Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
saru 2009. 12. 18. 13:06
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#121
"kik állhattak a háttérben? miért nem tiltakoztak a szövetségesek? a háború alatt nem tudták mi folyik Európában?";

ez jó kérdés, uis ezt mindenki tudta - keleten és nyugaton egyaránt, - olyan hírszerési munka folyt, csak senki sem tett ellene semmit, mindenki cinkosan hallgatott, hogy miért azt nem nekem kell leírnom..!
mondoka 2009. 12. 18. 13:18
Előzmény: #121  saru
#122
A politika ritkán lovagias dolog.
A XX.század háborus politikájai meg egyenesen csúcs.
Cinikus képmutató kicsinálós játék. Amiben a szövetségesek is hülyére vettek mindenkit. Pláne minket az I. világháborúban.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:18
Előzmény: #121  saru
#123
A holokauszt egy modernkori vallás, amely tökéletesen kihasználja a média nyújtotta minden lehetőséget az egész keresztény világ folyamatos sakkban tartására és irányítására. Egy olyan fegyver, amely a világ bármely pontján könyörület és késlekedés nélkül lesújt az antiszemitizmus vádjával, ahol kétkedő hangok merik felütni a fejüket.
(Ha nem lesz több hozzászólásom, akkor tudjátok, hogy miért...)
gabriellusz 2009. 12. 18. 13:23
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
én is befejeztem itt a témát , mert ...............
aki keres talál.....
az internet csodás dolog..............
G
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:24
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
az igazságot itt /bűntetik
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:26
#126
Véletlenül láttam meg, hogy van Hanuka-topik. Ez a fény ünnepe, amely 7 napig tart. A zsidó naptár szerint ez a téli napforduló és az ünnep lejárta után emelkedik a nap. Egyébként már az őskori ünnepléseken ebben az időszakban szórakozni és játzsni szoktak.
A másik téma. Döbbenetes, hogy még ebben a felvilágosult világban, amikor sok mindenre megadatott a válasz, amikor még élnek a túlélők, akkor megkérdőjelezik a holokaustot. Döbbenetes. de ezen nem csodálkozom, hiszen az antiszenitizmus és a rasszizmus terjed.
Egyébként az édesanyám él, hálistennek, Auschwitzban és Bergen-Belzenben volt, a nagyszüleimet kiirtották. A családom meg én is vegyes házasságból születtem. Nálam két ember létezik: rossz és jó.
Hogy ki mivel üzletel a mai világban : mindenki mindennel származása és nemzetiségétől függetlenül.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:34
#127
Jobb is, ha csendben maradsz, ha a holokauszt nálad vallás. Nálad meg a hasonló embereknél minden rossz a zsidóktól jőn.
Nem is kívánok többet ehhez hozzáfüzni, inkább jól vegyetek részvényt és profittal adjátok el. Ezzel kéne foglalkozni. Senki senkire külföldön nem sújt le.
mondoka 2009. 12. 18. 13:34
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Tehetik, tehát azt büntetnek amit akarnak.
Az igazság mellékes, vagy ha nem vág pontosan egybe a tervekkel akkor nemkívánatos.
-De hamár holokauszt! Ám legyen, akár vallás.
Így vagy úgy de emberek szenvedtek és haltak meg. Viszont csodálatos dolog az ember ha eszménye a szabadság, az egyenlőség, a lovagiasság...
Az emberiségnek nem csak egy holokausztja volt. Egyenrangra emelve ezeket az eseményeket miért nem lehet?
Képletesen mondva elinflálja a ma egyedüli holokausztnak nevezett eseményt?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:38
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Kíváncsi lennék néhány palesztin véleményére is, hogyan élik meg a zsidók chanúka ünnepét.
Azokéra, akik a saját földjükön fallal körülvett ...táborokban, terrorista bélyeggel a homlokukon élnek és várják, hogy egyszer a sors igazságot szolgáltasson.
(Hogy a palesztinok szabad palesztinok lehessenek Palesztínában.)
És a rasszizmusra talán a lehető legjobb élő példa az izraeli (háborús bűnös) apartheid kormány tevékenysége.
PONT.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:41
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#130
A profit és a részvény a vallás? A mammon az "isten"?
"...Ezzel kéne foglalkozni..."
Tedd.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:42
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#131
sok igazságot írtál /az elején/
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:43
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
...minden rossz.....
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:44
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
ismételten annyit tudok hozzádfűzni, hogy: :DDDDDDDDDDDDD

ez egy gazdasági oldal, ha nem vetted volna még észre. és ha kitekintesz ebből a topikból, látni fogod, hogy főként a tőzsdéről szól a fórum. szóval, te miben utazol? sikerült értelmezned václav havel írását? tegnap kinyomtattam, kétszer is elolvastam, zseniális a pali.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:48
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Cenzori minőségben teszed fel kérdésied?
(Ha rosszul válaszolok, repülök?)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:48
#135
Ha kíváncsi vagy az igazságra, akkor elutazhatsz bármikor Izraelbe, ahol sok magyar keresztény ember él és dolgozik és meg fogod tudni az igazságot.
Egyet verjél a fejedbe meg a hasonlók: még egyszer nem lesz holokauszt meg meghurcoltatás meg koncentrációs tábor és büntetlen üldözések. A Bibliát vedd a kezedbe és olvasd el figyelmesen. Több millió palesztin ember izraeli állampolgár és békében meg jómódban el.
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek és fényes Hanukát.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:51
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
öregem, neked üldöztetési mániád van szerintem. (visszautalnék az előbb említett cikk tartalmára.)
mindegy, ahogy gondolod. ha jól esik, hidd ezt.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:53
#137
Az írásom elsösorban neked szólt .
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:57
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#138
Ne légy dühös, és ne fenyegetőzz. Élvezd a menóra árasztotta fényt.
Áldott, békés Szentkarácsonyt és Szebb Jövőt minden Magyarnak!
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:57
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
espanyol 49 Én egy értékes embernek gondolak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 14:03
#140
Neked is békés, boldog Karácsonyt. Én vegyes házasságból származom és az igazságra érzékeny vagyok.
Azt kívánom neked, hogy látogass el a Szent helyekre és másképp fogod látni az egészet. Hidd el.
A mai világgazdaságban minden szereplö mindenre képes.

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek