Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 08:30
Előzmény: #31737  Törölt felhasználó
#31740
wicca!

"Én mind technikai, mind fundamentális alapon úgy értékelem, hogy ez a papír olyan 72Ft-körül lenne értékén. A technikait leírtam, a fundáról sajnos egyelőre sokat nem tudunk. Már nem emlékszem ki írta, de egyetértek vele, hogy ez már nem az a "HUMI", ami napi pénzügyi gondokkal küzd, hanem egy cégcsoport. A fundamentumokat remélhetőleg tisztábban látjuk majd a gyj-ből. "

Nem kötözködni akarok, de ha "fundáról sajnos egyelőre sokat nem tudunk", akkor mi alapján értékeled 72-re funda alapon a céget?
(Én nemrég osztottam/szoroztam egyet Móricka módszerrel, akkor nekem 5x jött ki, nade majd a gyj után okosabbak leszünk :) )
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 08:23
Előzmény: #31735  Törölt felhasználó
#31739
Üdv Kiscsacsi !

Csak abból következett ez a szám, hogy vételről nem adtak hírt, és a hígítás után megjelent náluk ez a növekmény. Lehet, hogy teljesen téves gondolat, véletlen egybeesés, csak próbáltam megtalálni, hogy hova mehettek a 6 Ft-os papírok, milyen mennyiségben és ez jött ki. Mindenesetre már eladta.
exmnbs1 2008. 08. 14. 08:11
Előzmény: #31721  zotya32
#31738
A transzparenciába sok minden belefér, de a lencseleves illetve kávé melletti bennfentes információ osztás nem.

Bill Gates is kávézgat a beszólókkal?
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 02:02
Előzmény: #31736  Törölt felhasználó
#31737
Egyébként meg mint már többször írtam, az ilyen indulatoktól vezérelt hozzászólásoknak örülök, mert azt mutatják, hogy kedvezően alakulnak a dolgok. :)
Ugyanis amikor már minden kicsi eldobált mindent és a csapból is az folyik, hogy milyen vacak a papír, akkor szokott indulni a bull.

Én mind technikai, mind fundamentális alapon úgy értékelem, hogy ez a papír olyan 72Ft-körül lenne értékén. A technikait leírtam, a fundáról sajnos egyelőre sokat nem tudunk. Már nem emlékszem ki írta, de egyetértek vele, hogy ez már nem az a "HUMI", ami napi pénzügyi gondokkal küzd, hanem egy cégcsoport. A fundamentumokat remélhetőleg tisztábban látjuk majd a gyj-ből.
Ezért nem csodálkozom, hogy késik, sőt megmondom, azon sem csodálkoznék, ha a HUMET bevállalna még egy kis büntit, és határidő után jönnének ki a gyj-vel. Ugyanis addig még lehet gyűjteni.
Aki figyeli, az láthatja, hogy megy ez: van valaki, aki érdekes módon mindíg berak biztonságos magasságba 200e eladó papírt, aztán vár. A kívánt hatás pedig nem marad el. Ezt vegytiszta manipuláció, de ez sem érdekel. Aki bedobja, bedobja, aki nem, nem. Mindenki maga dönt.

Sosem írtam, hogy tévedhetetlen vagyok. Azzal sem hencegek, hogy itt szálltam be, ott száltam ki, milyen jót kerestem. Igen, most kicsivel bukóban vagyok, pár napja meg nagyban nyerőben voltam. Így megy ez a tőzsdén. De egyet már megtanultam: aki ki-be ugrál, az nagy kockázatot vállal. Jól meg kell fontolni mindent.
Gondolkodom a kiszálláson, csak az a baj, hogy sorra vételi jelzések vannak. Jó, a kitörés behalt, de olyan gyér forgalommal, hogy az már röhej. A MACD is beadta napin az eladást, de az is röhelyesen későn. (Tegnap.) Szóval lehet, hogy kiszállok a mai korrekcióban, de előbb látni szeretném a forgalmat. Ha a korrekcióban lesz erő, akkor maradok.

(Ne írja erre lsz senki, hogy ez a HUMET, ebben 1-2 napos felrántásokat kell meglovagolni, mert egyrészt ezt már írta, másrészt én inkább azzal értek egyet, hogy ez már nem az a HUMET, ami volt. Semmi sem az, ami volt. Az aktuális helyzethez pedig alkalmazkodni kell.)

MOL-t adni kell, HUMETET venni. MOL célár 13ezer, HUMET 72. Nevetségesen hangzik, ugye? Remélem... ;) Hát én így látom.
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 01:19
Előzmény: #31735  Törölt felhasználó
#31736
Stoky, jól látod, valóban így van.
Én azt írom, amit én látok. Más azt írja amit ő lát.
Ezért szemrehányás nem jár.
Legfeljebb, ha az illető érvek nélkül vagdalózik. Én próbálom világosan leírni az érveimet. Mások néha jó ellenérveket mondanak. Ettől kevesebbek nem leszünk, csak többek.

A kitörés egyébként valóban behalt. De ezt írtam én is.
Mint negatívumot soroltam fel nem is olyan régi hozzászólásomban.
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 00:36
Előzmény: #31734  Törölt felhasználó
#31735
Mislix!

Te azt írod, hogy "az MS kb 1,24 millio db-ot szerzett meg 6Ft-ért".

Hát ez k@rva jó,- én eddig viccből, mondtam, hogy az alap is a Civiné,- és ezek szerint , nem is vicc,- az MS-is baráti kacsó?

Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 00:26
Előzmény: #31730  Törölt felhasználó
#31734
Bluebox!

Miért kellene elfogadnia egy olyan meghívást,- ahol tudja előre, hogy nem érzi jól magát,- sőt talán még türtőztetni is kell magát, hogy ne tegyen valamit amit legszivesebben megtenne.

Én nem ismerem személyesen a Puritant, de szivesen besorolnám a barátaim közé, én innen a topikból egy őszinte embernek gondolom.
stoky 2008. 08. 14. 00:19
Előzmény: #31732  Törölt felhasználó
#31733
kedves "wicca boszokrány"
Ha nem vette volna észre eddig a "kitöréstől" számítva 25% esett a papír s ezzel immáron egy behalt kitörésről beszélhetünk

De maga nap mint nap itt búzdítja vételre, és tartásra befektető társait, akik (remélhetőleg a kisebbség) egyébként is jó magasról van beragadva.
Olyan hangzatos és semmitmondó beírásokkal, hogy nyilván venni akar a soha se létező titokzatos, és direkte lenyomos nagybefektető.
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 00:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#31732
Én pedig úgy látom, hogy a sok kispeki nyomja lefelé az árfolyamot. Ma is iszonyú forgalom mellett estünk majd' 4 százalékot...
Valaki (200edb-al) játszik az árfolyammal. Lefelé nyomja, nyilván venni akar.
Ennyi.
Szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 08. 14. 00:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#31731
ha észrevettétek volna a nagytulaj a legrosszabb tulaj -ami az rv árát illeti
miért?
azért mert neki szinte mindegy , csak kritikusszinteken lép be..talán
miért?
mert ugyse akarja eladni, igy venni se akar hozzá .. minek is ha kell "nyomtat" occsón, zártkörűen
tegyük fel
csak tegyük fel
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#31730
kiscsacsi
Tudod én úgy vagyok vele, hogy ki mennyire gerinces!
Én odamegyek kávézni mert hívtak és szemtől szembe elmondom a bajom még akkor is ha nem akarom hallani a "hazugságait". Ha itt a fórumon tudom basz.atni akkor elé is odaállok.
Ha meg nem megyek oda akkor ide se irogatok arctalanul.
Becsületbeli kérdés.

Wica
Puritant Civin hívta.
Egyébként itt meg amikor Civin megjelenik százával jönnek a kérdések. Egy ilyen alkalommal mindenre sor kerülhetne.
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:45
Törölt hozzászólás
#31729
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:44
Törölt hozzászólás
#31728
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:39
Előzmény: #31726  Törölt felhasználó
#31727
A 4300edb humit amit a Dr Nagy kapott most is 73 v- 74 Ft-ért számolták, - és az árfolyam hol van most?

Lényegtelen hogy mit hogyan számolnak, csak az árfolyam a lényeg, az pedig a hígítás miatt van itt!
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:31
Előzmény: #31720  Törölt felhasználó
#31726
Leszögezném: semmi közöm a Humethez, azon kívül, hogy tulaj vagyok benne. ;)
Civin úrral én csak azért nem találkoznék, mert nincs mit mondanom neki, személyes gondjaimmal nem zaklatok cégvezetőket. :) Sztem kiválóan teljesített eddig, remélem ezután is még sokáig fog, de ezt is inkább rábíznám, tegyen belátása szerint.
(A mai világban az is csoda, ha egy cég életben marad ennyi ideig, nemhogy még növekedjen is. Bár a kettő kétségtelenül összefügg.)
Ami az árat illeti. Januárban lesz egy tranzakció, aminek 74 és 134 Ft közötti részvényárfolyamon történik a lebonyolítása. Tegyük fel, hogy a cég, amelyet a Humet csoport megvásárol, nem tökkelütött hülyék társasága, akik 6Ft-ot érő részvényt hajlandóak 74Ft-ért beszámítani.
Tegyük fel, hogy a szerződéskötéskor mindkét fél körültekintően járt el, pénzügyhöz némileg konyító szakemberek közreműködésével gondosan mérlegelték a cégcsoport értékét, és úgy került meghatározásra ez az ár.
Csak tegyük fel.
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:28
Előzmény: #31724  harlem
#31725
végefelé 48?
harlem
harlem 2008. 08. 13. 23:25
Előzmény: #31721  zotya32
#31724
2008.augusztus 1. történelmi pillanat, a HUMET 62Ft árfolyamon belép a BUX "A" kategóriába.
Ma 10Ft-tal lejjebb, az 50-es támaszt megnyalva várja jobb sorsát.
Bikák mind elszaladtak, híreket kiszárította a kánikula, úgyhogy kíváncsi leszek a folytatásra.
Dupla alj vagy eső trend, eső trend vagy dupla alj, ahogy Stohl buci mondaná.
Irány a villa vagy az utca...
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:20
Törölt hozzászólás
#31723
Törölt felhasználó 2008. 08. 13. 23:18
Előzmény: #31721  zotya32
#31722
Most érthem ide a gépemhez, csak az utolsó 3 hszt olvastam még,- LESZÁLLNI A PURITANRÓL!

Ő a kedvencem, - nem bántani, mert felveszem a patkóimat!

Amúgy a Puritnnak van igaza, - miért is beszélgetne egy olyannal aki kifosztotta vagyona egyrészéből?

Én sem vagyok kiváncsi a Civin kifogásaira.
Ha a Civin az elmúlt évben nem ismerte azt a mondást: HOGY JÓL ÉLNI ÉS MÁST IS ÉLNI HAGYNI,- akkor most egy beszélgetéstől megváltozik,- röhögnöm kell.
zotya32 2008. 08. 13. 22:57
Előzmény: #31720  Törölt felhasználó
#31721
Én mennék. Szakmailag nem tudok mit hozzátenni, de nagyon érdekelne egy ilyen beszélgetés.

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók