Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2016. 10. 07. 08:17
Előzmény: #3895  Törölt felhasználó
#3900
Koszi a segitseget. Meg nehanyan serelmezik is, hogy nornalisan el tudunk nehanyan beszelgetni egymassal. Csak sajnalni tudom oket.

Viszont lenne meg egy kerdesem. Ez inkabb technikai jellegu, tapasztalatbol biztos tudod a valaszt.
Zomeben usd bazisu nyse-n jegyzett reszvenyekkel kereskedek. IB-nel par hete a szamlat megnyitottam mar es huf bazisu szamlat valasztottam. Alapvetoen neha az usdhuf arfolyamra spekulalnek, de siman csak konverzioval, nem fx ugylettel, mellette pedig reszvenyeznek. A kettot akar szimultan, lefedezve a reszvenyek altal eloidezett dollar kitettseget, ezzel kiszurve az usdhuf ingadozasabol fakado kockazatot. A kerdes az, hogy amennyiben a szamlam bazisa huf, es direktben nem konvertalom at usdre reszvenyvasarlas elott, akkor ugyanolyan jol valt mintha konverziot hajtanek vegre es utana vennem meg? Mert ha ugyanolyan jol valt akkor oke, ha viszont nem, akkor lehet hogy erdemesebb volna usd bazisu szamlara atallnom, hiszen az ugyletek 90%a usd alapu termekkel fog tortenni. Ha usd bazison vagyok, akkor abbol usd reszvenyt veszek es mellette usdhuf shorttal hedge-elek, avagy felesleges az usd bazisu szamla mert ugyanott valt kozvetlenul a vasarlasnal es akkor ugyanugy melle hedge. Erstenel ha huf szamlan vettem usd reszvenyt, 2-2,5ft marge. Vajon melyikkel jarok jobban? Remelem ertheto a gondolatmenetem :D

Es egy gondolat a sporolasrol, amit Te is emlitettel. Erste trader feluleten kotok (saxoo bank). Ha nem is napi szinten, de atlagban heti egy kotes, lassabb idoszakban havi egy kotes. Ami a traderen 45 dollar, az IB-n 4, azaz a tizede. Tegnapi allapot alapjan csak az iden kifizetett jutik es koltseget meghaladtak a 200ezer ft-ot. Egyebkent amikor huf bazison veszek usd reszvenyt, akkor meg a fent emlitett 2-2,5ft valtasi konverzios marge benne sincs a fenti osszegben. Na ezert a valtas!

Koszi a valaszt!
kozi723
kozi723 2016. 10. 07. 08:05
Előzmény: #3897  benevez
#3899
+1.

Ennyi.

Ugatas helyett kotottetek volna be. :D

Szep ment, en tegnap resz-zarast csinaltam. 20%-ot megtartottam sz stoppal. Korrekcioban ujra veheto.
ALANFED 2016. 10. 07. 07:58
Törölt hozzászólás
#3898
benevez 2016. 10. 07. 07:40
#3897
Kedves cybergyerekek!

Aki rühelli pomperj hozzászólásait, az legyen szíves azokat átpörgetni és nem elolvasni. Pláne nem reagálni az írásaira.

Én sem mindig vagyok rájuk kíváncsi.

De azért emlékszem, hogy nemrég PBR 8 $ alatt azt írta feketén-fehéren, hogy ha átmegy 8 $-on, akkor teljes lábbal bele kell szállni.

Tegnap a részvény 10.4 $-on zárt.

Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 07:17
Törölt hozzászólás
#3896
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 06:27
Előzmény: #3893  kozi723
#3895
Szia,

minden informacio megtalalhato az IB weboldalan...!!!
Tobb kulonbozo szamlatipus van es kulonbozo szabalyok ill. dijak vonatkoznak a kulonbozo szamlatipusokra...ill. a piacok amin kereskedsz.
piaci aron tudok valtani....,de velemenyem szerint csak konverzioert nem erdemes IB szamlat nyitni, mert ha nem kereskedsz akkor felszamolnak szamlavezetesi dijat mar nem emlekszem hogy 10-20USD ill. ha visszautalsz a szamlarol ha jol emlekszem ott is van egy 10USD-os dij (USD alapu szamlan)...
Nem akarok hulyeseget mondani mert nekem sajat, ceges es trust szamlam is van naluk es neha keverem, hogy melyikre mi vonatkozik (dijak), ha valaki rendszeresen kereskedik annak nagy elony, mert tobb ezer$-t meg tudsz takaritani; (szoval azt nem kell a piacon megkeresni), de ha csak neha-neha nyitsz poziciot es nem kereskedsz folyamatosan akkor velemenyem szerint csak ezert ne nyiss szamlat....(mert amit megsporolsz a konverzion azt kifizeted szamlavezetesi dijkent ha nem kereskedsz)
Ha a kereskedesi koltsegeid, megbizasok, spreadek es comissions-ra tobb mint 300-500$/ev fizetsz akkor nem kerdes hogy veluk erdemes kereskedni.

Ki es befizetesekkel nincs problema, meg akkor se ha esetleg az altaluk megadott szamlak kozul veletlenul rosszra utalsz...
(velem tortent, hogy a sajat szamlahoz adott BAC bank of america szamlatipus helyett, a trust-ok szamara fenntartott szamlajukra utaltam a penzt, csak confirmalnom kellett, hogy az enyem a penz)....
(viszont a sevurity device-t nem art lemasolni mert ha elveszted, akkor te magad se tudsz belepni, kereskedni ill. barmifele megbizast adni...(IB key-el hozzatudsz ferni ha megvan az app-od)

Ceges ill. trust szamlanyitas (fejfajassal jar, mert tul van bonyolitva az amcsi torvenyek miatt es mindenfele papirokra szukseg van amit hitelesiteni kell, magan szemely szamlanyitasa joval egyszerubb)

Honk Kong-i es Ausztral fiokuk ugyintezese nem nevezheto kimagaslonak es nehany ugyintezonek problemai vannak alap dolgokkal...(discount broker).
Europai ill. svajci ugyfelszolgalatot viszont segitokesz es profinak talaltam, legalabbis szemelyes tapasztalataim alapjan.

Sok sikert!
pomperj
pomperj 2016. 10. 06. 23:01
Előzmény: #3888  pomperj
#3894
1)Yen szepen erosodik, menetel 104-nel, es meseszep az impulzus formaja.
A NIKKEI meg emelkedik ahogy ilyenkor kell.
Csahogy a deviza-translacio miatt USD-ben szinte semmi nyereseg nem latszik egyelore.

2)Kina zarva van a heten.

3)Indiaban a korrekciok mindig kuszak, most is. Eddig van egy W-x forma a szept. eleji csucs ota, es meg egy a-b-c eses alighanem osszejon Y-nak, mire megall. De akkor megint jo kis veteli alkalom adodhat.

4)A tobbi Azsia index mind mintha egy korrekcios (b) hullamban emelkedne, egyontetunek ugy tunik, hogy utana meg egy eses adodik.

Talan ezert is: SPY is egy oldalazo (b)hullamban lehet....es sok sok ideje eloszor vilagos, hogy Azsiaban erosebb a piac a (b) korrekcioban is, mint az USA-ban. Ez uj jelenseg, erdemes figyelni, mert ha (b)-ben igy van, akkor (c) ben meg inkabb igy lehet a relative mozgas.

6)Brazil megy, mint a meszes. Meg az olajosok.

kozi723
kozi723 2016. 10. 06. 17:45
#3893
Sziasztok!

Felteszem a kerdesemet ebben a topikban is, hatha itt lelek valaszra. Arrol erdeklodnek gyakorlott IB szamlatulajdonosoktol, hogy a szamlat ha csak konverziora szeretnem hasznalni es eur/usd/huf valtogatasra hasznalnam, akkor megtehetem-e ezt es ha igen akkor milyen koltsegekkel es spreaddel teszi meg ezt nekem IB. A koltseg oldalat opcioguru oldalan lattam, gyakorlatilag fillerekert, sokkal inkabb a spread ami erdekes szamomra. A masik kerdes, hogy melyik bank fogadja IB tulajok penzet? Gyakorlatilag csak jot olvastam eddig roluk, de tekintettel a szamlanyitasi minimumra, nem szeretnem ha 20-30ezer dollarr "felreutalnek".

Megbizhato a broki? Ki-befizetesi gordulekenyseg, es ehhez hasonlok erdekelnenek.

Koszi elore is a velemenyeket, tapasztalatokat!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 14:20
Törölt hozzászólás
#3892
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2016. 10. 06. 13:32
Előzmény: #3888  pomperj
#3891
Ez az okfejtés felettébb érdekes, ugyanakkor egyéb tényezők is lehetnek, melyek boríthatják a dolgot (pl egy újabb válság).

Viszont ha jön egy újabb válság, akkor japán válságállóbb lehet ezáltal.
ALANFED 2016. 10. 06. 13:28
Törölt hozzászólás
#3890
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 13:08
Törölt hozzászólás
#3889
pomperj
pomperj 2016. 10. 06. 12:51
Előzmény: #3881  pomperj
#3888
Japanrol par gondolat. Mert egyre erdekesebb investor szempontbol Japan es NIKKEI.

1)2020-ban Tokioban lesz Olimpia. Es ugye azt tudjuk, hogy a 2016-os olimpia Rioban volt, es a Brazil Index iden +70% koruli lett ideen. Tokioban szerintem tobb lesz.

2)Szoval, erdemes figyelni. Plane azert, mert a palyazat idejen Tokio azt mondta, 3B USD lesz az olimpia koltsege, ezzel siman vertek Instanbult...az se kis ellenfel.
(Nagyjabol annyi a 3B, ahogy a Budapesti olimpiat is most megbecsultek.)

3)Csakhogy TOkio most azt mondja, a koltseg nem 3B, hanem 30B lesz. Szoval 10x az elso becsleshez kepest. Hmmm...
Ha Bp nyerne 2024-et, akkor az ...leven Bp infrastrukturaja toredeke minosegu a mai Tokionak... szinten legalabb ennyi novekmeny. Namost, a magyar allamadossag ezzel, barataim, Mo-on legalabb duplazodna. A kovetkezmenyeket nem is kell taglalnom: totalcsod. Lehet imadkozni.

4)Az Olimpiai-laz mar most, 4 evvel elotte nagyobb Tokioban, mint Rioban volt iden.
Maris Abe miniszterlenok "4. nyila"-nak tekintik. Mar osztjak az angol-anyanyelvu orszagokba az osztondijakat, hogy a japanok akkorra tudjanak angolul. Akkora epitkezesek kezdodtek Tokioban, amekkorakat senki nem latott 40 eve, az utolso Tokio Olimpia ota. Kioke polgarmesterno meg a halpiacot is mashova teteti at!

Szoval, 30B USD epitkezes fel fog bukkanni a japan bankok, epitoanyag, epitogep stb. piacon, es mar iden. Nehezgepes cegek, mint Fuji, Komatsu... nem sorolom.

Ha. Ha akkorra osszejom Nikkei-ben +100% mostantol, ami igen valoszinu, az mar eleg 4 ev hozamnak.

6)Erdemes a bavasarlo korutat NIKKEIbe investoroknak mostantol utemezni. Raadasul a hosszutavu chart igen szep. Pont az Olimpia elotti evekre akarna esni egy (3) hullam?

link

Mintha a ciklikus (1) hullam kesz lenne, talan a (2) is megvan. Es indulna ujra fel, ami legalabb 4 ev lehet, es mereteben...ha 40.000ig menne, 1980 csucsig, akkor +140% koruli lenne.
Lehet Japan ttobbfelekepp szamozni. Nekem ez jonak latszik.
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 01:49
Előzmény: #3884  Törölt felhasználó
#3887
ne ugráljál már te kis grófó!!!:DDDe most komolyan te mit a faszt osztod itt az észt??Tudtál valami okosat mondani?ha tényleg olyan fasza gyerek vagy a parton,ne mindig az aud-ypj kellene jönni hanem valami hatásosabbal!!Figyelj én ügyeletbe vagyok,de ti tényleg gázok vagytok,rövíd távon!!!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 01:49
Előzmény: #3884  Törölt felhasználó
#3886
ne ugráljál már te kis grófó!!!:DDDe most komolyan te mit a faszt osztod itt az észt??Tudtál valami okosat mondani?ha tényleg olyan fasza gyerek vagy a parton,ne mindig az aud-ypj kellene jönni hanem valami hatásosabbal!!Figyelj én ügyeletbe vagyok,de ti tényleg gázok vagytok,rövíd távon!!!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 00:44
Előzmény: #3884  Törölt felhasználó
#3885
szia kisvuk!Jöttél okoskodni?Nah majd ad neked lulo!De tényleg!Mi a fasz közünk van nekünk euban ehhez a nagy japán meg ausztrál nyavajákhoz??Most tényleg miért kell magadat lealacsonyítani egy ilyen forumhoz,ha te tényleg remek pajtás vagy mint a pomperj??Nem értem!!!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 00:32
Előzmény: #3883  pomperj
#3884
pomperj
pomperj 2016. 10. 05. 18:12
Előzmény: #3882  bgyu
#3883
Az elozo charton latszik, hogy ez a varakozas egy fibo 50% koruli target. Mert JPY 124->100-ig erosodett, es ennek kb. fele a 112 koruli cel-ar.
Idoben meg 1.5-2.5 honap lehet. Nem hinnem hogy hosszabb ido kell egy 38-50% visszapattamashoz.

bgyu 2016. 10. 05. 18:04
Előzmény: #3881  pomperj
#3882
János, az UsdJpy-re 112 írtál. Milyen időtartamra gondoltál? Ha jól emlékszem nyáron is ezt a cél írtad még 106-nál, aztán 100 alá ment. Elvileg 104-105-nél nagyobb korrekció várható. Persze Nikkei-től is függ, s fordítva is igaz.
pomperj
pomperj 2016. 10. 05. 09:57
Előzmény: #3866  pomperj
#3881
Azsiaban a dolgok nem neznek ki nagyon pozitivnak rovid tavon. Oktoberre kezd kialakulni a lehetosegek kis csomagja.

Az elso fo tenyezo a dollar. Ami tovabbra is erosodik a regionalis devizakhoz kepest. Ez szokasosan lefele nyomja a piacokat.

1)A kivetel persze Japan. Az USDJPY vegre hatarozottan kitort. A target 112 tovabbra is.
link

Amikor yen gyengul, akkor NIKKEI erosodese a jellemzo, es a NIKKEI hullamstrukturaba is szepen belefer egy 17500-18000 iranyaba indulo eros impulzus, ami (c) hullam. Erdemes korulnezni.

2)Kinaban tartanak a korabban irt folyamatok. Augusztus ota DOW SHANGHAI (DJSH) lefele tart, es meg sokaig igy maradhat, mire a torzulasokat a piac feldolgozza.
link

3)Indiaban Nifty Indexnek segit a tegnapi IRB kamatvagas 0.25%-al, es ott tovabbi kamatcsokkentes a valoszinu. A hosszutavu rally tart.

link

A januar ota tarto emelkedo hullam kezd faradni, korrekcios honapok johetnek. De NIFTY slegalabb 10.000 szintig emelkedik, vagy joval feljebbre. India hosszutavra is jo befektetes.

4)DelAmerikaban eddig Brazil es Peru vezette felfele a piacokat. Ezek kezdenek faradni, egy oldalazo-eso korrekcio elobbutobb kialakul, aztan folytatadik tovabb a bull.
A helyuket nehany honapra valoszinuleg masok veszik at. Nekem ugy tunik, Columbia es Argentina lesz az. ARGT oldalazasa a vegenel jar, es felfele varom kitorni. YPF Oil is igeretesebb a tobbinel.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek