Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 10. 15:20

Állami Nyomda  

Milyen lesz az eredmény, emberek? :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 15:31
Előzmény: #1659  Törölt felhasználó
#1660
Egy jo hir, ujabb megrendeles:
link
Szerintem igenis jo ceg ez a nyomda, en mar szedtem ki belole nyereseget szepen, s mar ujra bevasaroltam.
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 10:50
Előzmény: #1658  Törölt felhasználó
#1659
Ja, csak előtte meg 6000 lett 15200....
Törölt felhasználó 2008. 01. 29. 08:37
#1658
eszméletlen erős ez a papír. 6 hónap alatt 15200- ből lett 11700, nem röhej? de őszintén.
Törölt felhasználó 2008. 01. 23. 13:43
#1657
Ki van irva a népszavazás, illő lenne a rakétázást megkezdeni!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 15:01
Előzmény: #1655  Törölt felhasználó
#1656
Minden bikapiacon a közepétől a végéig az új, zöldfülű befektetők hajtják fel az árfolyamot, akiknek fogalmuk sincs arról milyen egy medvepiac vagy egy többéves sávozás. Ezeknek a befektetőknek a 80-90%-a a bikapiac lezárulta után elhullik. Ez a törvény. A maradék 20% megmarad, és a maradék 5-10%ából jó tréder lesz, miután megfizette a tanulópénzt. Ez a törvény.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 14:30
#1655
BUÉK!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 14. 22:08
Előzmény: #1652  keljfeljani
#1654
persze. any 15200 kb nyár óta, szintén nyár óta mol: 29600, oti 10900, phyli 41, syni 1838, rába 2200
Törölt felhasználó 2008. 01. 14. 18:44
#1653
Gondoltam megdícsérem a mai napért a Nyomdát, nehogymár a harmadik oldalon kuksoljon :-)
keljfeljani 2008. 01. 08. 00:58
Előzmény: #1651  Törölt felhasználó
#1652
Merényi 1!
Megírnád milyen pozikban vagy most?
/Honnan mennyivel ha nem titok!?/
/Csupán segítő szándékkal!!/
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 00:47
Előzmény: #1650  levaika2
#1651
sokban igazad van, de már csak azért sem hagyhatom abba, mert nagy a bukó.
levaika2 2008. 01. 08. 00:43
Előzmény: #1649  Törölt felhasználó
#1650
Aj, aj ... ! Sajnos nincs időm, és a közeljövőben nem is lesz, hogy részletesen írogassak a topikba, ráadásul írásban elég nehéz lenne érzékeltetni, hogy miért ítélkezel már megint helytelenül. Ráadásul még mindig rövidtávon gondolkodsz, pedig ...
Nem a papír görcsöl, hanem Te görcsölsz!!! (Persze ilyen "eredményekkel" megértem, de nem véletlenül írtam, hogy nem ajánlom Neked a tőzsdézést, pláne most ...) Azért, mert éppen nem vitt át a papír rögtön egy általad óhajtott szintet egy év végi záróár beállítás (felkapás) után, amikor ráadásul egyre bizonytalanabb a részvénypiaci környezet, egyre többen várnak nagyobb, akár tartósabb beesést, egy csomó papír már esik is (fundásan jó papírok is), akkor mit vársz?! Írtam: ha nem bízol a Nyomdában, akkor inkább add el kis bukóval! Miért nem tetted? Ha azért, mert hosszútávon bízol benne, akkor NYUGI! Ha azért, mert megint nem léptél meg vmit, amit meg kellett volna lépni, akkor ne a papírt okold (nem győzöm ismételni: Te görcsölsz, nem a papír)!
Azt is írtam, hogy lehetőleg ne a Synivel hasonlítsd össze a Nyomdát! Ha igaz, van pl. Rábád is, az legalább szintén jó fundásan (igaz, látod, az sem megy, sőt: inkább esik, mint ahogy a többi papírod is tisztességesen kieste magát. Úgyhogy ...
No de, kezdek hosszú lenni, és érzem, hogy tényleg nem tudom írásban érzékeltetni, hogy miért gondolkodsz rosszul. Ezért inkább abba is hagyom azzal, hogy tényleg jobban tennéd, ha mostanában hanyagolnád a tőzsdét (legalább addig, ameddig bizonytalan a helyzet - hidd el, nem tudod ezt lekereskedni /még Nálad rutinosabbak se sokan/)! Jóérzésű embernek gondollak (bár egy kicsit "izgágának" = türelmetlen, kapkodó, nyughatatlan - legalábbis a tőzsdén), ezért nem szeretném, ha a többi pénzedet is elveszítenéd!
Üdvözlettel:
Törölt felhasználó 2008. 01. 07. 21:22
Előzmény: #1648  Törölt felhasználó
#1649
Látod, nem tőzsdézem rég, mégis igazam lett!
Görcsöl a papír a synivel együtt, de a phyla se kutya, ugyanis lazán flkotor 11700-ről 14500-ig, de nem viszi át a 15000-öt. miért, ha erős a papír? Kicsit fura nekem.
A topik is 1 hete halott, mindenki hitetlen és reménytlennek látszik az usa-i kötelező recesszió előtt minden.
Törölt felhasználó 2008. 01. 01. 14:37
Előzmény: #1647  levaika2
#1648
Szia, elgondolkodtató. De én hiszek abban, hogy most ebben a sz.r tőzsdei világban, ha talpon maradok, akkor piszkosul megtanulok tőzsdézni, hisz csak fél éve csinálom, és valóban a csúcson szálltam be. sokan azt mondják, hogy most olyan idők vannak amikor a profik is szívnak, illetve amikor nncs ilyen helyzet, hanem jobb, akkor is vsztenek a kezdők, tanulópénzt megfizetve lehet valakiből igazán sikres, én ebben hiszek.
Volt egy kifejezésed, a: "nemigazán" amit inkább lányok használnak, és kicsit provokatíven meg is akartam tudni, hisz így tisztelettel hallgatlak, mint az egyik tanítómat, ha lány lettél volna, akkor olykor picit csajozósra vettem volna.
Köszi mindent és Neked is, Nektek is BÚÉK
levaika2 2007. 12. 31. 16:26
Előzmény: #1645  pundit
#1647
Merenyi1: Jujjjjj! Éreztem, de ennyire azért nem gondoltam!
Én is elismerésemet fejezem ki, hogy közkinccsé merted tenni az "eredményed"! És még inkább elismerésemet fejezem ki amiatt, ahogy a beírásomat lereagáltad! A többség sértődötten kikérné magának, esetleg elküldene a p...ba, miközben mélyen hallgatna a tényleg óriási melléfogásokról. (A melldöngető, mindent jobban tudó okostojásokról most nem is beszélek!)
Nem tudom, miért kezdtél el tőzsdézni, de a leírtak alapján nemhogy a spekit nem ajánlom, hanem az egész tőzsdézést. Pláne most, amikor egyre bizonytalanabb a helyzet, kiszámíthatatlan a piac, a globális is, a BÉT pedig ... még szarabb, több okból is. Lehet, hogy lesznek elfogadhatóan emelkedő papírok, de benne van a pakliban egy óriási bezúgás is. Ezeket Te (és sokan mások) nem tudod (nem tudják) lekereskedni. Már én is kezdek alternatív lehetőségeket keresni. (Már nem tudom állandóan figyelni a piacot, márpedig ebben a helyzetben folyamatosan képben kell lenni, nemhogy napra, hanem szinte percre késznek kéne lenni.)
Az azért erősen meglepett, hogy lánynak gondoltál! - ebben is tévedtél! (Kíváncsi lennék, miért!)
Topkaiser+, pundit: A P/E mutatót a szektortársak között lehet (érdemes, kell) összehasonlítani! Csak néhány beszédes példa: Fotex 98,7 , Danubius 76,7 , Synergon 60,7 ( phüh, de drágák, gyorsan eladni!), míg a másik véglet: Rába 6,6 , TVK 6,1 (húú, de olcsók, gyorsan venni!) - ugye, nem igy működik?!
Nekem egy olyan összehasonlítás rémlik, amelyben a külföldi versenytársakkal (szektortársakkal) hasonlították össze a Nyomda P/E mutatóját, s mintha az egyik LEGOLCSÓBB lenne (nem esküszöm meg rá). Újabb 3 számjegyű növekedést persze én se várok, de tartom a korábban leírtakat.
És még mindig SIKEREKBEN GAZDAG újévet kívánok!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 16:23
Előzmény: #1645  pundit
#1646
2008-ra 900Ft az EPS várakozás.
pundit 2007. 12. 31. 13:33
Előzmény: #1644  Törölt felhasználó
#1645
A P/E rátát nem a bét többi papirjaival kell összevetni, hanem az ugyanebben iparágban tevékenykedö többi céggel.

ezzel jkapcsolatban volt korábban egy portfolios cikk.

ha jol emlékszem akkor egy átlagos szám jött ki eredményül. utánna nézek.

egyébként ha nem lesznek jövöre akviziciok vagy valami izgalmas dolog akkor nem fog emelkedni.

én továbbra is bizom benne.

hajrá ány

ui: figyeljétek a ricsit. 2008 nyerö paperje lesz. szerintem, de ez csak megérzés. jelenleg még nem vagyok poziban. mert nincs kes.
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 13:00
Előzmény: #1642  Törölt felhasználó
#1644
Merenyi1
Nem az a te fő problémád hogy mínuszos a pozid hanem hogy hitelből csinálod. Soha nem tőzsdéznék hitelből, szerintem ez oltári felelőtlenség. Viszont becsüllek hogy közkincsé "merted" tenni.
Sokkal sikeresebb új évet! Kívánom hogy a Phyli nyereséggel tudd eladni :) (nekem is van kevés de jóval alacsonyabbról)
Törölt felhasználó 2007. 12. 31. 12:26
Előzmény: #1642  Törölt felhasználó
#1643
A nyomda drága, nem kicsit, nagyon. Emellett egy nagyon jó cég, jó termékekkel és növekedési lehetőségekkel. Ugyanakkor hiába nagyon jó egy cég, ha nem olcsó, extrahozamot várni tőle lehet, de ritkán jön össze. Természetesen válhat még drágábbá a papír, de nem erre kell alapozni. A jövő évi 800 Ftos EPS mellett mekkora a P/E-je? 18-as. A Bét átlag 11-12-höz képest ekkora prémium aligha indokolt. És ismét jelezném, hogy nem a céget minősítem, mert azt nagyon jónak tartom én is, de ezen az áron nem biztos hogy annyira király lesz. Azt meg hogy az elmúlt éves 3számjegyű hozamot idén hozza abszolút kizártnak tartom...
Törölt felhasználó 2007. 12. 30. 21:41
Előzmény: #1641  levaika2
#1642
Nagyon köszi!!! Igazad van mindenben! Legalább megtudtam, hogy lány vagy, legalább is sejtem, néhány kifejezés miatt, ami nem biztos, csak sejtés.

Valóban kezdő vagyok és iszonyú béna, ezt figyeld:
Any 15200, Mol 29670, Otp 10850, Phyli 41, Rába 2200, Syni 1840... szóval nagyon bukó ddig minden, ráadásul hitelből. és amikor mohón, foroongó fejjel TDT akkor a pénzem 20% is elszállt néhány nap alatt.
Szókimondó, igaz ember vagy, köszönök mindent.
Kr
levaika2 2007. 12. 30. 14:54
Előzmény: #1640  levaika2
#1641
A link vmiért nem sikerült, de ha a megfelelő helyre beírjátok a Nyomdát és a Richtert, akkor rögtön látható az ordító különbség.

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek