Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 06. 00:12
#1120
Amúgy meg szeretek kockáztatni pénznyelő!!
Azért a Genesisben van kockázat, emiatt is vettem. Baj ez Neked?? Az én döntésem, mindnki tarsa tiszteletben más döntését!!!
Az előbb kicsit kijött belőlem, de igazam van.
Én nem írogatok be más topicba és nem kérdezgetem az adott topic részvényeseit, hogy na miért vetted?, magyarázd meg!, ez nagyon kötekedő stílus!!
Mindenki vesz vmilyen részvényt, ezt mindeninek ilik tiszteletben tartani!
Te úgy látom rövidtávú kisspeki vagy, Neked más a tőzsdei mentalitásod! Egyszerűen nem tudod megérteni azt, aki hosszabb távú befektetésben gondolkozik!
Én Téged megértelek, és látom Te kizárólag a profitot nézed, és semmi mást. Én elfogadlak ilyennek, amilyen vagy, nem cseszegetlek!!

Írtam nem tudom a pontos választ a feltett kérdésedre, de nem ez a legfontosabb dolog!!
Ha az emberiség egy jelentős része ilyen profitszemléletű lesz még sokáig, mint TE, akkor el fog tűnni a Föld színéről!
..és hozzáteszem, meg is érdemli!
Én fontosabbnak tartom pl. azt, hogy a jövendőbeli gyermekeim normális környezetben, zöld övezetben tudjanak felnőni....és le kell csökkenteni a hatalmas energiapazarlást a Földön!
Az alternatív energiaforrások ideje most jött el!! Közös érdek!!

Én támogatnám azt is, hogy a legtöbb autót vonják ki a forgalomból, ne szennyezzék a környezetünket. Pl. a Solar autok elterjedését támogatnám! Kit érdekel a költség???
Ha mindig csak azon törjük a fejünket, hogy na ez az új találmány, felfedezés mennyibe kerül, akkor soha sem terjedhetne el és nem javítaná életünket!!

NEM SZABAD KIZÁRÓLAG A PROFITOT NÉZNI! AZ EMBERISÉG EGYSZER EZZEL ASZEMLÉLETÉVEL FOGJA ELPUSZTÍTANI SAJÁT MAGÁT!

PONTOSABBAN NEM IS MAGÁT, HANEM MAGA A GLOBÁLIS KLÍMAVÁLTOZÁS FOGJA MEGÖLNI AZ EMBEREKET!!!

AZT MONDOM MEG IS ÉLDEMELJÜK, HA ENNYIRE OSTOBÁK ÉS KAPZSIK VAGYUNK!
BOCSI, IGAZ TÖBBES SZÁMBAN ÍRTAM, AZÉRT TISZTELET A KIVÉTELNEK.
AKIK MEG TESZNEK A JÓ ÜGYEKÉRT, AZOK REMÉLHETŐLEG TOVÁBB ÉLNEK ÉS ŐK LESZNEK A TÚLÉLŐK, AKIK AZ ÚJ VILÁGOT LÉTREHOZZÁK!!!

TUDOM EZ TŐZSDEI FÓRUM, DE AKKOR IS FONTOSNAK TARTOTTAM ELMONDANI.

A PROFIT AZ ELSŐ UGYE GAZDAGODÓ??
SOK SIKERT A HUMET ÉS CSEPEL TOPICBAN!!

Jó éjt!!

Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:54
#1119
Most kemény leszek, nem hagyom magam!
Unom amikor egyesek olyan nagyokosok, hogy megengedik maguknak, hogy lenézzék a másikat! Mi jogon jönnek be egyes idióták ide és szektázzák le a topicot, a hozzászólókat???
Ha Neked és haverjaidnak van ehhez joga, akkor én is bemehetek más topicokba is, és telszórhatom pl. a Humet, Csepel, vagy Econet-topicot is alaptalan rágalmakkal!

Vagy kettős a mérce??

Komolyan mondom, megteszem amit írtam!!!De akkor senkinek sem lehet egy szava sem!!

Amúgy meg nem szeretnék a szintedre lesüllyedni!! Ezért nem hiszem, hogy meg tudnám tenni. Az ilyenek, mint Te meg jobban tennék, ha csöndben maradnának és más topicokba mennének!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:49
#1118
Olvastad már a 9 oldalas német elemzést????? Na az tele van számokkal, mutatókkal, elemzésekkel is!!!
Nem azt mondtam, hogy csak úgy üresen hiszek benne! Nehezen tudsz megérteni....
Összeállt egy kép a fejemben, elolvastam, fordítgattam a német elemzést is, sok cikket a napenergiáról, szakmai anyagokat (természetesen mindent én sem tudhatok azért), az infókat a Genesisről, stb...és ezek alapján döntöttem!!!
Ezt a szektás dumát meg lég szíbes fejezd be!!!! Ok? Elég uncsi már....
Mindenki magából indul ki amúgy!!! A hozzád hasonlóak pedig a preojekciót alkalmazzák!
Ez egy pszichológiai fogalom! Azaz a saját hibáidat, gyengeségedet, erőtlensgédet kivetíted (rávetíted) a másik emberre!!
Megpróbálod úgy beállítani őt, mintha ő lenne a szakmailag nulla, gyenge, buta, stb...

Amúgy a gondolkozásod, érveléses alapján ennyi erővel a Csepel-, Humet-, Econet-topicok látogatóit is le lehetne szektázni, meg mindenféle alaptalan rágalmakat rájuk ragasztani!!

Folyt. köv.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:39
Előzmény: #1116  Törölt felhasználó
#1117
"Nagy jövőt látok benne, és mintha nem tudnád a vékonyfilm napelemtechnológia kezdeti fejlődési szakaszában van, a piac eléggé nyitott új cégek megjelenésére."
Tök jó, de én nem egy Amway előadás anyagát akarom hallani, hanem valóban kiváncsi vagyok rá: mi a különbség költségoldalról az új és régi technológia között? Ez tényleg alapkérdés. Enélkül nincs miben higgyél. Mert akkor miért és minek hiszel, vagy akkor bántás nélkül szekta szint az egész, ha konkrétumok nélkül csak a hitről szól. Vagy kérdezhetem a te szavaiddal is (lásd fent): mitől látsz benne nagy jövőt? (nem a szöveg érdekel, a számok)
Nem hinni kell egy részvényben, hanem számokban kifejezhető értéket látni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:34
#1116
Nem hirdettem magam szakértőnek.
Sok mindenben segítettem itt a topicban a többieknek, természetesen mások is nagyon segítőkészek (pl. K-mezon, closingbell, bull, napelem, mások is még), de mindenre én sem tudhatom a választ.
Nagy jövőt látok benne, és mintha nem tudnád a vékonyfilm napelemtechnológia kezdeti fejlődési szakaszában van, a piac eléggé nyitott új cégek megjelenésére.
A klasszikus Si-technológia piaca pedig szinte teljsen telített már! Sok érv szól mellette, mindet nem sorolhatom most föl.
Miért kell mindig megkérdőjelezni, hogy ki miért hisz egyes részvényekben??
Én is sok embertől kérdezhetném, hogy miért hisz pl. a Humetben, Csepelben, stb. Egyetlen egy józan érvet sem tudnának mondani az említett cégek részvényei mellett.
Figyi, úgy látom engem úgy sem tudsz megérteni. Nem baj, én hiszek a Genesisben, kitartok mellette.
Minek kell századszor is elmondai, hogy miért tartja az ember jónak ezt a részvényt??
Most nem fogom Neked felsorolni, szerintem Te már csak kötekedni akarsz és fárasztani..

Hallod, én pihenek pár napot, be sem írok a topicba, tiétek a terep!!

Hosszabb távra tervezek, és el is felejtem, hogy van ilyen részvényem, törlöm a gondolataimból is, hogy van ilyen részvényem. Néha írok majd, de gondolkoztam már rajta, hogy milyen érdekes és jópofa lenne, ha 3-4 év múlva írnék csak be ide, és az árfolyam 60-70 EUR körü járna. :-))))))
Komolyan ezt fogom csinálni a végén. :-))))
Na jó, azért az túlzás lenn, hogy addig nem írnék ide...
Heti 1-2 alkalommal fogok csak írni mostantól. Jó azért látni, hogy vannak megértő emberek is itt, pl. K-mezon, closingbell, bull... :-)
Azért meglátogatlak titeket időközönként!
Amúgy nincs sok időm, főleg mostanában, meg nagyon rákaptam a sportra, sok levegőzésre, napsütésre főleg! :-))

Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:25
#1115
én úgy értelmezem: adott országnak milyen fejlesztésekre adnak támogatást Németországból. Technológia más tészta valóban
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:21
Előzmény: #1110  Törölt felhasználó
#1114
"állami/vagy akármilyen támogatás az egyik vagy a másik technológia eleterjedése érdekében?!!!"
Ez butaság. Egy támogatás nem a technológiának szól, hanem a vele elérhető eredményre.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:18
Előzmény: #1112  Törölt felhasználó
#1113
Vagy egyáltalán a vékonyfilmes technológiára?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:18
Előzmény: #1109  Törölt felhasználó
#1112
"pénznyelő: Mindenre én sem tudhatom a választ. Senki sem tökéletes. Kérdezd meg pl. havi-t vagy gazdagodót! Úgy hallottam, hogy ők szakmailag nagyon nívósak! "
Úgy tudtum, szakmailag te vagy nívós. Mármint pontosítok, nem úgy tudtam, te hirdeted magad annak...:)
Szerintem ez egy elég alapkérdés: melyik technológiával milyen költségszinten gyártható a cucc? Ennyi.

Ha nem tudod, miért esküszöl a Genesisre?
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:17
#1111
Idézet:

"Az új felfedezések három fázison mennek át: először kinevetik, másodszor keményen ellenzik azokat, végül azonban már nyilvánvalónak tartják."

Okos gondolat, mennyire igaz manapság is..
A Genesis-topicban melyik fázisnál tartunk jelenleg? :-)

Szép álmokat!
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:11
#1110
állami/vagy akármilyen támogatás az egyik vagy a másik technológia eleterjedése érdekében?!!!

Csak következtetni tudtam a rexpo oldaláról
a kelet illetve dél európai országok más más \"projektben\" vesznek részt, érthetõen domborzati ill helyi éghajlati adottságuknál fogva.
M.O. : elsõsorban a biogáz,
biodízel, bioetanol és geotermikus energia tekintetében másodsorban szél- és napenergia
Szerb: nap és geotermikus
Horvát: víz, nap
Román: bioenergia(fahulladékból, ill mezögazd term.)
Szlovén: viz

PARTNERORSZÁG NÉMETORSZÁG

Németország közismerten vezetõ a megújúló energiák technológiája és a jelentõs kormányzati támogatás tekintetében. A német ipar itt is erõsen exportorientált
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 23:10
#1109
Sziasztok!

Elég izgalmasra sikerült a mai nap is mind árfolyam, mind pedig forgalom szempontjából. :-)))
pénznyelő: Mindenre én sem tudhatom a választ. Senki sem tökéletes. Kérdezd meg pl. havi-t vagy gazdagodót! Úgy hallottam, hogy ők szakmailag nagyon nívósak!
Ott vannak a topon, főleg havi! :-))))))
A viccet félre téve, jó kérdés amúgy. Gondolkozzunk el rajta..
Nincs sok időm, lassan mennem kell.

K-mezon: Várrjunk türelmmel! Biztos előbb-utóbb jönnek a hírek. Ha hisz valamiben az ember, legyen KITARTÓ, TÜRELMES, MEGFONTOLT, MEGÉRZÉSEIRE HALLGATÓ, ÉRDEKLŐDŐ, SZAKMAI, KÜZDŐ SZELLEMŰ.
Jó éjt!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 19:35
Előzmény: #1107  Törölt felhasználó
#1108
Nem mindegy, ha előbb utóbb elfogy/hiány lesz az Si? -:) Vagy erre majd akkor gondoljunk? -:)

Na jó, FÉLIG viccnek szántam, de tetszik a kérdésed, és a további...

Illetve keresk. érdekek játszanak a nyersanyag (Si) árakkal, mint az olajnál?

És persze a környezetre is majd akkor figyeljünk, ha muszáj, nehogy sérüljön bármi érdek, aztán lesz valahogy? Ami amúgy elkerülhetetlen... (verseny, profit szemléletű vagyok, de...) És/vagy: Si bár rengeteg van a földön egy összetett kémiai folyamatot kell végrahajtani a homokon ahhoz, hogy abból tiszta Si-ot nyerjenek ki, amely az elektronikai felhasználáshoz megfelelő.
Technológiai fejlesztés szükséges, ahhoz, hogy minél inkább költséghatékony és "hulladékanyagok" kezetkezése szempontból optimálisan történjen. Ez hogy van?

Viszont a fotoeljárásos technológia érintett/függhet a nantech. fejlesztések eredményetől... Ezek hogyan kalkulálhatók most, illetve egyéb környezetkímélési szempontból
állami/vagy akármilyen támogatás az egyik vagy a másik technológia eleterjedése érdekében?!!!
Ha tud valaki valamit segítsen. Egyelőre nem nagyon tudtam keresgélni, node hétvégén? -:))))

Írjatok -:)
Köszi:
KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 18:20
Előzmény: #1104  Törölt felhasználó
#1107
"Genesis: Komolyabb, drágább technológiát igényel!!

A Sanyo a klasszikus Si-technológiát használja. A Genesis az új vékonyfilm napelem tech.-át fogja.

Van még kérdésed??

A két cég beruházásának nagyságát nem lehet összehasonlítani a fent említett különbségek miatt is!! "

Van. Hogyne lehetne összehasonlítani a kettőt. Hiába írod, hogy az egyik a hagyományos technológiával gyárt a másik meg az újjal, ezért drágább. A piac pont leszarja, hogy melyik technológia a haladóbb, a vevő azt veszi meg, amelyik jobban megéri (azaz, ha nagyjából ugyanazt tudják, akkor amelyik az olcsóbb). Ez a bajom.

Ha a dízel kocsikat 3-szor annyiért lehetne csak előállítani, mert mondjuk a dízel motor gyártástechnológiája bonyolultabb, stb. stb. akkor a kutyának se kellene a dízelkocsi. Hiába a környezetkímélőbb, "haladóbb" technológia. A piac nem fogja megfizetni a drágább előállítást. Most megfizeti, mert így van egyensúly az enyhén olcsóbb dízel + jobb fogasztás, tehát az olcsóbb üzemeltetés és a drágább bekerár között a benzinessel összehasonlítva.
Lásd elektromos kocsik. A kutyának sem kell, mert egyelőre még lénegesen drágább a hagyományosnál (miközben felhasználói szempontból több hátránya is van).

A Genesisnél a beruházás mértéke ugyanakkora kibocsátásra (előállított kapacitásegységre) nézve min. 5-szörös. Persze, tudni kéne még az előállítás költségeit is és akkor lenne teljes a kép.

Erre írjon valaki infót. Tehát tudjuk meg, hogy a Sanyo és a Genesis tervezett termelési költsége (egységnyi kibocsátásra eső) kb. milyen viszonyban van egymással. Azaz: a régi és új technológiájú napelemek előállítási költsége hogyan viszonyul egymáshoz. Erre válaszolj.
Törölt felhasználó 2007. 04. 05. 15:23
Előzmény: #1105  Törölt felhasználó
#1106
Bölömbika, de jó, hogy küldöd, ugyan egyszer már felraktam, de azóta teljesen elfelejtkeztem a pontos dátumról -:)))
Köszönöm.

Egyébként pedig mai hír a SANYO-ról: link
márcsak a GENESIS-ről kéne hivatalos INFO - azaz a beruházás állapotáról -:))) Abszolút úgy érzem, hogy jelen helyzet pszichológiája megköveteli. R. helyében én csinálnám. Gondolom,csak, persze. Az viszont biztos, hogy engem rendkívül ösztönözne, hogy írjak hosszabban, energiát fektessek bele, és mihamarabb -:)))) Várjuk a HÍREKET!!! Így legfeljebb játszok -:)
Remélem, hogy sokkal inkább pozitív hozzáállásra készteti a "született" ellendrukkereket, ahogy dlph szavait olvasom. Pedig, ez csak egy téma, ami érdekel, és általában ha valami BIZTATÓ és ÚJ megjelenik a világban, akkor igyekszem nem megkérdőjelezni, eltaposni, hanem elősegíteni, persze CSAKIS ésszerű határokon belül. Persze, lehet, hogy bennem van a hiba!? -:)))) Az idő dönt. : És ez a határ már közeledik nálam is! INFO nélkül, mintha nem érdekelné azt, akit hát elégé kéne... Na, szóval a hír, bocs, ha olvastátok:

"További beruházások indulnak a Sanyo napelemgyárában
Menedzsment Fórum * 2007.04.04
134 olvasás
Elkészült a Sanyo Hungária Kft. dorogi üzemében az az üzemcsarnok, amelyben újabb gépsorok felszerelésével háromszorosára növeli a napelemek gyártását a japán cég. " Teljes cikk: link

KK
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 23:55
#1105
Ha vkit részletesebben érdekel a téma
Hungexpo fair center APR 19.-21

A MEGÚJULÓ IPARÁGAK SEREGSZEMLÉJE!

A RENEXPO® Central & South-East Europe először gyűjti össze Budapesten egy szakkiállítás és egy magas színtű szakmai
kongresszus keretében a terület összes szereplőjét.

-A megújuló energiák és az energiahatékony építés és felújítás teljes palettája képviselteti magát

A RENEXPO® Central and South-East Europe Témakörei

A megújúló energiák, energiahatékony épületfelújítás, szolgáltatások

MAGYARORSZÁG



"2010-ig a megújuló energiák arányát duplájára kívánják növelni, elsősorban a biogáz,
biodízel, bioetanol és geotermikus energia tekintetében, de a szél- és napenergia felhasználás"

2007.04.19-21.

HELYSZÍN HUNGEXPO BUDAPESTI VÁSÁRKÖZPONT
1101 Budapest
Albertirsai út 10. (Expo tér 1.)
Magyarország

NYITVATARTÁSI IDO 10.00 - 18.00

Szombat ingyenes

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 23:39
#1104
pénznyelő:

Utánanéztem a Sanyonak a kedvedért is!
Szóval a kapacitása tényleg nagyobb, mint a Genesisé. 150 MWp/év lesz 2008 után.
Míg a Genesisé 80 MWp/év 2008-tól.
Ez így van. Azonban a kapacitás önmagában nem mond "semmit".
Hozzá kell tenni méh néhány fontos dolgot, mint pl. exportra vagy belföldre termel-e az adott cég, milyen célra gyártja a napelemeket, milyen technológiával, stb.

Röviden és tömören a lényeg:

Genesis: Naperőművek, napfarmok részére gyártja az alap napelem cellákat.
Sanyo: Családi házak, iskolák, egyéb épületek számára. Ez nagy különbség!
A gyártás technológiája is többe kerül így a Genesis-nél.

Genesis: 99 %-ban exportra termel (célországok: Sapnyolország, Olaszország, Svájc, Távol-Kelet, USA, stb.)

Sanyo Hungary Kft.: Főleg Belföldre termel.

Genesis: Komolyabb, drágább technológiát igényel!!

A Sanyo a klasszikus Si-technológiát használja. A Genesis az új vékonyfilm napelem tech.-át fogja.

Van még kérdésed??

A két cég beruházásának nagyságát nem lehet összehasonlítani a fent említett különbségek miatt is!!

Más technológia, más célra termelés, stb. stb...

Üdv. BB

Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 23:28
#1103
Sziasztok!

Azt szeretném mondani, hogy én nem érek rá minden szakmai kérdésre válaszolni. Jómagam átlátom a helyzetet, amúgy is hosszabb távra tervezek.
Mindenki tájékozódjon, olvasson sokat a napenergiával kapcsolatban. Jótanácsként mondom.
Órákat kéne a fórumon írogatni ahhoz, hogy minden kérdésre válaszolni lehessen.
Nincs annyi időm. Sok kérdés kifejtősebb választ igényel.
Mások is válaszolhatnak a feltett kérdésekre. Nem utalok itt senkire, csak általáben értem.
Pl. havi is válaszolhat pénznyelő Sanyo-s kérdésére!!
Elég jó és logikus, átgondolt kérdések vannak a fórumban amúgy, ahogy átolvastam!!
Szóval mindenki kommunikáljon egymással és ne csak egy emberre várjanak!

A fórum mindenkié!!!
Nincs két tábor! Ez a két tábor csak egy tévhit!!
Nem politikai fórum ez, hogy két tábor legyen!!

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 23:20
#1102
Sziasztok!

Elég nagy forgalma volt a mai nap a Genesisnek. 100 db, biztos egy komoly befektető lehetett..

K-mezon:

Köszi szépen a levelet, most jöttem fel a netre. Még nem tudtam elolvasni. Majd visszaírok. Őszintén megmondom, hogy jól éreztem magam fórumozás nélkül is. :-))))
Rájöttem, hogy sokkal fontosabb dolgok is vannak az életben, mint a tőzsde.
Na jó, ezt előtte is tudtam azért, csak most sokkal jobban érzem magam, hogy sportoltam is, lefutottam 3-4 km-t. 8 km a rekordom. :-)) Bele kell húznom..
Meg sok más szép és jó dolog is van..
Puszi, majd írok!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 04. 20:00
Előzmény: #1100  Törölt felhasználó
#1101
akartunk tenni mi is ilyet a tetőre, kértünk árajánlatokat, csak hát még ez sem olcsó mulatság...főleg, ha a fűtési rendszer már megvan kazánnal meg mindennel, mert ekkor egy kicsit át kell építeni a fél házat.
:(

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek