Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 07. 02. 16:46

APPENINN  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macskajaj
macskajaj 2013. 05. 15. 10:32
Előzmény: #1899  Törölt felhasználó
#1900
Egyre lejjebb történnek a nagyobb darabszámú kötések. Már nem tartom elképzelhetetlennek a kétszámjegyű árfolyamot sem.
Törölt felhasználó 2013. 05. 15. 10:26
Előzmény: #1898  signal2
#1899
én sem értem, mi a fene történt? nemrég még azon törtem a fejem, hogy 240 körül érdemes lenne beszállni
signal2
signal2 2013. 05. 15. 09:53
Előzmény: #1897  tomi140
#1898
-15%
WTF?
tomi140
tomi140 2013. 05. 10. 23:33
Előzmény: #1896  tomi140
#1897
és hiába akárhány új épület és bármi amit vesz. ha az eladók nem hisznek Apiban, azonnal becsorgatják eladásra a részvényeket :) mint ahogy az történik is.
hozzáteszem ez egyre nagyobbra nyitja a vételi szándékot mások zsebében, tehát alapvetően jó.
tomi140
tomi140 2013. 05. 10. 23:31
Előzmény: #1895  tomi140
#1896
mármint értem, itt agyoncsaptam amit mondtam. valahol látják hogy jövőbeni bevétel lesz... de azt mi nem látjuk, és talán a jelentés se hordozza kellő figyelemmel, mert mondjuk a menedzsment sem hiszi még hogy megvan az aranybánya, ezért nem emeli ki a jelentésben a jövőbeni tervek közt, csak ők (a pénzügyi körök) :) nem tudom érthető volt-e :)
tomi140
tomi140 2013. 05. 10. 23:29
Előzmény: #1893  xmann
#1895
ezt cáfolnám. az mozgatja hogy a nagy pénzügyi körök hogyan látják az adott céget. ők alakítják az árat. és ha ők a bevételt félresöpörve egyéb más okból látják vonzónak - mert mondjuk kinyomott egy új terméket amiből nincs bevétele de ők hiszik hogy 1-2 év múlva lesz, akkor fogják és felnyomják az árat, mi meg vakarjuk a fejünket, mert nem láttuk meg ugyanazt a fantáziát a termékben mint ők. de ez csak egy példa. szóval totál nem a jelenlegi és a jövőben bevételek mozgatják :)
xmann 2013. 05. 08. 18:41
Előzmény: #1891  ricraven
#1894
a legtöbb nagy részvény jellemzően nagyjából akörül az ár körül forog, ami az adott helyzetben reálisnak tűnik, néha vannak csak kiugróan olcsó vagy drága részvények, ez az érdekes. szerintem kiugróan olcsó a graphisoftpark és kiugróan drága az appenninn. Viszonylag olcsónak tűnik az otp, egis, richter, a mol, mtelről nincs véleményem. a kicsik közül mostmár meglehetősen olcsó a pannergy, a nyomda, a többiről nincs véleményem

Emese
xmann 2013. 05. 08. 18:38
Előzmény: #1892  akrobata
#1893
Én tényeket írok, te viszont csak sértegetni tudsz láthatóan. Klasszikus jelenség amikor valaki nem a leírt tényre reagál, hanem a leíró személyre tesz megjegyzést. Ez azt jelentheti hogy a beíró - jelen esetben te - vagy nem ért a témához, vagy nem tudja cáfolni a beírást, vagy pedig sima troll.

A vállalatokat, részvényeket, akár hiszitek, akár nem, az mozgatja, hogy mekkora profittermelő képességük van, várható a jövőben, mekkora a vagyonuk. ha ezt nem fogtátok még fel, akkor nagy bajba fogtok kerülni a tőzsdén. De azt hiszem nem nekem kell bizonygatni az igazam, aki 400 felett szóltam, és elmondtam, hogy mennyire túlértékelt ez a részvény, és aki ebbe fektet az párnaposhetes távon járhat jól, de hosszabb távon minden valószínűség szerint bukni fog. Nekem igazam volt, nektek nem. Én magyarázkodjak? Inkább köszönjétek meg hogy segíteni próbálok.
akrobata 2013. 05. 08. 17:55
Előzmény: #1890  xmann
#1892
Nem azért néztek hülyének, hanem azért mert hülyeségeket írsz.
ricraven
ricraven 2013. 05. 08. 14:37
Előzmény: #1890  xmann
#1891
Köszönjük Emese!

Akkor írd le minden rv valós értékét.
Utána hasonlítsd össze az árfolyammal!
xmann 2013. 05. 08. 13:41
Előzmény: #1887  akrobata
#1890
a cég saját tőkéje 4,5 milliárd forint, és 32 500 000 részvény van, nem nehéz kiszámolni hogy 138 Ft/ részvény a saját tőke, ráadásul az ingatlanok még valószínűleg túl is vannak árazva a mérlegben, mert régi, 2006-7-8-as értékeken vannak benn, tehát a valós saját vagyon 100 Ft alatt lehet. Már 400as árfolyam felett megmondtam, hogy töredékét éri annak az árnak - persze mindenki lehülyézett. És még most is méregdrága, egyébként
Ragadozoo 2013. 05. 08. 11:59
Előzmény: #1887  akrobata
#1889
100 HUF... gondolom a névértékre gondolt. :)

Szerintem ennél azért többet ér... én időnként vásárolgatok. Ahogy mondtam, ha fellendül az ingatlanpiac és mennek felfelé az árak, akkor fog hasítani.
Az még ki tudja, hogy mennyi idő... de hosszúra jó lesz.
Törölt felhasználó 2013. 05. 07. 16:24
#1888
Azért ennél többet vártam volna....
akrobata 2013. 05. 07. 09:56
Előzmény: #1885  Tibi0002
#1887
Mennyi a könyv szerinti érték?
akrobata 2013. 05. 07. 09:02
Előzmény: #1885  Tibi0002
#1886
Exkluzív kivitelezésű irodák és lakások találhatók abban a 0,6 hektáros lakóparkban, amelyet megvásárolt és átalakítása után tovább üzemeltet az Appeninn - közölte a társaság. Erste Bankkal előkészített hitelkonverzió részeként az Appeninn Nyrt. átveszi a Citadella tövében épült Villa Montana iroda és lakópark összesen 3000 négyzetméteres komplexumát. A két épületből álló ingatlan jelentős elújításon és belső átalakításon megy majd keresztül a következő hónapokban. A tőzsdei társaság mintegy 300 millió forint értékű beruházással a mai prémium-szintű bérlői és lakói igényeinek mindenben megfelelően alakítja át az irodákat és lakásokat.
Az elsősorban fővárosi B-kategóriás irodaházakat, illetve ipari és logisztikai létesítményeket megvásárló és üzemeltető Appeninn már több prémium minőségű irodai ingatlant tudhat magáénak. A budai Ady-Center irodaház és a pesti belvárosban, a Mérleg utcában akvirált műemlék jellegű irodaház után most egy újabb budai
ingatlannal bővítette ki ingatlanportfólióját.

"Az Erste Bankkal előkészített megállapodásunk részeként az ingatlan átvétele mindkettőnk számára előnyös megoldás. A legutóbbi európai felmérések azt mutatják, hogy a budapesti irodapiac bérleti díjai hasonlóképpen mozognak, mint a római, a madridi, vagy a lisszaboni irodai díjak - lassan csökkenve a mélypont közelébe ereszkedtek. Ennek következtében a trendfordulótól kifejezetten vonzó befektetési célponttá válhatnak a budapesti ingatlanok, illetve a bérleti díjak növekedése is megindulhat" - mondta Székely Gábor vezérigazgató.
Tibi0002 2013. 05. 07. 08:39
Előzmény: #1884  pioca
#1885
Én a könyv szerinti érték körül mozdulnék meg számottevően, de lehet, hogy oda soha nem fog lemenni. :)
pioca
pioca 2013. 05. 07. 08:17
Előzmény: #1882  Törölt felhasználó
#1884
Ha megfigyelted, még egyetlen ilyen hír után sem mozdult számottevően az árfolyam.
Egy jó negyedéves jelentés viszont igencsak megmozgatná.
Ragadozoo 2013. 05. 06. 23:31
Előzmény: #1882  Törölt felhasználó
#1883
Szerintem ez a megindulás 300 fölé is fog majd menni... amint megindulnak újra felfelé az ingatlanárak és a bérleti díjak.
Egyébként a cikk is ezt írja... Ha bekövetkezik, akkor hasítani fog. Addig még lehet gyűjtögetni szerintem, ami nem baj.
Törölt felhasználó 2013. 05. 06. 21:12
#1882
20:23-as hír!
Holnap megyünk 300 környékére?
akrobata 2013. 04. 24. 09:27
Előzmény: #1880  Ragadozoo
#1881
SAJTÓKÖZLEMÉNY

30 millió euró értékű megállapodást készített elő az Appeninn az Erste Bankkal
Kedvezőbb feltételű, euró alapú hitellé kívánja konvertálni portfóliócégeinek hitelállományát az Appeninn Holding


2013. április 23. Az Appeninn Nyrt. euró alapúra válthatja ingatlanportfóliójának svájci frank alapú hitelállományát az Erste Bankkal előkészített, 30 millió eurós keret-megállapodásával. Az ingatlancsoport egyúttal kedvezőbb feltételekkel sikeresen restrukturálhatja hitelállományának ezen részét. Mivel a cégcsoport bevételei több mint 90 százalékban és a szerződés aláírását követően hitelei is csaknem 70 százalékban azonos devizanemben, euróban denomináltak, a tőzsdei ingatlantársaság e lépéssel jelentősen csökkenteni tudja árfolyamkitettségét.

Az Appeninn Holding hatékony és átlátható működését tovább erősítheti a portfóliójában lévő ingatlanok díjbevételei és hitelei közötti összhang növelése. „A cégcsoport portfóliójába tartozó ingatlanhitelek devizanemének átalakítása fontos lépés a társaság stabil, hosszútávon fenntartható eredményes működése érdekében. Az árfolyamkitettség csökkentése mellett a hitelportfóliónk időtávja is kedvezően módosulhat, hiszen a megállapodás aláírásával minden portfólióelemhez egységes, hosszú futamidejű finanszírozás kapcsolódhat.”- emelte ki Székely Gábor, az Appeninn Nyrt. igazgatótanácsának elnöke.

Az Erste Bank a cégcsoport minőségi ingatlanportfóliója, stabil jövedelemtermelő képességének, és eddig elért eredményeinek köszönhetően tervezi a 30 millió euró összegű finanszírozási megállapodás megkötését. Az Appeninn cégcsoport jövedelemtermelő képessége a kedvező árazású befektetésekkel és a hatékony ingatlanüzemeltetéssel dinamikusan bővül, miközben az ingatlanok kihasználtsági mutatója is messze meghaladja a piaci átlagot. A hitelek átstrukturálását követően a hitellejárati időtáv egységesen 10 év lehet, az ingatlanok pedig közös jelzálogfedezetet jelenthetnek majd a finanszírozónak. A restrukturálás a cégcsoport számára az elkövetkező időszakban jelentős fizetési könnyítésre is teret enged, az így felszabaduló szabad forrásokat pedig további intenzív portfólióépítésre fordíthatja az Appeninn.

A megállapodás részeként a tervek szerint az Appeninn vállalja majd az üzemeltetésében lévő Kelenhegyi-irodapark átvételét és a bérlői igényeknek megfelelő, értéknövelő fejlesztések elvégzését, amelyekkel az ingatlan üzemeltetése is hatékonyabbá tehető.

Topik gazda

1232
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek