Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 12:29
#880
Sziasztok!

Gondoltam elküldöm ezt a befektetési stratégiát, érdekesnek találtam a benne leírt gondolatokat. Az utolsó pár sor tetszik nekem a legjobban. :-))) Meg gondolom azon személyeknek is tetszeni fog, akiket érdekel az alternatív energiák témaköre. :-)

Most nézem, eközben meg a Genesis nagyon beindult. A forgalma is egyre nagyobb. Lesz ez még sokkal jobb is! :-)

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 12:20
#879
Befektetési stratégia 2007

Klaus Kaldemorgen a DWS Investments főnöke, alapkezelő. Elismeri,
hogy számottevő problémák várhatók az USA gazdaságában, de
a "fertőzésveszélyt", hogy a válság esetlegesen átterjedjen a
feltörekvő piacokra, minimálisnak tartja; különösen abban az esetben,
ha kamatcsökkentés következne be. " Ezenfelül az egyesülések és a
felvásárlások új rekordszintet érnek el 2007-ben, miután nemcsak a
hagyományosan erős ipari országokból érkeznek a vásárlók, hanem a
feltörekvő piacokról jövő konszernek is most először lépnek fel mint
>cégvadászok<, így a DWS Investments vezetője. Emellett a
kockázatitőke társaságok óriási stratégiai tőkével rendelkeznek,
amellyel akár blue chipeket is célba vehetnek. Kaldemorgen is
tapasztalt tőzsdei szakértő, aki a maga részéről még nem lát
túlértékelődést a piacokon. "Egy hossz azonban sohasem a
normalitásba bukik bele, hanem mindig a túlzásokba." Magas
részvényhozamok, viszonylag alacsony értékelések és intenzív
egyesülések támasztják meg lefelé az árfolyamokat. " Ezenfelül
minimális marad az inflációs nyomás is, mert a struktúrális faktorok, a
tartós globalizációs hatás és a technológiai fejlődés többet nyomnak a
latban a ciklikus terheléseknél, mint a magas nyersányagár vagy az
ipari kapacitás kihasználtsági foka. A nyerő üzletágakhoz számítja az
alternatív energiahordozókat, az infrastruktúrát és a technológiát.
Kevésbé tetszenek neki az alapanyagok, amelyeket Philipp Vorndran az
első helyre tett, továbbá a közellátás és a telekommunikáció.

Tőke tanácsadó 2007. február-március
Monster 2007. 03. 30. 08:30
Előzmény: #876  Törölt felhasználó
#878
Closingbell, ne aggódj, tudok én ülni papírban, ha kell akár évekig is, de minek üljek bele korábban, ha nem muszáj?
Azt sem mondtam egy szóval sem, hogy a cégvezetés hibás, hogy még nincs kész a gyár, de a lényeg akkor is az marad, hogy még nincs itt az idő.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 08:22
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#877
köszönöm, BB, édes vagy -:)
Lehet, hogy hülyeség, de....., akkor bocs mindenkitől-:) Kiváncsi vagyok a versenytársakkal kapcsolatos helyzetre; és kérdezem, hogy hogyan forecastolsz/kalkulálsz? Gondolkodom -:)
Írtad: "Amúgy még írok majd a lehetséges versenytársakról, vagy versenytársnak hitt cégekről. Több cég van Magyarországon is, mely már a napenegiával foglalkozik, de sokan egyből versenytársnak kiálták ki ezeket a cégeket. Míg, ha jobban megvizsgáljuk, összehasonlítsuk a cégeket, kiderül, hogy szinte alig van igazi, elég "komoly" versenytárs, vagy szinte nincs is egyelőre." Ha versenytárs nincs is, kerdésem lehet?! -:)
Szerintem, paradox módon az összes alternatív vagy sőt a hagyományos energiát hasznosítók lehetnek versenytársak vagy partnerek. Miért csak az ugyanolyan technológiával termelők vannak versenyben? A piaci szituációtól, összetételtől függ, nem? Elmagyarázod? Leginkább a Lobbierőktőltől jelenleg. Úgy érzem. Egy pár emberen múlik. Nem? Emberek engedélyeznek vagy... Bocs, nem néztem utána a szabályozásnak "sem". Majd kifenekelem magam -:).
Hogy alakul a piac, szerinted? Pl. informatikai projektekben a sokféle gyártó terméke konkurál vagy épp rendszert alkot egymással. Ugyanúgy mint ahogy a hazai rendszerintegrátor hol beszállít egy multinak, máshol versenyben vannak és és és. Nagyon leegyszerűsítve. Ronda is visszaolvasva, így sikerült-:)
Nem technológiai kérdés. Sokszor. Mármint, hogy: verseny vagy nem. Sajnos -:) Valami melletti lobbi, pl. olaj, stb. (háború) sok időre eldönthet vmit. Aztán fordul a kocka... Bocs, kicsit messze mentem...
Arra gondolok, hogy ugyanolyan technológiát használó napelemes cég ugyanúgy versenyezhet egymással mint, ahogy együttműködhetnek egymással is és más forrást hasznosító cégekkel, vice versa. Energiát (mi eladandó) termelnek. Mindenki mindenkivel versenyez, globálisan. Hogy a szűk(ebb) környezetében értsem a számokat a Genesisre, úgy mondd légyszi. Nemcsak G.... A megújuló energia jövője is érdekes. Meg az, ha egy hibát valaki egy elütéshez hasonlít hülyét csinálva .... -:) Tetszik. Köszönöm szépen az infokat.
KK
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 08:03
#876
Szia

Ki Tudja ,hogy mivel allnak elo a kozgyulesen.???Lehet , hogy mar vannak konkret infok.Kivancsi lennek , hogy te hogyan valositanal meg egy ekkora beruhazast rovid idon belul.
Meg varni kell, nekem modjuk idom mint a tenger, Neketek az a bajotok , hogy mindent akartok egyszerrre es nem tudtok egy par evet varni.link
Monster 2007. 03. 30. 07:29
Előzmény: #874  Törölt felhasználó
#875
Hát ezaz.... a fránya gyár...
Jelen pillanatban nem azon van a hangsúly, hogy mit fog _MAJD_ gyártani valamikor, hanem azon, hogy mit _NEM GYÁRT MOST_, és nem is fog még legalább másfél évig. Így egyelőre a gyíkok hasznosíthatják a több napfény nyújtotta energiát, a genesis sajna nem nagyon.
Törölt felhasználó 2007. 03. 30. 00:46
Előzmény: #872  Törölt felhasználó
#874
... és azt sem szabad elfelejteni, hogy hosszabbodnak a nappalok...

Több Nap, több energia!

Csak az a fránya gyár hiányzik...
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:51
#873
Szia Lamann!

Végre Téged is látni itt a topicban!
Nagyon el vagy tűnve mostanában.
Remélem jól vagy.

Olvastam délutáni hozzászólásod, idézek belőle:

"BB24:
Ahogy már pár hónapja is megírtam a versenytársakról, jelenleg a PV napelem piacon piacvezető a Kyocera és a Sharp. Őket nehéz lesz megverni, mert évente 100 Genesis-gyárnyi beruházás keretét költik el K+F-re. Mivel Mo-n nem lesznek naperőművek, -farmok, a kaliforniai vagy Dél-európai piacon ezekkel kell versenyeznie."

Abban teljesen igazad van, hogy a Sharp,
Q-Cells és a Kyocera piacvezetők!
Így sorrendben, ahogy írtam.
Azonban a KLASSZIKUS NAPELEMGYÁRTÁS PIACÁN belül! Szakmai tévedés áldozata lettél!! A Genesis pedig az új, vékonyfilm technológiával dolgozik majd!

A Genesis nincs egy kategóriában a fent leírt cégekkel!

Ajánlom figyelmedbe a 67 oldalas tájékoztató anyagot! A novotr@freemail.hu e-mail címre is elküldtem. BÉT honlapján is megtalálható.

E dokumentum 30-31. oldalát érdemes tanulmányozni. Van 2 jó táblázat is, bemutatva a főbb napenergiás cégeket világpiaci szinten.

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:29
#872
closingbell: Szívesen. Majd beszélünk.

Jók az általad belinkelt cikkek!
Íme egy másik cikk is megjelent a portugál naperőműről:

link

A Genesis által megépítendő gyár csúcsteljesítménnyel fog termelni: 80 MWp/év!

Látni, hogy egyre nagobb fantázia van a nepenergiában!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:15
#871
Persze , feltetlenul !!!!!

Koszonom szepen

Udv .
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:13
#870
Persze, szívesen megadom Neked:

brokerjoker@freemail.hu

Írj nyugodtan, de már nem leszek sokáig gép előtt, kb. 20-25 percet még. Van még néhány dolgom este felé...

Majd e-mailezünk...

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:09
#869
Szia pénznyelő!

Pont ugyanabban a percben írtunk be a fórumba mindketten. :-)) 19:02
Ez jelentheti azt is, hogy én vagyok Te, Te vagy én! Na most ki a hülye? Én vagy Te? :-)
Amúgy penznyelo én vagyok!
gazdagodó és penznyelo az én kreatúráim!
:-)))))) Ők a klónjaim! :-))))))
Amúgy köszi a figyelmességed!
Azonban saját magam is rájöttem a helyesírási hibáimra!
Tudod, ha túl gyorsan gépel az ember, megesik az ilyesmi! :-))))
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:07
#868
BB24 ha nem gond akkor elkerhetnem az email cimedet??
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:02
#867
Igaz lehetne nagyobb is, ....

Szívesen máskor is.

kiáltják ki

összehasonlítjuk
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 19:02
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#866
"összehasonlítsuk"
juj
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 18:58
#865
Sziasztok!

Nem is olyan rossz ez a mai 1,7 milliós forgalom. Igaz, lehetne is, de kezdetnek megteszi ez is. Majd, ha likvidibb lesz a részvény, na akkor lesz ám pörgés benne! :-)

closingbell: Végülis igazad van. Mi tiszteletben tartjuk gazdagodó tőzsdei kereskedési stílusát. Nekem személy szerint semmi bajom sincs vele. Neki kéne kicsit elfogadóbbnak lenni másokkal szemben.
Azért szép ez a tőzsde, mert vannak rövidebb távon, napi szinten kereskedők és vannak közép- és hosszú távon befektetők.
..és ez így van rendjén, színes a tőzsde világa!

Válaszolva kérdésedre, nem akarok kitérni előle. Egy db részvényem sincs, mivel gazdagodó megvette tőlem még múltkor! :-)))
Képzeld írt nekem e-mailt, hogy adjak neki szakmai tájékoztatást, és egyből megvett 5000 db-ot! :-)))))))))))))
Komolyra fordítva a szót: Őszintén megmondom, hogy jónéhány ezres pakkom van. Szóval ezres nagyságrendű, remélem elégedett vagy a válasszal. :-)
A többiek hogy állnak a portfoliójukkal?
Várjuk a jelentkezőket!

K-mezon: Szívesen műskor is. :-)
Amúgy még írok majd a lehetséges versenytársakról, vagy versenytársnak hitt cégekről. Több cég van Magyarországon is, mely már a napenegiával foglalkozik, de sokan egyből versenytársnak kiálták ki ezeket a cégeket. Míg, ha jobban megvizsgáljuk, összehasonlítsuk a cégeket, kiderül, hogy szinte alig van igazi, elég "komoly" versenytárs, vagy szinte nincs is egyelőre.

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 18:08
#864
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 18:06
#863
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 17:59
Előzmény: #861  Törölt felhasználó
#862
Jó lesz ez. majd ha nyögdijas leszek -"ha leszek" csak nem szabad foglalkozni vele nap mint nap. én az első el rugaszkodást sikeresen le kereskedtem. de most én is be ragadtam mert butus voltam, és nem szórtam ki 1500-nél. de nem érdekel, majd beérik ez a gyümölcs is
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 16:41
#861
es milyen arfolyamon tortent a kotesed?
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 16:40
#860
Igy van, ez a reszveny csak hosszu tavon eri meg!!! Azert ma is volt egy csekely forgalom:)
evelne2
evelne2 2007. 03. 29. 16:34
Előzmény: #857  Törölt felhasználó
#859
nekem 310 db van...:-)
Csak jó lesz valamire pár év múlva, 10000-es árfolyamon az lesz rossz ...:-)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 16:21
Előzmény: #856  Törölt felhasználó
#858
Örülök, épp felméréseket kerestem, és íme itt egy teljes színvonalas piaci körkép végre! Köszönöm nektek -:)

(főleg, hogy most hogy nem kellett "szenvedni" vele -:)

kösz
KK
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 16:17
#857
Persze, en tiszteletben tartom mas velemenyet is. En is ugyanugy kereskedek minden nap, mint mindenki mas. Volt annyi nelkulozheto penzem , hogy hosszu tavra befektesek es szerintem meg lesz is, de gazdagodo szavaibol levonva a konzekvenciat, azt kellett , hogy megallapitsam , hogy o nem tartja "tiszteletben" a Mi allaspontunkat.
De sebaj , En bizom a Genesis-ben , meg szerintem Te is.
Egy kerdesem lenne feled BB!!
Mennyi Genesis reszvenyed van?(persze nem kotelezo megosztani velem:)))

Udv.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 16:05
#856
Növeli termelő kapacitását a német ersol napelem gyártó vállalat

link
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:53
#855
Bigbroken Te meg jót szórakozol azzal, hogy az én nicknevemhez hasonló nevet választottál magadnak??

Csak a többiek kedvéért s üzenem:
SEMMI közöm Bigbroken-hez!!

Ja, és jól írtam:

15 000- 20 000 Ft-os árfolyam 3-4 éves távlatban!

Számolni kell csak!! 60-75 EUR!!

Bigbroken olvastad az elemzést????
Ajánlom figyelmedbe!!
Tudsz németül? Segítek Neked szívesen!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:48
#854
Monster:

Idézek tegnapi hozzászólásodból:

"...azzal pedig nem megy sokra, hogy a versenytársaknak jól megy a buli."

Tudod mi a nagy helyzet? Azok a napenergiás cégek, melyek itt a topicban megjelentek NEM versenytársak!
Nem tekinthetők annak!

El is mondom miért:

1.Egy részük a klasszikus, szilíciumkristályos technológiával dolgozik. Míg a Genesis az új, vékonyfilm napelem technológiát alkalmzza majd a gyártás során.

2. Másik részük pedig sokkal kisebb beruházással jön létre. Mások a célországok, célcsoportok is. Sok a különség.

pl. a HelioGrid sem versenytársa a Genesisnek! A beruházás volumene sem akkora, mint a Genesisnél...
...és a célországok is eltérnek.
Genesis: Spanyolország, Olaszország, Svájc, Távol-Kelet, USA is, stb.
HelioGrid: többnyire Németországba exportál.

Amúgy nem kell napenergia szakértőnek lenned, de ahhoz, hogy megfelően tudjál dönteni egy közép- és hosszabb távú befektetés mellett, ahhoz át kell látnod a napenergia piacát. Ezt jótanácsként mondom, nem kioktatásnak szánom!
Légy tudatos, szakmailag kompetens befektető!

Ha nem akarsz, akkor nem kell a napenergia szakmai részét kutatnod, neten keresgélni, stb...
Engem érdekel a téma, ahog látod...
Én mindig leírom a szakmai véleményeket, híreket a napenergiáról, stb..

Jó olvasgatást Neked!

closingbell:

Ok, szerintem is foglalkozzunk a Genesis-szel inkább. Értelek én Téged. Egyébként megnyugtatlak, ekég lesz 4-5 éves befeketés is ahhoz, hogy elég szép hozamokat érjél el vele. :-)) Én 3-4 évre tervezek, de az 5 év is belefér még. :-) Az az 5. év kell még a nagy nyereségekhez.
Szerintem a tőkeemelés elég jó hatással lesz a részvényre, lassan, de biztosan be fog épülni az árfolyamba az alaptőke-emelés értéke. Tavaly nyáron is így történt. :-))
Csak türelemmel kell lenni, ami látom Neked van.
Jó lesz ez, csak várni kell..
Idő, mint a tegner. :-))
gazdagodó meg kssé türelmetlen és napi spekuláns típus, nem baj ez!

Tiszteletben kell tartani mindekinek a véleményét, befektetői-kereskedői stílusát.

Sok sikert Neked!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:44
#853
Minimalis erdeklodes van a papir irant. Ha szerinted nem lesz jovoje akkor minek veszik a papirt?????
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:20
#852
Mondjuk nekem van idom, turelmem es penzem is ahhoz , hogy befektesek ebbe a reszvenybe. Veled szerintem csupan csak az a baj , hogy egyszerre akarsz mindent. Ez a reszveny fokozatos fejlodest fog mutatni, ha Te ebben nem hiszel akkor a velemenyedet inkabb tartsd meg magadnak. :))))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:20
Előzmény: #850  Törölt felhasználó
#851
Én kérek elnézést!

A kolléga elírta : 150 -200 -at akart .
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:15
Előzmény: #849  Törölt felhasználó
#850
Kezdesz megbolondulni barátom...20.000 Ft-os árfolyam...na ne.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:14
#849
Fordítgattam a SmallCap Trader-es elemzést.
A német elemzők 3-4 éves távlatban 60-75 EUR-os árfolyamot prognosztizálnak!
Azaz 15 000 és kerekítve 20 000 Ft közötti árfolyam várható, ha megépült már a gyár és nyereséges a termelés.

Monsternek és a többieknek is üzenem ezt!
Nem csak úgy viccből kitalálom az ilyen árfolyamokat!
Erről komoly elemzés született, érdemes lefordítani! 9 oldalas összefoglaló elemzés!
NPV, Könyv szerinti érték, stb.
Az már más kérdés, hogy a magyar verziója nem olvasható sehol.
Ott a 10 EU-os célárfolyamról is említést teszne.

Könyv szerinti érték:
100 millió EUR/10 milliór db részvény=10 EUR!
Persze csakis akkor, ha megvan a teljes finanszírozás és további részvényeket bocsájtanak ki!!

Folyt. köv.!
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:04
Előzmény: #847  Törölt felhasználó
#848
Értem én, kérdés kinek van kedve/ideje/türelme/pénze..stb kivárni azt a nagyon távoli, bizonytalan jövőt.
:-)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 15:02
#847
gazdagodó: A story most kezdődik, majd nagyot nézel, amikor itt is felsőlimites rally lesz!!
Minden részvénynek eljön a saját ideje.
..és ebben még story is van!!
Ez nem Csepel, nem is Humet!
Ez egy igazi befektetés a jövőbe!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 14:57
Előzmény: #845  Törölt felhasználó
#846
Vedd már észre hogy Halott a papír!!!
Vége, finito, konyec!
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 14:56
#845
Sziasztok!

A tegnapi számolásomhoz hozzűfűzve:
Megtaláltam a Napi Online 2006. október 5-ei
cikkét, idéznék belőle:

"Akár kilencmilliárd forintnyi friss pénz is befolyhat"

Szóval az sem kizárt, hogy ennél kevesebb lesz a tőkeemelés összege.
Ezt fontosnak tartottam leírni.
Majd meglátjuk.

Lényeg: Min. 500 Ft -os (törvényi minimum a névérték), Max. 2800 Ft-os (a korábbi hírekben írták) áron lesz a tőkeemelés.

Azonban egy kis kapaszkodó, segítség ahhoz, hogy tisztábban lássuk, hogy a cégvezetés hogyan gondolkozik ezzel kapcsolatban:

Re: Rényi Gábor Úrhoz intézett kérdéseim
Elözmény válasz erre 07.28
Kedves Bigbroker24! szeretném eloszlatni az összes csettelő kételyeit, személyesen irom a kommentárokat. A Bigbroker 24 első, nagyon helyénvaló kérdésére az a válaszom, hogy a cél az, hogy üzletileg nekünk kifizetődő, azaz magas reputációval rendelkező intézményi és privát befektetők feltétlenül a jelenlegi árfolyamnál magasabb felárral jöjjenek be, azaz a Genesis-t és társait, pl. engem és érdekeltségemet nem felhígitva, hanem az egy részvényre jutó tőke jelentős növekedésével jöjjenek be az összes tervezett tőkeemelésnél.Ez egy teljesen természetes törekvés annak a részéről , aki az üzlet kitalálója, a know –how tulajdonosa, szponzora és megálmodója. Ha megnézzük, hogy a német tőzsdén 20 szoros price /earning egy általánosan elfogadott képlet, akkor aki ma részese ennek az üzletnek és 400 forinton jött be, az egyáltalán nem járhat rosszul, hisz az egy részvényre jutó tőke is több már ennél, különösen akkor , hogy a Novotrade részvényeseinek egy jelentős része 2000 ft-körül jegyzett hosszú évekkel ezelőtt. Meggyözödésem szerint azoknak sem lesz rossz ez az üzlet, akik a papírt ilyen magas bekerülési árral tartják portfoliójukban. Második kérdésre nem tudok még válaszolni. Harmadik kérdésre, a gyár komplett beinditása a pénzügyi biztonság, azaz a tőke fedezet és az állami támogatások megteremtésétől számított maximum 14-16 hónap. Utána kezdődik a termelés és a cash flow-ja onnan kezdődően pozitiv és várhatóan nyereséges lesz attól kezdve, hogy eléri a tervezett kapacitást. Remélem megfelel a válasz, személyes megkeresesékre is válaszolok: grenyi@novotrade.hu Mindenkinek köszönöm a sok pozítiv érdeklődést, jó így dolgozni. Kösz Rényi Gábor

Idéztem Rényi elnök Úr tavaly nyári hozzászólását a Novotrade topicból.

Szerintem napnál világosabb, hogy a menedzsmentnek is érdeke, hogy a következő tőkeemelők az egy részvényre jutó saját tőke (650-700 Ft körül) jelentős növekedésével szálljanak be a projektbe.
Innentől kezdve értelmetlenné válik az a vita, amely arról folyik, hogy milyen áron lesz a tőkeemelés.

Névérték (500 Ft) alatt eleve nem lehet tőkét emelni, az egy részvényre jutó saját tőke pedig kb. 650-700 Ft, azaz jóval efölötti árakon valósulhat(nak) meg a következő tőkeemelés(ek).

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 13:04
#844
Mint mar mondtam, 400db Genesis reszvenyem van, azert fektettem be, mert volt ennyi nelkulozheto penzem es optimistan allok a Genesis-hez.
Monster 2007. 03. 29. 12:38
Előzmény: #842  Törölt felhasználó
#843
Closingbell:
Senki nem állította, hogy 10 év múlva nem lesz jó a genesis.
Viszont.
Ha csak 2 év múlva kezdődik a buli, minek nyaraltassam benne a tőkémet, ha addig kereshetek is vele? Főleg, hogy amíg csak tervek vannak, semmi sem biztos, még az sem, hogy lesz gyár.
A tervek impozánsak, ezt elismerem, jó kilátásai vannak a napenergiának, ezt is elismerem, mindössze annyi a fenntartásom, hogy amíg nincs gyár sem, nemhogy profit, ami vinné a részvényárfolyamot, inkább fialtatom a pénzem valamiben, hisz azért nem tartom lekötött betétben, mert többet akarok belőle kihozni, mint a banki kamat...
Mellesleg van egy csomó napenergiával foglalkozó cég a világon, miért pont a genesist nézted ki?:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 12:26
#842
Szia BB.

Igen, Irorszagban elek, de ez most nem lenyeg. Torodjunk inkabb a Genesis-el, mert en ebben a reszvenyben latom a jovot. Eszrevettem , hogy van itt egy ket emberke aki allandoan azt hajtogatja, hogy " a cegnek meg nincs is gyara, nem is termel, akkor miert lenne sikeres".
Ehhez csak annyi a hozzafuzni valom, hogy en a Genesis-el nem rovid tavlatban gondolkodom, hanem kb. 10evben. Nekem meg nagyon sok idom van , mert meg csak 20eves vagyok, es ha 10 ev alatt nem mutat valami fejlodest a papir akkor azt tenyleg be fogom latni , hogy azoknak volt igazuk akik nem biztak a Genesisben.

BigBrokernek: abszolut nem az energetika a szakteruletem, de az egyertelmu , hogy a napenergiaban van a jovo.Most van 400db Genesis reszvenyem, de meg nem akarok tobb toket bevinni, meg varok vele.
Szerinted,hogy fogja erinteni az arfolyamot a tokeemeles.?

Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 11:31
Előzmény: #840  Törölt felhasználó
#841
ok, habár ez nem nyelvtan, hanem helyesírás -:))) De hagyjuk. Viszont annyira megörültem, hogy megússzuk a gyalázkodást, hogy elfelejtettem odaírni, hogy versenyeznie a multikkal VAGY épp együttműködni, it depends, ami legalább olyen fontos...

Írigylésre méltó, hogy a muszáj nem szerepel a szótáradban -:) Még akkor is ha a szabadság a legnagyobb kötöttség... Lehet meglátod...

KK

Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 11:05
Előzmény: #839  Törölt felhasználó
#840
Ja, bocs. Pedig mindig ötös voltam nyelvtanból, csak ott sosem kellett ezt a szót leírni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 11:00
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#839
az a muszáj fájt, gyalázkodás nélkül is.

A synergonnak, grapfisoftnek meg az IT multikkal stb. stb.

KK
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 10:35
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#838
Tényleg próbálom magam türtőztetni, mert nem akarok beszállni az egymás gyalázásba, de most muszály, mert olyan, mintha mindig visszajutnánk ugyanoda.

BB24:
Ahogy már pár hónapja is megírtam a versenytársakról, jelenleg a PV napelem piacon piacvezető a Kyocera és a Sharp. Őket nehéz lesz megverni, mert évente 100 Genesis-gyárnyi beruházás keretét költik el K+F-re. Mivel Mo-n nem lesznek naperőművek, -farmok, a kaliforniai vagy Dél-európai piacon ezekkel kell versenyeznie.

Monster-nek igaza van, egyelőre ez a részvény egy ígéret. Én is örülnék neki, ha beindulna, de nagyon lassan haladnak a projekttel, ami aggasztó.
Ha én ilyen lassan haladnék egy projekt menedzselésével, kirugnának. :-)
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 08:29
Előzmény: #836  Törölt felhasználó
#837
Sziasztok!
Milyen esélyt láttok a támogatások elnyerésére?
Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 03. 29. 02:52
Előzmény: #830  Monster
#836
jut eszembe a versenytársakról -:)))?!

Nemegeészende:

Az a hír járja, hogy Kohn üzletet készül nyitni a város főutcáján.
Egy este barátja már nem bírja tovább és kíváncsiskodva kérdezi: node, édes barátom, mégis milyen boltot szándékszol nyitni? Mire Kohn flegmán: sajtboltot, persze.
Elképedve kiált fel a barát: hé te Kohn! Hisz már 200 sajtbolt van ebben az utcában!!!.
Mire Kohn magabiztosan: hát persze, édes barátom, ha 200 sajtbolt
jól megél itt, akkor 201-dik is, nemdeugye kedves barátom, igazam van?!?

komolyan majd...

jó 8!
KK
Monster 2007. 03. 28. 22:31
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#835
Napelem SolarWorld-ös beírása alapján írtam, meg volt már egy pár eredmény közzétéve a topikban különböző cégekről.

Szakmai alapokon nyugvó párbeszéd?
Nézd BB, én nem szándékozom napelemszakértővé válni, engem, mint tőzsdei befektetőt annyiban érdekelhet a Genesis, hogy nyereséget termeljen nekem, ami osztalék, és/vagy árfolyamnyereség formájában a zsebembe vándorol.
De akármilyen kafa és keresett cucc lesz a termék, a cég jelenleg nem termel, és amíg nincs gyár, nem is fog, azzal pedig nem megy sokra, hogy a versenytársaknak jól megy a buli.
Így visszajutottam oda, amit már lassan fél éve hangoztatok neked, miszerint majd akkor válik érdekessé a cég, ha elkezd működni a gyár:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:27
#834
Szóval milyen áron várható a többi részvény kibocsátása?

Szerintem, ha a teljes finanszírozás megvalósításához mindenképpen jóval 500 Ft fölötti áron kell végrehajtani a következő tőkeemeléseket, részvénykibocsátást.
(Most azon nem érdemes vitázni, hogy 1000, 1500, vagy 2000 Ft-on)
Hisz CSAK így tudják előteremteni a még szükséges pénzt!

Ha 500 Ft-on lenne a tőkemelés ismét, akkor "csak" 1,6 milliárd Ft-ot tudnának összehozni (3 200 000 dbX500 Ft).

Kb. 8,5-9 milliárd Ft-ra lesz még szükségük (Az állami támogatáson kívül)
Egyébként ez könnyen kiszámolható, hisz a tavaly nyári közgyűlésen bemutatott PP-anyagban le van írva a finanszírozás menete.

Meg a Napi Online egyik cikkjében is olvastam erről (8,5-9 milliárd Ft-ot is megemlítették.)

Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:19
#833
Érdekes, amit írtál!

Légy szíves mondj egy versenytásat!
Milyen veresenytársakról beszélsz?
A HelioGridre Kft.-re gondolsz??

Kiváncsian várom válaszodat és erről lehetne is szakmai alapokon párbeszédet folytatni!

Egyébként azért ne feketsük el:
A Genesis a napelemfarmok, napelemerőművek számára gyártja majd a napelemcellákat!

Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:15
#832
Szóval a német nyelvű elemzést fordítgattam:

Könyv szerinti érték: 10 EUR lesz részvényenként! Ez úgy jön ki, hogy a beruházás teljes értékét (100 milli. EUR) elosztjuk az összes kibocsátott részvényszámmal (10 millió db Genesis-részvény)!

Jelenleg 6 795 343 db részvény van összesen, úgy látszik még további 3 204 657 db részvény kibocsátásá várható a következő hónapokban. Az a kérdés milye áron?

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 22:06
#831
Szia closingbell!

Jó is az, hogy szeretsz kockáztatni és nem vagy stresszes, izgulós típus. Egyébként én is eléggé szeretek kockáztatni, az élet minden területén. Kockázat nélkül nem élet az élet. :-) Komolyan mondod, hogy Írországban élsz? Persze elhiszem én, ezt csak úgy kérdeztem. Az alternatív energiaforrások területén otthon vagy? Főleg a napenergia területén? Jómagam szakmai, befektetői alapon döntöttem a Genesis mellett. Szavaidból úgy veszem ki, hogy Te is.

Amúgy olvastad a smallcap trader-es német nyelvű elemzést?
Én nagyjából átnéztem. Fordítgattam a lényeget. Onnan vettem én azt a 60-70 EUR-os árfolyamprognózisokat 3-4 éves távlatban.
Elég komoly elemzés amúgy. Számolásokkal együtt, NPV, könyv szerinti érték, stb.

Folyt. köv.

Monster 2007. 03. 28. 22:04
Előzmény: #829  Törölt felhasználó
#830
Closingbell, azért maradj a talaj közelében, a Genesisnek még nincs gyára, amivel a profitot megtermelje.
Az nem fogja növelni a Genesis értékét, hogy a versenytársak, akik már gyártanak, milyen sok profitot termelnek.
Ez a cég majd akkor lesz érdekes, ha végre termelni is fog valamit...
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:55
#829
Lehet ,hogy te majd le fogsz maradni a nagy durranasrol, de akkor mar keso lesz.
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 21:36
#828
Sziasztok!

Gondoltam belinkelem az alábbi érdekes cikket. Íme egy újabb érv az alternatív energiaforrások mellett:

link

Tegyük hozzá, hogy a következő években további olajáremelkedések várhatók világpiaci szinten.....

Szép álmokat!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:43
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#827
"Árfolyama egy év leforgása alatt megötszöröződött."
Az jó, mert a Genesisé (Novo) megtízszereződött, aztán lefeleződött, tehát ötször az is... És itt még gyár sincs, nemhogy nyereség:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 28. 20:31
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#826
"A német SolarWorld AG napelem gyártó vállalat rekord eredménnyel zárta a 2004-es évet. Az előző évi 5,4 millió eurós veszteség után 18,1 millió eurós adózott eredményt ért el. A forgalom duplájára, 98,5 millió euróról 199,9 millióra emelkedett.

A SolarWorld részvényét december óta szerepeltetik a TecDax indexben. Árfolyama egy év leforgása alatt megötszöröződött. A SolarWorld az egyetlen német tőzsdén jegyzett kizárólag napelem technológiával foglalkozó vállalat.

Az adó előtti eredmény 28,5 millió euró lett 2004-ben az előző évi 9,3 milliós hiány után. Az EBIT eredmény 32,9 millió euróra váltott 3,1 milliós hiányról, az EBITDA eredmény pedig 49,3 millió euróra nőtt 11,7 millió euróról." (MTI hír)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 16:38
#825
Sziasztok!

A BÉT honlapján megjelent egy hír, hogy április 27-én lesz a Genesis éves rendes közgyűlése.

Minden jót!
BB
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 07:56
Előzmény: #823  Törölt felhasználó
#824
Ez még semmi.Majd a limites napokon.:-))
(nem alsóra gondoltam)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 01:33
Előzmény: #822  Monster
#823
Látom a mai napi genesis forgalom pezsgés meghozta a fórumába is a forgalmat!:)
Monster 2007. 03. 27. 01:31
Előzmény: #821  Törölt felhasználó
#822
Persze, de ez még nem jelenti azt, hogy nem lesz 5-6-8 év múlva 15-20 ezer az árfolyam, jelenleg viszont nincs semmi, ami a mostaninál magasabb árfolyamot indokolna:)
Ennyit szerettem volna kifejezni, bár lehet, hogy lassan aludni kellene menni, mert nehezen megy az önkifejezés:))
Zoxigén:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 01:17
Előzmény: #820  Monster
#821
"azt viszont senki sem tudja, se BB, se a "károgók", csak annyi biztos, hogy jelenleg a betett tőkén kívül semmilye sincs a cégnek:)"
De, van benne egy néhány10milliós üzleti terv + kapcsolati rendszer. Ennyi. Ezért az árazása sem olyan nehéz: van benne kb. 640Ft saját tőke ami jórészt cash a tőkeemelésből + az előbbiek. Összesen kb. 700Ft. A többi remény.
(ami nem feltétlenül lebecsülendő tényező, mert volt benne ősszel 800Ft-nyi remény is:))
Monster 2007. 03. 27. 01:09
Előzmény: #819  Törölt felhasználó
#820
penznyelo, én nem mondom, hogy nem lesz annyi, mert lehet valamikor, de nem 1-2 éven belül, annyi bizonyos.
Hogy 5-6 év múlva mennyi lesz, azt viszont senki sem tudja, se BB, se a "károgók", csak annyi biztos, hogy jelenleg a betett tőkén kívül semmilye sincs a cégnek:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 00:50
Előzmény: #817  Monster
#819
Monster, ez sokkal durvább:
"JÓ LESZ AZ A 15-20 EZER FT-OS RÉSZVÉNY-ÁRFOLYAM"
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 00:42
Előzmény: #817  Monster
#818
Narancsos BUKTA lesz ebből is.

bár most sem PITE :))
Monster 2007. 03. 27. 00:07
Előzmény: #814  Törölt felhasználó
#817
"A BÉT legtöbb papírjának esett az árfolyama, míg a Genesis szembementelt az áramlattal!
SZEMBEN AZ ÁRRAL! ERRE CSAK A LEGERŐSEBB RÉSZVÉNYEK KÉPESEK! :-) "

Hát BB, ez még nekem is erős volt:))
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 23:45
#816
Szia BB.

Nem mondhatnam, hogy izgulos tipus vagyok, de szeretek kockaztatni. A Genesis-el termeszetesen hosszu tavra gondolkodom, mert rovidtavon nem kifizetoto. Mar 2,5 eve Irorszagban elek es a mai napaokban arra gondoltam , hogy itt is kellene nyitnom egy brokerszamlat, Miert ne?
Itt nagyon olcsok a reszvenyek , es Irorszag gazdasagi szempontbol rettento modon fejlodik.
De igaz most ez nem ide tartozik, en bizom a Genesis jovojeben es szerintem minden ep eszu emberenk biznia kellene, mert ha jobban belegondolunk , ennek a papirnak nagy jovoje lesz::)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 23:15
#815
Szalay-Berzeviczy Attila gondolatai az új pénzügyi műsor 20. és 23. percében találhatók!:

link

Igaz egyszer már belinkeltem ezt, én is jól tudom, de mások kérésére és kívánságára ismét megteszem!

Szalay-B. Attila szerint a HIT is fontos!
"Higgyünk benne.." - 23. perc!!

Amúgy olvastam az egyik tőzsdei-pénzügyi szakmai újságban egy interjút...elég érdekes...majd bemásolom valamelyik nap ide.

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 23:00
#814
Sziasztok!

Azért mondjuk meg őszintén a mai nap forgalma és árfolyamemelkedése bizakodásra adhat okot.
790 Ft-os záró!!
700 alá már NEM adják!
Úgyhogy gazdagodó: még időben vagy, ha a következő napokban veszel Genesis-t még nem késel le róla! :-)
A Genesis elég szépen teljsített a mai nap.
A BÉT legtöbb papírjának esett az árfolyama, míg a Genesis szembementelt az áramlattal!
SZEMBEN AZ ÁRRAL! ERRE CSAK A LEGERŐSEBB RÉSZVÉNYEK KÉPESEK! :-)
Várhatóan utóbbi mondataim és a Tárgy címe is néhány "érdeklődőnél" kiverheti a biztosítékot és biztos nem hagyják szó nélkül! :-)
Nyugodtan jöjjenek! Szeretjük őket!
Gyertek Barátaim Érdeklődők, Kritikusok! :-)

closingbell: Köszi szépen a biztatást! Elég becsülendő, ha az objektív infók, tények, adatok, stb. alapján döntesz a részvény mellett! Sok sikert kívánok a vételedhez!
Hidd el, ha közép- és hosszabb távra tervezel, meg fogja hozni a gyümölcsét a Genesis-befektetésed!
Tudod mit? Ha netán türelmetlen, izgulós típus lennél, akkor ne foglalkozz azzal, hogy van részvényed!
"Felecsd el" :-) - Ahogy a Donnie Brasco című
Al Pacino-moziban mondták! :-) Remélem jól emlékszem.... igen abban volt..

Az igazi NYERŐ-BEFEKTETŐK TÜRELMESEK ÉS NEM NAPI SZINTEN SPEKULÁLNAK! SOK ELŐNYE VAN!
Több 100 %-os hozamok elérése 3-4 év alatt, rá sem kell nézni a részvényre (csak napi 5 perc is elég foglalkozni vele), stb....

A BÉT ELNÖKE IS MEGERŐSÍTHETI A MONDANDÓMAT. NEM A KISUJJAMBÓL SZÍVOM AMATŐR MÓDON.
A SZAKMA VÉLEMÉNYE IS EZ!

ÉN IS ELFELEJTEM EGY IDŐRE, HOGY VAN PAKKOM, ÉS CSIPKERÓZSIKA ÁLMOMBÓL FELÉBREDVE ELADOM 3-4 ÉV MÚLVA 60-70 EUR-OS ÁRFOLYAMON. JÓ LESZ AZ A 15-20 EZER FT-OS RÉSZVÉNY-ÁRFOLYAM..

PERSZE ETTŐL OBJEKTÍV INFÓKKAL SEGÍTEM A TOPICBA "BETÉVEDŐ" ÉRDEKLŐDŐKET, BEFEKTETŐKET. :-)

JÓ ÉJSZAKÁT MINDENKINEK!!
SZÉP GENESIS-ÁLMOKAT! :-)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 18:54
#813
Sziasztok!!!

A 425dbos 733Ft veteli megbizasom nem teljesul, igy nyitottam egyet 388db/790Ft.
Es most mar johet a tokeemeles:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 14:17
Előzmény: #811  Törölt felhasználó
#812
forrest_gump2000 :))
Győző show. Nagyon meggyőző.:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 14:04
#811
Ok Monter,szóni fogok,de mégg azért várok..
utánanézek a cégnek,infóknak,stb.Tisztában akarok pontosan lenne vele.nem árt!!
Meg vároma híreket,olvastam lesz tõkeemelés is.
hi!
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:59
Előzmény: #808  Monster
#810
Mégha csak 40 milla lenne! :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:58
Előzmény: #808  Monster
#809
link
genesis üzlet
Monster 2007. 03. 26. 13:55
Előzmény: #807  Törölt felhasználó
#808
Höhö, szzólj, mielőtt veszel, mert ha több, mint 40 milláért veszel genesist, az duplázódni fog, szeretnék előtte pár darabot beszerezni:)))
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:47
#807
300-400ezer db!!!
átszállok majd genesisbe.
túladott a részvény.
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:39
Előzmény: #805  Monster
#806
Imádom ezt a topikot! Igazi reality show. Győzike elbújdokolhat!
:-))
Monster 2007. 03. 26. 13:34
Előzmény: #804  Törölt felhasználó
#805
300-400k Ft, vagy db?:)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 13:05
#804
hello genesis-őrültek
hát nézd már öcsém..econet eléggé túlvett..
RSI-t hasznos megnézni.Eladjom napokon belül 300-400k-s megapakkocskám. fosonet lesz belőle.:))
átszállás a genesis-együttesbe..ez meg nagyon túúladott RSI szerint.trend-forduló.

Forrest a maratonista :))

Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 10:12
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#803
annyira azért nem érdekel, hogy hamar megöregedjek e miatt :)
de röhögni meg szeretek :) főleg ha NEM mások kárán/-ra lehet :)
persze a piramisjáték csúcsán vevők is tanulnak az esetből... vagy nem... (kár, hogy limitáltak a shortolási lehetőségek - sokkal kevesebb ideig tartanának a lufifújások, kevesebb kisspex látná kárát és kevesebben szednének sápot róluk. nagyon darwinista ez a BÉT :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 07:54
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#802
Sziasztok!
Áprilisban jönnek a hírek(reményeim szerint)
Tőkeemelés az első félévben.
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 02:23
Előzmény: #800  Törölt felhasználó
#801
Aki kiváncsi hamar megöregszik! :))

akárcsak az aki tartja az 1200 ft-s novo-ját! :)))

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek