogy kinél mennyi részvény van, addig joggal gondolhatunk arra, hogy az „ócsó” papírok piacra dobása miatt - egyik társunk írta be - a Humi a második papír, amelyik a legnagyobbat esett e borús időszakban.

Én viszont azt állítom, hogy az "A" kategóriások közül eddig sajnos a legnagyobbat a Humi zuhant.
Még az általam „lenézett” Phyla sem esett ennyit. Például: 2008. január 2-től számítva, a Phyla = -51,85%; Humi = -66,67%!!!!

Ha ennyire megerősödött a cég alapja, mint ahogyan ezt a cégvezető is állíja, akkor miért mi estünk a legnagyobbat? Valami oka csak kell, hogy legyen!!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 01. 11:54
Előzmény: #37394  Törölt felhasználó
#37395
után = utál
Törölt felhasználó 2008. 11. 01. 11:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#37394
Zsihaha!

"Elmegy vagy felmegy? Várd meg az eladással most már az utóbbit."

Hát igen,- egyszer régebben amikor még én is hittem abban, hogy a Kivin értéket teremt,. én is hasonló tanácsot adtam a Slynek, - gondolom, hogy után aztóta is érte, mert az árfolyam nem fel, hanem lefelé ment nem kicsit. Bocsi Sly !

Ennek a cégnek a 23,7Mdb tőkeemetés óta a fundamentuma nem nőt semmivel,- mert a Kivinnek csak irégete volt arra, hogy akvizícióra használja a 23,7Mdb rv-t, de nem arra használta, hanem a saját Rt-ben van azóta is. Jövőre is ugyan ez lesz, a nyaklónélküli tőkeemelések sorozata.
Amúgy a megkérdem én , hogy a nagy szociáldemokrata Kivin mire is használta a mi munkával megkeresett pénzünk.
1. Kivitte amerikába, vett rajta egy- két veszteségesen működő cégben résztulajdont.
2. A Mi magyar Raenálunkat is amerikai tulajdonba juttata, nem a HUMET Zrt tulajdonába, hanem csak közvetve a leányvállalaton keresztül egy bizonyos %- a HUMET RT tulajdona lesz (ha az lesz valaha)
3. Zártkörüen 6 Ft- on tökét emelt, az Rv-k azóta is a saját számláján ill a saját cégében landolnak, ezek az rv-k sem a humet tulajdona.

Ezek a mi fudamentunmaink az én jelen tudásom alapján.

Persze ez nem zárja ki, hogy a kivin egy lufi-rallyt indit majd egyszer.

De én úgy érzem a jelenleg eladott rv-im kicsike 30%-os értéke jobb helyen van az bármelyik másik rv-ben.
A még meglévő kevéske humimat részemről dec31-ig bármilyen áron, de eladom,- jövőre
pedig feledve a humi, - még akkor is, ha a Kivin 500%-os lufirallyt indit, akkor is!!!!!!!!!

kissherceg 2008. 11. 01. 10:48
Törölt hozzászólás
#37393
Törölt felhasználó 2008. 11. 01. 06:40
#37392
értem.kíváncsian várom a jövő heti piaci folyamatokat.
hónap végi záróár beállítás volt tegnap,azért zárt usa pluszban.sztem jövő héten korri lesz lefelé.sokat mentünk.
ne legyen igazam.
kissherceg 2008. 10. 31. 18:19
Törölt hozzászólás
#37391
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 18:11
#37390
mire gondolsz kisherceg??
kissherceg 2008. 10. 31. 18:03
Törölt hozzászólás
#37389
zotya32 2008. 10. 31. 18:01
Előzmény: #37386  Törölt felhasználó
#37388
de előtte a humet ment fel 3 hét alatt 18-ról 143-ra..... ha így nézzük, még jól is állunk :))
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 18:01
#37387
fundaalapon cég értéke 46ft.
2,8milliárd cégérték / 60millió rv= 46ft.
ez elég messze van a 148-tól.
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 17:39
#37386
persze,hogy elértékelenedhet,de okos ember pénz helyett élelmiszerben vagy aranyban tartja a pénzét vagy olcsón vesz rv-t.
csak érdekességképpen írom: 2007 márciustól nézve a magyar rv piacon a bookline-nak csökkent a legjobban az értéke (1200-108) ,kb.12x ),utána humet (148-23)kb.7x.
hm.elgondolkodtató!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 14:48
Törölt hozzászólás
#37385
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 14:12
Előzmény: #37383  Törölt felhasználó
#37384
Gubika hol vagy?

Gyere gyepáld már el a "csa-csit"!

Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 14:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#37383
Az csak riport volt, itt pedig direkte befolyásolva voltunk 75-nél.
A PSZÁF szeptemberben rendeletet is hozott, hogy tilos a vevőket megtéveszteni.
Mi itt vevők vagyunk, nemde?
Amúgy ez kit érdekel,- nem nekem, hanem Kivin Úrnak kell betartani.

Zsihaha!

Gratula, hogy eladtad a humit,- és is eladtam volna mind, ha tegnap itt lehettem volna a gépnél, de így is elment belőle amit előre beállíítottam, igaz volt rajta bukó, de fene bánja. Amennyire szerettem a humit, úgy a hátam közepére sem kívánom már,- sőt már a fundamentumait is megkérdőjelezem.
Persze aki veszteségben van vele, és a humiból szeretné ledolgozni a bukót, azt is megértem, mert nem rég én is úgy gondoltam, - de most már , hogy van otp-m, émászom, ricsim, igy a humi már olyan nekem mint egy régi megunt szerelem.
Már csak 10K humika van, az már csak elmegy előbb- utóbb.
csa-csi
csa-csi 2008. 10. 31. 14:00
Előzmény: #37377  Törölt felhasználó
#37382
Civin, 75-nél (is) kellő alappal az igazat mondta. Mert akkor még senki sem beszélt lufiról, soha nem látott pénzügyi összeomlásról, világválságról.
Amit ma mond, hogy minimum "tartás" még inkább érvényes lehet, hiszen a HUMET azóta még tovább erősödött. Semmi ellentmondás nincs abban ebben, inkább következetesség. Persze ez nem zárja ki azt, amiért sokan jogosan zsörtölődnek. Hiszen a mai helyzet a spekik ideális terepe.
A jobbak boldogan lubickolnak a sikerben, a vesztesek, (ők vannak többen) pedig vérmérséklettől, intelligenciájuktól függően csapkodnak össze-vissza, kajabálnak, szitkozódnak vagy magukba roskadva nyalogatják egyre jobban fekélyesedő a sebeiket. Ami nem megy , azt kár erőltetni. (Tartás, tartás sőt gyűjtögetés.. ez az én tippem is)
C'est La Vie... ahogy a művelt orosz mondja... :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 31. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#37381
Ide Gubaan kellene...

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek