Topiknyitó: Trend_energy 2013. 01. 08. 12:25

Duplázós befektetések , mit vennél év végéig ?  

Semmi funda, TA , mozgóátlag , csárt , vagy egyéb technikai elemzésre nem gondoltam ...

Csak simán speki alapon : mivel régen volt már igazi kitartó kis papír rally , szerintem sok " kis csillag " esélyes egy duplázásra , szvsz ....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Trend_energy
Trend_energy 2013. 02. 01. 12:37
Előzmény: #175  Trend_energy
#180
(#85) Re: szvsz :)
Értékelés: +1
előzmény (#77: gold66) | válasz erre | 2013. január 11. - 14:24
Hoppá !

A FUSSO - ból további tőke szabadúl fel ?
Trend_energy
Jelzés a moderátornak
Mehet 2013. 01. 31. 19:07
Előzmény: #178  sly36
#179
Koszonom szepen a valaszt:) akkor meg varok vele!-de legalabb nem csinalok hulyeseget!:)
sly36
sly36 2013. 01. 31. 19:03
Előzmény: #177  Mehet
#178
50 Ft-nál majd jó lesz az is forintozni.
Mehet 2013. 01. 31. 18:59
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
Na most lehet, hogy nagyon nagy baromságot kérdezek TŐLETEK, mégis felteszem bár kissé bátortalanul a kérdésemet, legfeljebb hülyének néztek , eddig én nem foglalkoztam a Biomedical-lal. Ma láttam véletlenül, hogy szép nagyot esett-mondhatni elég nagyot. Többet nem tudok róla mint amit a BÉT honlapján meg tudtam nézni. Grafikon, árak, stb...Nektek van mi a véleményetek róla? Várom véleményeteket! Esetleg jó lehet ez még valamire? A könyv 1000 alatt szinte üres...:)
Koszonom a velemenyeket!
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 10:58
Előzmény: #174  Trend_energy
#176
láttam :)
a bét közleményekben olvasható, hogy most csináltak rá 2 céget.
gyűjtöm, ha kerül rá zsé.
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 31. 10:41
Előzmény: #173  exmnbs1
#175
Harmat gyenge a vételi oldal .
Továbbra is azt gondolom, hogy leszúr 40 alá, és onnan talán próbálkozhat felfele .

Jelen van a hígítós szerinted ?
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 31. 10:35
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#174
exmnbs1 2013. 01. 30. 23:12
Előzmény: #171  Trend_energy
#173
a hígítós beérkezése
Törölt felhasználó 2013. 01. 30. 23:11
Előzmény: #1  Trend_energy
#172
a tőkepiaci kapitalizáció kezd megint túl nagyra nőni. ha mark faber tippje ismét bejön, akkor év végén komoly zutty is lehet, indokolatlanul nagy az optimizmus. egy ilyen általános zuhanás kezdetétől számolva fél év után lehet, h érdemes lenne blue chipet venni. valószínűleg magához térne és lenne esély a komoly haszonra. ha lesz ilyen, én megpróbálom. ott nem is annyira a mit lesz a kérdés, hanem az időzítés.
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 30. 22:41
Előzmény: #85  Trend_energy
#171
Szépen adogat -ják minden nap, roppant óvatosak vele, hogy pánik azért ne kerekedjen :
link

Hogy mi lesz a vége, nem tudni .
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 30. 16:34
Előzmény: #167  Törölt felhasználó
#170
El tudom képzelni akár azt is, hogy ma 400 körül zárjon !
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 28. 20:39
Előzmény: #158  Trend_energy
#169
Múlt héten mentálisan tönkre vágott a GÁZ short .....
Kezd úgy kinézni a dolog, hogy vastagon megérte , és meglesz a dupla ha minden jól megy : DD
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 28. 14:07
Előzmény: #158  Trend_energy
#168
Egyre jobban hízik a GÁZ short ......
Törölt felhasználó 2013. 01. 28. 11:36
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#167
Nem akar lejönni értem .... , még :)

De mivel ez megjelent, biztos hogy a kiszemelt szinten venni tudok .....
Amit ők ajánlanak, az nekem kontraindi, és szinte mindig az " ellenkezője " bejön !!!
"""""""""""""""""""""""""

A PannErgy múlt heti jelentős zuhanása elsősorban technikai tényezőkre vezethető vissza és fundamentális alapon jelenleg olcsónak tűnik a részvény, ezért 445 forintos fair érték becslés mellett Vételre változott az eddigi Tartás ajánlásunk.

(+) Vételre minősítette fel a PannErgy részvényeire megfogalmazott ajánlását intézményi fundamentális elemzőnk. A fair érték becslés ugyan 445 forintra csökkent a korábbi 620 forintról, azonban a pénteki záró árszinthez képest a felértékelődési potenciál 13 százalék.

(=) Az év második negyedévére már beindulhat Miskolcon a geotermikus hőszolgáltatás, bár az utóbbi időben a csővezeték építésben bekövetkező váratlan fejlemények miatt újabb időbeli csúszások következtek be. Igaz ugyan, hogy nyáron még nem fogunk átütő eredményeket látni, de az mindenképp csökkenti a céget körülvevő bizonytalanságok nagy részét, ha beindul a projekt.

(-) Csökkentettük EBITDA előrejelzésünket, mert számításba vettük a miskolci fejlemények negatív hatását, illetve a gödöllői projektet kivettük az előrejelzésünkből, mert egyelőre még túl sok bizonytalanságot látunk. Ezek alapján idén fél milliárd, jövőre pedig 1,27 milliárd forintos EBITDA értékkel kalkulálunk.

(+) A cég likviditási helyzete rövidtávon megoldottnak tűnik azután, hogy december óta 926 millió forintnyi vissza nem térítendő támogatást utaltak át a PannErgy számlájára. Úgy látjuk, a jelenleg rendelkezésre álló forrásokból képes lehet a PannErgy befejezni a miskolci beruházást.

(=) A jövőbeli projektek finanszírozása kapcsán azonban még mindig van egy nagy kérdőjel, mégpedig az Európai Beruházási Bank által ígért 110 milliós hitel sorsa. A PannErgy egyelőre nem tudott megegyezésre jutni egy hazai finanszírozó intézménnyel sem, hogy szálljon be az EIB hitel kihelyezésébe. Véleményünk szerint a miskolci projekt beindulása után lökést kaphat a bankokkal való tárgyalási folyamat.

(-) Biztos finanszírozási háttér híján nem várható, hogy belevágnak egy új projektbe. Addig tehát, amíg nem tud dűlőre jutni a hitelkerettel kapcsolatban a társaság, nem számítunk új projektek hivatalos bejelentésére és elkezdésére.

(+) A gödöllői projekt kapcsán egyelőre nem tudni biztosan, mikor indulhatnak újra a munkálatok, de számításaink szerint ha sikerül megvalósítani a projektet, akkor nagyjából 61-95 forintos egy részvényre jutó értéket képviselhet. A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján 3 kutat kell még megfúrni, és 100-150 ezer gigajoule elsődleges hőátadással számolunk.

(=) A társaság jelenlegi értékeltsége nagyjából a miskolci projektet árazza, de nem számol további növekedéssel. Számításaink szerint Miskolcon 1,2-1,4 milliárd forintos kamat-, adófizetés és értékcsökkenés előtti eredményt (EBITDA) tud majd elérni 2014-től kezdve a PannErgy, ami részvényenként 321-459 forintos értéknek felel meg.

(+) A szorzószámok alapján olcsónak tűnik a PannErgy. A pénteki 394 forintos záróárfolyammal számolva 5,9-szeres 2014-es EV/EBITDA érték adódik, ami 18 százalékkal marad el a geotermiában érdekelt nemzetközi cégek jelenlegi értékeltségétől. Továbbá, a jelenlegi könyv szerinti értéknek 66 százaléka volt a pénteki záróár. Ilyen alacsony árazást korábban még nem láthattunk a PannErgy esetében.

""""""""""""""""""""""
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 25. 21:49
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
Figyelem ami azt illeti én is , utoljára 840-nél volt nekem, azóta hanyagolom .
Valaki nagyon nyomott áron szórja hónapok óta , remélhetőleg elfogy egyszer neki, és akkor jön a jel :)
Törölt felhasználó 2013. 01. 25. 21:42
Előzmény: #163  Trend_energy
#165
Majd beírom, ha vettem. De ahhoz még mennie kéne.
Törölt felhasználó 2013. 01. 25. 21:39
Előzmény: #163  Trend_energy
#164
Az fizetős szolgáltatás. :))
Trend_energy
Trend_energy 2013. 01. 25. 21:28
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Elég gyatrán viselkedett egész nap az FHB is , kivéve a végén a felkötést !

Miből gondolod hogy fordulni fog ?
Ha felfedezed a vételi jelet, beírod ide is ?
Törölt felhasználó 2013. 01. 25. 21:22
Előzmény: #1  Trend_energy
#162
FHB mintha fordulna...nagyon halovány és egyáltalán nem biztos, hogy sikerűlni fog most neki, de látok rá esélyt. Ha vételi jelet kapok rá (most még nem), akkor abban látok akár egy duplát is.
Törölt felhasználó 2013. 01. 25. 21:16
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#161
No , gondolkodtam ....., számolgattam .....
Úgy döntöttem teszek be vételt visszavonásig PANNERGY -re 201 Ft -on :)
Ugye innen már nincs messze ez az ár, a megbízás érvényes jó sokáig, és mivel nem tudom folyton figyelni a kereskedést, egyszer csak kapom majd a jelzést hogy teljesült a vétel :)

Erről a szintről csak lesz esély egyszer a duplára..... talán ?????

Topik gazda

Trend_energy
Trend_energy
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek