Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 04. 17. 20:31

Létezik-e a kereszténység Istene?  

szerintem különben nem létezik :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 17. 16:31
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1080
"na lássuk, mit művel a belülről barnító bioenergikus piercing-állat" :)

különben a teória halálos részével az a gond, hogy jelentéktelenül kevesen halnak meg minden előzmény nélkül - márpedig a felébredésnek hirtelen és előzmények nélkül kellene bekövetkeznie, hacsak nem valami programozott álomról van szó, amiben időzítik a felébredést is... ráadásul vagy mindenki a maga világában álmodik, és akkor mindenki mást csak "hozzáálmod", vagy kollektív tudat ill. egyéb összekapcsolódás révén interaktívak az álmok, és mások álmai befolyásolják az enyémet (pl. én nem álmodok egy kutyát sétáltató embert a parkba, de a magának kutyát álmodó igen - update-elni kell az álmomat, és látnom kell egy embert egy sz..ó kutyával, netán még rá is szólok, hogy tilos ide ebet hozni, és (sz)edd fel onnan :)
szóval elég bonyi ez így :)

de igazad van: lehet akár az is, hogy zöld, csápos lények vagyunk, akik mondjuk egy hosszú űrutazást (félig-meddig) hibernált állapotban töltenek, és rákapcsolódnak a maguk mátrixára :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 22:13
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1079
Már én sem tudom, de adtál egy jó ötletet, elkezdem újraolvasni.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 21:11
#1078

Az egyik legalapvetőbb probléma, hogy az emberek komolyan veszik a létezésüket...pedig...pedig nem is létezünk fizikailag.
Gyakorlatilag csak álmodunk most is, és valójában valami fa hűs árnyékában fekszünk valahol a létben..és akkor ébredünk fel ténylegesen, amikor meghalunk..szóval pont fordítva van minden.
Amit most tapasztalsz, az csak egy álom.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 20:51
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1077
na lehet, hogy mégsem az angoloké!?
amerika büszkesége volt:

" Sikerült koncertet adnia a Carnegie Hall-ban." Forrás: Gondola

link
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 20:28
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1076
nekem akkor is a virágduett tetszik ebből...
sokat fel is dolgozzák (nem kell jogdíjat fizetni, és fel tudja dobni pl. a lassított kamerázást, mondjuk amikor 2 verda frontálisan ütközik :)

k..va jók a klasszikusok, Vivaldi, Orf pl. :)
sulikban kötelezővé tenném a halk zenét minden órán - szóljon a hangosbemondóban (legjobb módszer annak megállípítására, hogy működik-e ez a "vészjelző rendszer")
biztonsági és pedagógiai célzattal persze :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 20:18
#1075
Most megismerhetitek és fohászkodhattok:
ez az "angolokistene" messze lemaradva a "magyaroknyilaitől"...de megteszi:-)

link
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 19:15
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1074
ha nem csak szimulátor, akkor viszont nagyon nem igazi randomize-os, mivel a nyerőknek alatta kell maradnia a veszteséges emberi játszmáknak, tehát még csak nem is függetlenek a kimenetelek egymástól...
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 19:13
Előzmény: #1071  Törölt felhasználó
#1073
OFF
sajnos ennyire már nem emléxem a remekműre, sőt sztem valamelyik ki is maradt...
az Öszvér feltűnésére emléxem ill. hogy milyen jókat kavartak vele, de mivel túl kevés nő volt benne, nem maradt meg eléggé ;)
a lényeg, hogy az Öszvér benne is volt a tervben meg nem is :)
de Terminus és a-már-nem-emléxem-a-nevére bolygó-de-valami-K-betűs :) alapítványai csak az öszvér után keletkeztek, ergo valszeg nem ugyanarról a részről beszélünk... Hari Sheldon már meghalt, amikor az Öszvér színre lépett, vagy nem? Asszem újra kéne olvasnom...
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:56
Előzmény: #1070  Törölt felhasználó
#1072
Táblázatokat használ, tehát előre megadott nyereség-veszteség táblák vannak, de ezeket váltogatja egy bizonyos videojel beérkezési idejétől függően, plusz figyelembe veszi még az összes be/összes ki adatot. De ez csak egy gép, amiről beszéltem, a többit nem ismerem.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:52
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1071
Egyébként a Sheldon tervnek is volt egy alapvető, de kiszámított hibája: Időnként bevonták tanácsadóként, tehát a terv végrehajtása érdekében tett intézkedések tényének ismerete már megváltoztatta a valóságot, és ha jól emlékszem, szándékosan vétették ezt a hibát, hogy elvessék az emberek a tervet, és ezután már nyugodttan dolgozhatott a második alapítvány rejtett és hatékony gépezete. Ezzel gyakorlatilag "szabad akaratot" engedélyeztek a világnak, miközben a valódi összefüggéseket csak ők ismerték és manipulálták.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:46
Előzmény: #1069  Törölt felhasználó
#1070
milyen módon generálja a gép a nyer/nem nyer stb. jeleket?
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:42
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Igen, igen.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:41
Előzmény: #1066  Törölt felhasználó
#1068
félkarú rabló elektronikus/digitális változatára gondolsz?
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:38
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1067
a Young-ra nem emlékeztem, hogy ő volt, de valszeg... (én csak kétréses interf. kísérlet elnevezésre emléxem a 2 lyuk miatt - az ilyesmit könnyen megjegyzem :) XD ugye amikor egyszerre két résen is áthalad az elektron, és az ernyőn önmagával interferál)

a Schrödinger-cicus stimmel, a cicákra is szoktam emlékezni :) többnyire :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:35
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1066
Mégegy AKS !

Láttam egy tök jó megolgást véletlenszám generálásra, és szerintem igazi király gondolkodó volt aki kitalálta. Egy pénznyerő automata videojelét vezették vissza, és egy kis átalakítgatás után ebból képeztek véletlen számot. Ebben az a marhanagy gondolat, hogy magát a világot hívja meg véletlenszám generátornak, mert a videojel a játékos játékátólól függ, aki viszont közvetlen kapcsolatban van a világgal, tehát mintegy "világvevőként funkcionál." A számítógéppel kreált véletlenszámok meg tényleg nem azok.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:23
Előzmény: #1064  Törölt felhasználó
#1065
A Young-féle interferencia kísérletre gondolsz, meg a radioaktív bomlás és a macska gondolatkísérletre ?
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 18:03
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1064
én is erre a következtetésre jutottam anno, sőt rá is jöttem, hogy az igazán nem-determinált (mondanám: sztochasztikus) döntési rendszer az lenne, ha érmefeldobással döntenél...
a standard modellt elejétől végéig áttanulmányoztam, és meg kellett állpítanom, hogy bizony a részecskék sokkal kiszámíthatatlanabbak, mint mi, hiszen az emberi döntések összes hátterét nem ismerjük csak, ám ha azt megismernénk, akkor már ki lehetne számítani, mi lesz a döntés
ellenben a részecskék természetüknél fogva kaotikusak...

nem is értem különbne, Penrose mit vitatkozik Hawkinggal, amikor rácsodálkozik arra, hogy a makroszkópikus folyamatokban nincs pl. 1/ négyzetgyök 2 valószínűség (nem geometriai valósz.-re gondolok, mert kreálni azért lehetne) tehát a fej 1/2 , írás is 1/2 P-ű... Nem kötelező a makroszkopikus testeknek követni a kvantummechanikai törvényeket, hiszen épp az a lényeg, hogy egy ilyen testben az elektronok stb. ÁTLAGOS mozgása, stb. "jut kifejezésre"
nagyon nem mindegy, hogy 5E09 elektron átlaga már nem lesz olyan kaotikus, míg mondjuk egyetlen elektron produkálja a kétréses interferencia jelenségét... (nekem tilos Penrose-t olvasni :)

viszatérve a pénzfeldobásra: persze, hogy ott is determinált az eredmény, ha minden fizikai befolyásoló tényezőt fel tudnánk mérni, de akkor meg mondjuk a galambos módszert lehetne propagálni :) vagy ha létezik igazán random algoritmus, akkor azt :) /ha hinni lehet a pletykáknak, a véletlenszám-generátor a computerben nem is annyira random, és a rendszeridőből generálja.../
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 17:03
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1063
Nem tudom, ki mondta, de óriási igazság van szerintem benne:
"Ez a világ minden lehetséges világok legvilágabbika. "

Mert ez az egy lehet, pont most, pont így. A szabad akarat puszta illúzió, soha nincs választási lehetőséged, mert bár nem tudsz róla, létezésed minden pillanatát az anyagi világ egésze határozza meg. Ha úgy döntesz, hogy mától kezdve nem dohányzol, az sem a te döntésed, de mivel nem férhet bele egész világnyi információ a fejedbe, önálló döntésnek gondolod. "Nem létezik akkora óriás, aki saját magára is képes lenézni." A szabad akarat illúziója tehát az információk hiányának következménye. Innen nézve aki törvényeket alkot, és akit ez alapján felkötnek, pont ugyanaz, az erők játékszere. Ezt nem figyelembe venni a világban az viszont brutális ostobaság.
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 13:47
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1062
ibiza!

"szvsz minden embernek jár 80 méltósággal eltöltött év, ezalatt alkothat megnézheti alkotása és élete értelmét,mérleget voonhat."

JÁR a 80 év és meg is kapod, ha eléred, hogy minden ember a Tízparancsolat (Ószövetség) minden pontját betartsa, szabad akaratából...!
Nem többet, elég annyit...
Nem tudod betartatni? Megértem. S nem tudod betartani? ...akkor miért is írod, hogy JÁR?

...

"Vannak vallások amik fenyegetnek, tedd ezt vagy azt mert ha nem majd ördögök sütögetnek és vannak amelyek azt mondják teljesedj ki ha csinálsz valamit csináld rendsen teljesedj ki ebben is. "

Vannak törvények, amelyek fenyegetnek, ne tedd ezt, vagy azt, mert különben börtönben végzed, akár életed végéig...
Vannak orvosok, akik azt mondják, tedd ezt vagy azt, mert különben...
Vannak szülők, akik azt mondják a gyermeküknek, hogy ne nyúlj a konnektorba, mert különben...
S ha valaki nem azt teszi, ami a jó, akkor vállalja a következményeit is!!!
mondoka 2008. 07. 16. 08:26
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
Már vagy 10-12éve mondtam:
-A világ azoké lesz akik megtanulnak ölni,
úgy hogy közben nem felejtenek el nevetni !

Azóta semmi sem változott. Akik így fogják fel,
azok azóta is így tesznek.

De azért valami mégis változhatott , a világ már nem biztos hogy sokáig lesz az övék......

Topik gazda

AKS
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek