Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 06. 29. 19:43

forex devizapiac  

azert inditottam el ezt a forumot hogy a devizapiacrol is legyen hozzaszolas
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 22:20
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Sziasztok!

Most indítottam FX-en de élesben még nem kereskedtem adózási bizonytalanság miatt .M.o-on szeretnék adózni és érdekelne valaki véleménye aki 2008 évre ismeri a fizetendő adó és járulék vonzatokat,különösen az hogy szembe állítható-e a nyereséges ügylettel a veszteség?(nagyon jó lenne törvényi értelmezéssel együttes tanács)

hali
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 22:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Nem értem, miért ez a hangnem. Válaszoltam egy kérdésre, amit lentebb tettek fel. Mivel nem a Forexről kérdezett, így arra válaszoltam amire tudtam. Én kérek elnézést.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:51
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
OK. Felejstd el, itt sem voltam...
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:50
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Bocs MG, én nem akartam beleköpni a levesestányérba, assztem ez egy forexes topogó.
Sok sikert:)
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:48
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Mármint mi ájulás...? Hallottam róluk vagy 5 éve, a srác állítólag szintén az ausztrálon nyomult. A sikerei ugyan megkérdőjelezhetőek :-), de a tanfolyamából biztos jól megél.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 20:42
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
101 sikerakadémia?:)
wow... ájulás.
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 19:04
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Szia Longer!

Amcsi tőzsdéken sok bróker kereskedik, sokféle áruval. Pontosíts, mi érdekel!
Ausztráliát (ASX) elég alaposan ismerem, habár pár éve otthagytam már.
A Sanford elég jó a lehetőségekhez képest. Kereskedik az összes aussie részvényt és opciót is, meg van már CFD is.
(A lehetőségek még AU-ban is elég korlátozottak.)
Alap számlával adnak egy csomó szolgáltatást + adatot. Van saját chartingjuk, de MetaStock-ba is szolgáltatnak adatot.
Egy másik céget is tudok ajánlani, a Morrison Securities-t. Ők sokkal rugalmasabbak, gyorsabb a végrehajtás is, de az extra szolgáltatásokban nincsenek a topon.

USA részvényekbe nincs tapasztalatom. Az ASX után FOREX-re nyergeltem. Kábé akkora nagyságrendű ugrás az ASX->Forex, mint a BÉT->ASX.
üdv,
Törölt felhasználó 2008. 07. 07. 17:51
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
sziasztok?
Hogy tudok függetlenné válni a BÉT-től és pl a likvid amcsi tőzsdén kereskedni TA alapon? Melyik brókercég milyen szoftverével tudom ezt megtenni?
Vagy pl az ausztrál börzén ha éppen ahhoz van kedvem.
Vagy ha csak indexek érdekelnek akkor melyik brokicéghez érdemes mennem?
Az első lépések (technikaiak) kellenének, utána meg a hogyan.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 22:19
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Ültess be egy versenyzőt olyan autóba aminek a gyorsulása 100-ra 7-8mp. És bajnoknak érzi magát, mert még van egy nitrokapcsolója, hogy növelje a sebességet mondjuk 6mp-re. Aztán a következő versenyosztályba lépve észreveszi mennyire máshol vannak a pedálok, mert 100 méteren rávertek 50 métert.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 19:34
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Megemlíteném még az 50-500x tőkeáttétet, és az automatizált (programozott) kereskedés milliónyi lehetőségét.
Törölt felhasználó 2008. 07. 06. 19:20
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Hát igen. Én még csak ma akadtam a Portfolio.hu fórumaira, mivel régóta külföldi piacokon kereskedek, de el vagyok szörnyülködve, miféle "homokozás" folyik még mindig kishazánkban.
Azon szörnyülködtem el, hogy mennyien figyelnek holmi sutyi kis magyar részvényeket, sőt hogy ettől még kiszámíthatóságot, netán technikai elemzést várnak.
A technikai elemzés egyik alapfeltétele magas likviditás. Minél magasabb, annál jobb.
Hát, ezek után nem egészen értem aki a magyar paicot egyáltalán PIACnak nevezi. Az a pár milliárdos forgalom, ami itt van... SZÁNALMAS.
Elég összehasonlítani egy normálisabb külföldi tőzsdével... nem kell tovább ragoznom.
A Forex viszont annyiban előnyösebb, hogy itt nem több ezer részvény között oszlik el a forgalom, hanem csak néhány "nagy" devizapár között, így tehát a forgalom 97%-át a legnagyobb 6 devizapár adja.
És ez a forgalom legszerényebb becslések szerint is kb. 25000-szerese a BÉTnek (és ez csak az ECN).
Brókerek száma és költsége mérhetetlenül jobb.
Beszállási lehetőségek száma sok ezerszer több.
Daytrade abszolút lehetséges, hiszen már 1 perces charton is komoly jelek vannak.

Ennyit első körben az én tapasztalataimról.

Remélem, a BÉTen kereskedők elgondolkodnak ezeken a dolgokon.

Tisztelettel,
stock33
stock33 2008. 06. 29. 19:52
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
esetleg próbáld meg itt:
link
Törölt felhasználó 2008. 06. 29. 19:47
#2
szoval aki devizazik es van kedve csetelni es itt megosztani a tapasztalatait esetleges eszreveteleit elorelatasat az itt megteheti aki meg meg nem jatgszott a forex en az is kedvt kaphat szerintem jobb piac mint a bét en mutyizni jo platformok napi tobb beszallok 24 oras piac

Topik gazda

adammartin
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek