Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 01. 15. 10:59
Előzmény: #243939  Fuleee_Bear
#243940
de legalábbis megágyazna egy oldott hangulatú hétvégének... ;)
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2021. 01. 15. 10:55
Előzmény: #243938  Törölt felhasználó
#243939
Ehhez kezdésnek egy 14,1-2k-s heti záró szép is lenne :)
Törölt felhasználó 2021. 01. 15. 10:52
#243938
Úgy érzékelem az itteni melankolikus beírásokból, hogy tízből minimum kilencen már nagyon lefelé várják a kutyust (ha azok a nyitott shortok ugye beszélni tudnának)...:)... így hát ideje volna jövő héten 15k közelébe másznia kedvenc dakszlikánknak... hiszen mint tudjuk: a tőzsde a jövőt árazza...:)
 
https://bit.ly/38IZdxW
 
)
Nesztee
Nesztee 2021. 01. 15. 10:48
Előzmény: #243936  Shorttime
#243937
és most mit érzel?:)
Shorttime 2021. 01. 15. 10:39
Előzmény: #243932  sahara
#243936
nekem meg fura módon a beszállás okoz sokszor problémát...túl korán, 1-2 nappal előbb nyitok, mint kellene...a közelgő irányt egész jól megérzem, de túl korán nyitok rá
sahara
sahara 2021. 01. 15. 10:32
Előzmény: #243933  Denever
#243935
Mai napig megvan az a pillanat, amikor ránéztem a telefonomra.... 
zsuzsa37 2021. 01. 15. 10:29
Előzmény: #243930  Törölt felhasználó
#243934

a korábbi hozzászólásokat összegezve,levontam az arany közép utat,jókor kell beszállni és még jobbkor kiszállni :-))
stoppot ritkán,de használok.Nálam csak az működik ha nem full tőkével nyitok meg egy pozit,és bőven hagyok magamnak mozgás teret.Az már rég nem zavar,hogy nem a maximumot hozom ki egy-egy üzletből.A tőzsdei üzletelés türelemre-fegyelmezettségre tanított meg, azért még előfordul,hogy az adrenalin szint növelése okoz nagyobb élvezetet,mint maga az a nyereményösszeg amit elértem...ez van.
Denever 2021. 01. 15. 10:24
Előzmény: #243932  sahara
#243933
Nem irigyellek:(
Nem lehetett egyszerű feldolgozni.
sahara
sahara 2021. 01. 15. 10:15
Előzmény: #243930  Törölt felhasználó
#243932
svájci jegybank... Két héttel  az árfolyamgát elengedése előtt váltottam a CHF em euróra. 7 számjegyű lett a "mínusz"... És nem egyessel, kettessel kezdődött... Vissza az előző témához, nekem a kiszálló megfejtése jelenti a legnagyobb problémát... Nagyon sokszor, sokat hagyok benne... Persze certivel nehezített pálya az egész, de a legnagyobb bajom a kiszállás. 🙂
Nesztee
Nesztee 2021. 01. 15. 10:02
Előzmény: #243930  Törölt felhasználó
#243931
Számomra érdekes példát hoztál: svájci jegybank - emlékszem egy-két húzásukra - többek között emiatt hagytam abba a deviza piacot is, mivel egy-egy országnak a jegybankja elsősorban a saját országát tartja szem előtt (normális esetben) ---- és mivel nem ott élek(sajnos), nem ismerem a belső gazdaságukat és a szereplőket, ezért számomra homály, hogy mi várható ill. mit kommunikálnak. Persze lehet, hogy csak én vagyok tudatlan.....:)
Törölt felhasználó 2021. 01. 15. 09:43
Előzmény: #243928  Nesztee
#243930
A tőzsdén a stop,olyan mint az autóban a fék,a legfontosabb funkcióval rendelkezik,azért van,hogy elkerüljük a balesetet,de ha valaki rosszul használja akkor nem elkerüli hanem összehozza a használatával a balesetet.Ismerni kell a közlekedés szabályait és a járművet amit használunk és persze önmagunkat,hogy alkalmasak vagyunk-e a vezetésre.Persze még ekkor is előfordulhat,hogy egy vadbarom belénk jön,lsd,svájci jegybank....
Nesztee
Nesztee 2021. 01. 15. 09:08
#243929
Közben a long megvan 897-ről.
Nesztee
Nesztee 2021. 01. 15. 09:07
#243928
Érdekes ez a stop vagy nem stop téma. Ismerek olyan "tradert", aki a sorozatos kistoppolódás miatt olyan szintre csökkentette a tőkéjét, hogy befejezte, lepusztította a számláját. Szóval a stop nem megfelelő használat is probléma.
Shorttime 2021. 01. 15. 08:48
#243927
én buktás pozijaim java onnan eredt, hogy egy korábban logikus gondolatoma olyan szinte beleszerettem, hogy még akkor sem voltam hajlandó elengedni, amikor már a piac rég mást mutatott és már egyre nagyobb mínuszban voltam....
Időben kell stopolódni, időben kell dobni és elengedni egy esetlegesen nagyon jónak tűnt gondolatot, különben nagyon nehéz utána már és egy ördögi kör alakul ki (rávétel stb.).
emerald 2021. 01. 15. 08:39
Előzmény: #243925  feketemelos
#243926
Hiába írod......mindegy(ki), úgy is a saját szintjén, a saját hibájából tanul.
Én  bejártam az általad leírt utat, láttad(olvastad) anno.
Élőben a kereskedők zöme, ugyanezt  mondta el. Konkrétan csak egy valaki volt a kezdetektől sikeres, a 18 jelenlévőből.
feketemelos
feketemelos 2021. 01. 15. 08:25
#243925
miért buktás a zöm ( persze nem erre) ....remény kereskedést folytatnak ...meg van a grandiózus  terv …. a terv jó és logikus (ez persze 80%ban mostanság tuti buktás , mert hétköznapi logikával követhetetlen a piac 2-3 éve sacc) a biszbaszok irányba mutatnak,  de beüt a b+ a piac felmutatja a középső ujját és fordítva ballag ( a dax pl. nyakra faxra tud menni fel le 100-300 pöttyöt )
onnantól ha nincs stop megkezdődik a remény kereskedés nincs R/R  leegyszerűsítve 20 froncsit kockáztatok sacc 45 +++ froncsi reményében úgy , hogy a stopot 15-20 pötty után 1 be húzod (csak nagyon lebutított példa volt a számok ízlés szerint változtathatók)  később menedzseled persze a pozit , de stopot csak célár irányba,  a tp-t adott szitu szerint …...akinek nincs stopja vagy tp. ellenében húzza lejjebb a  maradéknak (90-95) jön a remény kereskedés  fel kell mennie , mert esni kell mert …..és ugye sose KELL (ismétlés ) …..
ja a leírtak erste certivel végrehajthatatlanok  gyakorlatban 24 órán mozgó instrumentumok (indoklási részt olvasd vissza ha érdekel).....2 pl. (hülye és eltúlzott)      1: )feldobja a bakancsot bidé bá (hambis 1) - 500 pötty alapból persze ha bét zárás után krepál be reggelre ezreske is lehet ……2.) bidé bá tart egy 30 perces monológot és a tata elbacca és véletlenül a monolog elején 5000 milliárdos mentőcsomagról beszél…..a piac felrobban ….és ilyen vis maioros példák százait lehetne felsorolni persze kisebb , de akár trendfordító hatásokkal ...erről ennyit idénre 
emerald 2021. 01. 15. 08:22
Előzmény: #243923  feketemelos
#243924
Rendkívüli tehetség :)
feketemelos
feketemelos 2021. 01. 15. 08:05
Előzmény: #243922  emerald
#243923
Zárthelyi alkalmából tették föl ezt az extra kérdést termodinamika szakon a Maynooth egyetemen (County Kildare, Irország). - Vajon a pokol exotherm (leadja a hőt), vagy endotherm-e (fölveszi a hőt)? A legtöbben a Boyle-törvényt vették alapul, azaz hogy a gáz táguláskor lehűl, nyomás alatt viszont növekszik. 
Az egyik diák azonban a következő gondolatmenetet írta le: Először is meg kell állapítani, hogy a pokol tömege változik-e az idő folyamán. Ehhez a pokolba vándorló, valamint a poklot elhagyó lelkek számának ismerete kell. Úgy vélem, bizonyosra vehető, hogy aki a pokolba kerül, onnan már soha ki nem jut. Ahhoz, hogy megállapítsuk, hányan jutnak a pokolba, ahhoz a különböző vallásokból kell kiindulni. A legtöbb mai vallás szerint mindenki a pokolba jut, aki nem az adott vallás követője. Minthogy több ilyen vallás is létezik, abból indulhatunk ki, hogy mindenki a pokolra jut. 
A világ népességének növekedése arra enged következtetni, hogy a pokolra jutók száma exponenciálisan növekszik.Ezek után a pokol térfogatát kell megvizsgálnunk. A Boyle-törvény értelmében a pokol térfogata a pokolra jutó lelkek számával arányosan kell növekedjen, hogy a hőmérséklet és a nyomás állandó maradjon. 
Ekkor két lehetőség van: 
1. Ha a pokol lassabban tágul, mint amilyen iramban érkeznek a lelkek, akkor a hőmérséklet és a nyomás addig emelkedik, míg a pokol szét nem robban. 
2. Ha a pokol gyorsabban tágul, mint amilyen ütemben a lelkek érkeznek, akkor a hőmérséklet és a nyomás csökken, míg a pokol le nem hűl. Melyik a helyes megoldás? 
Figyelembe véve évfolyamtársam, Sandra jövendölését, miszerint 'hamarabb befagy a pokol, mintsem, hogy lefeküdjek veled', valamint azt a tényt, hogy tegnap mégiscsak lefeküdtünk, csak a második eshetőség jöhet számításba. Ennélfogva meggyőződésem, hogy a pokol endotherm és ráadásul már be is fagyott. Következik még, hogy ha a pokol befagyott, akkor több lelket nem fogadhat be, hiszen nincs már tüze. Ebből az is következik, hogy már csak a mennyekbe juthatunk, ami egyrészt bizonyítja Isten létezését, másrészt arra is magyarázatot ad, miért kiáltotta tegnap este Sandra annyiszor 'Oh, my God!' Csak ez a diák kapott kitűnőt.
emerald 2021. 01. 15. 07:42
Előzmény: #243916  zsuzsa37
#243922
Georg Denzig matematikus 1939-ben egyszer elkésett egy statisztika óráról az egyetemen, gyorsan lemásolta a táblára írt matematikai  példákat és megoldotta őket a következő órára. Mint kiderült, nem házifeladat volt, hanem két olyan példa, amit a tanár azért írt fel a táblára a diákoknak, mert lehetetlen megoldani.
🤔🤓
Lehet én fogok olyat hallani, amit még nem vettem észre ?!
Amúgy a stratimat, ez a grafikon adta. Ezt is leírom majd a végén :)
sahara
sahara 2021. 01. 15. 07:13
Előzmény: #243920  zsuzsa37
#243921
Egyelőre a bal lábán a kisujjának a körmét kilógatta az ékből... Mindenesetre kezdetnek nem rossz, és legalább nem 14k... Persze nap végére még akár az is lehet (ne) //de nem lesz 😉//

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek