Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:59
Előzmény: #478  Tycoon
#480
Egyetértek.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:58
Előzmény: #475  Törölt felhasználó
#479
Szia! Elmondom, mit teszek én az otimmal.
Így azt olvasod, amit csinálok. Ennél jobbat nem mondhatok, ami a véleményemhez közelítene.

Tiszta kabaré.

Kezdődött tavaly augusztusban, volt valami merénylet Angliában tán? nem biztos, szóval aznap 6000 alá benézett nap végén.
Sok volt kp.-m akkor, és pozifelvevő stratégiának mondjuk így a "vadász" módszert választottam, nagy volt a depresszió, olyankor ez nekem szimpi.

Régről volt egy 6000 alatti vételi ajánlat sávosan bennt, 50 % kp-m re, nem annyira picurka pénz volt akkor az. Nem hittem egy percig sem hogy,megvalósulhat, de ez a módszer az irreálisan alacsony célt tűzi ki.

Erre mi történik? Fullra megkaptam 16:15 körül mindent. Hopp. ez jó.

A sztori innen indul. Hezitálás 6000-6400 között. Stoppom akkor 5845 -től volt lefelé sávosan. Nézem,nézem, itt valaki ravaszkodik, sunyin veszegeti ,nagy játékos.

Fel is pattant néha 6300-ra, de jött a para, vissza . Ez így ment egy darabig. Mivel láttam, hogy itt felvásárlás megy és 6000 felett vesz mint ló, nem aggódtam, stopp emel, 5915-re. Ha kiütnek, az azt jelentené, hogy a 6000-6300 vételi sávja emberemnek módosult.
Egyszercsak elfogytak az eladók. Jött egy gusztustalan nap, amikor 6700- ig meghúzták, lényegében egész nap töretlen up történelmi csúcs forgalommal (vagyis legnagyobb forgalom amióta van oti) emelkedett folyamatosan.

Na ott és akkor, rájöttem, hogy nem jól értem én azt ami itt folyik.

Tudniillik itt olyan történet van, hogy valaki(k) tökmindegy kik azok, gátlástalanul felvásárolják az Otp-t. Hangsúly az orcátlanon van.
Mi következik ebből? Elképesztő volatilitás heti szinten. De a trend (ha nem üt be világgazdasági pánik) az számomra egyértelmű és vitathatatlan fel-fel-fel.

Mi fontos ezek után? Az, hogy meddig tart a felvásárlás. Vagyis mely sávban vásárol emberünk? Ez eldönti a jelent és a jövőt számomra.

Gáz : mit kezdjek most a bevált stophasználatommal? Ez egy egyedi eset, egyedi módszert kell rá kitalálnom, mert ekkora vola mellett a startégiám szerint akkor is kiütnek, ha másnap a mínusz felett még 3 % -ot emelkedni fog.Vagyis nem lesz jó. Egyedi improvizáció kell.

Ekkor két lehetőség állt előttem.
1, vagy kihasználom valamennyire a volatilitást, és depresszióban napi shortok, esetleg 1-2 napos shortok, vagy magas sopp és lent visszaveszem, vagyis figyelem ezerrel mi történik, és nyerni akarok ezen is.

2, nem csinálok semmit, hóvirágot szedek, nézek ki a fejemből.

Utóbbi mellett döntöttem, mert:

1 Ilyen vola mellett így improvizálni elképesztő figyelmet és tudást kíván.
2, Mennyi a hasznom, ha a szerintem reális célár megvalósul?
Megnéztem, X %.

Mennyi plusz hasznom lesz, ha sikerül néha egy-egy le hullámot megülnöm? X+Y % , ahol Y nem sok X-hez képest.

3, Mekkora a kockázatat a hullámvasutazásnak? Nagyon nagy. Jelentős haszontól esem el ha kiütnek, másnap meg a robogó vonat után rohanhatok. És venni sem egyszerű nagyobb tételt.

Szóval úgy döntöttem nem éri meg. Ezért egy egyedi stoppot alkalmazok, ami olyan mély, hogy ha ott kiütnek, akkor már itt a következő fekete (péntek? hétfő?) vagy egy második szeptember 11.

Jelenlegi stop szintem otira ezért (röhejesnek hangzik de nekem rációdús) 6945 től sávban le.

Azért tettem a fenti részletes magyarázatot, hogy értsd az indokaimat.

Szia!
Tycoon 2007. 01. 24. 20:32
Előzmény: #477  Törölt felhasználó
#478
azthiszem a mol tulajok nagyobbik része nem tehet sok mindent. a többségnek 21-22k környékéről van, nekik csak a tartás látszik ésszerűnek, még ha sokáig is lesznek beragadva, a másik fele meg 20k környékén (picivel alatta) vette, igy szintén marad a tartás.

bár szó ami szó az elég zavaró, hogy rengetegen 18k-s MOL-ról beszélnek, de ez szerintem max az ijedősebbekre lehet hatással (főleg, hogy 18k alatti mol esetén azthiszem a többi papír sem úszná meg simán).
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:26
Előzmény: #476  Törölt felhasználó
#477
No para.
Ha kiszállók végeztek, eldől az irány.
Én tartom, stoppot emelem. Annak akit ez érdekel.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 20:16
Előzmény: #475  Törölt felhasználó
#476
Oksa yesterday, mindjárt. No para, jó papírban csücsülsz..
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 19:53
#475
DLPH

Tanácsot szeretnék kérni tőled. Nekem a legnagyobb csomagom az OTP-ből 8650-ről van. Kb. két-három hete vettem kb. 2-3 hónapos lefutásra. Bevallom, mikor esik az árfolyam nagy önuralomra van szükségem a tartásához. Tudom, az OTP jó részvény. A legutóbbi zuhanást 7900-ig fegyelmezetten végigültem és -izgultam, majd mikor visszajött az árfolyam, konstatáltam, hogy mennyi pénztől estem el azzal, hogy nem alkalmaztam stop-losst az esésben, és nem vettem vissza a pakkot 8000 körül. Eredetileg 8580-ra állítottam be távollétemre, de másnap kivettem, mondván, hogy úgyis a gép előtt leszek, s majd eldöntöm és személyesen ütöm ki, de ez persze elmaradt. (No comment, tudom...)

A szívbaj elkerülése, illetve a nyugodtabb alvás érdekében jó stop-loss szintet szeretnék most beállítani, s ehhez kérném a segítségedet, amit előre is köszönök.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:33
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
Mary

szerintem neked jó lenne kihasználni ha még áll az x5-ös sztori.....

ha éjszaka dobsz egy +19.6%-os vételit valószínű teljesül....

Rengeteg még a vevő.....
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:19
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#473
nem hinném, hogy érdemes belevágni, mire kapnék a papírból, már mindenki eladni akarja majd.....
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:18
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#472
szeretném én is, ha maradnál, itt legalább normális a hangulat....!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:16
Előzmény: #470  Törölt felhasználó
#471
ez már a vég szokott lenni.....meglátjuk...
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:14
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#470
Agrimpex
Forras
Gardenia
Konzum

Vmelyik csak 10%-ot hozott...
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:13
Előzmény: #468  Törölt felhasználó
#469
Gardénia látom..Passz. 3 millió 20 % plusz?
Tényleg speki.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:06
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#468
A Csepel-en kívül melyek?
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 16:04
#467
érdekelne a véleményetek erről nagy speki rallyról.
Már 4-5 kispapír száguld!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 11:12
#466
Borussiaval nagyon konnyu volt egyeterteni ebben a helyzetben :) Az email tenyleg az ilyen topikok egyik legnagyobb elonyet veszik el - a tobb nezopont megismereset. Szoval maradjunk az eddigiekben.

Erzelmek:
matavval szemben nekem is vannak ellenerzeseim. Nem latok perspektivat az egesz papirban, pedig gondoltam mar ra, hogy spekulalok vele. Egyszer a kozgyules elott akartam venni, ami nagyon szepen bejott volna, ill. osztalekfizetes utan, hasonlo szempontok alapjan, mint DLPH. Megsem tettem, mert nem tudok nyugodt lelkiismerettel penzt tenni olyan cegbe, amit utalok es nem latok benne semmi pozitivat. Csak ideges leszek, ha abban van a penzem, ezert egyelore (amig nem vagyok kepes arra, hogy az ilyen jellegu erzelmekkel ne torodjek) bekenhagyom a matavot.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 09:13
#465
Matáv

Minden általam eddig olvasott könyv kiemeli - és én magam is így gondolom -, hogy ne vedd meg annak a cégnek a részvényét, melyrõl személyes tapasztalataid alapján nincs jó véleményed. Én így vagyok a Matávval, hozzátéve még azt, hogy sem a Matávot, sem magát az iparágat sem látom perspektívikusnak. A Matáv pusztán addig tud piacvezetõ maradni, míg lényegileg monopolhelyzetet élvez. Igaz ez a vezetékes telefonokra és az internet-szolgáltatásra is. A Matáv mind az árpolitikájában, mind a szerzõdési feltételekben maximálisan kihasználja a monopolhelyzetét az egyéni ügyfelekel és a szerzõdéses partnereivel szemben.

Jelenleg is ügyfele vagyok a Matávnak, voltam anno westeles is, szóval sok személyes rossz tapasztalatom van ezzel a céggel kapcsolatban, s amint lehetõségem lesz váltani, felmondom a matávos szerzõdésemet. A cégrõl alkotott véleményem és benyomásaim miatt nem vettem Bookline részvényt sem (bár nagy könyvgyûjtõ vagyok).

Szerintem a személyes benyomások is nagyon fontos szempontok a részvények kiválasztásánál.
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 08:58
#464
DLPH, úgyis tudod a véleményem: maradj légy szíves!
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 04:47
Előzmény: #462  Törölt felhasználó
#463
Kedves Borussia!

Ahelyett, hogy dolgoztam volna, ( ez fontosabb volt) elolvastam, értelmeztem, végiggondoltam és rájöttem: ez egy olyan elemzés, mely az első szótól az utolsóig igaz.

Megdöbbentően precíz, világos, informatív.
Én most itten mélyen magambanézek, és tartok egy kis önvizsgálatot.

Értékeset kaptam, köszönet Neked még egyszer.

Ez most egy olyan helyzet, ahol kölcsönösen segíthetjük egymást. Mert ebben a tárgykörben van még mit tanulnom.

Most először talán elhiszem, jó lesz ez..
Ne vessz el....

Szia!

Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 03:07
Előzmény: #461  Törölt felhasználó
#462
Borussia :))))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 24. 03:05
Előzmény: #460  Törölt felhasználó
#461
Roppant hálás vagyok.
Most áttanulmányozom, és ne vessz el kérlek....
És komolyan köszönöm.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek