Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 09:51
Előzmény: #1136  Törölt felhasználó
#1140
Szia Fidel!

Reagálok!
Igazad van: azt írtam "fidesz tulajdonú" , helyesen fideszes tulajdonosú(!!!!) az adott cég! Óriási különbség! Az egyiknek van pénze és ráadásul párt funkci!

Elnézést a "szándékos" és "hazug" félrevezetésért!

Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 08:32
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1139
Meglepve halllottam tegnap gyurcsány szájából, hogy már gyurcsány sem tarja fontosnak a vizitdíjat...
(Lehet, hogy csak fél a kudarctól...?)

De így már az MSZP-sek is nyugodtan szavazhatnak IGEN-nel...
pampa 2008. 03. 07. 08:31
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
Az egyik kereskedelmi rádió reggeli híreiben ezt mondták.
Hiller megigérte,ha a választók vasárnap nem-et mondanak a tandíjra akkor a minisztérium azt eltörli.

Volt vita már arról,hogy mi alkalmas a választók megtévesztésére.....

És ilyet csak a Fidesz alkalmaz...
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 08:21
Előzmény: #1135  Törölt felhasználó
#1137
Javában tart az újabb egymásnak feszülés a kormány és az ellenzék között, március 9-re koncentrál minden politikai erő. A tét jóval nagyobb, mint amekkorának első látásra tűnik. Nemcsak az egészségügyi reformlépések egyik meghatározó elemének semlegesítését célozhatják meg mindazok, akik vasárnap igennel szavaznak, de egyúttal véleményt formálhatnak az egészségügyi kormányzat munkájáról is. Többek között arról, hogyan - mennyire előkészítve és megalapozva - születtek meg a döntések az egészségügyi reformelképzelések megvalósítása során.
-nol-
Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 08:14
Előzmény: #1133  Törölt felhasználó
#1136
Először is, hogy valótan volt az az állításod, hogy a Fidesz több kórházat privatizált magának...
(Erre miért nem reagálsz, csak nem menekülsz a válasz elől?)

"Az viszont igaz, hogy fidesz polg.mester, fideszes vezetésű cégnek privizett!"
Csak a baj az, hogy eredeti állításodban kifejezetten úgy állítottad be, hogy a Fidesz privatizál kórházakat (s azon túl, hogy ez alapjaiban sem igaz!) ez azt a hamis látsztot keltette, mintha bizonyított lenne az, hogy a Fidesz, mint olyan, tevőlegesen támogatja a kórházprivatizáció MSZP-SZDSZ-es gyakorlatát (MSZP-SZDSZ közeli cégeknek privatizál kórházakat), holott esetünkben éppen arról van szó, hogy a Fidesz irányelveivel ellentétes gyakorlatot folyatatott ez a két egyén, akiket ezért, ha kell, ki is zárják soraikból...

(Hozzáteszem, hogy önmagában jogilag, s erkölcsileg sem kifogásolható, ha egy nyilvános és szabályos pályázat során a kiíró testület vezetőjével azonos nézeteken levő személy cége nyeri meg azt, mégha nem is szerencsés.
De az valóban kifogásolható, ha az adott eljárás a kiírói oldalon ellentétes a kiíró testületet támogató (azaz a választói akarat) eszméivel...)

Hatalmas különbség, hogy lopsz, vagy hogy megloptak...

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 21:36
#1135
Azt a mélységes cinizmust, mellyel az eüminiszter a vizitdíj kérdését kezeli, tanítani nem lehet. link A legújabb generációs fiatal elitről a trockista élcsapat vakhite és a mögötte sejthető támogatás jut eszembe. Elnézést a kifejezésért - hánynom kell tőlük.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 20:36
Előzmény: #1133  Törölt felhasználó
#1134
az is különleges lesz vasárnap, h nem kell a késő esti eredményekre várni, elég a kora esti részvételi arány
(birkák vs. citoyenek)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 17:14
Előzmény: #1131  Törölt felhasználó
#1133

"nem Fideszes cég privatizált kórházat
"a Fidesz több kórházat privatizált magának"
Fel sem tételeztem, hogy a FIDESZ PÁRT-nak lenne annyi pénze, hogy kórházat tudna privatizálni!
Az viszont igaz, hogy fidesz polg.mester, fideszes vezetésű cégnek privizett!
Ebből a szempontból nem hiszem, hogy "mentség" a "megtévedés"! Arra legfeljebb azt mondják "bocsánat, tévedtem!", de ez egy kicsit más!
Azt még hozzá teszem, hogy az elhangzott indokok alapján megértem a döntést és egyet is értek vele.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 17:06
Előzmény: #1130  adam
#1132
""Ugyan ő kormányra kerülve gyorsan elfelejtette, amikor előtte azt ígérte '98-ban, hogy lesz majd adóreform és lesz majd egyszeri nagyarányú adócsökkentés, sőt, 7 százalékos gazdasági növekedés lesz, sőt sokszorosára emelik az orvosok és pedagógusok fizetését" - tette hozzá Gyurcsány Ferenc."

98-ra sem emlékszik már!
Ugyanis volt adócsökkentés, s ha a 7% nem is volt meg, de a rekord meg volt a Fidesz alatt.
Most meg a negatív rekord azóta.
Nagy különbség, a Fidesz javára!

Vajon van olyan ember aki mostani fejjel 1998-ban az MSZP-t választáná?
S van olyan aki 2006-ban az MSZP-t választaná, ha még eygszer választhatna...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:57
Előzmény: #1128  Törölt felhasználó
#1131
1.
Reálértékben még vizidíjjal együtt is csak néhány praxisban éri el 2008-ban a 2002-es szintet a praxis teljes bevétele!

3.
"Ennéll töbet mit kellene mondani a dologról?"
Először is, hogy valótan volt az az állításod, hogy a Fidesz több kórházat privatizált magának...
Másodszor, hogy nem a Fidesz volt, aki magának privatizált, hanem egy megtévedt Fideszes saját magának adott bérbe valamit, természetsen helytelenül!
Harmadszor, hogy nagyon helyes, hogy a Fidesz erre aktívan reagál és ha kell ki is zárja az ilyen megtévedteket...

Mert a tények azzal szemben állnak, amit te legelsőzör írtál, hiszen annak egyetlen része sem igaz. Ugyanis nem Fideszes cég privatizált kórházat...
adam 2008. 03. 06. 16:53
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1130
Irja ezt egy beteges hazudozó aki a leirtak szerint lett miniszter többek között.98-ra emlékszik 2006-ra valamiért nem.Elmebeteg barom.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:51
#1129
Németország: 2007-ben 1,8 milliárd euró többlet az ÁLLAMI betegpénztáraknál

Az állami betegpénztáraknak (GKV) a tavalyi évben majdnem 1,8 milliárd euróval több bevételük volt, mint kiadásuk. Ennek értelmében az állami betegbiztosítás mérlege a Szövetségi Egészségügyi Minisztérium adatai szerint még kedvezõbben alakult, mint 2006-ban. A 2006-os évben a pénztárak 1,6 milliárd eurós többletet könyvelhettek el.

2004 óta az állami betegbiztosítás (GKV) már negyedszer realizált többletet. Ezáltal sikerült a 2003 óta felgyülemlett majdnem 6 milliárd eurós adósságot nagymértékben csökkenteni. Az elmúlt év pozitív eredménye folytán a GKV az adatok szerint összesen több mint 3,2 milliárd összegû pénzügyi tartalékkal rendelkezik. A legtöbb pénztár tényleges pénzügyi helyzete azonban nem ad okot újabb, érdekvezérelt hozzájárulási díj-prognózisokra” – hangsúlyozta a minisztérium.

2006 végén 242 pénztárból 187-nek voltak pénzügyi tartalékai. 2007 végére a minisztérium szerint tovább javult a helyzet.

A többi kassza nem tudta még adósságát teljes egészében lecsökkenteni, mivel idõközben a váltókat a további pénzügyi konszolidációra használták fel – fûzte hozzá a minisztérium. Az Egészségügyi Alap 2009. január 1-én történõ elindítása elõtt valószínûleg a teljes adósságot fel tudják számolni.

link
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:43
Előzmény: #1124  Törölt felhasználó
#1128
1, szerintem igen, mert a bevételbe minden (pl a vizitdíj is!) beleszámolandó
3, erre gondoltam:
"A kizárásra azután kerülhet sor, hogy a Csáki Zsigmond által vezetett jobboldali többségű önkormányzat pályázat alapján magánkézbe adta a hevesi rendelőintézet működtetését.

A pályázat nyertese pedig éppen az az Agria Ügyelet Kft. volt, amelynek egyik tulajdonosa Magyar István, a Fidesz egri elnöke. "

Ennéll töbet mit kellene mondani a dologról?

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:41
Előzmény: #1126  Törölt felhasználó
#1127
Kizárják a Fideszbõl a hevesi rendelõ elprivatizálóit
2008.03.05.-10:12:14
(Híradó) Várhatóan kizárják a Fideszbõl Csáki Zsigmondot, Heves város fideszes polgármesterét - a Heves Megyei Hírlap értesülését maga az érintett önkormányzati vezetõ erõsítette meg.


Hivatalos értesítést ugyan még nem kapott a kezdeményezésről, ám - mint mondta - tapasztalt erre utaló jeleket. Tudomása szerint a Fidesz országos elnökségének március 20-i ülésén tárgyalják a kizárására vonatkozó javaslatot, azt követően, hogy aláírásgyűjtés kezdődött ellene a párton belül - közölte Csáki Zsigmond.

Minderre azok után került sor, hogy a Csáki Zsigmond által vezetett úgymond jobboldali többségű önkormányzat pályázat alapján magánkézbe adta a hevesi rendelőintézet működtetését.

A pályázat nyertese pedig éppen az az Agria Ügyelet Kft. volt, amelynek egyik tulajdonosa Magyar István, a Fidesz egri elnöke. Lapértesülések szerint utóbbi politikus eltávolítása is napirendre került a pártban.

Kizárják a Fideszből Magyar Istvánt, a párt volt egri elnökét - értesült a Népszabadság.

Pesti Imre, a Fidesz regionális igazgatója és egészségügyi szakpolitikusa megerősítette: valóban folyik Magyar István ellen kizárási eljárás, mert tavaly karácsonykor a hevesi fideszes vezetés pályázatot írt ki a városi szakrendelő üzemeltetésére, s az az Agria Ügyelet Kft. győzött, amelyiknek az egyik tulajdonosa épp Magyar volt.

Fideszesek szerint azért is indokolt a retorzió, mert "az ilyen esetek hiteltelenítik a Fidesz népszavazási kampányát", különösen azok után, hogy a Heves megyei fideszesek "harcoltak" az egri Markhot Ferenc Kórház üzemeltetésének magánkézbe adása ellen.

Félpályás útlezárás, tüntetés és fideszes képviselők tiltakozása kísérte a Heves Megyei Közgyűlésben, hogy az egri Markhot Ferenc Kórház működtetésének jogát - a kórházért szintén jelentkező egri önkormányzat és a Debreceni Egyetem ellenében - a HospInvest Zrt. szerezte meg. A privatizáció egyik ellenzője Magyar István volt. Tavaly már a Magyar István résztulajdonában álló Agria Ügyelet Kft. működtette az egri és a füzesabonyi kistérségi felnőttorvosi ügyeletet, s februártól már egész Heves lakosságának orvosi szakellátása is hozzájuk tartozik.
link
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:40
Előzmény: #1121  Törölt felhasználó
#1126
Kizárhatják a Fideszből Magyar Istvánt, a párt korábbi egri elnökét, mert az ő cége nyerte meg a hevesi rendelő üzemeltetési jogát, a rendelőprivaizáci pedig hiteltenné teszi a párt népszavazási kampányát, írja a szerdai Népszabadság. Kizárhatják a pártból a hevesi polgármestert is.

Kizárják a Fideszből Magyar Istvánt, a párt volt egri elnökét - írja a Népszabadság. Pesti Imre, a párt regionális igazgatója és egészségügyi szakpolitikusa megerősítette, hogy valóban folyik a kizárási eljárás.

Az indoklás szerint ugyanis tavaly karácsonykor a hevesi fideszes vezetés pályázatot írt ki a városi szakrendelő üzemeltetésére, ezt pedig az a Kft. nyerte, amelynek egyik tulajdonosa Magyar István volt. Fideszesek szerint indokolt a retorzió, mert az ilyen esetek hiteltelenítik a népszavazási kampányukat - olvasható a lapban. Magyar István még nem tud az ellene indult eljárásról.

A Fidesz választmánya egyébként tavaly szeptemberbenkötelező stratégiát írt elő a fideszes önkormányzatoknak: a települések utasítsák el a bujtatott privatizáció minden formáját, beleértve a kórházak működtetésének kiszervezését.
link
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:38
Előzmény: #1123  Törölt felhasználó
#1125
A közepén olvastam bele és hirtelen azt gondoltam, hogy megint valamivel lebukott gyurcsány és most a blogján cenzúrázva megismétli azt, hogy finomítsa az elhangzottakat...

S persze, hogy önmagáról ír...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:34
Előzmény: #1122  Törölt felhasználó
#1124
1.
Szóvel szerinted a havi bevétele több 2008-ban egy háziorvosi praxisnak, mint 2002-ben volt?
Igen vagy sem?
S miért?

2.
Örülök, hogy te is hazugnak nevezed az MSZP-SZDSZ vizitdíj melletti érveit!

3.
Abban a linkben szó sincs "Fideszes" kórházprivatizációról, mint már reagáltam is rá...

Én sem azt mondtam hogy te hazudsz, hanem csak azt, hogy annyira azonosulsz valami miatt az MSZP-SZDSZ állápontjával (és ekkor nagyon finam fogalmaztam!), hogy elhiszed a sok hazugságukat. Szerencsére egyet már nem... Már megérte...!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:30
Előzmény: #1122  Törölt felhasználó
#1123
Keserű szavak Gyurcsánytól: marad a narancsbőr
2008. március 6., csütörtök 16:21 InfoRádió

Csalással vádolta meg blogjában a Fideszt Gyurcsány Ferenc kormányfő.

"Hogy mi a különbség a bűvész és a csaló között? Az, hogy a bűvész bevallja, hogy csalni fog. A csaló pedig azt hazudja, hogy igazat mond. A bűvész szórakoztatni akar, a kedvünkben kíván járni. A csaló ezzel szemben megkárosít, és a saját hasznát keresi" - kezdődik a miniszterelnök internetes naplójának legutóbbi bejegyzése.

Gyurcsány Ferenc úgy vélekedik: a legnagyobb ellenzéki párt "a politikai csalás folytatólagosan elkövetett bűnébe esett"; tudatosan megtéveszti választóit.

A csaló a hamis látszatot valóságnak állítja be. Miközben azt állítja, hogy kevés a pénz az egészségügyre, kevés a pénz a felsőoktatásra, azt mondja, úgy orvosoljuk ezt a kérdést, hogy adjunk neki még kevesebbet. Azt akarja elhitetni, hogy ha mi állampolgárként nem teszünk be pénzt az egészségügybe, akkor az állam be tud tenni valahonnan. Valahonnan, ami nem az állampolgároké. Ez politikai csalás! - olvasható a bejegyzésben.

Gyurcsány Ferenc szerint a csaló pontosan tudja, hogy amit mond, az nem igaz.

"Nem az igazságot keresi, hanem a megtévesztést. A csaló tévhiteinkre, hiszékenységünkre játszik. Soha nem tanultuk meg, nem tanulhattuk meg, mit is jelent az pontosan, hogy miénk az ország. Ezért abban a tévhitben ringatja a polgárok egy részét, hogy létezik egy tőlük független Magyarország, az ő teljesítményüktől független költségvetés" - írta.

Szerinte a "csaló" egyszerre két dolgot követel: kevesebb hozzájárulást a közöshöz, ugyanakkor a köz nagyobb hozzájárulását ilyen-olyan gondjaink megoldásához.

"A csaló azt állítja, hogy kevesebből ő többet képes nyújtani. A csaló fedezetlen csekket állít ki. Fedezetlen csekket a jövőre. Azt mondja, ha nem fizetsz, még jobb lesz. Azt mondja, ezzel elkezdődik a jövő. A jövő úgy kezdődik el, hogy kevesebb lesz a háziorvosoknak, a kórházaknak és a felsőoktatásnak. Ezzel egy időben a csaló még nagyobb adócsökkentést szeretne" - olvasható a kormány blogjában.

"Ugyan ő kormányra kerülve gyorsan elfelejtette, amikor előtte azt ígérte '98-ban, hogy lesz majd adóreform és lesz majd egyszeri nagyarányú adócsökkentés, sőt, 7 százalékos gazdasági növekedés lesz, sőt sokszorosára emelik az orvosok és pedagógusok fizetését" - tette hozzá Gyurcsány Ferenc.

"A csaló könnyű álmot ígér. Azt mondja, hogy erős lehetsz erőfeszítés nélkül is. Olyan ez, mint a TV shopban reklámozott testépítő gépek egynémelyike. Látszólag semmit nem kell tenned, mégis kockás hasad lesz, izomtól fog duzzadni a karod, a hölgyeknek pedig nem kell aggódniuk, feszes lesz újra a combjuk, eltűnik a narancsbőr. Ráadásul mindezt olcsón. Szinte erőfeszítést sem kell tenned, csak mosolyogj, és olyan leszel, mint a reklámban bemutatott huszonéves modellek, és kigyúrt testű férfiak. Ez a TV shop-politika" - vélekedik internetes naplójában.

Gyurcsány Ferenc szerint a csaló megspórolja a 300 forintot, de csekket küld, hogy segítsd a kampányát pénzzel.

"Ha lehet, több mint 300 forinttal. A csaló nem a mi pénztárcánként aggódik, hanem önmagáért. A csaló a nemzetről beszél, de önmagára gondol. Saját politikai túléléséért, elvesztett hatalmának visszaszerzéséért küzd. Trikolorba öltözik, a nemzetet idézi, de leginkább valós szándékait kívánja leplezni" - olvasható a blogban.

"A csalók a hiszékenységben bíznak, de mi nem hiszünk a csalóknak, és nincs kétségem afelől, hogy az ország többsége sem hisz a csalóknak. A csalók alulmaradnak. Alulmaradnak, mert az ország felnőttebb, és kevésbé hiszékeny. És lehet álmodozni új rendszerváltásról, rendszerváltást idéző hangulatról, a helyzet az, hogy amit tesznek, az nem új rendszerváltás, hanem a rendszerváltás elárulása, megcsúfolása: játék a szavakkal, játék az emberekkel" - zárul a bejegyzés.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:28
Előzmény: #1119  Törölt felhasználó
#1122
Fidel csak sorban:
1 csak azért, mert ismét nem azonosról beszélünk: a havi bevétel nem azonos a kártyapénzzel! A kérdésem a HAVI BEVÉTEL-re vonatkuzott!!
2, Egyetértek!
3, adtam egy linket (előző hsz!)

A személyes minósítéseket hagyjuk, az nem az én műfajom (és semmi köze a témához).
DE: én úgy gondolom, hogy a hazugság az az igazság szándékos meghamisítása. Ezt én nem tettem és Rólad serm tételeztem fel!
Más esetben nem is válaszolnék...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:26
Előzmény: #1117  Törölt felhasználó
#1121
"A kizárásra azután kerülhet sor, hogy a Csáki Zsigmond által vezetett jobboldali többségű önkormányzat pályázat alapján magánkézbe adta a hevesi rendelőintézet működtetését. "
link

Az, hogy Csáki magánkézbe "adta" egy RENDELŐINTÉZET MŰKÖDTETÉSÉT az nem újdonság nekem sem.

De te nem ezt állítottad eddig...
Miért?
Vagy mégsem ezt kerested???

link
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:17
Előzmény: #1118  Törölt felhasználó
#1120
Hello,
Nem tudtalak követni. 11 órától majd frászt kapok ...
Este majd előfordulok.

A világmegváltásból én is részt kérek!
:)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 16:15
Előzmény: #1115  Törölt felhasználó
#1119
Erre már reagáltam.

Nincs új észrevételed, gondolatod?

Más megközelítlésből:

1.
Igen, 2002-ben a háziorvosi praxisok díjrendezése után több volt a kártyapénz (praxis-bevétel), mint ma, illetve azóta csökkent a juttatás.
Ha egyetértesz ezzel, az csak jó! Végre egyetértünk valamiben, nincs kifogásod, ellenérved...

2.
Örülök neki, hogy nem hiszed el az MSZP-SZDSZ hazugságát arról, hogy a vizidíj érdemben csökkentette a hálapénzt (különösen, mint jelneséget). Még egy pont, ahol egyetértesz gondolatmenetemmel, illetve a Fidesz "felmérésével"!!!
A baj az csak az, hogy a vizitdíj mellett a kormány szerint pont ez az érv van feltüntetve az első helyek egyikén, nevezetesen, hogy megszünteti a hálapénzt, ami még szerinted sem igaz...
(De azért ne feledjük, itt már a Fidesz - MSZP-SZDSZ álláspontot hasonlítgatjuk, az én álláspontom másról szólt, de ha így jutunk konszenzusra, ám legyen...)

3.
Nem az ATV műsorára vagyok kíváncsi, csak arra a legalább két kórházra, melyet állításod szerint "Fideszes cégek" vettek meg!
Ha megírod, elég emlékeid alapján, segítek majd keresni... Remélem nem az derül majd ki, hogy csúszattál...

---

Lehet, hogy a Fidesz álláspontja egybeesik az enyémmel, de véletlenül sem arról van szó, hogy én azonosulok a Fidesz álláspontjával.
S ez óriási különbség!
Szemben veled, aki kifejezetten az MSZP álláspontjával akar azonosulni, bizonyos kérdésekben (egyet sem mondasz, ugye...)!

(Egyébként életemben egyszer, 2006-ban szavaztam a Fideszre, az MSZP-SZDSZ országrombolásának megállítása érdekében... S most is azért szavazok IG3N-nel, mert 2008-ban ez az egyetlen demokratikus módja az MSZP-SZDSZ országrombolásának megállítására, lassítására...)

Az eltérő álláspont belefér, de az, hogy hazugságokra épüljön egy álláspont az nem fér bele...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:59
Előzmény: #1116  Törölt felhasználó
#1118
Szia GaborGabor!

Éppen megváltani készülünk a világot....
Csak a világ ezt nem tudja (de nem is érdekli!)! :-)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:58
Előzmény: #1114  Törölt felhasználó
#1117
Fidel!

Aki veszi a fáradtságot és keres, az talál:
link

Jó szórakozást!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:52
Előzmény: #1115  Törölt felhasználó
#1116
Eddig nagyon szép a mai termés ...
No, nem a tőzsdén, hanem e topikban.
:)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:50
Előzmény: #1113  Törölt felhasználó
#1115
Fidel!
Nem kell menekülnöm!
1 Te azt állítod, kogy 2008-ban egy háziorvos havi bevétele kevesebb volt mint 2002-ben?
2, a FIDESZ állítja, hogy a vizitdíj bevezetése óta mit sem változott a hálapénz!
3, megkerestem az ATV műsorarchívumát, de még nincs fenn az anyag (de ez nem jelenti azt, hogy ami ott elhangzott az nem történt meg!)

Lehet, hogy Neked nincsenek saját gondolataid?
Vagy lehet, hogy Teneked is az a véleményed, ami a Fidesz álláspontja?
Nekem, pedig a kormányéval azonos -bizonyos dolgokban- a véleményem!
Demokráciába belefér ugye az eltérő álláspont?
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:44
Előzmény: #1112  Törölt felhasználó
#1114
Fidel!
" új beutalási rendszerhez :
2007. március 9. 12:34" :-)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:39
Előzmény: #1107  Törölt felhasználó
#1113
Nem tapasztaltam még ilyet!!!

S inkább válaszolj, mint a jogos kritka elől menekülj!
Mert ugye még vannak állításaid, amiket nem bizonyítottál, holott az csak kormányzati "kommunikáció" gondolkodás nélküli ismételgetése volt!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 15:37
Előzmény: #1110  Törölt felhasználó
#1112
Kisokos az új beutalási rendszerhez

link
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:57
Előzmény: #1109  pampa
#1111
Pampa!
Mind a két pártnak megvannak az érdekeltségi körei. Csak az egyik nem hangoztatja hogy ő szűz! (Mikola is bevehetne egy pár szem Cavintont!)
Lesznek kórháhak, amiket nem fognak fejleszteni és ezért szép lassan leépülnek.
A biztosítónak csak ellátás kötelezettsége van. Ha a tevékenységét átszervezi, akkor megoldódott a dolog.

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:53
Előzmény: #1105  Törölt felhasználó
#1110
Fidel!
"Ha sok elfekvő beteg nem intenzív osztályon lenne tartva ..-."
Én emlékszem arra, amikor az elfekvőket megszűntették.
Azóta aktív -bár nem intenzív- ágyakon fekszenek soka, nem kevés pénzért (zsebbe!). És hidd el, vigyáznak is rájuk nagyon! :-)
pampa 2008. 03. 06. 14:52
Előzmény: #1108  Törölt felhasználó
#1109
Igen.Erre találták ki a többpénztáras modellt.
Majd az bezáratja azon kórházakat amiket nem ők privatizáltak le.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:48
Előzmény: #1104  pampa
#1108
Pampa!
Ez amolyan strucc politikai!
Attól, hogy nem mondjuk ki még így van.
Azon az alapon, hogy kihasználtságuk nem ér el egy bizonyos szintet, vagy az érvényes előírásoknak nem felelnek meg! (pl.!)
De szerintem nem én és Te fogjuk ezt a vitát eldönteni. Az élet ezt vita nélkül megoldja.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:43
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1107
Hallottál már arról, hogy a számlán feltüntetik a borravalót?

"(hallok ilyet kormányzati hazsugsággyárasoktól és velülk szimpatizálóktól egyaránt...),"

amíg én nem minősítelek, Te se tedd!
Még arra gondolhatnék, érvek helyett teszed!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:40
Előzmény: #1104  pampa
#1106
Ehelyett a gyurcsány kormány a meglévő onkormányzatiság felé még létrehozott egy RET-et is, ami újabb költség...

Ezt a többletkiadást eredményezi a gyurcsányi közigazgatási reform!!!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:38
Előzmény: #1102  Törölt felhasználó
#1105
Ha sok elfekvő beteg nem intenzív osztályon lenne tartva valóban kevesebb ágy kellene.
De erről legkevésbé a Fidesz 4 éve tehet!!! Sőt, őt tettek ez ellen a legtöbbet...
Változtatni ezen, végső megoldást találni erre meg csak konszenzussal lehet, legalábbis demokráciákban...! diktatúrában dikátumokkal is.

pampa 2008. 03. 06. 14:36
Előzmény: #1103  Törölt felhasználó
#1104
csendes

Ezeket nagyon könnyű leírni.Bokros is bátran mondta,hogy kb 2700 önkormányzatot kellene megszüntetni.
De ki meri meghozni a döntést?
Mi alapján?
Ha leírod írd mellé.hogy mi alapján kellene bezárni a kórházakat.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:32
Előzmény: #1090  Törölt felhasználó
#1103
Szemléletes példa...

S ha ezen gondolatmenettel élünk és arra szorítkozunk, hogy ez a díj arról szól, hogy megszüntesse a hálapénzt (hallok ilyet kormányzati hazsugsággyárasoktól és velülk szimpatizálóktól egyaránt...), akkor lenni kellene kötelező pincérdíjnak is!!!

Vagy miért nem?

---

Ami még a hazugságyárból ömlik most, hogy a színházjegyért is fizetni kell...
Az is felháborító lenne, ha az állam 100%-ban köteles lenne a kultúrális kiadásokat téríteni...

De mint tudjuk az állam egyre kevesebbet ad a kultúrára, azaz ebből az állam kivonulóban van, mert gondolják, talán ez is megél majd közösségi támogatás nélkül, mint a mozi...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:31
Előzmény: #1099  pampa
#1102
Pampa!
Te felismered a záptojást?
És tudsz tojást tojni? :-)
Jó Neked!
Nem mondtam, hogy melyiket kell bezárni, csak azt hogy a fele is elég lesz a végén..
Ezért kár haragudni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:26
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1101
"Akkor mit kéne tenni?"

A népszavazás eredményével összhangban, a 2009-es költségvetést a kórházi mapidíj, vizitdíj és tandíj nélkül a parlament elé terjeszteni...

A több lehet kevesebb...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:23
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1100
Te valóban buta vagy!
Már ne haragudj...!

A népszavazás kérdést sem láttad???
Akkor meg miről irogatsz egyáltalán?

Tudod, ha valaki egy lénygi dolgot kihagy egy mondatból és azzal más értelmet nyer az a mondat, és ezt tudatosan csinálja: az HAZUDIK!
Ha meg tudat nélkül, az...

Szerintem mielőtt felháborodnál, olvasd el a népszavazási kérdéseket...

link
link
link
pampa 2008. 03. 06. 14:21
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1099
csendes

És melyik kórházat zárnád be?
Gondolom az összes BP.-it.
Vagy azokat nem és a vidékit,és ott is csak azt amelyik nem 50K fő feletti városban van?

Ez nehéz döntés,te felválalnád?
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:20
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1098
Igen, az ország nagyobb rész pont így érzi, hogy az a részeg matróz, aki hazugsággal került kormányre most éppen sz@rik rá...

De hogy ezt éppen te vetetted fel...

Fideszes provokátor vagy, csandes? Vagy csak szerény képességű...?
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:19
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1097
Egyébként ahogy nézem a közvéleménykutatásokat, elég valószínűnek tűnik, hogy érvényes és eredményes lesz a népszavazás és az igenek győznek. 75-80%-os igenarányhoz elég 34-32%-os részvétel.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:17
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1096
Nem érterlek Fidel:
- ha nem törli el, akkor tesz a demokratikus népakaratra
- ha eltörli, akkor bosszúálló!
Akkor mit kéne tenni? ( a lemondést azt most felejtsük el!)

Mit idéztem az ATV-ből?
Hogy nem érinti a költságvetést a 3 kérdés?
Sólyom úr indoklásából "idéztem", nem szó szerint!!! ( elnézését kell kérnem érte).
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:16
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1095
Válaszaidból ítélve az egészet nem érted...

Még egyszer, de utoljára:
- adatokkal igazold, hogy a 2002-es praxispénz magasabb volt, mint a 2008-as,
- adatookal igazold, hogy a vizitdíj többletbevétel a háziorvosi praxisok számára,
- mondj egy kórházat, amit "Fideszes" cég vett meg!

Segítség:
- finanszírozás terén azt állítom, hogy praxis most kevesebb állami pénzt kap, mint amit kapott a 2002-es rendezés után,
- illetve, hogy a vizitdíj nem váltja ki a hálapénzt (azaz ebben a kérdésben is hazudik a kormány és az ATV ;-) ),
- annak ellenére, hogy a "csak lestél a felsorolás sokaságán" mégsem tudsz egyelen "Fidesz-közeli" cég által privatizált kórházat említeni...
(Amivel egyébként önmagában nem is lenne baj, szerintem, hiszen, ha a kormány eladja, akkor miért is nem vehetné megy egy fideszes is???)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:13
Előzmény: #1093  Törölt felhasználó
#1094
Sokan elmegyünk és így helyes...nekem sem lenne diplomám , ha a szűleimnek fizetnie kellett volna , nincs ez így jól.

a szadeszes buznyák-kábitós-fejmosogatós banda meg ballaghat el kurcsánnyal a canadába tartó -remélhetőleg-összes cigánnyal együtt !!!

DE szép is lenne!

IGEN_IGEN_IGEN!-SZÉP LENNE !
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:10
Előzmény: #1087  pampa
#1093
Jó!
akkor légyszíves mondd meg, hány kórház kell ebbe a kicsi országba?
A fele!
A másik fele szép lassan el fog sorvadni.
pampa 2008. 03. 06. 14:09
Előzmény: #1087  pampa
#1092
pege666

Valamit elértettél. Nem kell hogy meglegyen a 50%-os részvételi arány az érvényességhez,elég ha a választásra jogosult emberek 25%-a +1 egybehangzó vélemény legyen és akkor érvényes és eredményes a szavazás.
Ha te nem mész el azzal a koalíció táborát csökkented,de a szavazás érvényességét nem tudod megakadályozni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:08
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1091
Pege, legalább lennél tisztában a választási törvény főbb pontjaival.
50% alatt is lehet érvényes, ha az igenre vagy nemre megvan a választásra jogosultak 25%-ának a támogatása. Tehát 25%-os részvétel mellett 100%-os igenarány kell.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:06
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1090
Ennyi erővel az ovónő,és a pedagógus minden gyerek után kér 20ftot mert megőrizte,a buszsoför és a mozdonyvezető mert elvisz,az eladó mert kiszolgál,stb-stb.Én a TB-t azért fizetem,h ellásanak ha beteg leszek.A gyurcsány és bandája ha elqrja azt nehogymár duplán fizessem!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:06
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1089
Ezen a tengeren nem vihar van, csak egy részeg matróz a korláton keresztül könnyíteni próbál magán....
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:05
Előzmény: #1083  Törölt felhasználó
#1088
Eztz már megin melyik ostoba ATV-stől idézted?

Ugyanis éppne azért szól 2009-ről a kérdés, hogy azt a költségvetést már enélkül lehessen tervezni.

Ha gyurcsány azonnal eltörli a vizit- kórházi napi- és tandíjat, akkor azt egyértelműen bosszúból teszi...
S ha megteszi, akkor többet veszít személyes sértettségéből fakadó bosszújával az MSZP-vel, mint ha a 2009-es költségvetést már jól tervezi (ugyanis attól, hogy alultervezi a kiadást még az államnak kell szavatolni, hacsak át nem tolja ezt a kényszert majd a eü-pénztárkara... (De akkor egyet sem adnak majd el...)

Hogy milyen lehetőségei vannk még?
Írtam már, de még nem fogtad fel...
pampa 2008. 03. 06. 14:05
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1087
csendes

A mindenkori kormány felelőssége az EÜ intézmények működőképességének a biztosítása.

Egy példa:
Energia válság alakul ki és 100% -kal felmegy a gáz és a villany ára. A kórházak költségvetése a jelenlegi áron van megtervezve.
Akkor mi lesz? A kormány nem utalja át a felmerülő plusz költséget?
Ezárják a csapot?Kikapcsolják a villanyt?
Gondolkozz egy kicsit,és ne a koalíció kampányszövegét hangoztasd.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:05
#1086
Aki NEM-mel voksol inkább ne voksoljon egyáltalán.

Ha meglesz az 50% részvétel biztos hogy az IGEN gyõz, ha nem lesz meg az viszont gyakorlatilag a NEM gyõzelme, és egyetlen esélye.

Én ezért nem voksolok ezen az álságos népszavazáson, amit a pénzembõl rendeznek olyanok akik ha tehetnék még többet nyúlnának le mint az éppen aktuális kirablóink.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:03
Előzmény: #1081  Törölt felhasználó
#1085
FideL!
"Érveid is vannak, vagy csak gyurcsányi lőzungjaid??? " -ezt azt hiszem jobb ha nem értem!
-tehát Te azt állítod, hogy 2008-ban a háziorvos tevékenységének bevételi oldala kisebb, mint 2002-ben (vagy csak bizonyos része a kisebb?)
-a FIDESZ lépten nyomon azt hangsűlyozza, hogy a hálapénzt nem szűntete meg a vizitdíj (ki mond igazat?)
- mivel csak lestem a felsorolás sokaságán, megkeresem a hálón a műsort. De mivel az ott elhangzottakat érdemes végig nézni, hallgatni, Neked is ajánlom!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:57
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1084
FÖLTÁMADOTT A TENGER...

Föltámadott a tenger,
A népek tengere;
Ijesztve eget-földet,
Szilaj hullámokat vet
Rémítõ ereje.
Látjátok ezt a táncot?
Halljátok e zenét?
Akik még nem tudtátok,
Most megtanulhatjátok,
Hogyan mulat a nép.

Reng és üvölt a tenger,
Hánykódnak a hajók,
Sûlyednek a pokolra,
Az árboc és vitorla
Megtörve, tépve lóg.

Tombold ki, te özönvíz,
Tombold ki magadat,
Mutasd mélységes medred,
S dobáld a fellegekre
Bõszült tajtékodat;

Jegyezd vele az égre
Örök tanúságúl:
Habár fölûl a gálya,
S alúl a víznek árja,
Azért a víz az úr!

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:55
Előzmény: #1065  pampa
#1083
Pampa!

"Ha most ezt a rendszert eltörli a népszavazás akkor a koalíciónak nincsen más választása mint kipótolni a kieső bevételeket."
Vagy nem!!
Az a bibi, hogy a költségvetést nem érinti a vizitdíj, ezért lehet róla szavazni!
Kormány legfeljebb széttárja a karját.
Ez a szívás!
Szép hangulat lesz a háziorvosi rendelőkben!
(is!!)
A kórházi étkezésre 510 helyett marad 135Ft (és ebből kell választási lehetőséget biztosítani!)
Már látom is a vákasztást:
"Eszi? Nem eszi?"
A demokrácia ára.

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:54
Előzmény: #1072  pampa
#1082
Látszik, hogy mennyivel felkészültebb vagy, mint kola47, aki mézi az ATV-t de még azt sem látja...

Aztán lehet, hogy ott is csúsztattak és a hazugságot (összemosást!) hitelesen adja vissza kola47...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:51
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1081
Érveid is vannak, vagy csak gyurcsányi lőzungjaid???

Talán csak hármat kérek:
- 2002-ben kevesebb volt egy háziorvosi praxis juttatása, mint 2008-ban,
- ha 300 Ft-os vizitdíj javarészt megszüntette a hálapénzt és lényegesen csökkentette az orvos-beteg találkozót, menniy lehetett az átlagos hálapénz összege,
- melyik "Fideszes" városban vannak kórházak amelyek (azaz legalább kettő!) "Fideszes-céghez" került...
(s az idézőjelbe tett részekkel még segítettem is, azaz nem a szavakon lovagolok, hanem tényeket várok, amit kellően lazán, de tényszerűen fogok majd értelmezni..., ezzel is segítve Téged!)

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek