Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 20:22

DLPH deviza  

Mondandóm nem lesz szívhez szóló, sõt biztos vagyok bent, hogy nem fog jó esni.



Viszont elnézésedet kérem, de nem szoktam a padlón lévõ emberekbe belerúgni. De úgy érzem a gondolataimat meg kell írnom, hogy tanuljanak mások is az esetedbõl. Privát véleményemnek adok hangot (és többen egyetértettek a véleményemmel), de beszélhetnék szakmai kvalifikációmról, vagy a piaci tapasztalatokról is (viszont én nem fényezem magam).



Az egyik ismerõsömtõl értesültem zártkörû forex-blogod indulásáról.

Kétszer voltam nála, és mindkét alkalommal csináltam egy print screent.

Ami a legelsõ alkalommal kiverte nálam a biztosítékot az általad figyelt keresztek száma: 30 (de valahol 40 pozimérettel is számolsz, hogy úgy vegyétek fel a SL-t). Bocs, de normális ember nem nyit egyszerre 30 pozit, fõleg forexben. A maximális amit az ember át tud látni és aktívan menedzselni (persze idõsíktól is függ) az nem ennyi, nem mondok konkrét számot, mert ez még technika kérdése is, hogy ki hány monitoron szemléli az eseményeket. Gyanítom a lakásodban nem 30 monitoron figyeled a piaci „helyzetet”.

Amitõl másodszor padlót fogtam, az un. Swing stratégiád. Konkrétan usdchf-et néztem meg az ismerõsömnél. Neked mióta short az ami a trendcsatorna közepén van??!! Szerintem 50% az esélye, hogy lemegy vagy fel. De úgy is fogalmaznék, mióta short az, aminek a megelõzõ napos trendjei is már longos, tehát a tágabb idõsikon is felfelé áll! Teljesen kihegyezted a véleményed a dollár egyirányú gyengeségére, és ez lett a veszted is. Hozzáállásod nem nyitott gondolkodásra vall, de bevallom én is elkövettem ezt a hibát.

S&P 500-ról felraktál egy képet, hogy az long?! Tibor válaszolt, hogy az akkor long, ha szint fölé zár. Válaszod mi volt? Hogy te klasszikus technikai elemzés alapján sosem kerestél pénzt. Ember azzal kerestél pénzt, hogy trenddel szemben kereskedsz? Forexben igenis mûködik a hagyományos TA, vannak szintek, amiket nem fog megsérteni az árfolyam, a vevõk tudják, hol fogják megvenni az instrumentumot, az eladók meg tudják mely szintnél csapnak le az árfolyamra. Ez nem a BÉT, itt nincs mutyi, itt az mûködik, amit a befektetõk 80%-a figyel, és ez a kritikus szintek, alakzatok stb.



Elitélendõ, ahogy az olajjal kereskedsz!! 146$ longodat 126$-nál tartani. Normális vagy? Tudom neked 170$ lesz az olaj. Késõn fedezted, meg minek olyat fedezni ami eleve szar döntés volt. Melyik stratégiád enged meg 20%-os SL-t tökeáttétellel???!! Mikor jöttél rá, hogy szar döntést hoztál 125, 120, 115 vagy 110$-nál?



Sajnálom, hogy 80000!!!$-t ledaraltál, de ez nem azért történt, mert a piac nem tudta, hogy merre menjen. Te nem tudtad, hogy merre megy a piac!! Hol a sok éves tapasztalatod??



Ráadásként elköveted az újabb hibát, revange-t akarsz venni a piacon. CALM DOWN!! Hûtsd le magad, gyakorolj önkritikát, tedd rendbe a magánéleted, olvass könyvet a klasszikus TA-ról, hogy ne áldozati bárány legyél a farkasok közt.



Amit viszont sajnálok, hogy az ismerõsöm nem haladt semmit sem elõre szakmailag, amitõl jobb trader lehetne. Hiába a veled eltöltött idõ, nem jutott egyrõl kettõre. Tanulni ment hozzád, de tudással nem lett gazdagabb. Ahogy írtad magadról hiteltelen lettél mind magad elõtt, mind mások elõtt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 23:23
#20
elnézést, de nem olvastam el a topikindítódat..., így már másképp fest az ábra. Mentségemül szolgáljon, hogy DLPH kollega elég grafomán alkat, ennélfogva sokszor érik érdemtelen támadások.
Én csak egyet mondhatok. Ne sokat demózzatok, csapjatok bele a lecsóba, ülejetek ádázul sokat a monitor előtt, figyeljetek minden rezzenésre. A leverage a legfontosabb. És bőven elég a négy nagy crossot figyelni. Sok is. Totál értelmetlennek tartom ha yenben kereskedsz pl. gbp, aud, try kereszteket nyitni. Amortizálja a margin számlát és az egészségedet is. Amúgy szerintem a devizakereskedés teljesen karakterre szabott, mindenki úgy csinálja, hogy a lehető legjobban túl tudja élni...:)
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 22:55
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#19
minél zártabb egy közösség, annál ellenszenvesebb mindenféle ellenvélemnény. és annál nagyobb hülyeséget csinálnak a csoporttagok. akik persze közben azt hiszik, hogy fejlődtek:)))
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 22:48
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Szóval, mi a baj a kollegával? Talán az, hogy összefüggően fogalmaz, világosan érvel és vannak gondolatai? És még helyesen le is tudja írni? Full gáz...
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 22:40
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Nagyon rájáratjátok itt rudat DLPH_-ra.
Először kimoderálják.
Másodszor is kimoderálják.
Most védekezés leghalványabb esélye nélkül,megprobálják teljesen lejáratni,ez nem fog menni....
Ha valakire,rá lehetett itt ezen a fostalicska forumon figyelni,sőt érdemes volt.
Ezek után azon sem lepődnék meg,ha nem inditaná el szept 1-én az újabb csoportját,mondván basxxon maga mindenki,ha igy kell megoldani a témakörben fellépő nézetkülönbségeket.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 22:29
#16
Miért?
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:39
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#15
Elment a levél.
kata311
kata311 2008. 08. 18. 21:35
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#14
;-)))
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:24
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
link
Ez nyílt blog. Szerintem ide írhatsz, de van mail cím is itt. azt hiszem.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:20
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:16
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#11
Nem tudtam, hogy ki van tiltva.
Megszerzem a címét, és elküldöm neki a levelem. Mindenképpen várom az észrevételét.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:14
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Itt a pf-en,és gondolom a blogon is sokaknak sokat segített,nekem is.
Megalapozott,alátámasztott volt mindíg a véleménye.
Hísz abban,amit kifundált,a tuti vesztő pozit azonnal dobni szokta!
Ő másképp látja most.........
De neki lesz igaza,mint szinte mindíg.
SZERINTEM.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:11
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
De az nem a Te pénzed ugye? Akkor meg mi közöd hozzá?
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:08
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#8
Sajnos mindezt pénzért teszi. Sőt más pénzével is.
Nyilvánosság azért kell, mert rossz példát szolgáltat.
Azt nem mondtam sohasem, hogy nincs, és nem volt jó meglátása. Bárcsak legyen neki minél több. Nem bántani akarom, hanem megóvni a többi hibától.
Személyes kapcsolatot nem kezdeményeztem, bevallom lehet, hogy hiba volt, de úgy érzem a mondanivalómat kultúráltan fogalmaztam meg.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:06
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Ráadásul mivel ki van tiltva, így reagálni sem tud.... ez így nem korrekt !!!!

Az ismerősöd meg ne legyen tagja a blognak, és máris megnyugodhatsz. Mindenki a saját döntései alapján kell hogy kereskedjen. Tanulni sokféleképpen lehet, sokmindenből.
Én speciel nem leutánzom a pozijait, tőlem teljesen távol áll ahogyan ő kereskedik, mégis nagyon sokat fejlődtem a segítségével.
De szerintem rengetegen fognak még írni ide.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:03
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#6
"Neked mióta short az ami a trendcsatorna közepén van??!!"

Attól függ, hogy ki honnan nézi a trendet. Attól, mert te 2 vonalat nevezel trendnek? Van aki összetettebb rendszerek szerint keresi az összefüggéseket.

"Ez nem a BÉT, itt nincs mutyi,"

Ez az állítás nem fedi a valóságot. Mindenhol van mutyi, csak nem kicsiben, hanem nagyban.... annyi pénzzel, amiről álodni sem álmodtál soha. Nem egy-két ember mutyizik, hanem államok, országok gazdaságai.

"Elitélendõ, ahogy az olajjal kereskedsz!! 146$ longodat 126$-nál tartani. Normális vagy? "

Milyen alapon minősítesz bárkit is? Elítélendő? Isten vagy, vagy bíró? szerintem egyiksem, és bölcsebb dolog talán a miért-ekre keresni a választ, mielőtt véleményt nyilvánítasz.

"Hûtsd le magad, gyakorolj önkritikát, tedd rendbe a magánéleted, olvass könyvet a klasszikus TA-ról, hogy ne áldozati bárány legyél a farkasok közt."

Szerintem nem helyes dolog megmondani ki mit csináljon. Vagy Isten vagy? Nem hinném, ő nem mondana ilyet. A magánéletét nem kell rendberakni, nagyon is a helyén van, amihez persze semmi közöd. Hogy ki miről olvas könyvet, azt meg hadd döntse el mindenki sajátmaga. Milyen alapon kérsz számon bármit bárkitől?

Szerintem egyébként sem kényszerből akart senki blogolvasó lenni, mindenki önszántából ment, és ha akart eljött. Ha valaki tudást akar átadni, azt szerintem nem hibáztatni kell, hanem megbecsülni, és tisztelni. Ahogy a Bibliában is írva vagyon: "Könnyebb más szemében a szálkát mint magadéban a gerendát...."

"Hiába a veled eltöltött idõ, nem jutott egyrõl kettõre. Tanulni ment hozzád, de tudással nem lett gazdagabb"

A sültgalambra várni tényleg hiába való. Tenni is kell érteni. Sokkal célravezetőbb a miért-eken elgondolkodva keresni a választ, és tanulni, mint azt várni, hogy majd valaki mindig megmondja hogy mit mikor kellene tenni.

Nem túl ésszerű dolog úgy kereskedni, hogy megyünk valaki stratégiája után, sokkal hasznosabb viszont megérteni, hogy ő mit miért csinál, elgondolkodni azon, hogy én tudom-e ugyanazt pontosan ugyanúgy, és nekem ezt testhez álló stratégia-e. Kidolgozni egy saját stratégiát, amiben esetleg figyelembe veszek néhány gondolatot nálamnál tapasztaltabb emberektől, de nem a sültgalambra várni.

A blog célja véleményem szerint, hogy rávilágítaon dolgokra, egy másik fajta szemléletet mutasson, hogy segítsen tanulni azoknak, akik igazán szeretnének tanulni. Nem a pénz a lényeg, nem az, hogy mennyit keres valaki, hanem hogy hogyan jutott el odáig. Mert ha pontosan tudja mit és főleg MIÉRT teszi azt, nem adódhat olyan helyzet, amiből ne tudna felállni, mert tudja mit miért tett, és kijavítja a hibákat. Nem azt várja, hogy valaki, majd kijavítja helyette, mert abból soha nem jut előbbre.

Mindezt pusztán véleményként írtam. És ha valaki körmöt próbál akasztgatni, talán olvassa el méegyszer, sehol nincs benne egyetlen helyen sem, hogy "elítélem" "csináld ezt, vagy csináld azt" Vélemény, pusztán vélemény.

Tisztelettel,
kicsiforex
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 21:00
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
gabormusic

nem annyira szimpatikus ez a sárdobálás
dlph vállalta, hogy okít, annak aki kéri
gondolom ingyér (bár ezt nem tudom)
Te elmondod, hogy miként csinálod?
Vagy csak azt, hogy a másé miért nem jó?
Ez utóbbi azért sokkal egyszerűbb
Én alapszakmaként abból élek, hogy többek között másokat értékelek
így ezt sohasem szabad
sőt csak négyszemközt
nagyon nemértem, hogy mire jó ez
speciel én több jó meglátására emlékszem
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 20:50
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Isten ments hogy védjem DLPH-t ,de úgy kereskedik ahogy akar, ha sokan leutánozák egészségükre,de ebbe minek kell bele szólni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 20:41
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Azért hoztam nyilvánosságra az esetet, mert 60 ember nézi, nézi és figyeli őt. És ebből a 60-ból portfoliosok is vannak. Nyilvánosság szerintem ilyenkor kötelező. A blogján vállalta a dolgot, ami gerinces. Szerintem itt is fogja.
Törölt felhasználó 2008. 08. 18. 20:35
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Szerény véleményem szerint ez a dolog csak kettőtökre illetve hármótokra tartozik. Nem értem mit kell reklámozni egy olyan fórumon, ahova már nem is ir. Kicsit arra emlékeztet, amikor Civint piszkálják a fórumban, hogy miért nem felfelé megy az árfolyam. Sokkal gerincesebb dolog lenne szemtől szembe közölni a lent leirtakat, függetlenül attól hogy jó vagy rossz tréder valaki. Persze szerintem.

Topik gazda

gabormusic
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek