Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 07:30

Olajsejkek vásárolják fel a világot  

Ugrás a cikkhez
Legalább napi egymilliárd dollárt pumpálnak a nemzetközi pénzügyi piacokra profitjaikból az olajexportőr országok az elkövetkező 5 évben, miközben az ázsiai jegybankok is aktivizálták magukat a kockázatosabb eszközkategóriák terén is. Ez a két gazdasági hatalom kiegészülve a hedge fundok és a private equity térhódításával letaszítják a trónról a hagyományosan legnagyobb tőkét koncentráló piaci szereplőket - jósolja a McKinsey egyik legfrissebb tanulmányában. A kutatóintézet szerint tehát a globális likviditás adott lesz az előttünk álló években, a kérdés csak az, mire használják majd azt fel az említett szereplők.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=91761
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 10:05
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Konki én nem tudom...ha gondolkodnál, rájöhetnél magadtól gyorsan is, hogy szerintem ez egyáltalán nincs rendben.

Nem dobálgatunk atombombát senkire, és nem irtunk ki semmilyen arabokat.

Azt csak a csúnya bácsik teszik.

Te is csúnya bácsi vagy.
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 10:00
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Rendben.
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 09:47
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#78
Konki nincs különbség. Nem voltam elég érthető?
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 09:34
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
Mindenkinek szüksége van rá, hogy utáljon valakit. Ez a topik erről szól és nem többről. Értelmetlen zagyvaság ,úgy ahogy van. További jó szórakozást, csak benéztem, már itt se vagyok...
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 09:34
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Mindenkinek szüksége van rá, hogy utáljon valakit. Ez a topik erről szól és nem többről. Értelmetlen zagyvaság ,úgy ahogy van. További jó szórakozást, csak benéztem, már itt se vagyok...
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 09:08
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#75
a FED-del kapcsolatban ajánlott olvasmány Henry Ford, A nemzetközi zsidó III.kötet LVIII.- LXI., fejezetek.
Bár gyanítom, hogy Te Fordnál is jobban értesz a témához....
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 09:01
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
A lényegre is rátérsz suttyó? Vagy megint kimerülsz abban, hogy engem anyázz?
Van különbség linkelek kijelentése és az enyém között van nincs?
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 08:56
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
van koma
linkelek hsz-ét, épp akkor olvastam, hogy ideböfögtél

"irtsunk i minden arabot" ezt nem "felhozom" ki liberós, ez VAN. TE MONDTAD.

ne szórakozz velem
arra ott van az a KIS szerszám, amire Yesterday már felhívta a figyelmedet
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 08:46
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Mindenesetre érdekes, hogy dlph szó nélkül hagy egy olyan kijelentést mely szerint linkelek legszívesebben atombombát dobna Izraelre.
Ilyenkor joggal vetődik fel a kérdés, hogy nem elfogult-e egy kissé... figyelembe véve a velem kapcsolatban újra és újra felhozott arabellenességet.
Van netán különbség?
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 08:39
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
te kanyisz .....

mondj már vmit, vártam volna
ez csak hablagy

Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 08:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#70
féltények és teljes hazugságok gyűjteménye, szép volt kissherceg.

Nekem ez tetszik a legjobban:

"mindössze öt ország maradt, amelyek központi bankjai nem Rotschild-érdekeltségűek. Ezek az országok: Irán, Észak-Korea, Szudán, Kuba és Líbia."

Kissherceg javaslom távozz Észak-Koreába ott nem fogják zavarni köreidet ezek a fránya Rottschildok és vége élheted szép új világodat.

Megjegyzem azt azért sajnálom, hogy jól elcseszted a tőzsde egyik alaptörténetét mikor Nathan Rottschild (Ő volt az angliai!)kihasználva saját gyorsabb információs hálozatát (több ló, sűrübb váltóállomás, és nem kereskedők, hanem lovas hírvivők) megszivatta a britt tőzsde remegőkezüit angol állampaírokkal (és nem részvényekkel).
Ez egy félnapos történet egyébként, Rittschild előbb tudta meg, hogy Wellington győzött, ezért elkezdte eladni az angol állampapíokat, kitört a pánik (mert a többiek is tudták, hogy Ő jobban informált!) és az allján visszavásárolta az összeset+még egy keveset.
Ahol akkor állt azt mai napig Rottschild oszlopnak hívják.

Ja és a vörös pajzsban volt egy sas is, csak hogy egyértelmű legyen 0 forradalmi zsidóság.:)

Majd ha lesz időm a FED szerkezetéről is írok, elképesztő zagyvaságokat hoztok össze.

Kár érted kissherceg.
Kapcsold fel a villanyt.
Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 06:56
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#69
linkelek,

látom feszegeted a szólásszabadság határait. egy igazi hős vagy.

javasolom, hogy ha a bátor beírásodat követően parkolópályára tesz a szervilis moderátor, akkor "linkelek_a mártír" néven térj vissza.

Törölt felhasználó 2008. 01. 08. 06:47
#68
"bár a sztorit most olvasom az ötötik megközelítésben"

no comment
zepi
zepi 2008. 01. 07. 22:10
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
linkelek ez nem is Te vagy.
részigazságok összeollózásával általánosítani egyenlő a kollektív bűnösség állításával.
szégyelld magad
Törölt felhasználó 2008. 01. 07. 22:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#66
Itt vagyunk kedvenc témámnál.
Tehetetlen vagyok és dühös, bár a sztorit most olvasom az ötödik megközelítésben.
Ha rajtam múlna, atombombát dobnék izraelre - dehát nem rajtam múlik.

Csak egy kis adalék: 1526 előtti években kis hazánk kincstárát egy Szerencsés Imre nevű, Spanyolországból elűzött görbeorrú gerinctelen patkány vezette - lopott mint a szarka.

Mellesleg kis hazánkat 1948 óta ezek a szarházi arrogáns hazug mocskok vezetik. (róth manó és társai gyilkos ágnessel bezárólag)

A zsidó öl, butít és nyomorba dönt! (orvostudomány egyes részei, média, bank)

Na üdv mindenkinek, meglesz a 3.-ik kitiltásom.
Törölt felhasználó 2008. 01. 07. 21:49
#65
Miközben olvastam eszembe jutott hogy tavaly két filmet is láttam (Discovery v. National Georaphic) ami ami a szabad-kõmûves páholyokról szólt. Mig az egyik világuralmi törekvéseikrõl szólt (Rotschildokról nem esett szó) a másik ennek ellenkezõjérõl.

[url=link
[url=link
kissherceg 2008. 01. 07. 15:40
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2008. 01. 07. 15:25
#63
Bocs az elírásért.
ozd=oszd
Törölt felhasználó 2008. 01. 07. 14:21
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Hát az "ozd"-nál itt a legtöbben magasabb szintre jutottak.
Törölt felhasználó 2008. 01. 07. 14:09
#61
kisherceg probálkozom, jótanács nélkűl is.(Megemlítem, a topik első felében hasonló tanácsot adok egy más témában./úgy látszik minden vackot te sem olvasól el/)
Soraidból azt veszsem ki hogy te már egy magasabb szintre jutottál. Ozd meg velünk gondolataidat.

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek