Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissherceg 2008. 07. 18. 13:15
Törölt hozzászólás
#29060
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 13:12
#29059
Jó Döme,

igen én is lassan befejezem (hosszú távra) ezt a cirkuszt, mert ennek az 5%-a hatékony a többire már nincs szükségem - egy komoly tárházát láttam és olvastam itt annak, ami egy életre elegendő tapasztalat.

Ha valaki kérdezne, akkor írjon a civin@humet.hu-ra.

Dr. Nagy 5% feletti tulajdonos lesz, de nem bennfentes egyébként, mert nem tisztségviselő a vállalatcsoport egyetlen tagjánál sem.

Az IR-ről és a PR-ról kialakult véleményem a jelenlegi állapot. Köszönöm az észrevételeidet.

Ha még van kérdésed, kérlek emailezz.

Őszinte híved

Jó Mindenki,

boldog hétvégét. Akinek a véleményemre van szüksége, szeretettel látom itt a Portfólión, olvasson bele ebbe a topicba, nézze meg a honlapunkat www.humet.hu, vagy küldjön emailt civin@humet.hu, vagy hívjon bátran 20-42-11-111

Azt hiszem a "kerge Bika" felhozatala volt az utolsó csepp.

Isten Veled, Portfólió.

Őszinte hívük

BenSam 2008. 07. 18. 13:11
Előzmény: #29052  Törölt felhasználó
#29058
Kedves Puritan!

Meg ne haragudj rám, de a modorod kissé prosztó! Nem hiszem,hogy egyedül vagyok vele: Nehéz komolyan olvasni egy olyan hozzászólást,aminek kisebb-nagyobb mértékben kifogásolható a stílusa, holott lehet,tartalmilag elgondolkodtató lenne.Lenne...
Ha nem tetszik ne olvassam? Ez egy fórum, ide azért írnak,írunk,hogy mások olvassák. Ha nem akarod,hogy olvassák,ne írd! Ha akarod,hogy olvassák,írd kultúráltabban!

Hogy miért pont Neked írom ezt? Mert most úntam meg. Sokak írnak minősíthetetlenül,akiknek ilyet írni nem is érdemes. Neked remélem igen.

Hogy a fórum egészére nézve lehet-e fognatja egy ilyen hozzászólásnak? Nem hinném. Csak én is leírtam a véleményem.

Üdv: BenSam (HUMET részvényes :( )
kissherceg 2008. 07. 18. 13:11
Törölt hozzászólás
#29057
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 13:06
Előzmény: #29051  Törölt felhasználó
#29056
János,

hát, nem könnyű, és nem túl (idő)hatékony formája a "vitának" eme fórumos művelése, de hadd szóljon:-)

Nem egyről beszélünk, de már közelítünk egymáshoz:-) Az IR ennél összetettebb, és sokszor a rövid távú fejlesztések, intézkedések az IR területén nagyon sokat hozhatnak egy cégnek.

De mielőtt tovább "vitatkoznánk", egy kérdés hozzád, ami tovább viheti e témát, és kevesebb mellékszálat hozna be:

1. Milyen szerinted a most tőzsdére bevezetett részvények tulajdonosi szerkezete, arányai?
Hány százalék, portfolio fórumozó, a kategóroiás stb.

2. milyen összetételt szeretnél pl. 2-3 éves időtávon.

Mindkét fenti esetben értsd bele kérlek a még be nem vezetett részvényeket is.

Dr. Nagy téma:
részemről lezárnám a témát, nincs értelme ragozni. Egy kérdésre azonban még nem feleltél: Várható-e hogy Dr. Nagy bejelenti az eddig és későbbi tranzakcióit?

Üdv,

D
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 13:04
#29055
Na látja Puritán,

erről írtam tegnap. Azt írja, hogy bennfentesek adtak el júniusban és júliusban, amire vonatkozóan semmiféle bejelentés nem volt. Ha az állítása igaz lenne, az bűncselekmény elkövetése lenne. Ha nem igaz, akkor rágalmazás, ami bűncselekmény.

Eddig ennyi. Talán megérti.

De mondja, ez a fajta rágalmazássorozat, amit itt művel, mennyiben segít Önnek, vagy bárkinek? Egyáltalán mire jó ez?

Gondolom maga sem hiszi, hogy ezt bárki is komolyan veszi? Ha sokszor leírja, akkor igaz lesz?

Mire jó ez? Ettől bárki is vesz talán, azaz ettől emelkedik majd az árfolyam? Ettől esni fog és maga olcsón vehet?

Valami más baja van és itt kompenzál?

(A megfelelő aláhúzandó)

Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 13:00
Előzmény: #29052  Törölt felhasználó
#29054
Nem hiszem, hogy így van.
Nagy nyereséggel szórni csak emelkedésben lehet, és érdemes, és ezt nem csak a kisböffencsek tudják, hanem Civinék is.
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 13:00
Előzmény: #29052  Törölt felhasználó
#29053
puritan,

nem vitatkozok Veled, mert el sem olvasod pontosan hogy mit írok.
majd ha olvasol, értesz, akkor vitatkozok, addig nem.

Csak annyit: legutóbbi két hozzászólásom is (részben) vita volt Jánossal, csak ezt Te, nem fogod fel.

Sajnálom,

döme
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 12:52
Előzmény: #29050  Törölt felhasználó
#29052
"ez tiszta sor, én magam is erről írtam korábban, hogy mindaddig amíg a tőkepiaci turbulencia tart, szinte kizárt egy tartós emelkedés egy olyan méretű, kockázatú cégnél, mint a Humet."

döme nagyon örülök h bármit is ír a főspekuláns azzal te maximálisan egyetértesz - ilyen is kell biztosan

úgy próbálod ezt a céget vizsgálni elemezni mintha ez a cég az égis vagy más "komolyabb" lenne
olvasd már a topic címét!!!

azt mondod 10 éve van humid és ezzel a papírral kapcsolatban még mindig a tőkepiaci turbulenciáról beszélsz????

gondolkozz már!!!!!

nem biztos h ezek olyan "jó" emberek mint ahogy azt te gondolod

mit gondolsz miért gyártják azt a sok millió ócsó papírt?
szerinted azóta a páncéljukban tartják?

mit gondolsz már hónapok óta mi a franctól esik az árfolyam?
a kisbüfik meggondolták magukat és millió számra hatalmas - veszteséggel el kezdték adni a papírjaikat?

nézd már meg a kimutatásokat:
tudod h csak június és júlis hónapban 60 és alatta eddig összesen kb. 2,63 millió darabot adtak el!!!!!!
a te gondolatmented szerint ezek mind kisbüfik voltak???

ne hidd el amit a főspekuláns ír mert maximum ha lelepleződik akkor azt mondja tévedtem - mit tegyek!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 12:37
#29051
Jó Döme,

hát folytassuk…

IR – kik a befektetőim?
(a) a Portfólió közönsége (aa) értelmes és felfogja, amit írok (ab) a tegnap aposztrofált „mi”
(b) aki részvényeket venne bármely zárt vállalatunkban (a leányokban)
(c) aki intézményesen vásárol a BÉTen (A kategória)
(d) aki intézményesen vásárolna (emelne) a HUMET-PBC North America Inc.-ben

A b.) esetben közvetlen tárgyalásokról van szó az IR egy irodára, vagy más tárgyalóhelyiségre koncentrálódik
A c.) és d.) esetben road show-zni lehet, de mivel? A road show feltétele egy transzparens konszolidált mérleg (sorozat) amiből egy trend is láthatóvá válik. OK. Mostanság készítjük az első értékelhetőt (bár ez még nem lesz auditált), lévén az akvizíciókat a második negyedévben bonyolítottuk le (Reanal-ok, Enerex, Phoenix).

IR/opposite – az árfolyamnak nem szabad extrémen alacsonynak lennie, mert HUMET® részvényekért vásárolnánk.
(a) dollárban mérve nincsenek ezek a forintban mért szélsőségek (kisebbek, hála az erősödő forintnak és a gyengülő dollárnak);
(b) van elég dolgunk az integrációval, a kiszemelt akvizíciós célpontok (más okokból) várhatnak.

Amire a HUMET®-nek szüksége van manapság az megvan. A HUMET-PBC honlapja fontos tétel, dolgozunk rajta.

Visszatérve dr. Nagy esetére, mert erre is adtál viszonválaszt, talán nem fogalmaztam kellően érthetően: lehet embereket megítélni, csak minek? Ez volt a válaszom lényege. Nem feladat, nem szükséges és ha lehet – mivel felesleges – el kell az ítélkező gondolatokat hessegetni magunktól. Ezt minél többször megtesszük, annál nyugodtabb az életünk, nem háborodunk fel periférikus dolgok miatt, nem vonunk le rossz következtetéseket értékelehetetlen információk alapján . Nem alakul bennünk ki egy olyan (ez esetben negatív) prehipotézis, ami tévútra vihet. Egy konkrét (ez esetben negatív) ítélet meghozatala sokat ront egy olyan helyzetben a gondolkodásunk széleskörűségén, miáltal esetleg hasznos dolgokat nem veszünk észre, mert a prehipotézis korlátoz.
Dr. Nagy – aki valóban kiváló és szuverén vezetője volt a REANALoknak - esetére ezt lefordítva, Te azt mondod kapzsi - ezzel befejezted, és lehet, hogy igazad van. Én azt mondom nem kapzsi Ő, hanem takarékos (ez pozitív ítélet; megtévedt, megbűnhődik, ez legyen az Ő dolga;), de megfog minden fillért.
Ez egy pozitív, értékelhető és vitathatatlanul megalapozott így biztonsággal felhasználható információ (a számomra). Na már most, ezért az átvett vállalatában számomra nem a költséghatékonyság elemzése prioritás (fontos, de egyelőre ráér), az árbevétel-növelés lehet inkább cél. Ez effajta takarékos – ha úgy tetszik kapzsi - gondolkodás következményei okán pl.: kihagyhat jó üzleteket, mert ez a habitusa nem engedte befektetni, kockáztatni. Először ezt a területet tekintem át, majd jöhet a költségelemzés.
Ezért feladata dr. Galamb Vilmos vezérigazgató úrnak az árbevétel növelése nem romló eredmény mellett 2008-2009-re és nem más. Máris adva volt egy üzleti terv elkészítésére vonatkozó konkrét utasításom, a stratégia adva van. Én így dolgozom.

Jó Veled vitatkozni (lehet, hogy ez nem a legjobb szó ide).

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 11:48
Előzmény: #29045  Törölt felhasználó
#29050
Kedves János,

ez tiszta sor, én magam is erről írtam korábban, hogy mindaddig amíg a tőkepiaci turbulencia tart, szinte kizárt egy tartós emelkedés egy olyan méretű, kockázatú cégnél, mint a Humet. Talán olyasmi lehet, mint ami lassan egy éve nyár végén/ősz elején volt, amikor az absolute szívott fel mindent - ha jól emlékszem 90 Ft. környékén. Iszonyatos mennyiséget vett úgy, hogy közben az árat nem rángatta fel, mert volt eladó, köszönhetően az akkor kezdődő és máig is tartó válságnak.

János, más téma,

- Hogy haladtok a Reanal integrálásával? mikor várható abban a témában előrelépés (pontosan nem emlékszem a termék nevére) amit a Reanal régen nagy mennyiségben gyártott, de aztán elakadt a történet, és írtad, lehet hogy újra elindul?
- Várható, hogy Dr. Nagy bejelenti milyen tranzakciói voltak az akvizíció előtt és után humet részvényekkel? Szerintem javíthatna egy kicsit ezen a csorbán......ha megtenné....
- Én elsősorban az IR-ról és nem a PR-ről írtam. A PR sem mellékes, de Nektek most IR-ra nagyobb szükségetek volna.

Üdv,

Döme
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 11:48
Előzmény: #29048  Törölt felhasználó
#29049
továbbra sem értem, hogy ezt miért nem abban a topikban fogalmazta meg, mivel a két nézőpont teljesen különbözik.
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 11:32
Előzmény: #29047  Törölt felhasználó
#29048
Jó Civin,

akkor ezt szíves engedelmével bemásolom a kerge bikás topikba, lévén ez a válasza az ott ért méltatlan támadásokra.

Válaszát köszönöm
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 11:28
#29047
Jó 041,

igen nagyra értékelem az Ön következetességét, de igen közepesnek ítélem az Ön felfogóképességét, de ez betudható a fiatalságának, vagy annak, hogy keveset tud a HUMETről:

Íme a tegnai reakcióm:

"E sorok olvasójának türelmét kérve egy személyes megnyilvánulás erejéig, ismétlem, hogy a Kerge Bika-időszak az volt, amikor az adóhivatal által – képletesen szólva - véresre taposva, a sárban fetrengve mentettem, ami akkor és ott menthető volt és védekeztem a kapott további ütések elől (lásd negatív árbevétel egy negyedév alatt - a már eladott, de ki nem fizetett áruk visszaadása következtében; stb.). Ekkor senki fel nem szólalt az érdekemben, hogy teljesen valószerűtlen, amivel vádolnak és ami miatt főkönyvelőm (barátom) ül, hanem még kéjesen díjazták is a vérző arcomat és a sáros ruházatomat.
Most is – csakúgy, mint akkor, a díj virtuális átvételekor – megköszöntem ezt, hiszen megerősített abban a tudatban, hogy ez az a hely, Magyarország, ahol kiváló férfiak elkészíthették volna az első atombombát és Magyarország győztesen kerülhetett volna ki a második világháborúból, de az ismert okokból ez nem így történt (félreértés ne legyen, én nem vagyok zsidó, nekem a foglalkozásom az).
Ezzel a tudattal élek itt és így; és teszem azt, amit; magyarnak születtem, és ma én vagyok az aktuális befektetőcsoport (brand) büszke magyar vezetője British Columbiában, Kanadában; egy fillér állami támogatás és vesztegetések nélkül; szeretetben élve a családommal és kölcsönös megbecsüléssel dolgozva kiváló munkatársaimmal; jókat teniszezve egy halálos kór legyűrését követően."

A vád fiktív számlázás volt, amit az adóhivatali revízió expressis verbis kizárt, majd az adóhivatal elnöke mintegy bocsánatkérő levelet írt nekem.

Szépen kérem, ne tépjen fel olyan sebeket, amelyeket más okozott, de sorsok mentek rá, ok nélkül, indok nélkül és ostoba módon okoztak a magyar közigzgatás erre ott és akkor (tesztképpen) felkent alkalmazottai.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 11:19
Előzmény: #29036  Törölt felhasználó
#29046
Jó Civin,

"A 041-es előjön a Kerge Bikával, amikor erről már néhány sort tegnap írtam."

Viszont ott azt kérdeztem, hogy abba a topicba mikor fog írni, nem pedig, hogy arról idefirkantott-e néhány sort, letudva ezzel az egész éves teljesítményét és a díj értékét...

A honlapra kitehetnék ezt a kerge bika díjat, biztos sikeres tevékenységet jelent.
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 11:12
#29045
Jó Döme,

figyelmesen elolvastam, amit írtál. Van egy dolog, amiben nem értünk egyet - és azt hiszem ez nem baj. Értékelem az álláspontodat, de az én véleményem a PR-ral kapcsolatban ellentétes.

Nézd, a nagy tőzsdei esés oka egy iszonyú, szinte globális pénzelszívás. A globalitásra a (ma már eső), de fergetegesen emelkedő olajár és nyersanyagárak az oka(i), mindenki egy emelkedő trendben vesz, ide megy a pénz. A magyar tőkepiac igazán nagy szereplőinek minden más kevésbé fontos, mint a 6,5%-os inflációt finanszírozó 8,5%-os állampapír.
Hitel nincs, a bankok lefagytak, a bankárok remegnek, hogy holnap is a székükben ülhetnek-e.
Ezen közben (a) nem fontos, hogy miféle vállalatokat veszünk, mekkorára növünk, milyen eredményünk van - ami egyébként a legjobb PR; (b) egy olyan tömeg egyedei tesztelhetők, amelynek a reakciói később lehetnek fontosnak.

Őszinte híve

Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 09:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#29044
Tudna egy könyvet valaki mert nem vagyok otthon és itt nem tudom a netbroker pro-t használni
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 09:31
Előzmény: #29036  Törölt felhasználó
#29043
Kedves János,

nem értelek, miért azokkal foglalkozol akik nem, vagy nem akarnak érteni.
Az én hozzászólásom mellett meg elsiklasz.

Kösz,

Döme
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 09:07
Törölt hozzászólás
#29042
Törölt felhasználó 2008. 07. 18. 09:03
Előzmény: #29040  Törölt felhasználó
#29041
na a 200k-s 55ös rém ma még nem ébredt fel :)

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek