Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:46
Előzmény: #101299  exmnbs1
#101300
Hogy hol a Pszáf?
Közeledik Kunovits úr
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:45
Előzmény: #100812  Törölt felhasználó
#101299
Úgy vélem a magyar nyelv sem tartozik az erősségei közé:

"1. Rudagipsz – Mix Zrt.
A jelenleg is termelést folytató társaság szerződést kötött a Hasit Hungária
Kft.-vel, a cég által birtokolt bányák és feldolgozóipari berendezések
működtetésére.

Azaz explicite verbis a bányák és minden egyéb a Hasit tulajdonában van.

A társaság továbbá 1 Milliárd Forint értékű hitelszerződést
kötött a Magyar Fejlesztési Bankkal a Hasit Hungária Kft. teljes
vagyonának megvásárlásához, a szükséges önerő saját forrásokból történt
biztosítása mellett. Ez a kivásárlásra kerülő telep lesz az alapja az új
termékstruktúra gyártásának, így a termelés felfuttatása már egy saját
tulajdonban lévő termelő komplexumban valósulhat meg."

Azaz a megvásárlás után kerül a tulajdonába a bánya és a termelő komplexum.

Azaz semmi csúsztatás nincs a szövegben.

Viszont én is megkérdezem, hogy hol a PSZÁF, hogy hosszú távon ilyen módon, ilyen stílusban, ilyen félrevezető információkat lehet ezen a fórumon "közzétenni" és ebbe beleértem a fórum moderátorait is.

Kunovits_Jeno

Gatto 2010. 09. 15. 15:44
Előzmény: #101295  exmnbs1
#101298
Mindig is mondtam hogy Gennyezis!
zotya32 2010. 09. 15. 15:44
Előzmény: #101292  zotya32
#101297
javítok: lehet nem Rényi, hanem Kunovits? no, számomra mindegy... de ha évek múlva bebizonyosodik, hogy így történt, remélem a megfelelő embert a megfelelő helyre és elegendő ideig elv érvényesül majd.
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:43
Előzmény: #100806  Törölt felhasználó
#101296
"(#100806) Re: Kincses pilótajáték Értékelés: -2

előzmény (#100800: joepappa) | válasz erre | 2010. július 16. - 15:29
Semmi gond. Csak kifejezetten utálom, ha félrevezető, tendenciózus hozzászólásokkal szándékosan próbál valaki operálni. Persze van egy szint, amely már túlléphet egy "anonim" blog keretein és szándékos piacbefolyásolás okán következményei lehetnek az illetőre nézve.
Kunovits_Jeno "
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:43
Előzmény: #100801  Törölt felhasználó
#101295
"(#100801) Re: Kincses pilótajáték Értékelés: -1

előzmény (#100799: joepappa) | válasz erre | 2010. július 16. - 15:23
A felszámoló a jelenleg érvényes de még nem lezárt szerződés alapján nincs abban a jogi helyzetben hogy az ingatlant eladja harmadik félnek. A bányászati joggal rendelkező Rudagipsz-Mix Zrt.-nek zavartalanul kell, hogy biztosítsa a termelést a bányában.
Kunovits_Jeno"
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:41
Előzmény: #101288  pampa
#101294
Irány a 6 Ft-os pince!!! Aztán ha van isten, minél előbb kivezettetik ennek a gané mutyicégnek a papírjait a tőzsdéről.
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:41
Előzmény: #100787  Törölt felhasználó
#101293
(#100787) Re: Kincses pilótajáték Értékelés: 0

előzmény (#100782: donvito) | válasz erre | 2010. július 16. - 14:51
Úgy látszik a rosszindulat ebben az országban határtalan. Ezúton kikérem magam és az összes érintett s nevében az ilyen és hasonló légből kapott információk terjesztését. A Gensolar által írt hozzászólás igaz, mert megkérdezett. Honnan veszi, hogy más tulajdonában lévő ingatlan apportra került volna? Mert most leszögezem, hogy ilyen nem történt és nem is történhetett volna. Ön nincs tisztában ügy látszik azzal a ténnyel, hogy egy nyilvános részvénytársaság tőkeemelése során az apportokat egy független könyvvizsgáló értékeli és igazolja. Csak nem gondolja komolyan, hogy a könyvvizsgáló nem nézte át az összes társaság érintett ingatlanainak legfrissebb tulajdoni lapját? A Genesis Energy tőkeemelése során az apportált társaságok tulajdonában vannak az ingatlanok de ezek között NEM szerepel az Ön által emlegetett 095 hrsz, ingatlan, mert az NEM a Rudagipsz-Mix Zrt. tulajdona, még "széljegyzet" formájában sem. Ami pedig a "bányaterületet" érinti: az apportált társaságok rendelkeznek a teljes kutatási joggal 120 km2-es területen és a megnyitni tervezett bányaterületek ingatlan tulajdonjogával rendelkeznek. Természetesen erről teljes körű dokumentáció is rendelkezésre áll a megfelelő hatósági iratokkal együtt.
Kunovits_Jeno
zotya32 2010. 09. 15. 15:39
Előzmény: #101285  exmnbs1
#101292
és ha ez mind bebizonyosodik, akkor Rényi lesz az első akit jó eséllyel börtönbe küldenek mint egy (volt) tőzsdei cég vezetője? azért az elég kemény jel lehetne másoknak is, hogy végre befejezzék az eddigi mutyis tevékenységeiket...
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:39
Előzmény: #101284  Törölt felhasználó
#101291
Ne beszélj többes számban az utolsó 15 beírónak nincs genyája:))) Nekik nem fog fájni:))
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:39
Előzmény: #100782  Törölt felhasználó
#101290
"Gensolar írta:
"Megkérdeztem. A válasz egyértelmű: az egész bányaterület az apportált vállalatok tulajdona."

Nem tudom hol néztél utána az állítólagos "egyértelmű" válaszodnak, de hogy jelenleg nem a cég tulajdona, az egészen biztos. Némi józan ésszel, akár Te is ellenőrizhetnéd, ahelyett, hogy valami hiteltelen forrásból merítesz. Segítségképpen itt a hrsz. szám: 095

Ezt fogod találni, ha jó helyről informálódsz: Az egész bányaterület az üzemmel együtt a felszámoló tulajdonában van.

Lehet, hogy arra érted, hogy a tulajdoni lap szélén valahol meg volt említve, hogy a Rudagipsz-mix-é lesz az egész? ...csak volt ott egy apróság is mellette, amire érdemes lett volna odafigyelni:
ENNEK FELTÉTELE, HOGY MEGFIZETI A VÉTELÁRAT!

Tehát ott tartunk ahol kezdtem, hogy soha nem is volt a tulajdonukban. Amúgy meg érdekes elképzelés más tulajdonát apportba tenni... Ez az igazi ajándékozás! - amolyan magyar módra ugyebár. Sajnálom, hogy idáig züllenek emberek.

Ennél már csak az lenne a csinosabb, ha valamire most elcserélnék. Nem lennék a másik fél helyében se... Biztos nagy üzlet van itt a kis hazánkban: Magaménak mondani más tulajdonát és hasznot húzni belőle.

donvito
"
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:38
#101289
azt a k...a! ez nagyon durva!!! most olvastam...
messziről el kell kerülnii ezt a papírt ezek szerint,nehogy csak beetetés legyen,és felültessék a kisbefektetőket!!
most akkor lehet inkább allsó limites ralli lesz?:))))
pampa 2010. 09. 15. 15:37
Előzmény: #101286  exmnbs1
#101288
Ezért függesztették?

A TEBÉSZ szerint bűzlik valami a Genesis Energy tőkeemelése körül
2010.09.15. 15:27
Tőkebefektetési csalás gyanúja is felmerülhet a Genesis Energy Befektetési Nyrt. legutóbbi, apporttal történt zártkörű tőkeemelésével kapcsolatban - erre a következtetésre jutott vizsgálata alapjána a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (TEBÉSZ).

Az érdekvédelmi szervezet szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy egy kisrészvényesi bejelentésre kezdte el vizsgálni a Budapesti Értéktőzsde "B" kategóriájában jegyzett Genesis Energy Nyrt. 2010. április 19-ei közgyűlésén elfogadott, apporttal történt tőkeemelését.



Vizsgálatuk szerint a tőzsdei cégbe egy zrt.-én keresztül olyan bányavásárlási lehetőséget apportáltak 10 milliárd forint körüli értéken, amelyről tudniuk kellett, hogy az már nem realizálható. A Genesis Energy április 19-i közgyűlése összesen 21,58 milliárd forint értékű zártkőrű tőkeemelésről döntött. A tőkeemeléssel a cégbe beszállt négy dél-afrikai és egy svájci bejegyzésű bányaipari vállalat.



A befektetők magyarországi érdekeltségeiket, valamint azok által birtokolt eszközöket, kutatási és bányászati jogokat, meddőhányót apportáltak ellenértékként a cégbe. A Genesis Energy az új befektetőkkel egyben profilt is szándékozik váltani, miután az idén júliusban felhagyott a napelemgyártással. A bányászati és ércfeldolgozói új tevékenység bevezetésének alapját a rudabányai telep és eszközeinek megszerzése jelentené, a kitermelhető ércvagyon megvásárlásának elmaradásával azonban a társaság egész léte válik kérdésessé a TEBÉSZ szerint.



A TEBÉSZ kizárólag a nyilvánosan hozzáférhető adatokra épülő szakértői vizsgálata feltárta, hogy az apport legfontosabb eleménél, a Rudagipsz-Mix Zrt.-nél a Hasit Hungária Kft.-vel kötött, a rudabányai bányatelepre vonatkozó adás-vételi szerződést említ a befektetési ajánlat. A Hasit Hungária Kft. azonban már hónapokkal a Genesis közgyűlés előtt felszámolás alá került, ezt azonban a befektetési ajánlatban elhallgatták.



A bányacéget 2009. december 24-e óta irányító felszámoló azt közölte a TEBÉSZ-szel, hogy a szerződéstől már korábban elállt a vételár megfizetésének elmaradása miatt. Egyébként pedig hónapok óta senki sem folytat kitermelést a bányában. Az érdekvédelmi szervezet szerint félrevezető információnak minősül a Magyar Fejlesztési Bankkal kötött 1 milliárd forintos hitelre vonatkozó utalás is, mivel a bank a hitel ígérvényt az adásvétel elmaradása miatt már korábban visszavonta.



A TEBÉSZ a rendelkezésére álló dokumentumok alapján úgy véli, a társaság vezetésének már a befektetési ajánlat összeállítása és a tőkeemelést kimondó közgyűlés előtt tudatában kellett lennie a bányavásárlási lehetőséggel kecsegtető apport kiüresedéséről, azt mégis elhallgatta a részvényesek elől, így felvetődhet a tőkebefektetési csalás gyanúja is.



Az ügy kapcsán a TEBÉSZ kiemeli az apportot ellenjegyző könyvvizsgáló jogi fellelőségét, akit éppen a hasonló esetek elkerülése érdekében utasít a jogszabály az apportok alapos ellenőrzésére. A TEBÉSZ közölte azt is, hogy a birtokában lévő adatokat és dokumentumokat átadja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének, hogy az hatósági eszközeivel felderíthesse az eset minden részletét.



A Genesis Energy Nyrt. a legutóbbi tőzsdei gyorsjelentése szerint 2010 első félévét 611 millió forint mérleg szerinti veszteséggel zárta, nettó árbevétele mindössze 12 ezer forintot tett ki. Egy évvel korábban még 662 millió forint volt az árbevétele. Az áprilisi tőkeemelést a cégbíróság 2010. július 15-én bejegyezte, e szerint a társaság alaptőkéje 26,248 milliárd forint.



A Genesis Energy részvényeinek kereskedését szerdán 13 órától a nap hátralévő részére felfüggesztették a Budapesti Értéktőzsdén. A tőzsde rendkívüli tájékoztatás közzétételére kötelezte a kibocsátót. A papírra 364 forinton született az utolsó kötés, 9 forinttal, 2,54 százalékkal magasabban az előző napi záróáránál. Az elmúlt egy évben a részvény legmagasabb árfolyama 727 forint, a legalacsonyabb 308 forint volt.
gilgalad 2010. 09. 15. 15:37
Előzmény: #101285  exmnbs1
#101287
"12 ezer forintos árbevételt produkáló társaság egész léte válik kérdésessé a kitermelhető ércvagyon megvásárlásának elmaradásával."

Jöhetne a többi hasonló cég ellen is egy kis eljárás, de ilyen komolytalan kamu vállalatokat. BUX, na ja...
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:35
Előzmény: #101285  exmnbs1
#101286
mindjárt idézem!
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:34
Előzmény: #101281  zotya32
#101285
nem én voltam, én csak gyüjtögetem a Hol a Pszáfban az infot.
don vito jelezte ezt itt egy jó hónapja, annyit tudtam, és Kunovits válaszát olvastam

a Pannónia válasza új nekem is,
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:34
Előzmény: #101276  zotya32
#101284
hogy mi? mérete - limites szopics holnap. Irány a pince, ahová minimum 200 lépcsőfok vezet! Csak az a kérdés ? vesszük a lépcsőfokokat, vagy legurulunk, az gyorsabb, de az jobban fáj
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:33
Előzmény: #101279  zotya32
#101283
Erre a hírre olyan limites rally lesz, hogy csak na! :DDD
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:33
Előzmény: #101279  zotya32
#101282
Pár nap alatt akció van az összes kispapírban, mi lesz igy az év hátralevő részében?
zotya32 2010. 09. 15. 15:31
Előzmény: #101274  exmnbs1
#101281
Ex, valld be, te voltál, aki bejelentést tett. Kívülről vágod az egész genya story-t.... :)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek