Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 16:07
Előzmény: #101313  exmnbs1
#101320
Ez ")))))" smiley akar lenni nálad? Már akartam kérdezni, csak mindig elfelejtettem. :)
exmnbs1 2010. 09. 15. 16:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#101319
)))))
joepappa
joepappa 2010. 09. 15. 16:05
Előzmény: #101316  exmnbs1
#101318
de akkor még nem derült ki hogy jajj nem is úgy van:) , én is itt voltam és kérdeztem tőle amikor legutóbb megjelent.
joepappa 2010. 09. 15. 16:04
Törölt hozzászólás
#101317
exmnbs1 2010. 09. 15. 16:03
Előzmény: #101315  joepappa
#101316
már elmondta olvass vissza)))))
joepappa
joepappa 2010. 09. 15. 16:02
Előzmény: #101313  exmnbs1
#101315
benézhetne a kunovics, nagyon kíváncsi vagyok hogyerre mit mondana:)
exmnbs1 2010. 09. 15. 16:00
Előzmény: #101312  Törölt felhasználó
#101314
biztos hiteles lesz, mint a többi közlemény is))))))
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:59
Előzmény: #101311  joepappa
#101313
))))))
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:59
Előzmény: #101308  Törölt felhasználó
#101312
Most gépelik a cáfolatott ))
joepappa
joepappa 2010. 09. 15. 15:57
#101311
még csak most jönnek rá hogy ez csalócég:) muhahaha
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:57
Előzmény: #101307  Törölt felhasználó
#101310
szerinted ők felfüggesztettek és TEBÉSZ belengette a kész iratot erre?
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:55
Előzmény: #101123  exmnbs1
#101309
2010. augusztus 18. - 22:23 - Re: Megfeleltetés
"előzmény (#98401: zotyó) | válasz erre | Tegnap, 11:48
Kedves fórumozók!

Tavaly október kiváltam a Genesis közvetlen vezetéséből, de továbbra is nagy részvényes vagyok, és sokat segítettem a jelenlegi igazgatóságot és a menedzsmentet, annak érdekében, hogy ez a tegnapi kiváló hír megjelenhessen. Mindenki úgy olvassa soraimat, hogy maximálisan érdekelt vagyok a projektek sikerében, tehát elfogult és lelkes vagyok, de megpróbálok minden engem ért korábbi és jövőbeli esetleges támadás ellenére objektív maradni.

Régen szólaltam meg a fórumon, de mindenképpen néhány félreértést el szeretnék oszlatni, néhány magyarázatot szeretnék közreadni, ami mind kiolvasható a hírekből, de nem árt egy kis rendszerezés:

A Genesis Solar Corporation azért bocsátott ki részvényeket 1 centes áron, mert azoknak a személyeknek, akik ebben a tevékenységben a jövőben részt fognak venni biztosítani kell a közvetlen érdekeltséget. nyilván így kíván a Genesis Capital Management opciókat és részvényeket adni a jövőbeli és a mostani menedzsmentnek, például konkrétan tudom, hogy Damian Greco a jelenlegi munkáját csak és kizárólag ezeknek a részvényeknek az odaítélésétől tette függővé. Egy ilyen kaliberű szakember megszerzése mondjuk 3000 vagy akár 10.000 dolláros fizetéssel nem megy, őt a részvények jelentős értéknövekedésében kell érdekeltté tenni. A részvénytársaságoknak ez a módszere a részvényesi érték megszerzése érdekében. Szerintetek, miért megy olyan jól az OTP, nem abból, hogy a menedzsment jelentős mértékben érdekelt? Csányi Sándor vajon mitől lett Magyarország egyik leggazdagabb embere, ha nem abból, hogy érdekeltté tették az OTP sikerében a többi részvényes tulajdonképpeni hígításával? Nem vagyunk ezzel elégedettek, mint OTP részvényesek?

Ismereteim szerint a Genesis Solar Corporation több mint 800 részvényessel rendelkezik, a részvények száma jelenleg 2 963 000 db és a cég a Genesis Capital Management irányítása alatt áll, azaz ugyan úgy, mint a Genesis Energy-t is, a FUND és az azt menedzselő cég irányítja. A GEI- vel kötött "SPA" szerződés megvalósulása, illetve a spanyol gyárhoz tartozó tőkeemelés két oldalról történő tőkésítésének megvalósulása esetén (a GEI-ből 9 millió EURO a Vital forrásaiból jön és kb. 25,929,000 millió EURO közvetlen Vital befektetés a GSC -be, amely azt majdnem teljes mértékben tovább adja a spanyol gyárnak, az április 7-én részvényes Genesis Energy tulajdonosok számára megnyílik egy esetleges csere lehetősége. Nyilván majd az átváltáskori árfolyam különbségek miatt lehetővé válik a részvényesek részére az arbitrázs vagy a hosszú távú befektetési politikájuk fogja eldönteni mindenki számára, hogy átvált vagy nem vált át, mindenesetre a minél nagyobb részvényesi pozíció megszerzése véleményem szerint mindenképpen megéri. Ezzel a megszerzett joggal tovább lehet kereskedni a papírral, a csere időpontja majd előre ismert lesz és akkor még nyugodtan vissza is lehet vásárolni az esetlegesen időközben értékesített részvényeket, ha a befektető ma az átváltási jogot egy mennyiségre megszerezte.
Ha a helyzet az lesz, hogy mindenki átváltja a részvényeit, a Genesis Energy fog rendelkezni kb. 14 millió (a Vital átváltási joga miatt is) olyan GEI részvénnyel, amelyet az átváltással megbízott társaság a Genesis Energy javára értékesít. Ad abszurdum, ha csak a már most előre átváltási kötelezettséget vállalt részvényesek, azaz a Genesis Investment Fund és a Vital, akik az összes átváltható részvény szám felét jelentik, váltják csak át részvényeiket akkor kb. 7 millió Genesis magyar részvény és kb. 7 millió GSC amerikai részvény - ami akkor már szintén tőzsdén lesz - válik a vállalat számára értékesíthetővé, ezzel növelheti saját likviditását, majd az akkori áron.

Ez a Genesis magyar részvény mennyiség, tekintettel az új, rekapitalizált GEMI (a bányászattal kiegészített GEI) részvénytársaság az összes részvényeinek kb.
max. 14-15 %-a, amely a piacon vagy piacon kívül intézményi befektetőknek értékesíthető. Ugyanis vélhetően addigra a törvényben biztosított feltételek szerint a GEI a most elkövetkező részvénykibocsátás, nyilvános ajánlattétel és az új részvények tőzsdei bevezetése után kvalifikálja magát, hogy a tőzsdén "A" kategóriás lehessen.

Jelenlegi számításaim szerint, ha mindez az elképzelések és megkötött szerződések szerint megvalósul, akkor a Vital bejövetelével, a Genesis Solar Corporation-t ez a tranzakció újra árazza. A Vital a szerződések tanúsága szerint elismerte a Genesis Solar Corporation piaci értékét. A céget ezzel 86.631.000 EURO-ra árazza be, amely az összes kibocsátandó Genesis Solar Corporation részvények alapján 4,2 EURO per részvény árat jelentene minden egyes olyan GEI részvényes számára az így beárazott értéken számolva, akinek április 7-én lesz részvénye.

Vannak olyan elemzők akik ezt 10 USD/ részvény szinten árazzák, mert a GSC-ban várhatóan 10 USD alatt nem lesz több kibocsátás, ha az első projekt a szükséges saját tőke megléte miatt teljes erővel beindul. Nyilvánvaló, hogy az államilag támogatott kamatmentes, az állami támogatások és az elegendő equity lehetővé teszi a gyár elindulását és mivel a GSC egy olyan cég, amely az SEC fennhatósága alatt működik évtizedek óta, könnyű lesz teljesíteni azt az igényt, hogy tőzsdére menjen.

Az új, az április 19-i közgyűlést követő tőkeemelésben a készpénz részen csak minimum 50.000 EURO jegyzéssel lehet részt venni, tehát aki esetleg hosszútávon is arbitrálni akar 500 Ft-os áron beszerezhető új részvénnyel, annak kell hogy legalább egy részvénye legyen és azt a tulajdonosi megfeleltetésnél igazolja, a befizetések sorrendje lesz az allokáció egyetlen szabálya.

Az általam összehozott üzlet a dél-afrikai befektetők és a GEI jelenlegi tulajdonosai között új perspektívákat nyit a GEI részvényesei előtt. A társaság végelszámolása helyett egy PIPE üzletet javasoltam, amelynek során az új projekt bejön és a régi pedig befejeződik, azaz vagy a GEI-ben megmarad az egyre többet érő napelem business jelentős része, vagy egy csomó készpénz fog rendelkezésre állni a Rudabányai projektek megvalósítására. Igazi, megfogható anyagmennyiségek, bányászati kutatási eredmények és egyéb eszközök, odaítélt állami támogatások, a legelmaradottabb területeken új munkaerő alkalmazása és Magyarország ásványi kincseinek hasznosítása a modern technológiák adta lehetőségekkel, amelyek még az idén a termelés iparszerű megkezdésével véleményem szerint olyan részvényesi értékeket fognak képviselni, amelyek már ma meghaladják a korábbi GEI értékeit. Rendkívül alacsonyra vannak árazva, ha a benne rejlő lehetőségeket nézem. A társaság a legkiválóbb szakmai erőket vette igénybe, például Földessy János egyetemi tanárt, geológust, a Miskolci Egyetem Ásványtani-Földtani Intézete igazgatóját, aki a Rudabányán bányászható anyagok tekintetében kedvező és ígéretes jövőt festett fel már tavaly egy szakmai konferencián az ott bányászható és feldolgozható sokféle anyag tekintetében.

Ebben az iparágban is jelentős árnövekedés szokott lenni a tőzsdén, amikor egy korai stádiumú bányarészvény a tőzsdére kerül, itt pedig már kísérleti gyártás és kutatások az elmúlt évben is folytak, a termelés pedig már az idén a Rudagipsz-Mixben el is kezdődik.

Egy új bluechip Magyarországon már nagyon kellene, nemde?

Üdvözlettel
Rényi Gábor

grenyi "

Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:55
Előzmény: #101302  Törölt felhasználó
#101308
"A TEBÉSZ a birtokában lévő adatokat és dokumentumokat rövid időn belül átadja a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének, hogy az hatósági eszközeivel felderíthesse a magyar tőkepiacon példátlan eset minden részletét. "

Azért azt hogy példátlan, lehet nem mondanám:)))))))
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:54
Előzmény: #101305  Törölt felhasználó
#101307
ezért akarták
"Rallyztetni"

kell a zseton az ügyvédekre
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:53
Előzmény: #101221  exmnbs1
#101306
"Varga István úr részére,
Pólus Kincs Group Holding
műszaki és fejlesztési vezérigazgató

Tisztelt Vezérigazgató Úr! Kedves István!

Eredményeitekhez, sikeretekhez - e valóban mérföldkövet jelentő áldott
pillanatban - őszinte szívvel gratulálok. Kívánok nektek továbbra is sok-sok
erőt, sok-sok türelmet.
A Bányafelügyelet - mint eddig is - támogató, segítő szakmai partneretek
lesz a jog és a tisztesség kijelölte határok között, de tudom, hogy
számotokra ez idáig is meghatározta a kapcsolati tartalmat.

Isten segítse Magyarországot abban, hogy értékei, adottságai a lehető
legmagasabb szinten értékesülhessenek, akár értékes tudásunkban, akár igazi
vagyonunk, kincseink felismerésében, amibe Csapatotok, ott Rudabányán, olyan
sok energiát, hitet - s ne hagyjuk ki - oly sok pénzt áldozott.

Jó szerencsét!

Szabados Gábor
elnök
Magyar Bányászati és Földtani Hivatal"

____________________________________

grenyi"
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:50
Előzmény: #101302  Törölt felhasználó
#101305
Mennyire gyors?:DD Na majd a nagy beöntést követően azért lesz majd itt is mit halászni:) Addigra kipukkad legalább a többi mire ez eljön:) Csak megvan a felváltva rally lehetősége:)
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:49
Előzmény: #100817  Törölt felhasználó
#101304
100817) Re: Kincses pilótajáték Értékelés: -1

előzmény (#100815: Sigorszky) | válasz erre | 2010. július 16. - 15:44
Egyenes kérdésre egyenes válasz: lesz. Ezen dolgozom
Kunovits_Jeno
exmnbs1 2010. 09. 15. 15:48
Előzmény: #100815  Sigorszky
#101303
2010. július 16. - 15:41 - Re: Kincses pilótajáték
Kunovits Úr!
Inkbb arra a kérdésre adjon lehetőleg egyenes választ, hogy lesz-e még a genesisből valami ebben az életben!?
Tisztelettel:

Sigorszky
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:48
Előzmény: #101301  Törölt felhasználó
#101302
Majd Te is mehetsz a Gyorskocsiba ))))))
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 15:46
Előzmény: #101297  zotya32
#101301
Úristen milyen hír ez??? Uhhh, limites napok! LEFELE!

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek