Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 19:56

Brokernet-(Velemeny-nyilvanitas)  

Szeretnek befektetni a Brokerneten keresztul es szeretnek olyan erveket kapni ami a befektetesi szandekomat megerositi!



Remelem van kozotetek olyan ember aki a brokernet fugg. penzugyi tanacsado ceget valasztotta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:59
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
És azon elgondolkoztál már hogy ezzel a 14 szerződéssel mennyit kerestél TE és mennyit a 6 os 7 es vezetőd?Gondolom ők nem szakadtak bele a munkába:)
Ha egyáltalán ismernek téged név szerint:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:58
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#159
"Rövid távon lehet, de nincsenek és nem is lesznek álmatlan éjszakáim.
Annak ellenére, h pl. van akinél mínuszt csináltam egy év alatt. (Hülye BNP Paribas, hülye garantált szarja!)
Egyenlőre 14ügyfelem van..."

14 egyenlő ügyfél? :)
amit mondani akartál azt úgy írják: egyelőre

Pontosan mekkora tapasztalattal kezeled Te 14 vadidegen pénzét? Pakolgatod egyik alapból a másikba? Tudod, mi az a bikapiac?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:57
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Zuzzo! most kaptál pár választ BnetPecstől!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:49
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#157
Senki! Van egy csomó képzés plusz alternatív információforrások. A többi a lehetőségek kihasználásán és a korrektségen múlik. Aszittem ez egyértelmű.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:46
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#156
Rövid távon lehet, de nincsenek és nem is lesznek álmatlan éjszakáim.
Annak ellenére, h pl. van akinél mínuszt csináltam egy év alatt. (Hülye BNP Paribas, hülye garantált szarja!)
Egyenlőre 14ügyfelem van, de van közte 2cég is. Csoport az érdekes kérdés. Vannak dolgozó és kevésbé aktív emberkék. Ez nagyrészt tőlem is függ, de fejlődök. Egyébként sose akarok 30-40-nél több ügyfelet, viszont azokat MINDEN pénzügyi szempontból el tudjuk látni. Ugy én a befektetési, megtakarítási részét csinálom, míg a Bankbroker a finanszírozási, a Palladium pedig a biztosítási tanácsadást és menedzselést.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:42
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
persze hogy jobb a UL.mint a banki bef alap--főleg neked mert ha egy embert beküldenél a bankba azért neked senki se fizetne:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:40
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#154
És ki utasít téged rá hogy az ügyfeleid pénzét váltogasd az alapok között , mert nekem is van szerődésem és engem még soha senki nemhívott hogy most kell váltani!!Gondolom nem a Kútvölgyi vagy a Kósa se nem is Kostevc!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:39
Előzmény: #146  Knight Tyris
#153
Nem teszek pénzt USA-ba és EU-ba. Minek? Gyorsan fejlődő szektorokba és országokba érdemes. Rövid távon kockázatos, de ez diverzifikálással, stratégiával és odafigyeléssel működik.
Hosszan tudnék írni arról, miért jobb jó UL-be tenni, mint direkt, bankon keresztül alapkezelőhöz. Bankba kinek a tanácsára, mikor és milyen költséggekkel variálsz az alapok között? Tőkegarantált? Az megint kinek jó? Szeirnted garantálnának x-et, ha nem tudnának min. 2-3x-et csinálni belőle maguknak?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:37
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
jaj és hagy kérdezzem már meg mekkora csoportod van és hány saját ügyfeled?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:35
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Na de azért abban egyet értünk ,hogy eleve hátrányban vagy a hazudozó kollégáddial szemben?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:30
#150
- capaeledel: mióta vannak orvosok Mo.-n és mióta pü. tanácsadók? Szerintem többek közt ezért sem áll az összehasonlító kérdésed.
- zuzzo: az akadémiára az a Bnet-es mehet, aki jelentkezik és fizet. 1éves. Itt a link: link Utána meg jöhet a CFP, amire meg itt egy link: link , ha érdekel. Az anyag nagyrészt, nyilván PSZÁF előírás, de mi belső tankönyvrendszer alapján tanulunk és minél több gyakorlatban is használható dolgot visznek bele. Miért lenne ügyfélszámhoz kötve?
- UtAri: a marketingtől baromi messze van. Nagyrészt rohadt száraz és tele van elmélettel, törvényi hátterekkel, joggal, stb. A matek meg még csak most jön. Viszont eléggé képbe helyez sok területen.
- zuzzo: Mo.-n egyenlőre ezt kapod!!! A BNet sem csinál csodát. Van egy csomó olyan ember, aki alkalmatlan, vagy alkalmas, de gerintelen. Ezeket nem lehet egyik napról a másikra kiszűrni. Viszont nagyon sokan bízzák olyan embemberekre a pénzüket, akikre ránézésre sem szabadna. Azonban nem véletlen, h a sztornóarányunk harmada a piaci átlagnak. Sokan csak a ’tanácsadó’ nélkül maradt ügyfeleket kezelik és ezért kapnak fejpénzt. Sőt ez a ’gárda’ az új rendszerüknek köszönhetően júliustól még hatásosabb lesz.
- UtAri: garantált alapokat nem szeretem. Nagyrészt tiszta részvénylapokat használok és ha gáz van, megy át pénzpiaciba, aztán később vissza. Minden attól függ, h mit beszélsz meg az ügyféllel és ő mennyire érti a kockázatok fajtáit. Itt buknak el a dolgok. Egy csomóan hülyeségeket ígérgetnek.
- winner: milyen munkaerőpiac? Aki csinálja a BNetet, alkalmas rá és tisztességesen dolgozik, az nagy ívben szarik a munkaerőpiacra.
- UtAri: attól, h egyre többen csinálják, több kókler is van, viszont egyre több igazi szakember is. Szerintem az állítás így korrekt.
- zuzzo: 1.igen 2.nagyon is 3.igen 4.húú, sokmindenben 5.ki az, aki megadja az ügyfelek számára, amit kérünk 6.erre nem tudok röviden válaszolni 7.tudást, ill. a legtöbbünknek kötelező, mert elveszik a PSZÁF reg-et
- UtAri: kb. 30000-en voltak már bázison, ebből 2500-3000 ember dolgozik és ennek kb. a fele, aki rendszeresen és hozzáértően
- laurion: ennyi butaságot egy hsz.-ban. Miről beszélsz?
- UTE: ne is, és másnak sem ajánlom!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:19
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
Zuzzo!
"Érzek annyi kis felelősséget magamban, hogy aki nekem fontos azoknak segítek befektetésekben is. Ez igaz ara is, hogy ha valami rosszat léptek segítek kimászni onnan. Hogy most a bnet hogy jön a képbe.... ??? "
És ők is akarják , hogy segíts nekik?-tulajdonképpen akkor te is tanácsadó akarsz lenni? Megkért rá vmelyik ismerősöd, hogy segíts neki kimászni mert vmi hülyeséget csinált?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:04
Előzmény: #146  Knight Tyris
#148
Bocsánat, ha félreérthető volt, nem tudom, hogy a bnet miért és mivel bíztatnak, de hasonszőrű társaságtól keresett meg valaki, és ő erre hivatkozott. Gondolom a bnet-nél is valami hasonló okosságon alapszik.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 14:04
#147
DE nem ügynöknek, hanem szeretnék korrekt és tényszerű lenni ezesetben is.
Sok rosszat és kevés jót hallottam már, tehát szeretnék eljutni oda, hogy van egy megalapozott véleményem róluk és nem 2X 1 óra alapján.
Szívás szagot érzek eddig. Az emberek tudatlansága és mohósága határtalan így könnyű behálózni őket.
Ha valami jó az jó, ha meg nem akkor nem.
Érzek annyi kis felelősséget magamban, hogy aki nekem fontos azoknak segítek befektetésekben is. Ez igaz ara is, hogy ha valami rosszat léptek segítek kimászni onnan. Hogy most a bnet hogy jön a képbe.... ???
Hát ott van.
Az elmondottak alapján közel sincs szó személyes pénzügyi tanácsadásról, így ez simán súrolja az átverés kategóriáját, csak a módszerek valóban kifinomultak lehetnek.
Ennyi utánajárást nekem megér.
Viszont a kérdésekre még mindig várom a választ.
- nem véletlenül kezdtem az alapoknál, de ha nem megy simán beszivatom valamelyik nagyokost, Nagyonkezdő ! nincs valami haragosod akit be akarsz csavarni?
.....:-)))))))))
Knight Tyris 2007. 05. 25. 14:02
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
És akkor azt még nem is vettük figyelembe, hogyan változott az index összetétele a hosszú évek során. Mert, hogy kapunk egy szép átlagot pl s&p500-ra az addig oké, de azért abban valószínűleg cserélődtek rendesen a részvények. Tönkrementek, kikerültek stb.

Tehát ha mélyebben is belenyúlnak akkor már messze nem jó az átlagot nézni, mert csúnyán melléfoghatnak, ha rosszul válogatnak.

Ha, meg nem, és csak index-követő alapot ajánlanak/adnak el, akkor ahhoz meg nem kell ekkora költség/felhajtás, mert azt bárki tök simán, relatíve olcsón beszerezheti és még a pénzéhez is hozzáfér rugalmasan.

Szóval mi indikolja itt a többletköltséget/rugalmatlanságot. Márképp fogalmazva mért érné meg kifizetni az óriási jutalékokat barkinek is?

Ilyen szinten ajánlani, bármelyik bankban ajánlanak nekem épp divatos alapokat...

.

Ha már ilyen befektetésen gondolkodik valaki, akkor százszor inkább valamilyen tőkegarantált alapot válasszon, jóval nagyobb esélye van, hogy nyerjen, de legalább minimum a pénze megmarad a végén.
Azokban is van minden "extrával/különlegességgel felszrelt" éppen divatos "cucc".
ingcapa 2007. 05. 25. 13:44
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
HVG legfrissebb számát ajánlom a figyelmetekbe!
Bnet, OVB, és a többiek.
Tanulságos a cikk, többek között a "függetlenség"-ről!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:21
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Én nem biznám a pénzemet házaló ügynökökre.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:13
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#143
zuzzo, már írtam lejjebb, hogy hogy jön ki az évi 14% hozam...
ránéztek az amerkai indexre 100 éves távon elosztották az elejének és a végének a különbségét 100-zal...
ez kristálytisztán bizonyítja, hogy minimum 15 éves időtávon ennyit lehet keresni.

Ja és egymást követő 15 évben ha valaki az első évben vett, a 15-ikben sosem állt bukóra...

Hát innen a nagy magabiztosság...
Az átlagember meg beveszi.

A megtakarítást támogatom, de nem vagyok benne biztos, hogy akár a betett tőkéjét is viszontlátja a végén, aki belevágott.... Nemhogy hozamot.

Már valahol a topik elején feltettem a kérdést, jelent az valamit, hogy mi volt a múltban. Pl a következő 40 évet lehet az alapján prognosztizálni?
Vagy 1000-ről 25000-re a bux ugyanakkora valószíbnűséggel megy fel 15 év alatt, mint 25.000-ről 450.000-re?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:11
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
Azon nem csodálkozok hogy több ismerősöd tallkozott már a cégell ugyanis kb 20 ezren már voltak tanácsadói a cégnek!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:07
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Zuzzo ha ennyi minden érdkel lehet jelentkezni kéne nagyonkezdo csapatába!
:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 13:00
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Uta!!:-))

Azonnal válaszolj!!!!!!!!!!!!!!!!:o)))))))
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 12:58
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
Hát ez így tényleg sok egy kicsit egyszerre!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 12:20
#138
Utari!
Ha része volt az életednek és másfél évig:
x+1. Miért hagytad ott?
x+2. Neked is volt bnetes ajánlással bíró befektetésed?
x+3. Megérte?
x+4. Mit kaptál tőlük? ( tudás, tapsztalat, pénz, paripa, fegyver, stb)
x+5. Nem túlzó amit állítanak: évi 14% hozam folyamatosan, ilyen "szakember" gárdával?

Bocs a sok kérdésért: csak folyamatosan derül ki, hogy egyre több ismerősöm találkozott már velük és nem egynek van általuk javasolt befektetése. Egy kicsit aggódom értük.
Sajnos a pénz az a dolog amiről az emberek nem az igazat mondják el.... így a jó is rossz is csak késve derül ki....
Szép napot.

Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 12:14
#137
1. Az "akadémia" nyújt valós gazdasági ismereteket a befektetések terén?
2. Kapnak az ügynökök rendszeres elemzéseket arról, hogy mibe is kellene befektetni, hol milyen kockázatok vannak?
3. Van valami belső kontroll arra vonatkozóan, ha xy ügynök befektetései nem hozzák a beigért hozamokat akkor beavatkoznak vagy pótképzik az ügynököt?
4. Miben más ez a tevékenység a biztosítási ügynöki tevékenységtől?
5. Mi alapján szűkítik le a piacot 4-5 biztosító cégre?
6. Milyen a jutalékrendszere, hány szintig fizetnek?
7. Mit kapnak az akadémia után? ( előremenetel, bónusz, stb)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:44
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
De csak konkrét kérdésre tudok konkrét választ adni!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:40
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#135
Zuzzo igen tudok konkrétumokat! Mivel része volt azéletemnek kb: 1,5 évig! De azóta már eltelet vagy 2 év,a termékek kicsit változhattak , de más nem!

Profi cég, profi értekésítési szakemberekkel és tele talpaló ügynökkel, akik száma csak növekszik az MLM öngerjesztő folyamata miatt--emiatt hígul fel az egész és már nem a szakmáról szól hanem ............
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:37
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#134
Az "akadémián" biztosításközvetítő OKJ-s szakképesítést lehet szerezni.
Ez remek. Én szó szerint betiltanám, hogy cégek Akadémiának nevezzék szimpla OKJ-s, tehát még csak nem is középfokú iskolai végzettségnek megfelelő tanfolyamaikat.

Ezzel a biztosításközvetítő szakkép.-el bizonyára kapnak az ember után a munkaerőpiacon!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:36
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#133
akinek garancia kell annak meg garantált alapot ajánlanak ennyi:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:35
#132
Utari !
Tudsz konkrétumokat is.
Oszd meg velünk!
légyszííííííííííííííííííííííííííííííííííííí!
Csak tényszerűen. Nem szeretném, ha rámsóznák, hogy rossz hírét keltjük a cégnek.
Csak tényszerűen mindent.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:33
#131
Tisztelt olvasók!
A bnet honlapját olvasgatva egy nagy kérdést szeretnék feltenni:
a bnet azon túl , hogy javarészt a tőkepiac terén kevés tapasztalattal rendelkező emberei szeretnék kezelni az Ön (ök) pénzét - javítom magam hasznos tanácsokkal szeretnék segíteni pénzügyi döntéseiben-. ad valamilyen pluszt például garanciát, hogy az általa emlegetett szép profit vagy csak maga a tőke is megmarad? vagy csak mi segítünk de minden döntés az Öné, így hát szabadon lehet bármit mondani, magára vessen az aki elhitte ezt a szöveget!(,?)
Van még egy két történetem... olyanról is, hogy a bnetes figura a kötés óta 23 hónapja felé se nézett az ügyfélnek. Erre jön majd a válasz, hogy nem ismerjük, biztos már nem is dolgozik nálunk, ja , hogy ő megkapta a pénzét akkor az ottmaradók minek foglalkozzanak az ő volt ügyfelelivel. Na szép.
EZen tessék elgondolkodni.
szép napot.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:31
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
akadémia??szerintem inkább marketing tanfolyam:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:27
#129
Erről nem tudtam. Ez meg mi lyen szemfényvesztés?????
És ki mehet arra az akadémiára?
Mennyi ideig tart a "tanfolyam" , gyorstalpalós?, kik oktatnak ott, milyen intézmény??
Belső szervezés, vagy valamlelyik akkreditált intézményen lehet erre jelentkezni??
Fő a tárgyszerűség.
A név minden esetre zseniális. Ebben azt hiszem otthon vannak.
Még egy kérdés: ügyfélszámhoz kötött a jelentkezés???
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:14
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#128
BNetPecs lenne egy kerdesem hozzad.

"Én járok az akadémiára, mert szerintem is az a minimum, h fels?fokú OKJ-s papírja legyen a szakmába dolgozó emberkéknek"

Nekem az a velemenyem hogy elobb tanulja meg a szakmat es utana legyen tanacsado. Te mit szolnal ha totalisan kezdo orvostanhallgato mutene.
majd belejon:))

Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 11:01
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#127
Kedved Nagyonkezdo!

Had kérdezzem meg, hogy hogyan történik az ügynökök kiképzése? Pár éve kíváncsiságból elmentem egy meetingre, ahol próbáltak ügynököket toborozni, az előadás pár mondat volt a cégről és a kedvet érző vállalkozó kedvű jelentkezőknek egy 1 napos tanfolyamon kellett volna részt venni, ahol mindössze 3 befektetési alapot ismertettek volna meg a jelentkezőkkel, plusz az ügyfelekkel történő üzletkötést és ezért az 1 napos előadásért kellett volna befizetni 15000 forintot, arra hivatkozva, hogy némi hidegtálat biztosít a cég délben! Nem húzós befektetés ez azért, hogy nekik dolgozhassak, szerinted???
Ez a pofátlanság csúcsa !!!!
Jelenleg is az ilyen kis befizetésekből építgetik a cégüket, vagy csak régebben volt divat??

1., Neked egyébként megérte, tudsz vele keresni, (avonta kb. hány üzlettel mennyit?)?
2., Minden újabb bef. alapismertetésnél megismétlik ezt a pénzlehúzós szisztémát?
Mert megnéztem a honlapot, erről semmit nem találtam, csak cégtömjénezést találtam.

Szeretném, ha válaszolnál nekem ezekre a kérdésekre, mert nagyon érdekelnének a tájékozódás érdekében, egyébként hidd el Veled abszolút semmi problémám, csak a cég eddig számomra egy kissé nem volt szimpatikus, ezekkel a sci. egyházra emlékeztető pénzbefizettetős - legyél az ügynököm szisztémával
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 10:44
#126
Úgy látom ezen a helyen sokan képben vannak pénzügyek terén (végre). Viszont több, mint egy éve vagyok a BNet-nél és úgy látom pár hsz. Visszaolvasásából, h azzal viszont nagyon felszínesen vagytok informálva.
Ennek oka valszeg tényleg az, h bizony boldog & boldogtalan léhet be hozzánk (is). Sajnos ez egyenlõre így van. Ezért is várom már nagyon a saláta-törvényt. Én járok az akadémiára, mert szerintem is az a minimum, h felsõfokú OKJ-s papírja legyen a szakmába dolgozó emberkéknek. Persze a papírral kitörölheted, ha nem vagy korrekt, felkészült és tapasztalt. Az utóbbihoz, viszont minél több tárgyalás kell. Azt nem lehet könyvbõl tanulni. Úgyhogy ne várjuk el az újaktól, h ne keressenek meg ügyfeleket. OK?
A jutalékrendszer olyan, h kb. 60%-át forgatják vissza a jutalákoknak az MLM renszerbe. A többi iszonyú sok lóvét képzésekre, irodahálózatra, motivációkra, márkaépítésre, reklámra, szponzorálásra, jótékonyságra, rendezvényekre, nyomtatott segédanyagokra stb. költik. Tehát aki dolgozik, arra közvetve költik a többi pénzt.
Nem hiszem, h részvényalapot egy éves intervallumba kéne vizsgálni. Mindenhonnan lehet jó meg rossz részt ’kivágni’. Nekem (elõre aláírva) be vannak készítve átváltási papírok egy-egy komolyabb korrekció esetére. Akkor megy pénzpiaci alapba. De ez meg aztán egy baromi összetett téma, Ti is tudjátok.
A halasztott tõketörlesztéses hitel, a mi verziónkba meg kifejezetten a kedvencem. Persze nem azzal kell kezdeni. Esetin óriási pénzeket csinálok az ingatlan értékébõl és rosszabb esetben is idõt vesztek, nem pedig pénzt.
Elsõre ennyi. Szívesen válaszolok még kérdésekre, annak ellénrére, h ennek a szép és bonyolult szakmának még csak az elején tartok. Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 10:38
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
1 éve
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 10:28
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
nagyonkezdo te miota vagy bnetes?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 10:21
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#123
Pihi van zuzzo!!!
Én sem kritizállak Téged
Találj meg más valakit, engem hagyj békén!
Ne a negatív példát emeld ki, a tőzsdén is van olyan papír ami nem ment!!!
Az idén a platinumnak nem ment, de számold bele, hogy itt is van devizakockázat!
15%-ot erősödött a forint!!!!! 1 év alatt!
1ébként meg japán van felülsúlyozva az alapban!

Ne kérdezz, nem fogok válaszolni!
Aludd ki magad!
Nem a tőzsdéseknek találták ki!

Szia!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 10:20
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
Miért édekel ennyire a Bnet jutalékrendszere?
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 10:11
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Legalább kerülne oda valaki személyedben, aki ért is a tőkepiachoz!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 25. 09:52
#120
Nagyonkezdő!
Milyen a jutalék rendszere a bnet-nek?
Ha lehet , megköszönném, időt spórolnál nekem. Köszönöm.
Azért érdekes ez, mert szeretném látni mi is ez a játtttték.
Az eddigi személyes tapasztalat és a hallottak alapján olyan ez mint a biztosítási ügynökök új generációja. Erről korábban volt egy szóvicc is ha jól emlékszem: " kétféle ember lehet biztosítási ügynök: boldog, boldogtalan...:-)))) )
Ne akarja senki bemesélni hogy 1-2 óra alatt korrekten fel tudja térképezni az én személyes helyzetemet és arra tud adni egy átfogó jó kis pénzügyi megoldást.
JUt eszembe van honlapja????
a google megtalálta , micsoda hozamok 5-6 % egy félév alatt. Remek !
MOndcsak nagyonkezdő : mi alapján pakolásszátok egyik alapból a másikba azügyfél pénzét?
Csak úg yvéletlenül kiszúrtam a platinum -ot és azon belül is az ázsiai alapot, tavaly július 1 óta még mindig minuszos a jelenlegi árfolyam szerint, vazze mit csináltak ezek mikor az összes ázsiai index ( japánt kivéve) szinte felrobbant, mit fognak ezzel csinálni, ha csak enyhén nem emelkedik?????
Segíts megérteni kérlek!!!!!!!
Lássanak az emberek tisztán!
Várom az infókat.
Vazze most olvasom mit tud a paltinum..halasztott tőketörlesztéses hitel felvételére, és a befektetés termeli ki a tőkét. Na hiszen . Ez remek, csak jó hozamok kelleneének hozzá.
Emberek ébresztő nézzük meg minek írunk alá!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyonkezdő, segítesz infóhoz jutni, vagy jelentkezzek ügynöknek??????? - :-(((((((((((
ugye nem szeretnéd?
Törölt felhasználó 2007. 05. 24. 15:59
#119
Csak azért, hogy a topik éljen, ...
Vannak még jó sztorijaim, mert az ismertségi körben egyéb beszélgetések között néha ( tegnap óta tudatosan) szóba került már.
Éljen csak, ismerjék mások is.
A 20%-ot, ha elosztod 20 évre akkor az 1% , gyufára se elég.
Ha magad csinálod ( miért a pénzt a szomszéd keresi meg helyetted??? vazze, akkor ezt miért ne csinálnád magad????)
akkor abszolult rugalmas, és ha egy kicsit beletanulsz, akkor évi 2-3% plusz nyereséggel kiválthatod a kamatadót. Erről ennyit.
Számolj utána!!!
Nem kell mindenkinek tőzsdéznie, van annyi bef alap máshol is mint égen a csillag, lehet választani.
A csányi érdekes, mert amikor a bnetesek nálam jártak elég sokszor emlegették fekete lóként.
Holnap folytatás.

Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 16:23
#118
Csak annyit tennék hozzá a sok előttem szólóhoz, tárgyilagosan, hogy ami miatt jelenleg megéri foglalkozni Unit linked biztosítással az a 20%-os SZJA kedvezmény (max 100 eFt), amit az APEH ad vissza következő évben. Ezért kell hozzá biztosító. Évi 500kHUF befizetés esetén 20% nyereség garantáltan - évente. Ha úgy érezzük persze - ha valaki szeret adózni annak nem. Sajnos idéntől ez is csak bruttó 3,4 millió HUF-ig vehető igénybe teljesen.

Az alapokkal kapcsolatban annyit, hogy vannak ügyfelek akiknek évi 30-40%-ot hoztak a Távol Keleti és Indiai részvnyalapok, de februárban buktak is 30%-ot - pár nap alatt Mindenesetre évi 10-15%-os hozamot össze lehet hozni, túlzott kitettség nélkül.

Ami a korábban leírtakból nem tünt ki egyértelműen, fontos, és költség az ügyfélnek: az első két évi befiz. összeg évi 6%-a alapkezelési költség (bef.egységekben). Utána a többire évi 1-2% közötti költség rakódik "csak".

10-év alatti időtartamra nem lehet kötni, de 2 év befizetése után lehet szüneteltetni. Visszavásárlási diszkont csak az első két évi befizetést terheli.

Azt hiszem ezek alapján számolhat mindenki ...

Ahogy többen is írták, takarékoskodásra szoktat / kötelez. Aki félre tud tenni évente 500kHUF-ot vagy 1 milliót vagy bármennyit és még vissza is kap SZJA-t annak biztos jó. Viszont úgy mint a tőzsde: nem a kenyérre valót kell betenni amire szükség lesz holnap/jövőre. Stabil egzisztenciájú ügyfeleknek való.

Ami negatívként elhangzott az úgy is van: attól nem lesz valaki "független pü.tanácsadó" mert elvégez egy egynapos akadémiát - mégis van akiknek eddig (!) bejött. Jókor voltak jó helyen, meg volt az ismerettségi bázisuk, BULL piac volt mindenütt stb. Bizonyos helyeken az érettségi is komoly fegyvertény - vállalkozók vannak 8 általánossal is, mégis gyűlik a fekete lóvé. Az ilyen körből kikerülők biztos arathattak - neked még nincs? - neki már van. Sok helyen ez így megy...

Az MLM struktúra úgy tartható fönn, hogy a biztosítótól/pénzintézettől kapható jutalék az fix. Azt osztják szét a szerint, hogy a Piramisban ki hol foglalja el a helyét és milyen szinten van. Ha valaki utoléri az őt beszervezőt szintben, vagy el is hagyja akkor annak már nem marad a koncból. Legfelsőbb szinten pedig szinte az egész az övé ha köt valamit., de leginkább dolgoznak az alatta levők.

A gond az egésszel ott van, mint a Piramis játékok esetén: akik jókor vannak jó helyen és eljutnak egy bizonyos szintig azok már örökre jól járnak és nem is kell túlzottan moccanniuk se. Igazából nem a szakértelem a fontos, hanem a meggyőző képesség az elismertség adott körben, az ismerősi bázis és azok tehetőssége + paraszt vakítási képesség + fogadó készség az ügyfélnél. Ha elmegy valaki egy közhivatalba ott se a legjobban rátermettek ülnek. Olyan ez is mint a teljes magyar közélet: mindenki csak eladni akar valamit... Ettől függetlenül vannak értelmes "tanácsadók" akiknek több száz megelégedett ügyfelük van, de ha megkérdezed őket mi az a short már azt se fogja tudni. Vannak a háttérben jól fizetett befektetési elemzők akik az alapokat eldöntik helyettük. Nekik csak eladni kell a terméket és az ügyfelet időnként figyelmeztetni, hogy most ezt el kell adni és helyette mást venni.

Kb. ennyit a valós kép kialakításához. Ja, az igaz volt hogy a BNET-be vagy beszállni akart vagy föl akarta vásárolni Csányi Sanyi bácsi! Egyre erősebb a konkurencia neki is - túlzottan azért nem tudom sajnálni. Latin nélkül, de ahogy a rómaik tartották: így múlik el a birodalmak nagysága - bocs ha nem pontos. Előbb utóbb minden ilyen birodalom így jár - akár a BNET is.

Üdv mindenkinek!

Egy nem BNET elkötelezett független.
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 15:25
#117
Engem is próbáltak beszervezni,elég egy amatőr banda az egész,sajnos a tudatlan emberek így is bedőlnek nekik.
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 14:38
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Marketing szempontjából nem ez a legjobb fórum a bnetnek, nem hiszem hogy ezek után bárki is rohanna velük üzletet kötni... :-)))

Egyébként nekem is van ilyen tanácsadóm, de persze egy másik, megbízható cégnél.

Mivel tőzsdézek, kerülöm az ilyen fajta megtakarításokat, viszont az jó hogy csak egy telefon és elintézi a lakásbiztit meg életbiztit(kockázati).
Ezek nem kerülnek többe mintha máshol csináltatnám és a kényelem nagyon fontos dolog nekem.. :-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 13:49
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Az első brutálisabb részvénypiaci korrekciónál lesznek majd gondban.
Az a 3 éves, konyhakéses hasonlat volt a legtalálóbb.
Biztosan vannak persze felkészült és korrekt tanácsadók is köztük, de amit hall az ember, az eléggé hajmeresztő. Nekem is hoztak már tőkeáttételes carry ügyletről ajánlatot "lektorálásra". Az első nevetés után történt telefonbeszélgetés során hihetetlenül agresszív kis senkiházi esett nekem a túlvégről, már az egyszerű kérdéseimre sem volt képes épkézláb válaszokat adni, illetve hihetetlen baromságok, hazugságok, ferdítések hangzottak el, és tájékozatlanság és tapasztalatlanság jött át egy az egyben.
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 13:34
#114
Miután felkapott lett a topik és unalmas a nap és nekem is van tapasztalatom leírom mit gondolok róluk.
Egy k...b...tt nagy nulla az egész.
Ahhoz, hogy valaki a részvénypiacon mozogjon tapasztalat kell. Felkeresett egy mókus, egy ideig csak tűrtem, aztán elhajtottam. Még annyi sületlensége.
Nincs kockázat a részvénybefektetésben 10 éves távon!!?)
Megkérdeztem ki az alapkezelő erre még mondott jó neveket, de nem konkrátakat csak cég neveket.
Majd amikor megpróbálta elhitetni, hogy Ő fogja menedzselni az alapok áthelyezését, azt hittem szétvet a méreg és a röhögés egyszerre.
Kiderült, hogy 2 hónapja kezdte a "szakmát" , mindenféle előadásokra jár, próbáltam egy kis szakmát kihúzni belöle, de semmi nem volt benne, csak PR. az meg ezen a vidéken kevés.
Azért nem hagytam ennyiben, az elhajtása is úgy történt, hogy kmegkérdeztem nincs valami tapsztaltabb kollégája- volt. Eljöttek együtt a kis drágák , kiterítették a színes mappákat, mindenféle csudajó alapokat kínáltak.
és ami tiltott ebben a műfajban a múltbeli hozamokkal meg a fantáziadús összeállítást hangoztatták. bravó . bravó.
Mikor elmondták, hogy az első két év valami induló és annak a 6azaz 6%-át levonják minden évben plusz tőkére vetített 1% minden évben plusz 5 % induláskori magasabb ár. Na ebből telik csodaautókra.
Ennyi pénzből ki lehet menni a japán tőzsdére is akár.
Ahogy én látom: behúznak a csőbe egy alapkezelőhöz minimum 10 évre. Ott kell maradnod amíg le nem jár. Ezek az alapkezelők nem a legjobbak , a teljesítményük is csapnivaló , ezt bárhol meg lehet csinálni.
Abban van igazság, hogy rendszeres megtakarításra ösztönöz, na jó de akkor legyen is értelme nekem is.

Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 09:16
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
nagyonkezdo is brokernetes. szeretném ha ő adna nekem befektetési tanácsot. már a nevéből ítélve is.
muahhahah
vicces ilyen nickkel reklámozni a bnetet. de legalább őszinte, az is valami ebben a közegben
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 09:13
Előzmény: #109  watson
#112
én már találkoztam botcsinálta ügynökkel. arrogáns volt és primitív a befektetésekhez egyáltalán nem értett, középiskolai szintű kérdésekkel zavarba lehetett hozni. amikor látta hogy jobban vágom a dolgokat mint ő már egyből a beszervezésem lett a fő cél, akkor meghallgathattam a sokemeletes üvegpalotákról és a nagy autókról szóló részt...kinyílt a bicska a zsebemben mondhatom. a kedvenc részem az volt amikor azt mutatta a srác hogy "idén így emelkedett a bux (a keze élével mutatta hogy kb 60 fok),és jövőre így fog (az már csak 30 fok volt)". a közgáz akrrierexpón a bnet standján egy ferrari volt a háttérben a plazmatévén, de szómiszó a legjobb csajok is ott voltak.
akinek kell egy élősködő, primitív közvetítő a megtakarításai elhelyezéséhez, ráadásul nem szereti a kötetlenséget, azaz a függetlenséget hanem inkább 15 évre le akar szeződni vmi teljesen rugalmatlan formában az tegye meg.
akinek befektetési tanácsadó kell olvasson mamist, livermoret, o'neilt, bouchert meg ilyeneket vagy hozzon létre egy jól diverzifikált portfoliót az elmúlt évek sztárjainak felülsúlyozása nélkül.
uff
bnet sucks
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 09:09
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
amíg sz@r van, veréb is van...
Törölt felhasználó 2007. 05. 23. 09:07
Előzmény: #109  watson
#110
Még jópár év, mire tömegével leketyeg az első ilyen cucc.
Ráadásul a veszélyesebb formája, a hitellel egybekötött még csak nemrég indult. Pedig ott mekkora pofára esések lesznek a végén...
watson
watson 2007. 05. 23. 08:31
Előzmény: #108  ingcapa
#109
Elég ciki 10-20 év után rájönni, hogy a befizetett pénzed sem kapod vissza... mert ugye egy biztosítás az nincs ingyen...

De nem reagáltatok arra, hogy rajtam kívül másnak nem szúrt szemet, hogy a bnet reklámja jó ideig a whiskys rablóra hasonlító fickóval futott az óriásplakátokon?
ingcapa 2007. 05. 23. 00:12
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Megy az ingyenreklám a bnetnek! Majd amikor a lejáratot kell intézni, akkor lesz a nagy pofáraesés! A végén már nem lehet magyarázkodni.
Törölt felhasználó 2007. 05. 22. 23:00
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#107
tehát milyen jó, hogy a sok hülyét megvédi saját magától :-))))
Törölt felhasználó 2007. 05. 22. 22:12
Előzmény: #104  matgab
#106
"Tehát valahol átkúrás van, de a rendszer még működik..."
Persze, mert még egy ilyen se ketyegett le. 15-20 évre kötik ezeket és még nincs 10 éve se, hogy léteznek ezek a termékek nálunk.

A rengeteg hátrány (magasabb díjak, jutalékok, költségek, mintha én közvetlenül bef. alapba fektetnék; nem lehet kiszállni, stb. stb.) mellett azért az szvsz nagy előnye, hogy nem csak, hogy megtakarításra ösztönöz, hanem azt kvázi kikényszeríti. Ha ugyanis aláírtad, akkor fizetni kell...:) Én ezért nem mondom azt, hogy totál rossz ez a konstrukció (és mindenkinek csak szar), csak ahogy írtam már, nem annak árulják ami. Úgy árulják, hogy pakold ide a megtakarításaidat, mert jobb, mint a banki kamat. Ez több ponton sérül, mint részleteztük már. Arra viszont jó, hogy egy viszonylag kis összeget havonta ide rakj, és a gyerekednek, vagy neked közép/öregkorodra legyen belőle egy nagyobb összeg. Én pl. 500e-es fizuból sem tennék 20-25-nél többet havonta ebbe, mégha a teljes havi átlagos megtakarítás akár 200-250e is, akkor sem. Csak, hogy mondjak egy példát az arányokra. 150-200-asból meg max. 10-15-öt. Ez ugyanis arányaiban az az összeg, amiről felelősségteljesen le tudsz mondani 15-20 (!!!) évre előre (és akkor sincs nagy gáz, ha bármi miatt mondjuk fél évig nincs jövedelem). Ezt amúgy el is szórnád ha a fizud maradéka lenne, így viszont kénytelen vagy valahová pakolni. Na erre jó. És azoknak akik képtelenek félretenni.

A gond ott van, hogy a Bnetes és más hasonló cégek, illetve a biztosítók emberei rohadtul nem így árulják ezt.
(havi 10-es ügyfeleken nem is lehetne sokat húzni).
Törölt felhasználó 2007. 05. 22. 21:35
Előzmény: #104  matgab
#105
nyugodj meg matgab!

nem a te pénzedre utaznak. akitől lenyúlják, az fel se fogja, hogyan b---ták át.
matgab 2007. 05. 22. 19:46
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
nem olvastam végig a topikot az elejéig, de engem is meghívtak ilyen szeánszra...
Tipikus MLM-es sztori, rég nem hallott ismerős felhív, hogy valami tutit akar mondani és lesz még néhány ember, majd rövid bevezető után elkezd mesélni a bnet-ről. Véletlenül van körünkben egy már magasabb szinten lévő tanácsadó is, majd teljesen véletlenül épp arra jár egy főisten is, aki úgy parkol, hogy a csodaautóját látni lehessen -de amúgy ő olyan szuperhős, hogy már 6 hónap után megkapta ezt az autót, nem kell erre éveket várni -
aztán gyorsan le is lép.
Elmondják, hogy ezek nagyon jó befektetések, de még jobb, ha maga is brókerré válik az ember, mert hipp-hopp akár munka mellett is többszázezer forintos fizetést kapsz úgyis ha nem is foglalkozol már vele egy idő után.. Magától kamatozódnak az ismerőseid...

És tuti , mert nem pilótajáték, mert biztosítás is van mögötte...

De azért egy kérdés: ha minden megkötött szerződés után a teljes felettem lévő lánc megkapja azokat az összegeket, amikből mindenki megkapja a többszázezer forintos jutalékát, akkor ki bukik a dolgon?
Mert én , mint befektető túl fogom teljesíteni a piacot (kockázatok megjelenítése elhanyagolva),
A brókerek agyon nyerik magukat,
és gondolom a biztosító is akar valahol nyerni...

Összességében a piacot 3* é-szorosan verjük le, mint Ludas Matyi...
Márpedig itt a BÉT szerencsevadászaként egy dolgot tanultam meg a legjobban: tartósan piac felett teljesíteni nem igazán lehet...

Tehát valahol átkúrás van, de a rendszer még működik...Ilyet lát az ember, elég, ha a magyar makrógazdaságot megnézzük...
De előbb utóbb szívni fog valaki és az nem a brókercég tulajdonosa lesz, és nem a biztosító, a másik kettő (bróker v. befektető ) meg ilyen helyzetben nem akarok lenni inkább...

Inkább elbukom én a saját pénzem a saját döntéseim alapján...
Vagy beteszem egy erősen szabályozott alapba, kevesebb, mint a piaci átlag, de bankkamat feletti és viszonylag biztos...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 15:28
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
Közelítesz az igazsághoz!szerintem!
Ugyanazt csinálja a BNet mint a biztosító, ügyfeleket gyűjt.-:) csak másképp!!!És ez sokmindenkit bosszant!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 15:23
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
én nem vagyok szakértő a témában, csak néhány megjegyzés

1. nem árt, ha az egyszerű embernek van befektetés tanácsadója

2. több külföldi cégnél két-három éves tanfolyam után lehet ilyen diplomát szerzeni, s csak a képesítés birtokában csinálhatja azt,mint egy brókernetes ügynök

3. a brókernetnél tudtommal 2-3 hónapos tanfolyam a maximum

4.én is csinálok tőkeáttételes ügyleteket, befektetéseket, de én tisztában vagyok a kockázatokkal

5. tőkeáttételt javasolni laikusnak (CHF hitelfelvét mondjuk indiai alap vásárlására) felelőtlenség, mint a 3 éves gyerek kezébe nyomni a konyhakést

ergo:

szerintem a brokernet eg ymeglévő piaci résbe bevonult, de szakmai múlt és etika hiányában gátlástalan dolgokat csinálnak az extraprofitért.
szerintem ez erkölcsi, nem büntető kategória. ha tévedek, javítson ki az, akinek jogász végzettsége van
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 15:03
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója?

ezt pontosítsd kicsit, másrészt pedig mi rá a garancia, hogy a befizetéséből egyetlen fillér is marad majd 15-20 év múlva?

Te szavatolod neki a 10 millióját vagy legalább a befizetéseit?

Én nem szavatolom senkinek se , mert nem is vagyok BNETES ! De csak sorjában!
1,15x 300 000 az nálam 4,5 millió
20x 500 000 az nálam 10 millió
na most 15 év alatt nemhogy 20 még ha pénzpiaci alapba rakom a pénzt akkor is lesz valami látszólagos hozam nem? vagy tévedek? ezért írtam 10-20 milliót hogy mennyi lesz nem tudom nem is akarom tudni nem is érdekel, lesz neki valamennyi pénze vs. nem lesz semmmije SE.

2, Mivel ezek biztosítási joggal rendelkező, termékek 20% adókedv. stb....maga a biztosító a garancia ,( na nem a tőkére, mert azzal mindenki kedve kénye szerint ugrálhat bef. alapok között), a megszűnésre.Melyik biztosító szűnt meg jogutód nélkül? Én szerintem egyik se, vagy megveszik vagy összeolvadnak!

Ja és még valami ha eddig nem derült volna ki, én nem akarom egyik oldalt sem pártolni.Engem nem fizetnek ezért:)
Az meg nagy hülyeség amit kumáló írt, bilincs kattanhat stb! ez nem Baumag vagy valami szövetkezet!
A BNet nek nincsenek saját termékei, csak akkor kerülhetnének "bajba" ha az egyébként a biztosítók által is értékesített termékekért kapott jutalékot tömegesen vissza kéne fizetni a biztosítóknak, mondjuk azért mert az ügyfél 2 éven belül felmondja azaz megszünteti a szerződést! de ilyen meg nem lesz, mert éves díjakkal dolgoznak!
Nagyon profi egy CÉG hidd el nekem!
A mai világban egyébként sem az számít hogy mit árulsz , hanem hogy HOGYAn! Gondolkozz el ezen!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:35
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Igen, kumalo, nekem is ajánlottak ilyen konstrukciót.
(sőt innen indult a vita a már említett másik topicban).
Ez a dupla rábaszás esete. A duma egyszerű: olcsó hitel, közben nem a banknak, hanem neked kamatozik a törlesztőrészlet. Ez a szöveg. Az angoloknál már fut jó 15 éve hasonló konstrukció és eljutottak a kifutásig is, pont az elmúlt 1-2 évben volt botrány belőle, mert kiderült, hogy nemhogy plusszos a futamidő végén az ügyfelek számlája, hanem jókora összeggel még tartoznak is.
Naná, mert az ígért álomhozamok messze nem úgy alakultak a valóságban... A hitelkamat viszont ketyeg, a költségeket meg keményen vonják.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:30
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#99
"pénznyelő, hol beszéltetek erről?"
Itt a PF-en, csak fogalmam sincs a topic címére. Nem elemeztük túl, de téma volt már egyszer, az biztos.

Akira, érdekes lehet az elemézed, én is gondoltam rá, de nem volt erőm hozzá. Én egy ismerős miatt akartam ezt megcsinálni, részben tulajdonképpen meg is csináltam. Ő ugyanis beszállt egy ilyenbe, viszonylag magas évi befizetést vállalva, amire rájött másfél év után, hogy nem bírja majd fizetni. Az ő esetében néztem azt meg, hogy mit tegyen, kiszálljon azonnal, benyelve egy nagy adag bukót, próbálja meg az évi befizetést csökkentetni ha és amennyivel lehet és futtassa végig, vagy fizessen még x évig és utána szálljon ki.
BudFox
BudFox 2007. 05. 21. 14:28
Előzmény: #80  CMOTDilbert
#98
CMOTDilbert:

Én szerintem is innen vették a srácok ezt az Azeri hírt, vagy máshonnan, teljesen mindegy.

A vicc az hogy ilyen , számomra érdektelen hírekkel akartak elkápráztatni. hogy ők megmondják a tutit.
Biztos jól fejlődő piac az Azeri, de nem fogom apénzemet ott befektetni.
kispangit 2007. 05. 21. 14:26
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#97
Akkor ez is csak ugyanaz a szar, mint a többi - ki a lóvét a te zsebedből, be az övékbe.
Ammen.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:26
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#96
kumalo, most látom csak amit írtál...
elég meredek...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:25
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#95
"Ha valakinek nincsen befektetni való pénze, akkor arról próbálják meggyőzni, hogy vegyen fel CHF alapú hitelt ingatlan fedezettel és fektesse be náluk."

Ez így tényleg durva, de nem hiszem, hogy erre elegendő bizonyíték gyűlne össze ahhoz, hogy bezárassák.

Ráadásul a hitel és befektetés együttes alkalmazása nagyon komoly szakértelmet igényel ahoz, hogy ne kelljen leegyszerűsítenünk a képletet arr, hogy ha van pénzed fektess be, ha nincs pénzed de van jövedelmed, akkor vegyél föl hitelt.

A 98-as tőzsdei zuhanás eltúlzott mértéke is jórészt a lombardhiteleknek volt köszönhető, mert előre kódolva volt a pozíciók likvidálása, amely önmagát gerjesztette.

A hitel és befektetés egészséges arányának elmulasztása már komoly cégeket is tökretett, a lakossági piacon pedig egyenesen életveszélyes.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:23
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#94
ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója?

ezt pontosítsd kicsit, másrészt pedig mi rá a garancia, hogy a befizetéséből egyetlen fillér is marad majd 15-20 év múlva?

Te szavatolod neki a 10 millióját vagy legalább a befizetéseit?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:20
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
UtAri,
ez a megkajálják kifejezés büntetőjogi kategória, remélem tisztában vagy vele...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:16
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#92
pénznyelő, hol beszéltetek erről?

valóban nem túlzásnak szántam, ha ennyire lineáris lenne a dolog, ahogy az ő elképzeléseikben, akkor annyinak kellene lenni 15 év múlva.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:15
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Engem az háborít fel, amit mostanában csinálnak a brokernetesek.

Ha valakinek nincsen befektetni való pénze, akkor arról próbálják meggyőzni, hogy vegyen fel CHF alapú hitelt ingatlan fedezettel és fektesse be náluk.

Mivel a hiteldíj alacsony (mondják) és a befektetés meg brutális hozamot hoz, így szinte pénz nélkül lehet nagyot kaszálni!!!!

EZ NAGYON DURVA!!!! És veszik, mint a cukrot.

Az ügynök pedig dupla jutalékot zsebel be, egyet a hitel után, egyet a befektetési termék után!!!

Szerintem még kb. 1-2 éve van a brokernetnek, aztán borul. Ha van eszük szépen lassan bezárják a boltot és a megkeresett milliárdokkal élnek vígan.

Ha viszont a jelenlegi irányban haladnak, a kapzsiság útján, akkor még bilincs is kattanhat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:02
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#90
Néhány éve - saját szórakozásomra - készítettem egy anyagot arról, hogy a piacon működő Unit Linked biztosításoknak mennyi az átlagos költségszintjük a befizetett díjakra ill. a kezelt vagyonra vonatkozóan, hogy - a hiteltermékeknél alkalmazott THM-hez hasonlóan - egy arányszámmal is kifejezhető lehessen a költségszint. A kezelt vagyon alapján kalkulált arányszám elég sokat mondó a hosszú távon várható pl. 10%-os átlagos nyereséggel összevetve. Az elemzés különböző díjszintekre készült, így gyakorlatilag az alacsony díjszinteknél igazolható, hogy elég valószerűtlen, hogy több pénze lesz az ügyfélnek a lejáratkor, mint amennyit befizetett.

Ennek pedig az az oka, hogy az ügyfelek számára túlságosan bonyolult a költségszerkezet, és nincsenek abban a helyzetben, hogy átgondolt döntést hozzanak. Gyakorlatilag csak a szimpátia alapján döntenek. A bonyolult költségszerkezet viszont nemigen segíti elő hogy a piac kikényszerítse az alacsonyabb költségszerkezetű termékeket (szerintem ezáltal sérül a verseny), ill. a verseny az ügyfelekért és a nagy ügynökhálózatokért folyamatosan magasan tartja, sőt még növeli is a jutalékköltségeket.

Egy másik topikban is írtam arról, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy egy hármas egységben működő (pl. itt az ügyfél-közvetítő-szolgáltató), de különböző érdekeltségi rendszerben mely felek között alakul ki verseny.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Örülök , hogy másodszora már érthető voltam:)

De egy kérdés ami felvetődik bennem, mi a jobb az átlagnak ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója? vagy ha nem tesz félre semmit 15-20 évig? 15-20 év múlva magat fogja sajnálni hogy ennyi pénzből többet is ki lehetett volna hozni vagy örülni fog neki?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:58
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
"hanem az átlagnak, azok meg megkajálják!!"
Leírtad a lényeget: megkajálják. Nem, mert nekik jó, hanem mert ők beveszik. Te írtad, nem én:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:53
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
MÉGEGYSZER LEÍROM: nem a fórumozóknak van kitalálva, hanem az átlagnak, azok meg megkajálják!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:51
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
"Másképp fogalmazva, ki az, aki szerint a BUX értéke 2022-ben 500.000 pont lesz???"
Egyébként nem is túloztál a számmal. Évi 20%-al számolva 15 év alatt a BUX-nak 400.000-nek kellene lennie, 20 év múlvára meg 1.000.000:)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:44
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
És akkor a másik fő kérdésről most nem is beszéltünk: nem lehet kiszállni.
(illetve ki lehet, a tőkéd jó részének elveszítésével).
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:43
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Totál egyetértek Lau.

"Az egyik legnagyobb tévedésük, amivel a jónépet győzködik, hogy min. 15 éves időszakon a részvények hozama garantáltan veri az összes többi befektetési forma hozamát... "
Amikor pár hónapja néhány Bnetes megjelent itt, volt is egy kis vita erről. (ugyanezeket írtam pl. Nagyonkezdőnek). Vissza lehet nézni azt a topicot is.
Az S&P 30 éves teljesítménye évi 10%. Ennél nagyobb hozamot komolyan ígérni részvényekre:
- ostobaság;
- vagy hazugság.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:37
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
másrészt kicsit a témához közeledve.

egy ilyen ügynök munkához vagy végtelen naivitás és/vagy tudatlanság, vagy hasonló mennyiségű gátlástalanság kell...
Aki ilyennek érzi magát, lépjen be bátran értékesítőnek...

Az egyik legnagyobb tévedésük, amivel a jónépet győzködik, hogy min. 15 éves időszakon a részvények hozama garantáltan veri az összes többi befektetési forma hozamát...
Mindezt azért mert, eléjük is odatolták az s&p 500-as 100 éves grafikonját...
Ugyan már. Emelje fel a kezét, aki szerint mindegy, hogy 2007-ben vásrol-e valaki egy (bux) index követő alapból, vagy 1992-ben...

Másképp fogalmazva, ki az, aki szerint a BUX értéke 2022-ben 500.000 pont lesz???

Beszéltem egy ügynökkel a múltkor (nem bnet), rákérdeztem nála is, nem tudott válaszolni... (időzítés jelentőségét illetően - elbizonytalanodva megismételte, hogy 15 év alatt garantált évi 15%...)

Az időzítés kulcskérdés hosszú távon is.
Ld pl a japán piacon 15 évvel ezelőtt befektetők esete...

szóval akit nem érdekel, hogy hány embert paliz be a csekély tudásával vagy gátlástalanságával, az legyen csak ügynök bátran.. Remélem 10-20 év múlva is tud majd nyugodtan aludni.

Egyszerűbben érthető tananyag a témában a Brókerarcok c film
mielőtt beléptek, azért nézzetek legalább ebbe bele!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:26
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#82
Akira !

Pontosan a túl nagy forgalom szúrja a PSZÁF szemét.
A bnet csoport 4 kft-ből tevődik össze, kb 20 mil. HUF jegyzett tőkével (összesen). Ehez képes a náluk megforduló pénz mennyisége többszázszoros...
Csak közvetíti a pénzügyi szolgátatásokat ...
A piaci értéknek ehhez semmi köze...
Nem mondom, hogy a PSZÁF furcsaságokat talált, csak annyit, hogy a hatalmas forgalom szerintük problémás...
Sajnos az MLM-é a jövő, teljesen igazad van...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:23
Előzmény: #80  CMOTDilbert
#81
alapvető pénzügyi ismeretek tanítása, általános iskola végén, középiskolában...

???

érdeke ez valakinek? :)

Topik gazda

closingbell
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek