Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:23
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1100
Te valóban buta vagy!
Már ne haragudj...!

A népszavazás kérdést sem láttad???
Akkor meg miről irogatsz egyáltalán?

Tudod, ha valaki egy lénygi dolgot kihagy egy mondatból és azzal más értelmet nyer az a mondat, és ezt tudatosan csinálja: az HAZUDIK!
Ha meg tudat nélkül, az...

Szerintem mielőtt felháborodnál, olvasd el a népszavazási kérdéseket...

link
link
link
pampa 2008. 03. 06. 14:21
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1099
csendes

És melyik kórházat zárnád be?
Gondolom az összes BP.-it.
Vagy azokat nem és a vidékit,és ott is csak azt amelyik nem 50K fő feletti városban van?

Ez nehéz döntés,te felválalnád?
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:20
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1098
Igen, az ország nagyobb rész pont így érzi, hogy az a részeg matróz, aki hazugsággal került kormányre most éppen sz@rik rá...

De hogy ezt éppen te vetetted fel...

Fideszes provokátor vagy, csandes? Vagy csak szerény képességű...?
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:19
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1097
Egyébként ahogy nézem a közvéleménykutatásokat, elég valószínűnek tűnik, hogy érvényes és eredményes lesz a népszavazás és az igenek győznek. 75-80%-os igenarányhoz elég 34-32%-os részvétel.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:17
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1096
Nem érterlek Fidel:
- ha nem törli el, akkor tesz a demokratikus népakaratra
- ha eltörli, akkor bosszúálló!
Akkor mit kéne tenni? ( a lemondést azt most felejtsük el!)

Mit idéztem az ATV-ből?
Hogy nem érinti a költságvetést a 3 kérdés?
Sólyom úr indoklásából "idéztem", nem szó szerint!!! ( elnézését kell kérnem érte).
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:16
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1095
Válaszaidból ítélve az egészet nem érted...

Még egyszer, de utoljára:
- adatokkal igazold, hogy a 2002-es praxispénz magasabb volt, mint a 2008-as,
- adatookal igazold, hogy a vizitdíj többletbevétel a háziorvosi praxisok számára,
- mondj egy kórházat, amit "Fideszes" cég vett meg!

Segítség:
- finanszírozás terén azt állítom, hogy praxis most kevesebb állami pénzt kap, mint amit kapott a 2002-es rendezés után,
- illetve, hogy a vizitdíj nem váltja ki a hálapénzt (azaz ebben a kérdésben is hazudik a kormány és az ATV ;-) ),
- annak ellenére, hogy a "csak lestél a felsorolás sokaságán" mégsem tudsz egyelen "Fidesz-közeli" cég által privatizált kórházat említeni...
(Amivel egyébként önmagában nem is lenne baj, szerintem, hiszen, ha a kormány eladja, akkor miért is nem vehetné megy egy fideszes is???)
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:13
Előzmény: #1093  Törölt felhasználó
#1094
Sokan elmegyünk és így helyes...nekem sem lenne diplomám , ha a szűleimnek fizetnie kellett volna , nincs ez így jól.

a szadeszes buznyák-kábitós-fejmosogatós banda meg ballaghat el kurcsánnyal a canadába tartó -remélhetőleg-összes cigánnyal együtt !!!

DE szép is lenne!

IGEN_IGEN_IGEN!-SZÉP LENNE !
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:10
Előzmény: #1087  pampa
#1093
Jó!
akkor légyszíves mondd meg, hány kórház kell ebbe a kicsi országba?
A fele!
A másik fele szép lassan el fog sorvadni.
pampa 2008. 03. 06. 14:09
Előzmény: #1087  pampa
#1092
pege666

Valamit elértettél. Nem kell hogy meglegyen a 50%-os részvételi arány az érvényességhez,elég ha a választásra jogosult emberek 25%-a +1 egybehangzó vélemény legyen és akkor érvényes és eredményes a szavazás.
Ha te nem mész el azzal a koalíció táborát csökkented,de a szavazás érvényességét nem tudod megakadályozni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:08
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1091
Pege, legalább lennél tisztában a választási törvény főbb pontjaival.
50% alatt is lehet érvényes, ha az igenre vagy nemre megvan a választásra jogosultak 25%-ának a támogatása. Tehát 25%-os részvétel mellett 100%-os igenarány kell.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:06
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1090
Ennyi erővel az ovónő,és a pedagógus minden gyerek után kér 20ftot mert megőrizte,a buszsoför és a mozdonyvezető mert elvisz,az eladó mert kiszolgál,stb-stb.Én a TB-t azért fizetem,h ellásanak ha beteg leszek.A gyurcsány és bandája ha elqrja azt nehogymár duplán fizessem!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:06
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1089
Ezen a tengeren nem vihar van, csak egy részeg matróz a korláton keresztül könnyíteni próbál magán....
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:05
Előzmény: #1083  Törölt felhasználó
#1088
Eztz már megin melyik ostoba ATV-stől idézted?

Ugyanis éppne azért szól 2009-ről a kérdés, hogy azt a költségvetést már enélkül lehessen tervezni.

Ha gyurcsány azonnal eltörli a vizit- kórházi napi- és tandíjat, akkor azt egyértelműen bosszúból teszi...
S ha megteszi, akkor többet veszít személyes sértettségéből fakadó bosszújával az MSZP-vel, mint ha a 2009-es költségvetést már jól tervezi (ugyanis attól, hogy alultervezi a kiadást még az államnak kell szavatolni, hacsak át nem tolja ezt a kényszert majd a eü-pénztárkara... (De akkor egyet sem adnak majd el...)

Hogy milyen lehetőségei vannk még?
Írtam már, de még nem fogtad fel...
pampa 2008. 03. 06. 14:05
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1087
csendes

A mindenkori kormány felelőssége az EÜ intézmények működőképességének a biztosítása.

Egy példa:
Energia válság alakul ki és 100% -kal felmegy a gáz és a villany ára. A kórházak költségvetése a jelenlegi áron van megtervezve.
Akkor mi lesz? A kormány nem utalja át a felmerülő plusz költséget?
Ezárják a csapot?Kikapcsolják a villanyt?
Gondolkozz egy kicsit,és ne a koalíció kampányszövegét hangoztasd.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:05
#1086
Aki NEM-mel voksol inkább ne voksoljon egyáltalán.

Ha meglesz az 50% részvétel biztos hogy az IGEN gyõz, ha nem lesz meg az viszont gyakorlatilag a NEM gyõzelme, és egyetlen esélye.

Én ezért nem voksolok ezen az álságos népszavazáson, amit a pénzembõl rendeznek olyanok akik ha tehetnék még többet nyúlnának le mint az éppen aktuális kirablóink.
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 14:03
Előzmény: #1081  Törölt felhasználó
#1085
FideL!
"Érveid is vannak, vagy csak gyurcsányi lőzungjaid??? " -ezt azt hiszem jobb ha nem értem!
-tehát Te azt állítod, hogy 2008-ban a háziorvos tevékenységének bevételi oldala kisebb, mint 2002-ben (vagy csak bizonyos része a kisebb?)
-a FIDESZ lépten nyomon azt hangsűlyozza, hogy a hálapénzt nem szűntete meg a vizitdíj (ki mond igazat?)
- mivel csak lestem a felsorolás sokaságán, megkeresem a hálón a műsort. De mivel az ott elhangzottakat érdemes végig nézni, hallgatni, Neked is ajánlom!
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:57
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1084
FÖLTÁMADOTT A TENGER...

Föltámadott a tenger,
A népek tengere;
Ijesztve eget-földet,
Szilaj hullámokat vet
Rémítõ ereje.
Látjátok ezt a táncot?
Halljátok e zenét?
Akik még nem tudtátok,
Most megtanulhatjátok,
Hogyan mulat a nép.

Reng és üvölt a tenger,
Hánykódnak a hajók,
Sûlyednek a pokolra,
Az árboc és vitorla
Megtörve, tépve lóg.

Tombold ki, te özönvíz,
Tombold ki magadat,
Mutasd mélységes medred,
S dobáld a fellegekre
Bõszült tajtékodat;

Jegyezd vele az égre
Örök tanúságúl:
Habár fölûl a gálya,
S alúl a víznek árja,
Azért a víz az úr!

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:55
Előzmény: #1065  pampa
#1083
Pampa!

"Ha most ezt a rendszert eltörli a népszavazás akkor a koalíciónak nincsen más választása mint kipótolni a kieső bevételeket."
Vagy nem!!
Az a bibi, hogy a költségvetést nem érinti a vizitdíj, ezért lehet róla szavazni!
Kormány legfeljebb széttárja a karját.
Ez a szívás!
Szép hangulat lesz a háziorvosi rendelőkben!
(is!!)
A kórházi étkezésre 510 helyett marad 135Ft (és ebből kell választási lehetőséget biztosítani!)
Már látom is a vákasztást:
"Eszi? Nem eszi?"
A demokrácia ára.

Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:54
Előzmény: #1072  pampa
#1082
Látszik, hogy mennyivel felkészültebb vagy, mint kola47, aki mézi az ATV-t de még azt sem látja...

Aztán lehet, hogy ott is csúsztattak és a hazugságot (összemosást!) hitelesen adja vissza kola47...
Törölt felhasználó 2008. 03. 06. 13:51
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1081
Érveid is vannak, vagy csak gyurcsányi lőzungjaid???

Talán csak hármat kérek:
- 2002-ben kevesebb volt egy háziorvosi praxis juttatása, mint 2008-ban,
- ha 300 Ft-os vizitdíj javarészt megszüntette a hálapénzt és lényegesen csökkentette az orvos-beteg találkozót, menniy lehetett az átlagos hálapénz összege,
- melyik "Fideszes" városban vannak kórházak amelyek (azaz legalább kettő!) "Fideszes-céghez" került...
(s az idézőjelbe tett részekkel még segítettem is, azaz nem a szavakon lovagolok, hanem tényeket várok, amit kellően lazán, de tényszerűen fogok majd értelmezni..., ezzel is segítve Téged!)

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek