Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondoka 2009. 04. 05. 12:51
Előzmény: #14918  Törölt felhasználó
#14920
Gondolod barátom? Ezeknek életük (értelme) hogy "fasiszta csőcseléket" csináljanak az emberekből és hogy kűzdhessenek ellene. Az emberek ellen.
Megmutatták a foguk fehérjét újra, nem csak 56.-ban. -hogy mekkora anti -k! Anti- (na nem fasiszták hanem)
-demokraták.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 12:47
Előzmény: #14918  Törölt felhasználó
#14919
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#14918
Szerintem egy bizonyos % alatt nem tud visszajönni az MSZP 2014 után sem.
Helyette megjelenhetnek más, most szélsőséges pártnak nevezett pártok.

Más.
Ha, egyáltalán szükség van a lakosságot megszorító intézkedésekre, akkor azt a FIDESZ-nek kellene megtennie, mert tőlük jobban elfogadják az emberek.

Ha az MSZP újra próbálkozik, annak sokkal rosszabb következményei is lehetnek. Tömeges zavargások, éhség lázadás, stb.

Ha ez megtörténik, akkor az MSZP egy életre leírja magát.
Phylaxa 2009. 04. 05. 12:33
Előzmény: #14915  Törölt felhasználó
#14917
Nekem az a sejtésem, hogy annyira meghatározza őket a múltjuk és itt most nem a diktatúrára gondolok, hanem pl. a kommunikációra, hogy nem érzik eljárt felettük az idő. Nem tudni mit akarnak ...nem tudni mit csinálnak...a számlákból lehet megtudni a tetteiket. Még mindig ideológiákat hajkurásznak és titkolóznak. Ha a hatalom érzését egy kicsit félretesszük akkor nem tudom, hogy mit akarnak igazán. A legfurcsább az, hogy amit szerettek volna csinálni és ki is derült azt a lakosság elutasította. Erre ők mit tettek? Semmit. Ha a lakosság nem akarja azt amit ők akkor kifulladnak. Nem foglalkoznak alternatívákkal. Nem tudnak több féle verziót előadni. Ez tulajdonképpen a kommunkiációjukból is következik. Nem tárgyalnak senkivel, hanem a megbeszéléseken közlik, hogy mi lesz. Furcsa gondolkodás. Igen kellene egy igazi szociáldemoktata társaság. Az emberek nagy része mindenhol igényli. És szinte minden fejlett országban meg is van.
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 12:02
Törölt hozzászólás
#14916
Törölt felhasználó 2009. 04. 05. 10:39
Előzmény: #14914  Phylaxa
#14915
Szeretnék kérdezni tőletek!

Az MSZP jelenleg 10 % körül van.
A hitelekkel nem rendelkezők és gyógyszert nem szedők kb. nyár körül kezdik érezni a saját bőrükön a Bajnai csomag áldásos hatásait.
Ezek után hogyan fogják megtartani, esetleg emelni az MSZP szavazótáborát?
Mit gondolhatnak az MSZP jelenlegi vezetői, hogy mi fog történi a jövő évi (kb. 8 hónap) választásokig?
Mindenki ismeri azt a mondást, hogy aki időt nyer, az életet nyer.
Erre a helyzetre hogyan vonatkozik ez?

Nekem van egy sejtésem.
Ezeket az MSZP-s vezetőket egyáltalán nem érdekli a pártjuk jövője. Amit most le tudnak nyúlni az, az övék, a többi nem számít alapon gondolkoznak.
Pedig egy igazi szociáldemokrata pártra nagy szükség lenne!
Phylaxa 2009. 04. 05. 09:30
Előzmény: #14913  Törölt felhasználó
#14914
Aktualizálnák=megvalósítanák....2010-től érvényes csak a valóságban. Legalább is ezt mondják, de mondtak már annyi mindent.Tudom, hogy az íróasztalaikba kapaszkodva kell majd a választások után kihúzni őket, csak mégis arra gondolok, hogy addig valamit tenniük is kellene. Az az öt kórház most hitelt fog nyújtani a HospInvestnek? Most jön ez a rész ugye? :)
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 22:43
Előzmény: #14911  Phylaxa
#14913
"Ezzel a csomaggal több probléma is van. De az egyik legérdekesebb, hogy bizonyos pontjait 2010-től aktualizálnák. Furcsa"
Nem értem, mit jelent az "aktualizálnák" a programmal kapcsolatban.

"Továbbra sem értem, hogy mi a céljuk."
Ebben meg azt nem értem, mit nem értesz. Hatalomban maradni, az a céljuk.
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 22:41
Előzmény: #14906  pampa
#14912
Pampa:
1. Nem ez volt mondandóm érdemi része, hanem matgab kettős mércéje: egyik oldalon nem gond, másik oldalon igen, ha egy pártelnök-jelölt van. (ez a kettős mérce már akkor is fennáll, ha a Fidesznél csak egyszer fordult volna elő ugyanaz, mint most a szociknál);
2. Az, amit írtál semennyire nem válasz a fentire. De még csak a kiragadott mellékszövegemet se cáfolja. Ebben ugyanis az állt, hogy a Fidesznél évek óta egy jelölt van, Orbán. Ebbe belefér, hogy a párt történetének 21 évében volt más elnök is. Igen volt, nem is írtam ennek az ellenkezőjét.
Phylaxa 2009. 04. 04. 21:05
Előzmény: #14909  wgaspar
#14911
Ezzel a csomaggal több probléma is van. De az egyik legérdekesebb, hogy bizonyos pontjait 2010-től aktualizálnák. Furcsa. Az Ep választások után végük. Mennek a süllyesztőbe. Továbbra sem értem, hogy mi a céljuk.Valami rációnak mindig lenni kell.
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 20:50
Előzmény: #14898  matgab
#14910
Bár tudom, hogy matgab alapból nem fideszes, hanem időnként attól is jobbra áll - Vonáékkal kokettálva, de kétségtelen, hogy meglehetősen furcsa és szánalmas próbálkozás egy olyan párton elverni a port demokráciaügyben, amelyik éppen túlzott demokratizmusa miatt jutott ide, ahol van. Egy párt, amelyben egymást érik a platformok, ahol egyre másra mennek szembe vidéki pártszervezetek a központi akarattal, ahol egy képviselőnek lehetősége van, hogy akár név szerinti szavazásnál is nemet mondjon az igenekkel szemben.
Szóval szánalmas ezt arról az oldalról kritizálni, ahol a párt a pártelnök hitbizománya, ahol évek óta nem volt pártelnökként nem előre lekártyázott ellenjelölt a trónszékre, nem beszélve a miniszterelnöki posztról, ahol senki nem válhat egyéni országgyűlési képviselővé Orbán bólintása nélkül és ahol Orbán jóváhagyása nélkül bizonyára hangosan fingani sem lehet.
A Fideszben kétségtelenül nincs Központi Bizottság, ott csak egy ember van, aki dönthet életről és halálról.
Éppen ezért és pont ezért félek egy esetleges 2/3-adtól. És szerintem sokaknak van félnivalója Orbán despotizmusától olyanoknak is, akik csak könyvben olvasták, ki az a kommunista.
wgaspar 2009. 04. 04. 19:40
Előzmény: #14907  Phylaxa
#14909
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 18:55
Előzmény: #14907  Phylaxa
#14908
Miközben beszállítóit már alig fizette a Hajdú-Bét 2003 végén, a Bajnai Gordon által vezetett Wallis érdekeltségéből gátlástalan módon szivattyúzták ki az ingó és ingatlan vagyont.
A pénzek átjátszásáról ciprusi, abu-dzabi és luxemburgi cégek képviselői dönthettek, de a magyar libatenyésztőket senki sem kérdezte.
2009.04.04 09:01, Magyar Nemzet

Meghökkentő pénzügyi tranzakciókat bonyolított le egymás között a csőd szélén tántorgó Hajdú-Bét Rt. és tulajdonosa, a Bajnai Gordon által vezetett Wallis Rt. 2003–2004-ben.
A Hajdú-Bét Rt. a Magyar Nemzet birtokába jutott, 2003. december 8-i közgyűlési jegyzőkönyvének tanúsága szerint a részvényesek ellenszavazat nélkül úgy döntöttek, hogy cégük 125 millió forintos kölcsönt nyújt az egyébként stabil anyagi háttérrel rendelkező Wallisnak, továbbá 180 millió forintos hitelkeretet is biztosít a Bajnai Gordon által vezérigazgatott társaságnak.

Hogy miért hitelezett mintegy 300 millió forintot a végnapjait élő Hajdú-Bét a Wallisnak, nem tudni, mindenesetre több mint különös, hogy egy csőd közelében lévő társaság adjon kölcsönt gazdag tulajdonosának.

Ha valaki nem tudja, KILENCEN lettek öngyilkosok!!!!!
Phylaxa 2009. 04. 04. 18:21
#14907
Az jutott eszembe, hogy ez a fickó semmit nem fog tudni megszavaztatni.Az ilyeneket életfogytiglan eltiltanám a közpénzektől. Nemsokára EP választás. Ott összeomlik az egész bagázs.Azt akarják még megtapasztalni. Sok sikert!
pampa 2009. 04. 04. 17:33
Előzmény: #14903  Törölt felhasználó
#14906
Ez így ebben a formában nem igaz. Mondhatnánk azt is csúsztatás. A Fidesz-nek volt már elnöke Kövér, Pokorni.
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 17:26
Előzmény: #14900  pampa
#14905
"Csaknem egy év pereskedés után az egyik bulvárlap megkapta a legnagyobb állami vállalatok vezetőinek javadalmazásáról szóló adatokat. Ahogy sejteni lehetett: a csúcsvezetők milliókat keresnek.

A legtöbbet, bruttó 3,5 millió forintot Tátrai Miklós Zoltán, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő vezérigazgatója viszi haza. Őt 3,42 millióval Heinczinger István MÁV-vezér követi.

Jól keres a Magyar Posta vezérigazgatója is. Borosné Szűts Ildikó 2,84 milliót vihet haza havonta. Nem sokkal kap kevesebb pénzt a Magyar Villamos Művek és a Szerencsejáték Zrt. első embere sem. Mártha Imre Edgár 2,765, Székely Gábor pedig 2,185 millió forintból gazdálkodhat havonta."

Erre matgab néhány napja egy másik topicban írt szövegével válaszolok neked:

"személy szerint én nem szeretem azokat a tranzakciókat ahol nem piaci értéken (arms' lenght) díjazzák a szolgáltatásokat...
Ha jól csinálja, akkor csinálja tisztességes pénzért"

Beszéljétek meg egymás között:)
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 17:24
Előzmény: #14902  pampa
#14904
off

nagytakarítás, egy szó. bár nem vagyok benne biztos. az évfolyam legjobbja voltam, de mindig kettes helyesírással.

majd péznyelő mindjárt beírja a tutit. :)
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 17:24
Előzmény: #14898  matgab
#14903
"demokrácia szoci módra:

Szavazhatnak az egy darab pártelnökjelöltre""

Tudod ugye matgab, hogy a Fidesz vezetésére régóta mindig egy jelölt van, Orbán.
Ez megint olyan, mint a KISZ. Ha Orbán volt KISZ-es, az nem számít, arra nem is reagálsz. Ha a Fideszben van egy jelölt a pártvezetésre (nem először), az rendben van (erre se fogsz válaszolni). Ha egy szoci volt KISZ-es, akkor mocskos kommunista. Ha a szociknál van egy jelölt, akkor micsoda antidemokratikus párt.

Ez az iskolapéldája a kettős mércének, kedves matgab. Reagálnod nem is kell, mert nincs mire, kérdést nem tettem fel, a fentit meg látja mindenki.
pampa 2009. 04. 04. 16:50
Előzmény: #14901  Törölt felhasználó
#14902
Nagy takarítás kell minden szinten. El kell zárni a pézcsapokat.
Törölt felhasználó 2009. 04. 04. 15:15
Előzmény: #14900  pampa
#14901
minisztériumi háttérintézmény: régen nyugdíjas semmirekellők havonta összegyülnek, mint IT és FB tagok. Esznek-iszanak egy jót a cég költségére, ami amúgy hatalmas mínuszt termel. Aztán elmesélik a szomszédjaiknak mekkora nagy emberek ők.

Itt van a bajok gyökere. szvsz.

A "közhasznú" társaságok cégvezetői is hasonlóan régen leszerepelt komcsi nyugdíjasok. De nagyon jól tudják zsarolni a minisztériumot a többletpénzért.

Ezeket fizetik az átlag adófizetők.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók