Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 18. 11:26

FHB:Most vedd!  

FHB:Most vedd!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 15:09
Előzmény: #4159  nikita
#4160
15.03-s hír...

csak kérdés hol vett 31.000 db-t, mert itt a Béten összesen 19000 db ment el eddig...
nikita 2010. 06. 18. 15:03
Előzmény: #4158  Törölt felhasználó
#4159
Szerinted olyan sok "Mari néni meg taxis" lehet.
Szerintem a kisbefektetőknél lévő db szám már elenyésző egy ilyen volumenű üzletben.
Szerinted, hogy lehet ez a részvénycsere?
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 14:58
Előzmény: #4157  nikita
#4158
Az Allianz az FHB miatt került reflektorfénybe, eddig ilyen bakit csak a napiban olvastam!

A Portfolio nem szokott ekkorát tévedni!!!!

Javította is a hibáját, de olvasók többsége "mari néni" és "taxisofőr", akik betojtak!!!!!!!!!!!
nikita 2010. 06. 18. 14:53
Előzmény: #4156  Törölt felhasználó
#4157
Szerintem aki a cikkeket írja nem mindig gondolkozik előre!
Értelmezhetjük úgy is, hogy mással nem is voltak az emberek biztosításban csak az Allianzzal.Hiszen csak őket említik!Vagy a többi biztosító nem kar fizetni,segíteni...Ezek szerint......?!
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 14:48
Előzmény: #4155  Törölt felhasználó
#4156
Semmi rendkívüli kárkifizetésről nincs szó:

A 13:22-es cikk, amelynek címét kijavították, tartalmazza, hogy eddig még kevesebb a becsült kárigény, mint tavaly!!!!
"Összehasonlítva az elmúlt évi adatokat, azt kell látnunk, hogy 2009-ben az időjárás okozta elemi károkra összesen 54 549 darab (ebből az év első 5 hónapjában 11 452) kárbejelentés érkezett, melyekre 2,4 milliárd forint (ebből az év első 5 hónapjában 320 millió forint) kártérítést fizetett ki a társaság. Az Allianznál ebben az évben a jelenlegi eseményeket megelőzően elemi károkra összességében már 12 129 darab kárbejelentést fogadtak és közel 370 millió forintot fizettek ki."

Vagyis 300 millóval szemben az éves kárkifizetés 2,4 mrd
forint volt, és időarányosan 370 millió!

Szó sincs katasztrófáról, legalábbis nem a biztosító szempontjából!

Sajnos a felsorolt megyékben a legtöbb ingatlanra nem kötöttek biztosítást!!!

Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 14:37
#4155
13:22 |Irdatlan károk, segít az Allianz

KÖSZÖNJÜK! Köszönjük, hogy a helytelen címet kijavították!

Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 14:35
#4154
SZAKEMBER VAGYOK, szakképzettséggel!

"A viharkárok kapcsán a becsült kárráfordítás meghaladja a 300 millió forintot. A viharkárok mielőbbi rendezése érdekében szintén a helyszínen nyújtott segítséget az Allianz. Az elkövetkező hétvégén nagyszámú kárszakértő stábbal vonul ki az Allianz Szabolcs megyébe. A kisebb településekre a szakértők az összes helyi Allianzos ügyfél adatával felszerelkezve mennek, így azokat az ügyfeleket is megkeresik, akiknek még nem volt módjuk kárbejelentést tenni. " Portfolio 13:22

A teljes kár több milliárd forint, ha ebből az egyik legnagyobb biztosítónak "csak" 300 millió kötelezettsége keletkezett - JÓL MEGÚSZTA AZ ÉVSZÁZAD KÁRESEMÉNYÉT!!!

ÉS AKKOR MÉG NEM EMLÍTETTEM, hogy a károkat a bisztosító részben továbbháríthatja a VISZONTBIZTOSÍTÓRA, amely a biztosítót biztosítja!!!

Lásd még " Ha lenne pénzed holnap mit vennél max. befektetési idő 1 hónap?" topikot!

Miért kell ez, valaki nagyon szeretne OLCSÓN FHB részvényt venni!
maxwax
maxwax 2010. 06. 18. 12:52
Előzmény: #4152  maxwax
#4153
ebben azért van valami:
"Trendkövető csak trendkövetővel lesz közös nevezőn. Sokan persze trendkövetőnek gondolják magukat, de egy bizonyos emelkedés vagy esés után, már kezdenek teret engedni félelmeiknek, amik azt súgják, hogy már biztos nem megy ( vagy nem esik )tovább az árfolyam, és ilyenkor addig keresnek gazdasági híreket, míg bebizonyítják maguknak, miért gondolják jól. Ez az a pont amikor stratégiájukat feladják és kihagyják a kínálkozó kereskedési lehetőséget ( általában ez hozza a legnagyobb profitot), majd utolag szitkozódnak, miért nem azt kereskedték, amit a grafikon mutatott."

na jó, nem szórakozok tovább:)
maxwax
maxwax 2010. 06. 18. 12:48
Előzmény: #4149  Törölt felhasználó
#4152
mondtam, egyszer régen olvastam, és azóta is elgondolkodom - mikor újra elolvasom -, képes vagyok-e ezekkel a gondolatokkal azonosulni. van, amiben igaza van, pl az 50 százalékos irány; kételyem van az elemzőkkel kapcsolatosan pl BEgon;

de van ennek egy másik része is:
"Tény, hogy a tőzsdézők 80%-a sikertelen, ezért ha tudod, hogy ők mi alapján kereskednek, ismered a módszert, ami nem müködik
Amit a 80%-ék csinál:
1-Mások elemzéseit olvassák...
2-Amikor a dolgok jól mennek pesszimisták... ( amikor a piac emelkedik esést várnak...)
3-Amikor a dolgok rosszul mennek optimisták... (amikor a piac esik emelkedést várnak... )
4-A technikai elemzés azt jelenti a tömeg számára, hogy indikátor...
5-A tömeg a belépési jelekre fokuszál...
+1 A veszteségért mindenkit okol csak saját magát nem :)"

ez egy olyan blog, ahol tőzsdei tanfolyamra is csábítják az olvasókat, így kell értékelni az olvasottakat...nem tudom, kitől és honnan ollózták...
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 12:31
#4151
magyarok új magyar bankokat alapítanak, hallgassátok most a Kossuth-ot, nem a Lajost, a Rádiót!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 12:29
Előzmény: #4148  nikita
#4150
a jóindulaton túlmenően - örülnék, ha jelentős forgalom lenne!

eddig minden nap - kevés kivétellel - bejöttek a várakozásaim, más részvényeim veszteségét megbízhatóan csökkentette a spekulációm, azt várom, hogy így marad!

kérdés, hol vannak a részvények?
de ez nem azt jelenti, hogy félek az Allianz-házasságtól!

nikita - megint igazat adok, de nbem kötelező minket követni, lehet menni az "állítólagos tömeggel" ?
ki az a tömeg, ITT a nagytulajok játékszerei vagyunk, volt erre már példa az életemben!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 12:22
Előzmény: #4146  maxwax
#4149
viccelsz?
nikita 2010. 06. 18. 12:01
Előzmény: #4147  nikita
#4148
nikita 2010. 06. 18. 11:46
Előzmény: #4146  maxwax
#4147
Köszönöm az idézetet.
maxwax
maxwax 2010. 06. 18. 11:43
Előzmény: #4143  nikita
#4146
Iidézek egy blogról - régen találtam. van, aki hisz benne, van, aki nem:"ONNAN TUDOD JÓ ÚTON JÁRSZ, HOGY A TÖMEG BOLONDNAK NÉZ!
(A TÖMEG NEM TUD MEGÉRTENI, MERT ŐK ELAKARJÁK ELŐRE DÖNTENI MI LESZ HOLNAP A PIACON, ÉS ÍGY NEM TUDNAK AZONOSULNI AZZAL, AKI TÉNYLEG MINDIG AZT KERESKEDI, AMIT AZ ÁRFOLYAMSZALLAGOK MUTATNAK)
Miért vagy csodabogár?
- örülsz amikor longolsz és esnek az árak...
- te még mindig long vagy,pedig már mindenki a shortról beszél ...
- nem olvasol híreket, elemzőket..
- nem használsz indikátorokat
- elfogadod, hogy csak 50%-ban találod el az árfolyamok mozgását"
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 11:36
Előzmény: #4142  Törölt felhasználó
#4145
gondolod?!

11:30-as hír!
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 11:29
Előzmény: #4140  nikita
#4144
valóban nikita! egyetértek!

ERRŐL VAN SZÓ:

"Mi a magyar bank?

Bunna Gyula, a Pricewaterhouse Coopers igazgatója szerint az a meghatározó, hogy hol hozzák a stratégiai döntéseket. A szakember így azokat a bankokat sorolná magyarnak, amelyek tulajdonosa és/vagy menedzsmentje a hosszú távú döntéseiket itt, Magyarországon hozza meg. Ez jelenthet akár adott esetben vegyes tulajdonlást is, a legfontosabb, hogy Magyarországot tekintik „hazai pályának”, és nem egy másik országban hozott döntésektől függ az, hogy Magyarországon milyen üzletpolitikát követnek. Ha Magyarországon döntéshozás szempontjából magyarnak tekinthető bankot keresünk, akkor a nagy bankok közül ez elsősorban az OTP és az FHB, és néhány kisebb szereplő, elsősorban takarék- és hitelszövetkezetek."
nikita 2010. 06. 18. 11:26
Előzmény: #4141  Törölt felhasználó
#4143
Figyelj!!Tényleg nem értelek, hogy miért is jössz mindig elő negatívumokkal! Miért is akarod a mások véleményét megváltoztatni esetlegesen más nézőpontra terelni??
Ebben most nincs semmi érzékenység, sem pedig sértődés részemről.És nem is szeretnék személyes párbeszédet nyitni itt a fórumon ,mert ez nem ezért van.Egyébként ismeretlenül magad azzal fényezni, hogy másra azt mondod, hogy nem érti a tőzsdét!!!Szerintem még jó, hogy ebben a fórumban csak ilyen kevesen vagyunk,igy csak kevés ember előtt veszíti el a nick neved a komolyságát!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 11:18
Előzmény: #4138  Törölt felhasználó
#4142
Nagy lúzer vagy te rapityu.
Törölt felhasználó 2010. 06. 18. 11:17
Előzmény: #4137  nikita
#4141
ne haragudj, de nem érted te ezt a tőzsdét...

kérdezd a 30.000-s orcosokat, meg a 10.000 otp-seket, mit remélnek a jövőtől...

Topik gazda

Kiwin
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek