Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 14:04

Nagyonkezdő  

NNNNNNa akkor nyitok 1 topikot amelyik a csacsogós lesz :-)))))

Lehet ide csak én fogok irkálni -bár az már blog lenne- de úgyis jó.

Ide beírom a kérdéseimet aztán ha valaki kényszert érez válaszol ha meg nem hát nem.

Én igazából 2 hónapja kerdtem el tőzsdézni és eddig rendesen bukóban vagyok. Na jó a tőkémhez képest :DDD (2k-val kezdtem)

Nem kenyerem a türelem ezért inkább TDT-zek. Próbáltak már lebeszélni róla de elég keményfejű vagyok és nem hallgatok másokra!!!

Ez van! Okos ember a más hibáján tanul de azért én nem tartom magam nagyon butának. Kis pénzzel kockáztatni sztem nem olyan vészes. Tehát a lényeg az lenne hogy szeretnék megtanulni TDT-zni. Ehhez várok segítséget!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 12:01
Előzmény: #2659  Törölt felhasználó
#2660
A poziciómenedzselésről csak akkor tudok valamit mondani ha elárulod már végre, hogy melyik programmal dolgozol. (negyedszer kérdem). Titok ? :))
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 10:39
Előzmény: #2657  Törölt felhasználó
#2659
Köszi a hsz-t én is valamiképp hasónlóan gondolkodom
Nálam is fel vannak állítva a szabályok amit igyekszem kökeményen betartani
Nem remeg meg a kezem ha a búkót ki kell vágni mert tudom ha hagyom akkor biztos hogy még több lesz hisz rossz pozit nyitottam és ezt be is merem magamnak vallani
Az én nagy gondom a pozi futtatásával van ,nem tudom nagyon sokszor eldönteni mennyi az elég,hol érdemes hígítani vagy esetleg irányt váltani a poziban
Nagyon sokat kell még tanulnom (nem akarom elbizni magam annak ellenére hogy most nyerőben vagyok)finomítanom kell nagyon sok dolgon de mivel ezt sehol sem oktatják és a saját káromon nem akarom megtanulni nem tudom mi tévő legyek
Pedig tudom ha erre nem találok sürgösen megoldást egy nap a piac ellen megyek és akkor végem vagy abbahagyom vagy kezdem elöről
Nagyon sok munkát fektettem be eddig is és hajlandó vagyok ezt folytatni de most elakadtam
Van egy bejáratot technikám amellyel most kereskedem de érzem rajta hogy ez csak ideig óráig lesz jó mert nincs felkészítve és én sem vagyok felkészülve a váratlan helyzetekre
Pedig az elöbb vagy útóbb bekövetkezik és az fordúlópont lesz ,de talán ha szerencsém van ,van még annyi időm hogy felkészüljek
Törölt felhasználó 2007. 06. 23. 10:06
Előzmény: #2657  Törölt felhasználó
#2658
Számora rengeteg tanulságot jelentett a megfogalmazásod!!Köszi
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 23:28
Előzmény: #2656  Törölt felhasználó
#2657
No hát mert megkérdezted, elkezdem. Aztán majd kiderül mivé lesz ez a sok szöveg.

Mindenhez tedd oda : "szerintem" , csak épp nem írom le a könnyebség kedvéért állandóan.

Alapvetően ez egy életveszélyes terep. Egy nap alatt elmehet minden. Aki ezt nem hiszi el, az elbukik. A sikeres demós jól dolgozik ha mondjuk 6 hónapig masszív nyereséges, de a valóságban mindenki keze megremeg. Olyan nincs, hogy nem. Megremeg, fél, korábban zár nyerő pozit, nem zár vesztőt, ragaszkodik hozzá. Mert fél. Demóban nem félt. Itt meg igen. Ha kell, ha nem. Ehhez kell rutin, sok idő. Nem félni.

Mondhatnám, hogy akkor csináld csak, ha a klasszikus főbűnök sok eleme nincs meg benned. Pl. kapzsiság (falánkság), restség,
és a gyávaság.
Ha nem vagy mohó, kapzsi, szorgalmas vagy tanulni és fejleszteni magad, és bátor vagy poziba lépni ha a szemedet is kiszúrja a helyzet, akkor elkezdheted.

A részvényekhez a devizáknak nagyon kevés közük van. Itt divergenciára menni csak nagyon nagy rutinnal és bejáratott technikával szabad menni. Túlvett, túladott, itt ilyen nincs. Vannak olyan szélsőséges helyzetek, melyek gyakrabban X módon folytatódnak, ezeket lehet figyelni.
A részvényeknél használatos indikátorok kukába. Viszont vannak kifejezetten erre a célra elkészíttett bigyók, mindenkinek magának kell ezeket kitapasztalni.

A probléma a jó beszállás. Ha ez megy, akkor nincs gáz. Innentől lélektan, semmi más. Létezik egy alapvető dolog, leírni könnyű, megvalósítani nagyon nehéz. .

Nálam -20 pip és vége a dalnak. (Nem tartom be mindíg). Azért, mert az ember a saját tévedéséhez képes a leggörcsösebben ragaszkodni.

Mint az életben. Az emberek zöme ostoba. A saját hülyeségükhöz körömszakadtukig ragaszkodnak. Még a halálba is csak akkor hajlandóak elmenni, ha bebizonyítják : na ugye mégis nekem lett igazam !
Ez a saját magam igazának bizonyítási kényszere, aminek valamilyen mértékben minden ember rabja, én is.

Ha ezt legyőzöd, akkor egy életre nem lesz semmi gondod, ami az anyagiakat illeti. (Lesz más...)

KÖNYÖRTELENÜL KIVÁGNI A ROSSZ IRÁNYT.KÖNYÖRTELENÜL.

Ha ezt nem teszed, vége a dalnak. Előbb utóbb.Mary kérdezi tőlem -60 pipnél, meddig érdemes tartani? Miért nem -15 nél kérdezi?
Miért kell egy vesztő pozit tartogatni?

Egyébként van rá néhány módszer, amivel saját magadat meg tudod ezügyben erőszakolni. Mindjárt rátérek, de előtte egy fontos dolog :

KI KELL ALAKÍTANOD EGY JÁTÉKMÓDSZERT. Vagy startégiát, ahogy tetszik. Egy SZABÁLYHALMAZT. Ezeket leírod, rögzíted, kőbe vésed, és SOHA NEM TÉRSZ EL TŐLÜK.

Ennek egyik része, a kötelező zárás pld. mínusz 20 pipnél. De legyen ez annyi amennyi, mindegy, csak határozd meg, és tartsd be.

Én rövid távra veszek fel nagy pozikat. Azok nekem könnyebben megjósolhatóak .
ez részletkérdés, sok idő után jutottam el ide, ez a legbiztonságosabb.
De ez nem feltétlen igaz mindenkire természetesen, nekem ez jött be.

Amikor trédelek, nem nézem a pénzt. Pipekben, beszállási szabályokban gondolkodom, a súlyozás nagyon fontos, ahogy kezd a pozi biztonságosabb lenni, úgy növelem a tőkét.
Tulajdonképpen ezt próbálom magamra erőszakolni, ne pénzben, hanem szabályokban gondolkodjam. Ne nézzem hogy ez éppen mennyi pénz mínusz vagy plusz, mert arra hajlamos az ember megbolondulni. Csak számok léteznek érték nélkül. Nem gondolok soha menet közben bele abba, hogy most ez mennyi pénz is?

Akkor hamarabb zárnék mint a normális, és biztosan aggódnék, hogy juj már 1000 dollár mínuszban vagyok mondjuk 10 pipnél, na azt nem adom.

Ha húsz, akkor húsz. Addig várok. Valami hülye oka csak volt, amiért belenyúltam, nem kell kidobni.
Lelketlenül, mint egy gép kell trédelni érzelmek nélkül. Ha ez megy, nem lesz baj.

A másik : tedd fel a kérdést egy vesztőben götrcsösen tartott pozinál : MOST ha nem lennél poziban FELVENNÉD EZT A POZIT?
HA pld. vesztőben vagy shortban, és csak megy fel, akkor képzeld el, hogy NINCS ez a pozi. Nem létezik. Felvennéd?

A válaszok ilyenkor zömmel : nem. Ha erre rádöbben az ember, már tanul belőle.

A pozimenedzselésről ha nyerő, majd később, ez is rengeteg volt, foglalom itt a fórumot.....

Wap koma most megint "nagyokat mondtam "
"lelkibetegeknek" mi? Egyszer majd biztosan te is mondasz valamit. Előre......
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 22:43
Előzmény: #2655  Törölt felhasználó
#2656
Castorp pontosan úgy van ahogy írtad. 40 pont után vagy nullában ....
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 22:23
#2655
Sziasztok!
nekem is van pár hati shortom.
egyenlőre minuszban :)
korán nyitottam
szerintetek a mol meg tudja tartani magát középtávon?
köszi
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 21:20
Előzmény: #2653  Törölt felhasználó
#2654
Nem tudom. A mínusz 1 % megint meglesz usában úgy tűnik.
Castor ha titok vagy nem nyilvános, hogy melyik programmal dolgozol, akkor mondd azt, de várom az infót.
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 20:54
Előzmény: #2652  Törölt felhasználó
#2653
USA
A délutáni, esti órákban több Fed vezető is beszédet mond különféle témákban

elhangzottak már a beszédek?........
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 20:50
Előzmény: #2651  Törölt felhasználó
#2652
bocs.. Egy igen amatőr kérdés a határidős kereskedéssel kapcsolatban... Eddig nem volt lehetőségem határidős kereskedésre , de most az új szolgáltatómnál ez is lehetséges és a nagy emelkedés közepette az az ötletem támadt , hogy megjátszok egy BUX0712 shortot, életemben az elsőt, de most valahogy nem tájékozódtam elötte... A kérdés : 1 kontraktus valóban a BUX árfolyamérték tízszerese? Ha nekem egy kontraktus 200 Ft-ba kerül akkor az ezek szerint azt jelenti hogy 40 forintos csökkenés esetén kerülök egálba?
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 20:21
Előzmény: #2650  Törölt felhasználó
#2651
Nem azért mondom mert bejön a fent emllített shortom amivel akár még pluszba is kerülhetek( most abban vagyok de a móhóság nagyobb)
Én úgy látom a piacokat hogy egy eufória alakult ki aminek nagyon megisszuk a levét hamarosan
Én ma pl árgus szemekkel figyeltem a hatit hogy mikor szállhatok be egy shortra mert tegnap a longról lemaradtam:))))))))
Kár érte de majd lsz másik alkalom igaz nem a közeljövőben
Egyre több körűlmény mutat arra hogy a piacoknak korrekcíózniuk kell
Mind a csúcsra futott és majd mind Technikai szemmel egy dupla csúcsot alakítottt ki vagy is egyenlőra ebből ez látszik ha az eufóríát is hozzászámoljukesés kell hogy következzen,az hogy mekkora azt csak rövidtávra lehjet behatárolni hameg még is tovább megy akkor minden pénzt bele és had alakuljon:)))))))
Most szerintem ennek a korát éljük és nem a USD/JPY veszteségem visszanyerésében bízom
hanem az általános korrekcíóban
Tegnap már láttunk egy két órás jelet rá de ez nem vált általánossá de ez hosszú ideig nem tartható fenn
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 19:53
Előzmény: #2648  Törölt felhasználó
#2650
zerinten csak rám nézve égő mert bevallottam hogy lehetek gyarló is?))) de azt hiszem ezen nincs mit csodálkozni ,a nagy többség ezt nem meri felvállalni
Pedi kár érte mert a picot senki sem tudja legyőzni akaármilyen teóríát is alakít ki
Lehet nagyon jó csak éppen a búkó mennyisége a kérdéses( ezt pedig senki nem vallja be szivesen)
Én úgy 3 évvel ezelött kezdtem értékpapirokkal
Általában részvényalapú papirokat vettem amik a BUX és a RMAX indexet övették le
Akkorban azt sem tudtam mi az az ellenállás .támasz vagy bármi egyébb hanem azt tettem a két indexre húztam a csúcspontra egy vonalat ha azt átlépte vásároltam ha meg nem akkor csak lestem ki a fejemből
Az évi hozamom elérte 30% csak úgy vakmajom módjára ,az hogy ezt minek tulajdonítsam azóta sem elemeztem ki( lehet nem is akarom:)))))
Amíóta részvényekkel és devizával foglalkozom rájöttem milyen nagy felkészültséget igényel ha olyan szintre akarok eljutni mint ahogy vakon tettem( itt persze az eredményt értem)
Ittt jöttem rá arra hogy amit trudok azt szivesn átadom mindenkinek:))))))( bocs )
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 19:51
Előzmény: #2648  Törölt felhasználó
#2649
Programtól függetlenül írok ezt-azt általánosságban , de még nagy a mozgás amcsiban, most nem jó. Kicsit később.
Ha a WH Selfnvest- et használod, akkor konkrétabban is.
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 19:37
Előzmény: #2647  Törölt felhasználó
#2648
Melyik program?
( Az udvarlás lefutott, már meg vagyok győzve. Kicsit égő....)
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 19:22
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2647
Sajna ez élesben ment de nincs olyan nagy gáz mert a javát visszahoztam pedig ma megfogadtam nem kereskedem (de isten tervez én meg véghezviszem)
de az is lehet hogy az nagy arcom végett nem látok ki a fejemből:)))))))))
Tudod Neked nagyon szivesen elárulom (van még mit tanulnom ) de ahogy körülnézek ezen a fórúmon vannak fentartásaim és az igazat megvalva nem sok mindenkítől tanulnék:)))
PL nem venneém rossz néven ha TE vagy Zuzó vagy Neó oktatna!
Ami a beirásotokat illeti az szerintem nagyon sok technikai elemző megirigyelhetné!
Sőt nem csak ők hanem az úgynevezett brókerek:))))))
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 19:13
Előzmény: #2645  Törölt felhasználó
#2646
Oksa. Demó vagy éles? Melyik program?
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 19:03
Előzmény: #2644  Törölt felhasználó
#2645
A tegnapi USD/JPY leszámitva(AMI HATALMAS BÚKÓ VOLT RÉSZBEN A TAPASZTALATLANSÁGOM VÉGETT) a mai nap eddig nagyon jól alakul
Dlph ha ezt olvasod légyszives segits nekem a pozik menedzselésében
Egyszer már szóba került de akkor ennyiben is hagytuk
Ha így útólag belegondolok (persze csak ilyenkor vagyok okos:)))) ) több féle lehetösgem is lett volna a búkó minimalizására de mivel rutintalan vagyok nem tettem meg (hiszen gyorsan kell dönteni)
Egyszer már említettem a pozibaszállás úgy ahogy megy nekem de az hogy kihozzam belöle a legtöbbet az viszont siralmas
Ha netalán egyszer csak úgy gondolod és az időd is engedi rászánod magad hogy tanits egy kezdőt szívesen jelentkem:)))))
H
Törölt felhasználó 2007. 06. 22. 09:21
Előzmény: #2643  Törölt felhasználó
#2644
EUR/JPY, CHF/JPY, EUR/CHF
Amulok, es bamulok par pippet be zsakolok.
Szigoruan demo.
Törölt felhasználó 2007. 06. 21. 02:05
Előzmény: #2642  Törölt felhasználó
#2643
Zártam. Kár volt beírni. -2 pip. Nem áll lefelé meggyőzően.Bocs. Nem volt értelme firkálnom.
Törölt felhasználó 2007. 06. 21. 01:57
Előzmény: #2641  Törölt felhasználó
#2642
Short 123.54-ről. Következő 61-ről. Ha lesz annyi.
Törölt felhasználó 2007. 06. 20. 21:26
Előzmény: #2640  Törölt felhasználó
#2641
alakul a pozink!!! :)

Topik gazda

nagyonkezdo
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek