Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 02. 18:14

Ez a hidegháború óta a legnagyobb fenyegetés Európára  

Ugrás a cikkhez
Szombaton rendkívül kiéleződött a helyzet Ukrajna körül. Az oroszok bekeményítettek, Vlagyimir Putyin elnök délutáni kérésére az orosz parlament engedélyezte katonai erő alkalmazását Ukrajna területén. Erre reagálva Olekszandr Turcsinov, Ukrajna...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=196016
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2014. 08. 28. 18:51
Előzmény: #895  Törölt felhasználó
#900
tripod linkjéről: "Nekünk oroszoknak saját karakterünk van, természetünk, saját értékeink, minekünk együtt kell élni mindünknek. Nem kell idegen standardokat átvenni, ne piszkáljanak, és senkit sem bántunk. Az orosz ember békeszerető, amíg ki nem kezdenek vele. Mindig így volt. Mi magunktól senkihez sem nyúlunk."
No comment.
kukutyinbenko 2014. 08. 28. 15:07
#899
Mi ez a nagy csend amikor itt a Pf-n is csak úgy ömlenek az infók a témában? Szerintem lenne mit megmagyarázni az orosz álláspontot támogatóknak.

"Mintegy három-négyezer oroszországi önkéntes harcol a Moszkva-barát kelet-ukrajnai szakadár fegyveresek oldalán - ismerte el csütörtökön az önhatalmúlag kikiáltott Donyecki Népköztársaság (DNR) miniszterelnöke...
Harcolnak köztünk most szolgáló katonák is, akik szabadságuk idején jöttek hozzánk..."

Jelzés nélküli zöld emberkék, harcedzett veterán civilek, most meg ez? Szabadságuk alatt is harcoló orosz állampolgárságú katonák?! Ezek szabadságra is vihetik a fegyvereiket pl? Mondjuk én sem mennék nyaralni rakétaelhárító rendszer nélkül. Ráadásul egész egységek töltik ezek szerint együtt a szabadságukat, mivel ezek nem egy emberes eszközök ugyebár. Apám... lenyűgöző bajtársiasság.

"Miközben Zaharcsenko két-háromezer orosz önkéntesről beszélt, Valentyina Melnyikova, az orosz katonaanyák szövetségének elnöke azt mondta a Dozsgy orosz tévének nyilatkozva, hogy körülbelül 15 ezer orosz katona harcol Kelet-Ukrajnában, és egyeseket közülük akaratuk ellenére küldtek a frontra.

Nemcsak szerződéses katonákról van szó, hanem sorkatonákról is - mondta Melnyikova, aki szerint nem tudni, hogy közülük hánynak van katonaigazolványa, mennyien kerültek oda úgy, hogy felbontották velük a szerződést, vagy éppen határidő nélküli szabadságukat töltik. Melnyikova szerint a halottak száma sem ismert. Ahhoz hasonlította a helyzetet, mint amikor az orosz csapatok megszállták Afganisztánt, és nem lehetett tudni, hogy pontosan hányan estek el, mert nem voltak nyilvántartva.

A Sztavropoli területen élő katonaanyákat tömörítő bizottság - meg nem nevezett katonai forrásokra hivatkozva - összeállított egy listát a kelet-ukrajnai harcokban elesett vagy megsebesült orosz katonákról. A testület elnöke, Ljudmila Bogatenkova közölte, hogy négyszáz név szerepel a listán. Megnevezett két csecsenföldi és egy észak-oszétiai gépesített lövészdandárt is, amelynek katonái elestek a kelet-ukrajnai harcokban."

Fundamax adatai és a fentiek alapján, ezek szerint népirtás áldozatainak jelentős része orosz állampolgárságú nyaraló. Wazze, ez a cárevics milyen béketűrő hogy ezt eddig megtorlatlanul hagyta.

" Ella Poljakova, Putyin Emberi Jogi Tanácsának tagja is inváziónak nevezte az oroszok előretörését Ukrajnában.

"Amikor emberek tömegei, parancsnokok utasítására, tankokon és páncélozott gyalogsági járműveken, nehézfegyverek használatával vannak egy másik ország területén, és lépik át annak határát, azt én inváziónak tekintem." - mondta Poljakova."

Ezek a nyüves nyugati hárombetűsök már tudatmódosítókat is bevetnek. Már az eddig megbízhatónak tartott elvtársnők is Coca Cola mámorban fetrengenek, vagy mi?!

Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 17:11
Előzmény: #897  Törölt felhasználó
#898
De ő azt mondta, hogy ő nem az.
Mondjuk én sem mondtam, hogy az, csak hogy annak látszik :)

Kikérte magának nagyon vehemensen, ezért én hiszek neki.

Várok érdeklődőket ugyanitt, olcsó dolgokat drágán megveszek, 'én mindent elhiszek' jeligére :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 17:02
Előzmény: #896  Törölt felhasználó
#897
Megszokhattad volna már, hogy az igehirdetők, kampányolók körében nem divat a válaszadás:)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 16:51
#896
Előrebocsátom, nincs közöm az átlátszóhoz :)

Nemcsak nekem tűnt fel a nyilvánvaló tény.
A teljes magyar radikális jobboldal, átvedlett harcos antikommunistából, putyin elvtárs barátjává.

Ruszkik haza helyett ruszkik vissza a divat mostanában.

link

Újabb kis szelete Abszurdisztánnak.

Funda, de eltűntél :)
Pedig csak egy egészen egyszerű kérdést tettem fel...
Törölt felhasználó 2014. 08. 25. 08:33
Előzmény: #893  pampa
#895
Szerencse, hogy ez a népírtó ukrán kormány maga ad hírt a civil áldozatokról, így le is leplezi önmagát.

Akkor én sem másolom be, hogy az orosz szeparatisták ukrán zászlókkal feltőzött harckocsikkal lőttek lakónegyedeket, hogy korházakban, lakónegyedekben alakítanak ki lőállásokat. Nem rég egy pszichiátriai intézetbe fészkelték be magukat, a személyzetet pedig elzavarták. De azt hazudnak meg titkolnak el amit akarnak, mert az ő oldalukon nincs ott több ezer sajtómunkás, ugye jó párat már megöltek/elraboltak szóval nem szívesen merészkedik oda senki.

Ez a ti szintetek: link
Törölt felhasználó 2014. 08. 25. 08:13
Előzmény: #892  Törölt felhasználó
#894
ez nem amerikagyűlőlet a részéről, hanem a tények....
pampa 2014. 08. 25. 08:06
Előzmény: #892  Törölt felhasználó
#893
" Az oroszok leszedethetnek egy polgári repülőt"

Már szerintem elég idő eltelt a repülő lezuhanása óta és még mindig nem tettek közzé hivatalos magyarázatot a tragédiáról.

Miért titkolják, hogy ki a felelős az ártatlan civilek haláláért?

Az üzlethez csak annyit, nem érne váratlanul, ha azt olvasnánk, hogy amerikai cégek fegyverszállítási megállapodást írtak alá Ukrajnával.

Egyáltalán nem érdekelne amennyiben nem mi "kicsik" innánk meg a levét a nagyhatalmak ismételt "civódásának".

ui:
Nem másoltam be azt sem, hogy a kormányerők szétlőttek egy templomot és az ott miséző hívek közül 3 CIVIL meghalt.
Tudom számodra 3 civil halála megengedhető,de már 300 meggyilkolása a TERRORIZMUS legbrutálisabb megnyilvánulása!

Én egy civil áldozatot sem tudok elfogadni,legyen bármi a magyarázat!

Obama az USA elleni terrortámadásnak minősítette az amerikai újságíró lefejezését és válaszlépést rendelt el.

Putyin miért nem kezelheti az eseményeket terrortámadásként? Hiszen már orosz területen is van civil áldozata a harcoknak. Az ukrán területen pedig napi szinten halnak meg civilek.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 08. 24. 21:02
Előzmény: #891  pampa
#892
Ja értem. Az oroszok leszedethetnek egy polgári repülőt (azt még csak be se másoltad ide), de felháborító, hogy az ukránok a 100% orosz helyett kis részben üzletelnének az amcsikkal is.

Neked olyanannyira félrement az értékrended és annyira eltorzult a világképed amerika gyűlöletedben, hogy alkalmatlan vagy bármilyen értelmes beszélgetésre.
pampa 2014. 08. 24. 20:31
Előzmény: #890  Törölt felhasználó
#891
Na, melyik ország a nyertes ezen a területen?

"Ennek érdekében 2020-ig szóló importmegállapodást kötött a Westinghouse vállalattal. Az amerikai cég első szállítmánya jövőre érkezik a Dél-Ukrajnai Atomerőműbe,"
Törölt felhasználó 2014. 08. 24. 19:27
Előzmény: #889  pampa
#890
"Ukrajna csökkentené függőségét az orosz nukleáris fűtőanyag-szállításoktól."
pampa 2014. 08. 24. 19:21
Előzmény: #884  pampa
#889
A háború az háború....
Az üzlet az üzlet....

"Nem csak a gáz kell az oroszoktól
Share on iwiw

Ukrajna 389 millió dollár értékben vásárolt nukleáris fűtőanyagot Oroszországtól az idei első hét hónapban, 73,4 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.

Advertisement

A Roszatom orosz állami konszern adatai szerint Ukrajna évente átlagosan mintegy 600 millió dollárért vásárol nukleáris fűtőanyagot Oroszországtól. Az import értéke az idei első hat hónapban 297 millió dollár értékű volt, júliusban ez további 101,5 millió dollárral nőtt.

Ukrajnának 4 atomerőmű van 15 reaktorral. Ukrajna csökkentené függőségét az orosz nukleáris fűtőanyag-szállításoktól. Ennek érdekében 2020-ig szóló importmegállapodást kötött a Westinghouse vállalattal. Az amerikai cég első szállítmánya jövőre érkezik a Dél-Ukrajnai Atomerőműbe, amely három, egyenként 1000 megawatt teljesítményű reaktorblokkal rendelkezik."
Peterbond 2014. 08. 24. 12:59
Előzmény: #885  d_mode
#888
Azért sajnálom azokat akik meg az ilyen meséket nyelik be szűretlenül.

A zsidók mint a bolsevizmus kirobbantói. Meg Oroszország alapvetően nem kommunista csak a cionisták tették azzá...

És még ezt be is nyelik sokan. Meg az a rész mikor önnálló Ukrajna létrehozásáról beszélnek. Mégha cseszlovákiáról vagy Yugoszláviáról lenne szó amik mesterséges államok voltak valamelyest. De a szabad Ukrajnát úgy beállítani mint valami Zsidók által létrehozott állam az oroszok ellenében? Ennyi erővel Magyarország és Lengyelország is az.
d_mode
d_mode 2014. 08. 24. 10:58
Előzmény: #886  Törölt felhasználó
#887
akkor is eu zászlót fogsz lobogtatni,mikor állsz majd a "sorfalban" védve a nagy európát az orosztól?az eu nak már megvan a védvonala,lengyelország,magyarország ,románia.könnyen háborúznak a cionisták ,más országok népének a vérével oroszország ellen.
Törölt felhasználó 2014. 08. 24. 10:53
Előzmény: #885  d_mode
#886
Nem kell az EU-ban elni, lehet menni oroszorszagba, akinek ez a nephulyites tetszik :) senkinek nem fog hianyozni 1 sem a belso bomlasztokbol.
d_mode
d_mode 2014. 08. 24. 09:53
Előzmény: #884  pampa
#885
pampa 2014. 08. 24. 08:34
Előzmény: #879  Törölt felhasználó
#884
Amennyiben Putyin el akarná foglalni a területet semmi sem tarthatná vissza.
Ráadásul az ENSZ is elég nehéz helyzetbe kerülne ha ezért szankcionálni szeretné az oroszokat.

szvsz

" Izrael 1967-ben - az úgynevezett hatnapos háborúban - foglalta el a Golán-fennsíkot Szíriától, 1981-ben pedig annektálta a területet, amelyet Damaszkusz továbbra is magának követel."
Törölt felhasználó 2014. 08. 23. 14:20
Előzmény: #882  Törölt felhasználó
#883
Ezek a csapatmozgások egyre veszélyesebbek, majd mindig mélyebb területekre mennek be, ki tudja nem lesz-e 23 évig elhuzódó háború, ami a gazdaságot is érinti.
Törölt felhasználó 2014. 08. 23. 13:55
Előzmény: #868  Törölt felhasználó
#882
Oldalakon keresztül írod az egyik oldal kritikáját, amúgy 'elfogulatlanul'.
A szépen felépített, mindig a másik oldal lépéseire reagáló narratívából kihagysz kényelmetlen tényeket.
Ezen tényekre nem reagálsz.
Egyszerű kérdésekre nem válaszolsz, ha az nem illeszkedik a mesébe.
Más kérdésre válaszolsz, ha lehetőséget ad arra, hogy megint elmondd a mesét, amit a legelején.

Te mégis mit csodálkozol, ha felmerül, hogy propagandát folytatsz, és rákérdezek?

Tankönyvi esete a propagandának.
Ezzel együtt, még most sem állítom, csak kérdezem, hogy miért csodálkozol, ha valakiben felmerül a gyanú?

Ha érdemben vitatkoznál, és nem csak felmondanál egy verset, akkor hidd el más kép alakulna ki rólad.

Törölt felhasználó 2014. 08. 20. 07:04
Előzmény: #880  Törölt felhasználó
#881
Hagyjad már kihívásokkal küszködik, mert egészen Moszkváig kell, hogy elérjen a nyelve. :DD

Nem követem mindig ezeket a témákat, írták már az "objektív" őfélék, hogy a szakadárok legújabban menekülteket lőttek, az utasszállító, meg az ukrán helikopterek után és rengeteg az áldozat?

Ja, várj, most jut eszembe, hogy ezt kellőképpen ki kell vizsgálni! Ilyeneket csak az alapvetően ördögi zsidókról, a cuculizmust eláruló ukránokról és a liberális, imperialista amerikaiakról lehet azonnal, egyértelműen és végérvényesen állítani. :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek