Topiknyitó: fpeter1982 2023. 12. 09. 18:55

EUR/HUF - trollmentes  

Sziasztok,
Az EUR/HUF egy kiváló topic, viszont nincs moderátor. Nyitok egy újat, hátha fennmarad. A terv szerint nagyjából mindent lehet, kivéve gyűlöletkeltő tartalom, illetve flood / szándékos trollkodás. Ugye ezektől szenved az eredeti topic sajnos.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 11. 07:20
Előzmény: #59  EURHUF_goes_to_haven
#60
A BEAR verziot ia iderakom majd pontosabban. Ott a nelyeg,ha mar most torik a csatorna,akkor 350-360 benne lehet majd. Nem zarom ki,h az USDHUF fog pontosabb kepet adni majd.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 07:01
Előzmény: #55  Fsociety
#59
Itt a legnagyobb kérdés, hgoy a 2-4 es pont mint alsó támasz, törni fog e, és lassítanak e a fiúk, vagy marad ez a tempó ami 2019 márc óta van... (2es pont- törés, meredekebbé válás)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 06:57
#58
Illetve még OTP-t érintheti, hogy Anonymus rászlállt a Simple re, remélhetőleg észbekapnak és jön egy 2FA. Kérdés még, hogy az után mi lesz a következő, amit megpróbálnak meghekkelni. (szerintem ez még nem a vége.. )
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 06:54
Előzmény: #56  EURHUF_goes_to_haven
#57
Illetve ezek után szinte biztos, hogy a Finch se csinál semmit, kicsit fanyalog, de maradunk ahol vagyunk. Moody- detto. 
Az év vége ez alapján unalmas, lesz a gáz ára, esetlegessen olaj, illetve a Kína-Taiwan-USA lesz még egy érdekes kérdés (ott szerintem idő kérdése és valamilyen eszkaláció lesz). Az jobban betehet az egész piacnak, IT onnanról kezdve instant rakéta lesz (ha az a pár üzem megsérül, vagy csak veszélybe kerül onnantól mindenki nagyon vigyázzon a telefonjára mert az utánpótlás piszok drága lesz... 
Autóipar kettős, egyik oldalról hallani a lassulást, de mégis most az év vége felpörgött (német autóiparról beszélek itt elsősorban).
Kérdés még hogy a német kormányban lesz e bizalmatlansági, az még mozgathat meg 1-2 követ.. Covid is bedurranni látszik, mint német- mint magyarországon, de talán pandémia már nem lesz belőle. Az új cucc ami most megint indul kínában még érdekes lehet. Ezek alapján nyugis karácsony, 370-390 es sávban oldalgást várok. (a 450 es tippem úgy néz ki nem fog bejönni ...)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 12. 11. 06:47
#56
Akkor ez egy amolyan kettő topik közötti ? EUR/HUF kis moderációval, de kis politikai vélemény is belefér ?
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20231211/mar-most-kisiklott-a-kormany-legfontosabb-2024-es-terve-656797
Ez alapján már most kuka a jövő évi cél ... ahogy várható volt. 
S&P -t vasárnap láttam, komolyan vicc, gittegylet... Ezek után nem tudom mi lenne az amire (megérdemelten) nem ajánlottba vágnának ? Ha nyíltan kimondaná az EU-hogy ide egy fillér se jön ? (ez nem fog megtörténni...) vagy ha még jobban keletre fog húzni  az ország ? 
EURHUF érdekes volt ez az elmúlt 5 nap , de azért erősen rángatják... vajon véletlen lenne ??
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 11. 00:58
#55
EURHUF, hetes TF.
Ez lenne a BULL scenárióm, várhatóan olyan 1-1,5 év időtávban. Fundásan nem tudom/akarom megindokolni, de nekem ez egy expanding triangle-nek tűnik. Ha ez a verzió bejön, akkor bizony a 498-as ,sokat emlegetett verzió testközelbe kerülhet. 
https://invst.ly/12m00l
A bajom az, hogy egy BEAR verziónak törni kell ezt a csatornát, akkor viszont elkezdődik egy oldalazás,ami megint csak évekig tarthat. Lehet vitatkozni arról, hogy ezt mi válthatja ki. Ott,egy 350 tényleg nem zárható ki.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 11. 00:35
#54
DAX:
Hónapos timeframe, tehát nem napokon belűl várnám itt a fordulatot.
https://invst.ly/12l-wi
17500 környéke már sávtetőnek tűnik, onnan azért várnék már valami korrekciót. Megerősítő jel nélkül nem szabad lőni. Aztán a várható kamatcsökkenés miatt ismét nagy zseton hullhat a tőzsdékre,de ez még a jövő zenéje.
N0MAD 2023. 12. 10. 19:20
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Hát ha az mégegyszer annyira telibeverné megint a forintot egy lecsökkent kamatszinten egy ilyen mnb és költségvetés mellett lehet az se segítene ha vitya mato és varga együttt énekelné navra gitárkiséretével a jönnek az euspénzek slágert. 
Mondjuk az argentín látogatás adhat némi segitséget, ott van rutin inflla ügyben. 
Törölt felhasználó 2023. 12. 10. 19:09
#52
Szerintem az olaj és főleg a gáz lenne érdekes, forint szempontból is.
Ha az megindul, meglöki a forintot is, swap ide swap oda.
N0MAD 2023. 12. 10. 18:40
#51
Beszélgetési alapbak esetleg:
https://kiszamolo.hu/heti-3/
Vali 2023. 12. 10. 18:02
Előzmény: #49  Fsociety
#50
Aranyra is, lsz.
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 10. 17:50
Előzmény: #48  remi
#49
Elso kanyarban holnap terveim szerint a forintra dobok ide egy atfogobb velemenyt,chartokkal. Aztan lehet majd rola vitazni.
remi 2023. 12. 10. 17:20
Előzmény: #45  Fsociety
#48
Részemről szinte jöhet bármi amit felsoroltál. 
Csak pörögjön a topik és tényleg maradjon trollmentes mert ami a másikban folyt az már a hasznos infók kárára ment mert úgy kellett pörgetni …  
Aki meg fundás híreket tud azt ne tartsa magába mert felül tudják írni a technikait rendesen.  
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 10. 17:13
Előzmény: #46  N0MAD
#47
Semmi baj nm volt tamsssal,csak ki lett forgatva minden szo. Ok,reszemrol a tobbi topic is.
N0MAD 2023. 12. 10. 17:11
Előzmény: #45  Fsociety
#46
Erős a gyanum hogy minden is ingatlan kontra állampapír kontra usa kötvény kontra román eurós kötvény. 
Szerintem kár lenne beszigorítani egyrészt elmaradnak az ötletek másrészt az emberek. 
Amíg nem a papagáj “498 úgyis titokban mind utáljátok egymást” megy addig én nyitott vagyok, ha politika akkor az, emlékeim szerint tamásnak se anyázott senki a szavazata miatt, csak a gondolatmenet hozzá volt vita tárgya. :)
Szerintem úgyis ez lesz, persze elemzések korlátlanul. Meg a hírek amik megdobhatják. 
Küldő tényezők, hitelminősítő, eu stb nagyobbat rúghat az árfolyamon mint amit a chart mutat szerintem. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 10. 16:01
#45
Na figyeljetek,adjunk egy fazont ennek az egesznek. Nem tudum,kinek mi fer bele,vagy milyen informaciora vagyik,de a major devizaparokat,esetleg olaj es gold otleteket en szivesen megosztok akkor hetfotol. Forint is mehet. Fundas meglatasok is erdekelnek. Mehetunk ebbe az iranyba?
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 10. 15:56
Előzmény: #43  N0MAD
#44
Ja,ezer eve nem beszeltunk,nincs kontakt mar. Na majd megnezem,mik vannak ott.
N0MAD 2023. 12. 10. 15:44
Előzmény: #42  Fsociety
#43
Akkor gondolom ő jobban tudja, hosszú lenne összeszedni, tbsz alapon van forintos kötvénytöbbletű, részvény etf,és euro meg dollárelszámolású is. 
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 10. 15:17
Előzmény: #37  N0MAD
#42
Mesélhetnél a HOLD alapokról,egy nagyon régi kolléga ott dolgozik (az egyik arc). De az alapjaikat nem ismerem,mit tolsz?
Fsociety
Fsociety 2023. 12. 10. 15:14
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Admiralla vannak bajaim,de főleg az adózás a nagy kérdés. Mert nem mindegy h a szolgáltató az EU-s vagy sem. Vagyis nem mindegy,hogy 15% vagy mondjuk több.

Topik gazda

fpeter1982
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek