Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 14:50
Előzmény: #29837  csa-csi
#29840
Hidd el, a negyedelés terve, híre volt ami részben ide felrángatta az árat! Akik régen benne vannak az rv-ben ezzel tisztában voltak! Sokan mondták: napokig, hetekig esetleg hónapokig néznek farkas szemet egymással a vevők és eladók! Persze vágyálmok lehetnek! Ami innen kimozdítja szvsz. az a 25 Ft-os rv-ek piacra kerülése! Talán ezért arra a napokra időzítik a pozitív híreket! Mert valaminek tartani kell az árat! Mert nagyon sok "hosszútávú" befektető önti a piacra rv-it, bármit is mondanak most!
Phylaxa 2007. 09. 28. 14:49
Előzmény: #29837  csa-csi
#29839
Szerintem azért húzzák el a bevezetést mert nem szeretnék, ha többen rázúdítanák a piacra az azonnali haszon reményében....tehát meg fogják támasztani hírekkel....amihez idő kell.
kissherceg 2007. 09. 28. 14:45
Törölt hozzászólás
#29838
csa-csi
csa-csi 2007. 09. 28. 14:41
Előzmény: #29836  csa-csi
#29837
de beszélhetnénk arról is, hogy vajon az eddigi tapasztalatok beváltották-e a negyedelés előtti ábrándjainkat. Én úgy látom, hogy a negyedelés óta befagyott a kereskedés. De lehet, hogy tévedek. Lehet, hogy igazán csak akkor fog beindulni, ha tiszta lappal itt lesz minden már megvásárolt részvény a kezekben... A jegyzések óta, amióta hegyekben áll a pénz a phylaxiában meg sem mozdul az árfolyam.. mintha a céget hibernálták volna. Vajon mi lehet ennek az oka? stb...
csa-csi
csa-csi 2007. 09. 28. 14:36
Előzmény: #29834  Törölt felhasználó
#29836
Éppen az a bajom vele, hogy sokakat megtéveszthet, mert azt hiszik hogy "hivatalos" álláspontot képvisel, és válaszaival mintegy lezárja a problémát felvető, észrevételt tevő témáját. Magyarul: a szőnyeg alá söpri.... Én nem a hozzászólásait szeretném ritkítani... eszembe sincs, mert a szándéka abszolut pozitív... de a végeredményt tekintve szerintem káros. Nem abból indul ki, hogy itt a tőzsdén nem aszerint választunk értékpapírt, hogy melyik szakához értünk, melyik témakört kedvelünk, hanem a szempontjaink egészen mások. teljesen temészetes pl. hogy sokan nem egészen értjük, hogy pl. a néhány hete indított nyilvános kampányt követően, a jegyzést lezáró nap után szinte azonnal kereskedni lehetet az AAA részvényeivel. Nem hivatkoznak se Kellerre, se egyéb akármire. Nyilván pakkra elő volt minden készítve, és akkor léptek a szinre, amikor már csak a jegyzők pénzét kellett beszedniük. Ezzel szemben mit is tesz a phylaxia? Nos pl. ha elszabadulna a fantáziánk és nem félnénk, hogy a fejtegetéseinknek árfolyamromboló hatása is lehetne, akkor lenne miről beszélnünk....
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 14:30
#29835
Csa-csi!

Ne legyél már csacsi! Te olyan messze vagy "rapistától", mint Makó..... Amit ő ír az szakvélemény, érdemes elolvasni, elgondolkodni rajta. Ha meg nem tetszik a kialakult helyzet, lehet váltani. Ez egy szabad ország... De hangsúlyozom mégegyszer: ne légy csacsi!
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 14:21
Előzmény: #29831  csa-csi
#29834
csa-csi véleményével (utolsó pár mondat) egyetértek, viszont rapistát nem kellene emiatt kritizálni (hogy sokszor ír), bár már én is említettem, hogy felesleges ebbe energiát ölnie. Persze, ha kérdezik szíve joga, hogy így tegyen, de emiatt nem kellene személyeskedni.

Ha a phylaxia nem kommunikál, legalább tegye meg ő helyettük, még ha magán szorgalomból is...

Üdv!
kissherceg 2007. 09. 28. 14:17
Törölt hozzászólás
#29833
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 14:15
Előzmény: #29831  csa-csi
#29832
Maximálisan egyetértek veled!
csa-csi
csa-csi 2007. 09. 28. 14:10
Előzmény: #29817  Törölt felhasználó
#29831
Fölöslegesnek, bosszantónak és már unalmasnak tartom, rapista az állandó okoskodó, kioktató, a semmit is megmagyarázni akaró hozzászólási kényszeredet, ami arra utal(na) mintha te a phylaxia rt. megbízott ügynöke lennél. Hidd el, többet ártasz a részvénynek, mint amennyit a hetek óta tartó lagymatag üzletmenet árt... Jó lenne, ha abbahagynád, vagy minden esetben külön jeleznéd ha reflektálsz, hogy a te nem a phylaxia nevében hinted a sódert, hanem kizárólag a magad és mások szórakoztatására. Nem vitatom senki jogát ahhoz, hogy itt bármit hozzászóljon, (így nem vitatható az én véleményalkotási jogom sem) de hidd el, hogy -szerintem- teljesen haszontalan dolog ha bármilyen témára a reakciód utóérzete az, hogy a legjobb befektetés ma phylaxia részvényen ücsörögni. Én is -mint ennek már többször itt is hangot adtam- kritikán alulinak tekintem a phylaxia rt. kommunikációs stratégiáját (ha egyáltalán van ilyen), kifogásolom a kedvezményes részvényjegyzések lebonyolításának módját, annak eredményközlését. Helytelenítem, hogy a vásárolt részvények tőzsdei bevezetését húzzák-nyújtják, adminisztrációs okokra hivatkozva, mint a rétestésztát....
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 14:07
#29830
a per alapját régi iratok képezik...
a CEVA (illetve elődei Sanoffi) megvették az államosított Phylaxia egy részét, a többinek a tulajdonosa (és ahogy kiveszem a közleményekből JOGUTÓDA) a Phylaxia Pharma nyrt...

A Phylaxia jogásza talált bizonyos iratokat, amelyek alkalmasak voltak arra, hogy a CEVA-Phylaxia nevű cégtől visszakövetljenek pl. vakcinákat és a vonatkozó jogdíjakat és a követelésük járulékait.

Közben per pert követett ítélet ítéletet..a legutóbb a táblabíróság a saját korábbi ítéletétől eltérő döntést hozott, holott tudtommal sem új irat, sem új körülmény nem merült fel...ez kellett a Phylaxia Phy.-nak a Legfelsőbb Bírósághoz fordulnia...
időközben a Szabadalmi Hivatal vakcinák tekintetében elutasította a CEVA kérelmét és a PhPh -nak ítélte(?) azokat...így megindulhat majd a vakcinagyártás és ehhez partner is akad majd feltehetően (?) vagy saját gyárat nyitnak...Lehet, hogy ezért vetteék meg a volt Béres üzemet Egerben (!?)

A másirányú akviziciók és a tőkeemelések pénzt: friss tőkét hoztak a Phylaxiának...
Pénz is van, projektek is vannak ..a vakcinák stb nem elhanyagolhatók, de nem az egyetlen elemét képezik a phyla fejlődésének.

Sokan toltak be kisebb és inkább nagyobb és
igen komoly pénzeket a cégbe...amelynek központja holdingként fogja valószínüleg kezelni ezeket a cégeket.
a gyártó üzemeket korszerűsítik, kiegészítik,integrálják...
TEHÁT EZ MÁR NEM EGÉSZEN AZ A PHYLAXIA, amelyet korábbról ismertünk.

ennyit a perről éés a múltról és az előttünk állókról, amiket olvastam .........
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 13:43
Előzmény: #29827  Törölt felhasználó
#29829
Ejnye, egy per ítélete sohasem az, hogy 'igen' vagy 'nem'... Sok éve húzódik a per, sok oldalas ítélet születik, és sok oldalas indoklás hozzá. Lehet, hogy még csak most böngészik a Phyla jogászai, hogy eldöntsék, nyertek-e, vagy sem ;-)
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 13:41
Előzmény: #29825  Törölt felhasználó
#29828
Van ötleted, h akkor mi lesz? Pusztán érdeklődöm... Most va
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 13:36
#29827
ez még a tavalyi ítélet volt...
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 13:30
Előzmény: #29821  Törölt felhasználó
#29826
Most akkor mi van? Nyertünk? És mi az a dátum elírás a közlemény végén?
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 12:59
Előzmény: #29812  Törölt felhasználó
#29825
Nem gondolom, tudom. Akasztón mondták.
Október másról szól.
kissherceg 2007. 09. 28. 12:58
Törölt hozzászólás
#29824
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 12:55
Előzmény: #29820  miki67
#29823
,megnézted a dátumot,..........?
kissherceg 2007. 09. 28. 12:53
Törölt hozzászólás
#29822
Törölt felhasználó 2007. 09. 28. 12:51
Előzmény: #29815  Törölt felhasználó
#29821
nekem is fura kicsit a dolog, hiszen egy ítéletben, vagy egy elnapolásban nem lehet semmi titok...
az ítélet a kihirdetétől jogerős és nyilvános...ha jól tudom...

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek