Topiknyitó: Törölt felhasználó 2016. 07. 05. 14:18

Ez is Magyarország...  

A lónak a bizonyos alkatrészét a fidesz szájába (már ha ez nem volna képzavar) !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:56
Előzmény: #998  gambadoro
#1000
"nyilván nem jó 6 km-re küldeni a gyereket"

"...szerintem is az oktatás, nevelés, odafigyelés a megoldás, de ez szerintem sehol nincs jól kitalálva..."

"...a cigányság legalább egy része a többségi társadalom normáit betartva éljen..."

Az elsőt te írtad, a másodikat én, a harmadikban pedig megegyezhetünk. Ám nem vagyok benne biztos, hogy így lehet célt érni.
Vazsmegyei 2017. 03. 06. 20:48
Előzmény: #995  _Sigorszky
#999
+++
gambadoro 2017. 03. 06. 20:36
Előzmény: #995  _Sigorszky
#998
nyilván nem jó 6 km-re küldeni a gyereket

de az teljesen biztos, hogy felzárkóztatni, megfelelően szocializálni csak akkor lehet, ha nincs szegregáció

te mit szeretnél?
ha a cigányság legalább egy része a többségi társadalom normáit betartva éljen, vagy gettókban, ahonnan idővel kitörnek, úgy értem, erővel...
ez dél-afrikában egyszer már megtörtént...
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:35
Előzmény: #996  _Sigorszky
#997
Hopp, hisz ott van az előzőben, bocsánat...
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:34
Előzmény: #992  loliense
#996
Egyszerűen eltűnt az a bejegyzésem, amit erre reagálásként írtam. Nem írom újra, ha nem baj...
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:31
Előzmény: #992  loliense
#995
"értem,amit leírtál,én a legtöbb "nem cigányt" is ilyennek ismerem! "

Akkor ha mindnyájan ilyenek vagyunk, kevés kivétellel, máris lehetetlen rasszizmusról meg cigányozásról beszélni...

Komolyra fordítva a szót. Van nálunk a városban egy iskola, ahová eddig kb 80-85 százalékban cigány gyerekek jártak. íííde miért? Mert abban a körzetben nagyjából ugyanilyen arányban cigány lakosság él! Eddig megvan?
Namost az EU meg a zesélyegyenlőségi mittudomkik, meg még egy csomó buzgómócsing szegregációt kiáltott és felnyomták az önkormányzatot emiatt a lehető legtöbb fórumon, mondom, az ejuban is. Fellebbeztek, megyarázkodtak, de mit lehet tenni, kötelezték őket a gyerekek szétosztására. A leendő első osztályosokat így már a város összes iskolájába elosztották, még a csatolt külső (korábban falu) városrészekbe is jutottak, a legtávolabbi simán van hat kilométer, buszozhatnak szerencsétlenek, szóval mostantól minden nagyon jó lesz. Ehhez mit szólsz, kolléga?
Van személes tapasztalatom a cigány tanítókról, akik többnyire menekülnek attól, hogy cigány gyerekeket tanítsanak. De erre is biztosan megvan a magyarázat tanult fórumtársunk részéről, már alig várom.
Tudnék még írni a témáról, szerintem is az oktatás, nevelés, odafigyelés a megoldás, de ez szerintem sehol nincs jól kitalálva...
loliense 2017. 03. 06. 20:17
Előzmény: #990  _Sigorszky
#994
én szeretem Jordán munkásságát, megnyilatkozásait,pont leszarom,hogy milyen vallása van és melyik pártnak jön be,de ez magyarország én meg csak európai vagyok!
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:15
Előzmény: #989  loliense
#993
Na most csak jelezni szeretném, hogy az értelmiségi lét nem a nyolc osztály elvégzésével kezdődik. Tovább nem mondanám, mert meg leszek róva tanult fórumtársunk által, hogy ne lafatyoljak bele olyasmibe, amivel kapcsolatban nincsenek személyes tapasztalataim, tekintve, hogy ezt a Flórit (nem a csípőre tett kézűt!) nem ismerem személyesen legalább negyven éve...
loliense 2017. 03. 06. 20:10
Előzmény: #984  _Sigorszky
#992
értem,amit leírtál,én a legtöbb "nem cigányt" is ilyennek ismerem!

na ezért nem akartam belemenni ebbe a témába,mert nem tudom a megoldást,csak szubjektív budapesti véleményem, tapasztalatom van,-de abban biztos vagyok, hogy progresszív taníttatásuk nélkül semmi esélyük sincs a felzárkózásra
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:10
Előzmény: #988  szivacs
#991
Nem mondhatnám, hogy értem, mit is akartál mondani, illetve kire, kikre célzol itten, ebben az újmagyar nyelvű duplagondol-ban. Lefordítanád?
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 20:07
Előzmény: #989  loliense
#990
link

Rasszizmus lehet itt is. Biztos csak az a baj, hogy nem dán, hanem jordán...
loliense 2017. 03. 06. 19:59
Előzmény: #986  sanka
#989
hallottam a népnemzetifarkasflóriáncigányértelmiségielvtársról,
de még nem találkoztam vele
ki másra gondolhattál volna???
szivacs
szivacs 2017. 03. 06. 17:05
Előzmény: #987  _Sigorszky
#988
Jelenleg azok határozzák meg mások osztályzatát rasszizmus kategóriában, akik kevésbé vannak folyamatos és nagy felületű kontaktusban a relációs csoporttal, mint az általuk minősítettek :-( - hogy kellően pécén fogalmazzak.
Ez nem viszi előre a valós helyzetértékelést és az annak megfelelő teendőkről való legalább gondolkodást.
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 15:18
Előzmény: #985  szivacs
#987
Ezk szerint a személyes tapasztalataid leírásától elzárkózol, nehogy rasszistának tűnj. Kár! Véleményem szerint személyes tapasztalatok szerzése nélkül semmit nem tud a dolog lényegéről az, aki mégis véleményt mer formálni valamely témában!
sanka 2017. 03. 06. 14:41
Előzmény: #983  loliense
#986
Egyről biztosan tudsz:))
szivacs
szivacs 2017. 03. 06. 14:38
Előzmény: #984  _Sigorszky
#985
Én ismerek egy felkészült jogi doktort.
Mondjuk ő is közvagyonkezeléssel foglalkozik, de nem magánzóként hanem közszolgaként állami alkalmazásban...:-)

Viszont aki a cigánykérdésben hitelt ad a személyes tapasztalatainak, az már ettől rasszistának ítéltetik, lettlégyen akár rendőrkapitány akár cigányvajda.
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 03. 06. 14:14
Előzmény: #983  loliense
#984
Kolléga, én találkoztam néhánnyal. Biztosan támadható az amit írok most, mert nincs tudományosan, vizsgálatokkal meg egyéb hókuszpókusszal alátámasztva. Egy kezemen meg tudom számolni a kivételeket. De sok szempontból ők is problémások, ez a tapasztalatom. A simlisség, ügyeskedés, kisebb-nagyobb balhék nekik sincsenek ellenükre. Pedig én azt hiszem, nem vagyok rasszista, de ez a személyes tapasztalatom.
loliense 2017. 03. 06. 12:49
Előzmény: #977  _Sigorszky
#983
adj isten!-örülök,hogy vége a kényszer távolmaradásodnak kollégaelvtárs!

ebben a kérdésben viszont nem venném a bátorságot,hogy hitelesen,hozzáértően, megnyilatkozzam,ehhez nem vagyok elég felkészült!

egy privát tényt tudok csak,-sajnos én az eddigi életem folyamán nem találkoztam még értelmiségi cigánnyal, ez megrémít és el is szomorít



Törölt felhasználó 2017. 03. 06. 11:42
Előzmény: #980  Törölt felhasználó
#982
Kálmán Olga: Hallom a nép hangját, én is ebben az országban élek

A Hír TV frissen igazolt műsorvezetője el akarja engedni a gumicsontokat, mert felrobban attól, hogy Matolcsy összeesküvés-elméletével foglalkozunk, miközben rákos betegek nem jutnak be MR-vizsgálatra. Simicska fordulata nem törölte ki a múltat, de szerinte a Hír TV most igazi, kritikus televízió.
link
Vazsmegyei 2017. 03. 06. 11:32
Előzmény: #980  Törölt felhasználó
#981
Balhé van emberek! Balhé van!

Balhé az nincs, de felhajtás az van!

Bezzeg a Szabadság-hegyen kivágott fákért senki sem aggódik. Nagyobb területen vágtak ki fákat minta Ligetben.

Igen, de a hegyen luxusvilláknak kellett a terület, arra csak a madár jár, hogy nem derülhet ki. Ligetvédőknek kamu!

Topik gazda

zugnezeg
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek