Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:05
Előzmény: #29015  csa-csi
#29020
Kedves Csa-csi,

Nem Puritánt akarom védeni, mindenki a maga sorsának pogácsa.
De,
Hol hallotál olvastál a +23,7 mio részvénykibocsátásról korábban mint a legutóbbi közgyűlés? Az alapszabályban érintett kibocsátások ha jól tudom a 36 mio-val lezárultak.
Hogy értékeled azt, hogy egy cégvezető(!) egy fórumban azoknak akik 70 körül nyafogtak, az alacsony ár miatt, azt javasolja, hogy várjanak 2 hónapot és akkor nézzenek az árfolyamra..
Vagy, hogy ugyanez a cégvezető az említett árszinten azt sugalja, hogy aki elad az nem túl eszes, bezzeg van aki vesz.
Még a "gennyesre keresheti magát" szóösszetétel is elhangzott. Ennek tükrében szerintem van aki becsapva érezheti magát.

Üdv!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 17:02
#29019
Jó Döme,

elöljáróban annyit, hogy lehet, hogy mi bizonyos dolgokban nem értünk egyet, de tíz éve ismerjük egymást és tíz évbe belefér, hogy néha ne értsünk egyet.

A válasz az utóbbi kérdésedre: tőzsdén kívül a Senergie Rt, amely a 100%-os tulajdonom adott el (át) részvényeket, erről minden esetben közlemény jelenik meg, én magam nem adtam vettem részvényt tőzsdén és tőzsdén kívül az említett tavaly tavaszi tőzsdei tranzakció óta.

1.) A hosszabb hozzászólásodra nem konkrétan, hanem általánosságban az a válaszom, hogy egy ember megítélése egy olyan alkalomból, amely nyilvánosságra került, de egyébként semmiféle ismeretem nincs róla az LEHETSÉGES, DE NEM VALÓSZÍNŰ, HOGY HELYES; ÉS SEMMIFÉLEKÉPPEN NEM SZÜKSÉGES. Egyszerűen: minek? Tévedett, hibázott, megbüntették, passz.

2.) Leírtam, hogy milyen kockázatokkal kell számolni akkor, amikor egy akvizíció során nagy mennyiségű részvényt adunk ki. Ezekben a tranzakciókban a két fél jogásza részt vesz. Ennek során az akvirálandó (még ha csak szándékról is van szó) cég tulajdonosát és az akvizíciót segítő személyeket (ide értve a partner jogászát) tájékoztatjuk az alapvető magyar törvényekről.

3.) A kommunikációnak egyszerűen nincs jelentősége a számunkra. Erre a témára a tárgyszerűségen és a transzparencián (no meg az én Portfóliós küzdelmemen) kivűl nem kívánok energiákat fordítani, ugyanis a legutóbbi rendőri fellépés tízszer akkora sajtót kapott, mint az egész akvizíciósorozat. Amilyen lábakon áll, azon áll, a vállaltcsoport eredményeinek kommunikálása elegendő.

Őszinte hived

Civin

Jó Csacsi,

Fogadja elismerésemet (16:20) és hálás köszönetemet

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:58
Előzmény: #29015  csa-csi
#29018
csa-csi!!!!
"Rába elemző topicja"
a rábában is van ócsó papír?
mit lehet itt elemezni - talán annyit h 8 millió db ócsót adtok el vagy talán 10 et - ki tudja mennyit??? vagy időben meddig öntitek??
minden más elemzés görbék állása felesleges amíg tudtok gondolni egy nagyot ....

nézz a BÉT re mindenki emelkedik mi meg folyamatosan kapjuk az ócsókat!!!!
mennyi ideje is?
mert mohók vagytok a végtelenségig - nem mi ahogy írtad, hanem ti mert mi már sok hónapja minuszban vagyunk.

ez a tény bizonyos emberfajtákat felháborít mert különbözőek vagyunk

az hogy a főspekuláns a nevét adja az is a taktikája része - te is tudod de ha kell részletesen is el tudom magyarázni hogy miért teszi ezt

tudod ha nektek is 70,80,90,100 ft felett vásárolt papírjaitok lennének akkor nagyon meggondolnátok h több milliót eldobálnátok 60 alatt - tudod ilyet nem tesz aki piaci áron vásárolja a pakkját.

jó a szöveged csak nics mögötte semmi:
"értékértékcsökkenésen is lehet nyerni" elméletben talán - gyakorlatilag itt folyamatos az esés tehát csak véletlenül.

"Csak gondolj arra, hogy amit itt leírsz (és sokan mások is) Civinről, azt, ha néhány személyes ismerőse elolvassa, (barát, haragos, családtag) akár a legcsekélyebb módon is, de véleményt formáló erő."

aki a fent említettek közül elolvassa ezt a topicot elgondolkozik h a főspekuláns tettei és beírásai mennyire elfogadottak a részvényesei körében?
levonnak bizonyos következtetéseket ami igaz nem biztos h a főspekuláns személyére nézve pozitív.
de ne aggódj ezt biztosan elhallgatják előle sőt azt is el tudom képzelni h szemébe még azt is mondják h milyen hálátlanok esetleg "szemetek" ezek a kisbefektetők, stb., hiszen te mennyi tettél értük ...

de sajnos ez a valóság kisbefektetői oldalról

abban viszont igazad van h nem lett volna szabad ilyen felállással ebből a papírból vennem vennünk - de már megígértem soha többet bármennyi is lesz az árfolyama
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:43
Előzmény: #28913  Törölt felhasználó
#29017
János,

12.00 órás írásodhoz, azt írod:

"én nem adok el részvényt a tőzsdén tavaly tavasz óta."

És tőzsdén kívül????
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:24
#29016
Csacsi csak röviden tömören,vagy pedig válaszd a "habzó" Rábát.-:))Sok beszédnek sok az alja.-:))
csa-csi
csa-csi 2008. 07. 17. 16:20
Előzmény: #29010  Törölt felhasználó
#29015
Tudod puritán ha valaki bevásárol a tőzsdén, akkor előtte tájékozódik a cégről amit kiválasztott. (itt a neten mindegyik cég alaposan ki van vesézve, a kötelező információkon kívül.) Ezekből áll össze a kép, ami a döntésed alapja lehet. Az információk egy része tény, más része mese és nagy része szándékos ferdítés. Az arányokat magad érzed. Jól vagy rosszul.
Ebben a játékben éppen az a vonzó, hogy nemcsak az emelkedéssel, hanem az értékcsökkenésen is lehet nyerni. Megvásárolhatod és eladhatod a jövőt is. Tudod, ha bevásárolsz, ha eladsz, az kizárólag a te döntésed. Így a dicsőség és a kudarc is a tiéd.
Ezért nem értem, hogy miért kell folyamatosan lepasszolni másra ezt a felelősséget. A saját döntésed eredménytelenségét. Még akkor sincs igazad, ha utólag úgy érzed, hogy becsaptak. Ez is benne van a pakliban. Amiért én állandóan ágálok, az éppen az, hogy egy nicknév álarca által felruházott bátorság ad erőt neked is ahhoz, hogy az időnként személyesen megjelenő Civin Jánost (fényképe, lakcíme neve, elérhetősége publikus) tedd minden bajok okozójának. Észre sem veszed, hogy olyan kifejezéseket használsz (és használnak sokan) amelyeket talán még élőben senkinek sem mertél elmondani. Feltételezéseket, logikai következtetéseket tényként állítasz be, ezek alapján ítélkezel. És, ha netán Civin kicsit keményebben válaszol, akkor emiatt is számonkéred. Pedig ebben sincs igazad.
Engem a névtelen csa-csit megbánthatsz megalázhatsz, sértegethetsz. Mi itt azonos súlycsoportba tartozunk. Mindketten egy egy betűhalmaz... Ez így etikus. Csak gondolj arra, hogy amit itt leírsz (és sokan mások is) Civinről, azt, ha néhány személyes ismerőse elolvassa, (barát, haragos, családtag) akár a legcsekélyebb módon is, de véleményt formáló erő. Míg mondjuk ez amit én most neked írok eltűnik a semmibe... egy nicknév az érintett...
Ebben a tőzsdei fórumban minden hozzászólásnak van egy kicsengése. Vagy pozitív, vagy negatív. (plusszos minuszos) sokkal több az olvasó, a tájékozódó itt, mint a grafomán, minden lében kotnyeleskedő kanál... A kemény, alaptalanul személyeskedő kritika rossz hírét költi a cégnek, az alap nélküli hozsannázás hamis illúziót lebegtet...
Nekem kedvenc topikom a Rába elemző topicja, ahol érvek és ellenérvek ütköznek. Példa értékű hasznos beszélgetés. Ott a többség nem arány tévesztett és nem hiszi, hogy árfolyambefolyásoló tényező, hanem az eseményeket és az információkat értékelő, elemző, gondolkodó ember. Partnerek beszélgetnek. Itt ennek nyoma sincs. Sajnos.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:14
Előzmény: #28893  Törölt felhasználó
#29014
Kedves János,

(nem olvastam amiket azóta írtál, így csak a 11.30-asodra reagálok, amit nekem címeztél)

valóban, nem ismerem Dr. Nagyot, mintahogy az itteni fórumozók, és egyéb kisrészvényesek többsége. Mi, csak azok alapján tudunk ítélni, amit tudunk. Ez pedig annyi, hogy
1. Dr. Nagy eladott a humetnek egy céget, a kisrészvényesek számára pontosan nem ismert (mondhatni ismeretlen) konstrukcióban.
2. Bennfentesen kereskedett (ami egy ébként btk. kategória is!), és 10 millióra büntették ezért.

Ennyi.

Ha Te, csak ennyit tudnál, mit gondolnál? Én azt, hogy ez az ember, az alapvető erkölcsi normákkal nincs tisztában, vagy nem e világban él, hiszen felfoghatatlan hogy nem tudja mi az bennfenntes információk birtokában kereskedni! A 10 milla meg nem kis bírság hazai viszonylatban ilyen jogcímen, így nyilván PSZÁF is ezt próbálta büntetni.

Bízom benne, hogy Dr. Nagy sürgősen megtanulja mi a tőzsde, vagy ha már tudja, akkor tisztelni fogja a szabályokat.

Jó János,

nagyre nőttetek, de ez a mostani eset is azt mutatja, hogy menedzsment szinten, bizonyos szempontokból még nagyon messze vagytok a mini multi kategóriájától. Bízom benne, hogy azok a vezetők vagytok, akik tanulnak hibáikból, és innentől kezdve, mielőtt valakivel akvizícióról fogtok tárgyalni, tisztázzátok az alapvető szabályokat, és akinek baráti részvényeket ajánlotok, kiokítjátok a tőzsdei szabályokról (feltételezve és megelőlegezve, hogy nem erkölcsi hiányossága van egy ilyen tőzsdei bennfentes tranzakciónak).

Egy szó mint száz, ez a történet is a befektetői kommunikáció témakörébe tartozik, amiből a Humet, mondhatni, tragikusan gyenge lábakon áll.

Üdvözöl,

Döme
kissherceg 2008. 07. 17. 16:14
Törölt hozzászólás
#29013
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:10
Előzmény: #29011  Törölt felhasználó
#29012
szinte biztos voltam h az 53 at kiveszik
mivel mindenki pluszban van ezért ma meghagyják az 53 at zárásra h mi is emelkedjünk

tehát igenis figyelnek az olcsó papírok eladásakor
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:56
#29011
Lentről csak egy út van. FEL!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:24
Előzmény: #28990  csa-csi
#29010
"Nem hiszek abban, hogy a pénzéhség bennünket ennyire lealjasít."

milyen pénzéhességről beszél ez a beosztott amikor rajtuk kívül mindenki bukóban van
csak ők habzsolnak folyamatosan

az idézett állítások pontosan rájuk illenek!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#29009
és ez megy már egy jó ideje
kissherceg 2008. 07. 17. 15:13
Törölt hozzászólás
#29008
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:11
Előzmény: #29005  Törölt felhasználó
#29007
a szél fújt ide...

de kár volt kiszállnom 80-on..
milyen jó lenne ha most szívnék..
hehehe 2008. 07. 17. 15:10
Előzmény: #29005  Törölt felhasználó
#29006
Igazad lehet, de számomra az elmúlt hónapok topik olvasása után olyan nehéz volt Gubán urat Humet vagy PBC nélkül elképzelni, mint terhes lányt férj nélkül. :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:03
#29005
Gubikának nicsen humikája.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:01
Előzmény: #29003  Törölt felhasználó
#29004
de most már tényleg el... balra...
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 15:00
Előzmény: #29002  hehehe
#29003
kisfiam, a baráti kezek és a kajmántesó ( vagy hogyishívjál ) után szvsz én vagyok a vezérkar legnagyobb hitelezője... akár hiszed- akár nem...
hehehe 2008. 07. 17. 14:51
Előzmény: #29000  Törölt felhasználó
#29002
Gubán, ha nincsen Humeted miért idegeskedsz annyit?
Inkább örülnöd kellene, hogy megúsztad az esést.
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 14:49
Előzmény: #29000  Törölt felhasználó
#29001
viszlát aug. 11-én... sorry, ha valakit okkal-oknélkül megbántottam...

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek