Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 14:03
#140
Neked is békés, boldog Karácsonyt. Én vegyes házasságból származom és az igazságra érzékeny vagyok.
Azt kívánom neked, hogy látogass el a Szent helyekre és másképp fogod látni az egészet. Hidd el.
A mai világgazdaságban minden szereplö mindenre képes.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:57
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
espanyol 49 Én egy értékes embernek gondolak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:57
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#138
Ne légy dühös, és ne fenyegetőzz. Élvezd a menóra árasztotta fényt.
Áldott, békés Szentkarácsonyt és Szebb Jövőt minden Magyarnak!
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:53
#137
Az írásom elsösorban neked szólt .
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:51
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
öregem, neked üldöztetési mániád van szerintem. (visszautalnék az előbb említett cikk tartalmára.)
mindegy, ahogy gondolod. ha jól esik, hidd ezt.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:48
#135
Ha kíváncsi vagy az igazságra, akkor elutazhatsz bármikor Izraelbe, ahol sok magyar keresztény ember él és dolgozik és meg fogod tudni az igazságot.
Egyet verjél a fejedbe meg a hasonlók: még egyszer nem lesz holokauszt meg meghurcoltatás meg koncentrációs tábor és büntetlen üldözések. A Bibliát vedd a kezedbe és olvasd el figyelmesen. Több millió palesztin ember izraeli állampolgár és békében meg jómódban el.
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek és fényes Hanukát.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:48
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Cenzori minőségben teszed fel kérdésied?
(Ha rosszul válaszolok, repülök?)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:44
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
ismételten annyit tudok hozzádfűzni, hogy: :DDDDDDDDDDDDD

ez egy gazdasági oldal, ha nem vetted volna még észre. és ha kitekintesz ebből a topikból, látni fogod, hogy főként a tőzsdéről szól a fórum. szóval, te miben utazol? sikerült értelmezned václav havel írását? tegnap kinyomtattam, kétszer is elolvastam, zseniális a pali.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:43
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
...minden rossz.....
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:42
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#131
sok igazságot írtál /az elején/
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:41
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#130
A profit és a részvény a vallás? A mammon az "isten"?
"...Ezzel kéne foglalkozni..."
Tedd.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:38
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Kíváncsi lennék néhány palesztin véleményére is, hogyan élik meg a zsidók chanúka ünnepét.
Azokéra, akik a saját földjükön fallal körülvett ...táborokban, terrorista bélyeggel a homlokukon élnek és várják, hogy egyszer a sors igazságot szolgáltasson.
(Hogy a palesztinok szabad palesztinok lehessenek Palesztínában.)
És a rasszizmusra talán a lehető legjobb élő példa az izraeli (háborús bűnös) apartheid kormány tevékenysége.
PONT.
mondoka 2009. 12. 18. 13:34
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Tehetik, tehát azt büntetnek amit akarnak.
Az igazság mellékes, vagy ha nem vág pontosan egybe a tervekkel akkor nemkívánatos.
-De hamár holokauszt! Ám legyen, akár vallás.
Így vagy úgy de emberek szenvedtek és haltak meg. Viszont csodálatos dolog az ember ha eszménye a szabadság, az egyenlőség, a lovagiasság...
Az emberiségnek nem csak egy holokausztja volt. Egyenrangra emelve ezeket az eseményeket miért nem lehet?
Képletesen mondva elinflálja a ma egyedüli holokausztnak nevezett eseményt?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:34
#127
Jobb is, ha csendben maradsz, ha a holokauszt nálad vallás. Nálad meg a hasonló embereknél minden rossz a zsidóktól jőn.
Nem is kívánok többet ehhez hozzáfüzni, inkább jól vegyetek részvényt és profittal adjátok el. Ezzel kéne foglalkozni. Senki senkire külföldön nem sújt le.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:26
#126
Véletlenül láttam meg, hogy van Hanuka-topik. Ez a fény ünnepe, amely 7 napig tart. A zsidó naptár szerint ez a téli napforduló és az ünnep lejárta után emelkedik a nap. Egyébként már az őskori ünnepléseken ebben az időszakban szórakozni és játzsni szoktak.
A másik téma. Döbbenetes, hogy még ebben a felvilágosult világban, amikor sok mindenre megadatott a válasz, amikor még élnek a túlélők, akkor megkérdőjelezik a holokaustot. Döbbenetes. de ezen nem csodálkozom, hiszen az antiszenitizmus és a rasszizmus terjed.
Egyébként az édesanyám él, hálistennek, Auschwitzban és Bergen-Belzenben volt, a nagyszüleimet kiirtották. A családom meg én is vegyes házasságból születtem. Nálam két ember létezik: rossz és jó.
Hogy ki mivel üzletel a mai világban : mindenki mindennel származása és nemzetiségétől függetlenül.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:24
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
az igazságot itt /bűntetik
gabriellusz 2009. 12. 18. 13:23
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
én is befejeztem itt a témát , mert ...............
aki keres talál.....
az internet csodás dolog..............
G
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:18
Előzmény: #121  saru
#123
A holokauszt egy modernkori vallás, amely tökéletesen kihasználja a média nyújtotta minden lehetőséget az egész keresztény világ folyamatos sakkban tartására és irányítására. Egy olyan fegyver, amely a világ bármely pontján könyörület és késlekedés nélkül lesújt az antiszemitizmus vádjával, ahol kétkedő hangok merik felütni a fejüket.
(Ha nem lesz több hozzászólásom, akkor tudjátok, hogy miért...)
mondoka 2009. 12. 18. 13:18
Előzmény: #121  saru
#122
A politika ritkán lovagias dolog.
A XX.század háborus politikájai meg egyenesen csúcs.
Cinikus képmutató kicsinálós játék. Amiben a szövetségesek is hülyére vettek mindenkit. Pláne minket az I. világháborúban.
saru 2009. 12. 18. 13:06
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#121
"kik állhattak a háttérben? miért nem tiltakoztak a szövetségesek? a háború alatt nem tudták mi folyik Európában?";

ez jó kérdés, uis ezt mindenki tudta - keleten és nyugaton egyaránt, - olyan hírszerési munka folyt, csak senki sem tett ellene semmit, mindenki cinkosan hallgatott, hogy miért azt nem nekem kell leírnom..!

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek