Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 23:06
Előzmény: #30859  Törölt felhasználó
#30860
Merényi, lehet hogy krimiíróként többre vinnéd?
és ha ilyen élénk a fantáziád, akkor vizionáld hogy milyen nyerő tőzsdés vagy, előbb-utóbb bejön..
különben meg ne vegyél komolyan, csak csipkelődöm, mert unatkozom:)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:41
Előzmény: #30853  Törölt felhasználó
#30859
Huuuuuu wazze!!! :o)
Nem mondom, hogy tetszett! De az biztos a hátamon felállt a szőr az írásodtól! Ha ezt a hatást vártad, akkor sikeres az írásod! :o)))

Üdvözlettel:
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:39
Előzmény: #30854  Törölt felhasználó
#30858
Mindig megható egy ilyen "családtörténet", a megtért gyermek hazatérése.
Az nem jó, ha a hajánál fogva kell előrángatni a kis csintalant.
Engedelmeddel elmorzsolok egy könnycseppet a szemmem sarkán és lassan belelovagolok a horizontba, sziluettem beleég a vörösödő napkorongba.
Zsíros, kopottas nemezkalapom megigazítom fejemen és kissé összehúzom a gallérom.
Kezd hűvös lenni (A lelkekben is)
Távolról egy hiéna vésztjósló ugatása töri meg magányomat.
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:37
Előzmény: #30854  Törölt felhasználó
#30857
wazze Merényi nem csodálom, ha rémálmaid vannak:))
kenyeres 2007. 10. 06. 22:35
#30856
Jó vagy, igyál még,én is szívok,gyenge volt a hét!
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:35
Előzmény: #30853  Törölt felhasználó
#30855
Merényi, amúgy normális vagy?
kezdek félni tőled:))
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:32
#30854
bocs a durván hosszú anyagért, de ezek az írások koránt sem olyan szörnyűek és félelmetesek, mint a nyers valóság, vagyis a TŐZSDE
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:20
#30853
Paróka

Kietlen országút, majd kisváros. A férfi fásultan mosolyog.
Éjfél. A gépkocsi csendes motorhanggal suhan a főúton. Moris érzéketlenül figyeli a péküzem előtt zúgó lámpát; lomha, fekete lepkék lejtenek haláltáncot körülötte. A parkban néhány csámpásan ténfergő részeg keresi szúnyog-gazdag éjjeli búvóhelyét.
Moris a jól ismert utak sötétjében alig látja a kontúrtalan házakat. Otthona előtt áll meg; nem, ahol felnőtt.

A tízéves Moris Basthvisban élt szüleivel. Amikor csak tehette átmenekült a szomszéd Suzanékhoz. Itt megkapott mindent, amit az idő és szófukar szüleitől bizony nem.
A fiú apja diplomataálláshoz jutott. Londonba költöztek. Moris belebetegedett a környezetváltozásba. Négy hétig ápolták a központi pszichiátrián. Látszólag felépült, ám mintha másvalaki lelke bújt volna belé. Csillapíthatatlan feszültség tombolt benne. Álmaiban Suzanéknál járt, felriadása után párnájába fojtotta zokogását.

Moris ügyvédnek tanult. Egy délután az egyetemről hazafelé menet régi ismerősét látta meg a padon.
- Nocsak? Megismersz, Suzan?
- Hogyne! Mi van veled?
- Megvagyok… te ott laksz még?
- Persze! Csak suliba járok be! Egy óra busszal. Összefutunk valamikor?
- Oké! Nagyon örülnék!
Telefonszámot cseréltek. Újból, mint rég, csak most moziba mentek, vagy beültek egy kávéra.
Moris remélte, hogy Suzan egyszer ismét meghívja magához. A lányt médiumként tisztelte, általa ide-oda sétálhatott a jelen és a múlt ingoványán.
Egyik este a Temze partján ücsörögtek.
- Suzan, mit szólnak otthon, az éjszakai csavargásaidhoz?
- Tudod, hogy nincs belőle gond. Még apám sem félt, pedig ő aggodóbb, mint anya.
Eleredt az eső. Moris a következő ötlettel hozakodott elő:
- Felmegyünk hozzám? Az ősök elutaztak.
Meglátogatták a közeli élelmiszer shop-ot. A pezsgőt már a lépcsőházban felnyitották.
A lány megállás nélkül fecsegett. Moris váratlanul Suzan felé kapott. Testeket látott egybeolvadni. Szemeit összevissza forgatta, gondolatmontázsaitól összezavarodottan dühöngött:
- Nem tehetem!!! Egymásba olvadnak!
Könnyezve nézte a lányt, aki hitványabban vihogott, mint egy hiéna. Moris gyanította, hogy az ő nyomorúságán.
- Hagyd abba, te kurva! Már itt van!…
Suzan arcon vágta a fiút, kinek nyakán dudorodni kezdtek az erek. A pezsgősüveggel kétszer fejbe sújtotta a lányt. A parkettára csapódó Suzan kidülledő szeme köré repedéseket festett a lecsurgó vérpatak.
Moris mozdulni, a halottat nézte. Körmét rágva várta a csodát; hátha felkel. Az erkélyre rohant, onnan a fürdőszobába, közben megállás nélkül adta magából a rövid, éles hangokat. Nagykésével körbemetszette a fejbőrt, hajánál fogva derékmagasságig emelte az ernyedt testet, egy darabig tartotta, majd visszavágta. A skalpot az asztalra dobta. A fejhúsdarab vérrel itatta a fehér csipketerítőt. Haját rövidre vágta, majd a fejére húzta a lány húscafatoktól rojtos skalpját. Szétkente az arcán Suzan vérét, mintha csak az oldaltincseit igazgatta volna. A hosszú, fényes haj körbefogta az eres szemet és a sápadt arcot. Moris háborodott vigyorral bámult a tükörbe.
- A lányotok vagyok! Hajamat már fényesre fésültem, jövök! – képzelte maga elé Suzan szüleit. Kirontott a lakásból, autójába ugrott. Padlógáz. Ünnepélyes hangulatban, parókáját igazgatva kémlelte az éjt.

A kietlen országutat kisváros váltotta fel. A gépkocsi csendes motorhanggal suhant a főúton. Moris a péküzem előtt zúgó lámpát figyelte; lomha, fekete lepkék lejtettek haláltáncot az izzó körül. A sötétben alig érzékelte a kontúrtalan házakat. Valódi otthona előtt állt meg.
Rádiók, ébresztőórák fény szűrődött a selyemfüggöny mögül. Moris bizonytalanul nyomta meg a csengőt, mely hangja köszörületlenül erőlködött egy mákszemnyit.
Nem történt semmi, monotonul vonaglott tovább az éjszaka. Az ajkát harapdáló, tehetetlenül tébláboló fiú arcába mélyesztette a körmét.
Hosszabban csöngetett. Elkeseredését a csengő rekedtes sikolya közvetítette. Valaki felkapcsolta a ganglámpát, melynek halvány fénye nem ért el hozzá. Az ablak mögött öltözködő alak husánggal kezében bukkant elő.
- Mi a fenét keres itt ilyenkor?
A házból kimerészkedő anya mintha még az álomban lenne, úgy bámulta a férjét. Moris erőtlen, nem szólt, meghatódottan nézte a szeretett személyeket.
- Árulja már el, hogy kicsoda maga, és mit akar? Mert különben…
Nem fejezhette be a mondatot; Moris keserves nyöszörgésbe kezdett. Amikor belekezdett, hangja a kígyósziszegéshez volt hasonló:
- Én vagyok az, Suzan. Hazajöttem, többet nem maradozok el. Jóravaló gyermek nem tesz ilyet, bocsássatok meg…
A földig hajoló, könnyező fiú „szülei” felé nyújtotta vérfoltos kezét.
- Engedjetek be…
A hangzavartól néhány közelben lakó is felriadt. Az apa a kerítéshez érve, az egykori szomszéd srácon észrevette lányának haját. A hitvesét feltartoztató férfi elfúló hangon:
- Ne menj oda! Itt maradsz!
Az anya kitépte magát férje kezéből. A szörnyűséget láttán a rózsaágyásba zuhan. Tébolyultan a földet kaparta. A husángot markolászó apa a kaput igyekezett kinyitni, de reszkető keze képtelen volt a kulcsot a zárba dugni. Zokogó hitvesére borult. Moris értetlenül:
- Miért keseregtek? Itt vagyok, megjöttem…
Elhalt a mondat. Véreres szemén keresztül csodálta szüleit, majd térdre rogyott, mintegy gyermeki alázattal várta azok döntését.
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:16
#30852
DLPH

Nekem segítettél, értékes emberi mivoltodat és érzelmi és szellemi intelligenciádat hűen tükrözi az írásod!!!!!

A mai lelki segélybeen, ami Kata ajánlott, Neki is hála.

Üdv.: Merenyi1
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 22:00
#30851
Kata, köszi, megnézem a cikket.

Luigiano, igazad lehet, de kábultan (pia-nyugtató a legjobb) gátlástalanabbul tudsz veszíteni a pénzedből.
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 19:59
Előzmény: #30849  Törölt felhasználó
#30850
A nyers élelmiszerárak globálisan dinamikusan nőnek. Nem új a hír, csak magamban gondolkodom; de ejnye, hát nem kihallatszik?
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 19:01
Előzmény: #30847  Törölt felhasználó
#30849
Köszönöm(jük) bizalmad! :o)
Tanulhatna Tőled a cég, korrektséget! (hogy megérdemlik-e ezek után, más kérdés!)
Szorítok Neked, az egyezséghez!
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 18:58
Előzmény: #30847  Törölt felhasználó
#30848
én sejtem, annak idején az én nabimat is kölcsön akarta kérni valaki..
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 18:49
Előzmény: #30844  Törölt felhasználó
#30847
"Az utolsó két jegyzésből nem boríthatott Ő sem, mások sem! Mivel nincsennek még a piacon! Számomra nagyon úgy tűnik, az a brokicég próbálkozott a shortal aki kedves fórum társunk rv-it is felhasználta, tudta és engedélye nélkül! Kár hogy nem hozta tudomásunkra melyik cég is volt!!!! De jobb lenne ha mindenki megnézné, rendelkezik-e egyáltalán rv-vel! :o) Hátha beáldozták a Mi rv-inket is!
Mummy"

Hétfőn tárgyalni szeretnék a bróker céggel, addig nem akarom nyilvánosságra hozni a nevüket. Ha meg lesz a megállapodás, leírom a részleteket.
Annyit elárulok, hogy egy kisebb cégről van szó, akikben eddig megbíztam...
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 17:07
Előzmény: #30842  Törölt felhasználó
#30846
Méghogy én éleshangú?!
Nem kellene annyi gyógyszert nyomatni!!!
Olyat mondok mindjárt, hogy magam is megbánom!!

:o)

De most viccen kívül, miért nyomsz magadba ennyi marhaságot? Beteg vagy?
Ki kellene tisztulni (már a gyógyszerektől), anélkül is lehet felelősséget vállalni a döntéseidért.

Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 16:54
Előzmény: #30844  Törölt felhasználó
#30845
Merényi, a lelkisegély topikba 16:41-kor betett DLPH egy linket, a tőzsdecihológia részt olvasd el
kicsit megnyugtat, nem kell elkámpicsorodni
(buktam én is ne félj)
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 16:11
Előzmény: #30836  Törölt felhasználó
#30844
Az utolsó két jegyzésből nem boríthatott Ő sem, mások sem! Mivel nincsennek még a piacon! Számomra nagyon úgy tűnik, az a brokicég próbálkozott a shortal aki kedves fórum társunk rv-it is felhasználta, tudta és engedélye nélkül! Kár hogy nem hozta tudomásunkra melyik cég is volt!!!! De jobb lenne ha mindenki megnézné, rendelkezik-e egyáltalán rv-vel! :o) Hátha beáldozták a Mi rv-inket is!
BudFox
BudFox 2007. 10. 06. 15:46
Előzmény: #30842  Törölt felhasználó
#30843
ha van kedved nyiss neki egy topikot, és ott más is leírhatja az "egysorosait", a millió topik között ez is elfér, kellenek ilyen hétvégi topikok is...:-))
Törölt felhasználó 2007. 10. 06. 15:25
#30842
én csak elindítottam egy ilyen bohóckodó-lavinát, de ezt Nektek régieknek kell megcsinálni, hisz én 1-1 embertől még szinte nem is olvastam semmit, ez csak egy ötlet, Töletek sokkal hitelesebb és jobb lesz.
BudFox
BudFox 2007. 10. 06. 15:02
Előzmény: #30840  Törölt felhasználó
#30841
persze jó lenne egy nagyobb lista.
raba-fan, autofan, suti, xenu, gazdagodo, Mercirus, Krumenaker, baknyul, Döme, bubu1 stb..
bocs akit kihagytam, de jópofa ötlet.
esetleg egytopik is jó lenne neki, mindenki leírhatja 1 sorban a jellemzését a másik emberről. fórumozókról.

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek