Topikgazda: Zseton 2007. 09. 18. 09:00

Humet: eladott a Dr. Csucska Elek Alapítvány - Aki mindent lát?  

Ugrás a cikkhez
A Dr. Csucska Elek Kutatási és Fejlesztési Alapítvány 2007 szeptember 13-án a BÉT-en 100,000 darab HUMET részvényt értékesített és ezáltal részesedése a HUMET Nyrt ben 1,391,192 darabra, azaz 4.79%-ra csökkent.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=87977
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 20. 10:00
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
persze tudom hogy ez a név egy levédet dolog,
de meg kell találni rá a modot külömben
a fejekböl nehéz lesz kiverni csupán számokkal a múltatt!
egy csalodót befektető soha nem magát okolja hanem a rendszert vagy a céget stb!
tözsde 80% pszihologia!
Törölt felhasználó 2007. 09. 20. 09:56
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
jó civin!

megmondom mi a hiba!!!

a múlt kisért!!!

esetleg egy névváltozás mint a genesis esetében már jellezné hogy ez a humet már nem az a humet!
vagy valami hasonló dolog!
Törölt felhasználó 2007. 09. 20. 08:49
#118
Jó Buxer,

a doboz nemigen megy ki, inkább hatóanyagot szállítunk, ahol a PBC Canada partnerei megveszik és feldolgozzák (saját terméket gyártanak), vagy a megrendelő igénye szerint mi formulázzuk (NHS).
Amikor az áru elindul, értesítendő az FDA, hogy mivel, mit és mennyit szállítunk ki, ha az Egyesült Államokba megy egyenesen. Ezt követi ott a vámeljárás. Ha Vancouverbe megy az áru, ez a procedúra egy egyszerű vámeljárás.
Doboz nagy tételben az USA-ba 2003-2004-ben ment ki legutóbb.

Jó Alen,

köszönöm a megértésedet. Az AEWC-lal nekem napi kapcsolatom nincs. Az AEWC egy befektetési alap, ami általában nem shortol. Egy részvényalap összetételéről döntenek, aztán feltöltik és tudják, hogy a részvénypiac hosszú távon emelkedik, tehát agy adott időn belül értékelik, hogy tartsák-e a részvényt, vagy szálljanak ki belőle. Ezt egy extrém hozam is generálhat kiszállást, realizálhatnak akkor is, ha a vártnál magasabb profit van; viszont az igen elképzelhetetlen, hogy egy hetes intenzív mozgás miatt kiszálljanak.
Egy alap befektetési jegyei és az alapban lévő részvényei, más instrumentumai teljesen különválnak egymástól. Aki AEWC részvényt vett, eladhatja a tőzsdén, vagy vehet, vagy tarthatja, de ez az alap összetételét (hogy a befektetett pénzből az alap mit vett) nem változtatja meg, nem segít a kapkodás, csak ront.
Visszatérve az alapkérdésre, nyilván megfelelő időközökben egy befektető értékeli a befektetését és akkor, ha nagy problémát érzékel, tájékoztatást kér a menedzsmenttől. Kéretlen magyarázatokra egy befektetőnek nincs szüksége. Ha az AEWC kérdez, struktúrált információkat kap tőlem, ha nem én nem zavarom őket. Nem kaphatnak több információt, mint egy kisrészvényes, az törvénytelen lenne – az AEWC ugyanolyan státuszú tulajdonosom, mint bárki más.

Jó Watson,

szíves engedelmeddel megkérdezném, mint tulajdonosomtól, hogy mekkora éves jövedelmet szánsz nekem, ha a döntés Rád van bízva? Szenesre kaszálom magam – írod. Feltételezve, de meg nem engedve, hogy ez így van, miért (lenne) probléma ez?
A tisztesség kérdésében igen változó lehet egy ember megítélése, de ezzel visszakanyarodom az első kérdéshez: mi lenne a tisztességes?
A csőd után 14 millió darab 29 forint értékű kapitalizációt beállítani, aztán semmit tenni (mert egy fillér nem volt a cégben), vagy alaptőke-emelésekkel pénzt bevonni – ha relatíve keveset is – és részvénykibocsátásokkal megtízszerezni az árbevételt és ezzel egy 73-146 forintig terjedő fundamentális alapot megteremteni?
A részvényesek zsebébe én csak tettem. A csődöt követően a vállalat értéke 420 millió forint volt, most 3 milliárd, a forgalom havonta milliárdos (vehet és eladhat mindenki kedve szerint), nem volatilis a papír (nézz az éves chartra) és kidolgozott stratégiám van (hála a munkatársaimnak és a Portfolió okos levelezőinek). A tőkeemelések a Cégbíróság, a PSZÁF és a BÉT által szentesítettek; kérdem én mi nem jogszabályszerű, vagy mi nem tisztességes itten?

MEGSZOKTAM MÁR, HOGY AZ ILYENFAJTA VÁLASZAIMRA SENKI SEM VÁLASZOL, DE MÉGIS kérlek, jó Watson, kommentáld a fent írottakat. Kíváncsi vagyok, mit vált ki Belőled egy higgadt válasz.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 22:52
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
amugy meg el is ment a kedvem az egész találkozotol!!!!
ugyhogy meghagyom az inteligesebb embereknek a helyet!!!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 22:48
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
na láttom gyülekező van!!!!
tüntetés lesz tbarna ügyében????
ingcapa 2007. 09. 19. 22:20
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
Köszi jp. Mosmá nyugodtan alszom. Ő volt a humet atyja.
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 22:18
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
hello dlph....

Mindegy totoro_hun...egy homoszexualis is lehet olyan inteligens , hogy kikeszitsen :-)

de kesz, eleg az offbol..en is utalom amikor offolnak :))
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 22:15
#113
"hot inteligens társ" = inteligens homoszekszuális partner? Engem is zavarna. De engem nem az inteligenciája :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 22:07
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
"En peldaul megorulnek egy hot inteligens tars mellett. Jonne nekem a sok "fontos" szarokkal, es azokat kene hallgassam ,meg rajuk figyelni, csak azert mert valaki kitalalta az IQ nevezetu szart, es divat lett a magas IQ, es bla-bla-bla, ...ki nem szarja le ?! "

:DDDDDDDDDD

szevasz tesó :))
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 22:03
Előzmény: #110  ingcapa
#111
ingcapa 2007. 09. 19. 22:01
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Ki ez a csucska elek? Vki írja már be. Kezd idegesíteni. Elöre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 21:50
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Koi, most nem karomkodnek ide egy szep magyarosat, pedig hidd el olyanokat tudok, hogy :-) De nem lenne ertelme. Hidd el nekem; szarjal mar az egesz off-ra. Off , off, persze, hogy off. Na es. En peldaul megorulnek egy hot inteligens tars mellett. Jonne nekem a sok "fontos" szarokkal, es azokat kene hallgassam ,meg rajuk figyelni, csak azert mert valaki kitalalta az IQ nevezetu szart, es divat lett a magas IQ, es bla-bla-bla, ...ki nem szarja le ?!

Hamarosan ugy is egyutt sorozunk, minden fele fannal, es akkor is errol kell majd temazni? Necsessz mar ki velem, nem ezert fogok utazni 300 +300 kilometert, hogy nagy igazsagokrol hallgassak :-)

take it easy.Buddha legyen veled.
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 21:37
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
húha ujabb tbarna rajongó!
ismerem a weboldalt!
az eredeti téma viszont nem ez volt , hanem az hogy offoltak ami nem elöször történt már meg!
én aszociációt vontam a személye és az elvárása között!
amugy a weboldal felelősét ismerem, és rendes embernek tartom!

Ne félj BP hasonló esettben elnézést kért volna az off-ért!

Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 18:47
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
regi dolgokat elorancigalni, csak hogy tied legyen az utolso szo......
azon az oldalon nem egy ilyen "zárt topik" van, hanem 10.
vagyis a osszes topik majd 30%-a....
ha problemad van ezzel ("beengedlek"-"nem engedlek" rendszerrel) akkor fordulj a weboldal (illetekes) felelosehez......
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 18:39
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
többit=többi
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 18:36
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#105
kedves JP!
ez egy nagyon régi történet!
nincs összefügésben veled!

régebben többen is kifogásolták ezt!

itt a portfolio forumán még topik is nyilt ez ügyben!
sokan fel voltak háborodva hogy nem engedik be oda öket!
akkor ök arra hivatkoztak hogy azért mert nem szeretnék ha nem a tözsdével kapcsolatosan szólnának hozzá!

az hogy most ki vette át a topikot teljesen mindegy!

aztán eltelt egy kis idő és most fordult a kocka!
a többit meg már ismerős!

balta
balta 2007. 09. 19. 18:15
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#104
Alen: Az Absolute Capitalt egyelőre jobban izgatja a saját részvényárfolyama: link
Gondolom, hogy ez ugyanaz a cég, hiszen ez is Kajmán szigeteki.
watson
watson 2007. 09. 19. 18:15
Előzmény: #102  sly36
#103
Jó ez a Csucsika show.
Egy kis csökkentésre megijedtek páran hogy nem találnak náluk is nagyobb balekot...
El ne feledjétek, hogy a 6Ft-os papírokon még a sajáttőke értéken is szenesre kaszálja magát a "jó" Civnin.
Korrekt és tiszteletre méltó, hogy itt kommunikál a totyikban, de ettől még se nem tisztességes, se nem jogszabályszerű amit tőkeemelés címen a részvényesek nyakába sóz., és amit kihúz a részvényesek zsebéből.
sly36
sly36 2007. 09. 19. 17:54
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
JP, teljesen mindegy ki nem enged be abba a bizonyos topikba.
Törölt felhasználó 2007. 09. 19. 17:37
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#101
Eloszor is elnezest az OFFert.
Egyaltalan nem a Humettel kapcsolatosat akarnek kozolni.

Kedves Koi, aki ma annyira beharagudtal !

Olvastam ma a beirasodat amit Tbarna topiktulajdonoshoz inteztel.Tudom, hogy ez a legrosszabb hely ahol helyre kell igazitsalak, de, mivel Tbarna tavozasa arrol a bizonyos helyrol megtortent.....ezert ugymond en vagyok mar jo ideje a felelos azert a bizonyos topikert. Ez igy onmagaban egy semmilyen hir vegul is, de szuksegesnek tartottam tisztazni, hogy Tbarna baratom ne kelljen kapnia en miattam vadakat a fejehez, mostmar teljsen jogosulatlanul.

A tobbiekhez ,akik itt olvashattak a delelotti musort es hozza is szoltak , koszonetemet fejeznem ki, akik ezt tudtak es megsem "arultak" be...

Mindenkihez udvozlettel:

Topik gazda

Zseton
3 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek