Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gbaker 2010. 10. 01. 20:44
Előzmény: #3298  Törölt felhasználó
#3300
Nem az a jó, hogy segély kapnak, hanem az, hogy ha már kapják akkor azt ilyen feltételekkel. Én nem tiltakoznék ellene ha kártyára kapnám a segélyt. Az hogy valakit származása alapján diszkriminálnak nem helyes, ez ellen tiltakozni kell. Én azért mert nem roma vagyok, nem kaphatok ingyen jogosítványt. Neked mindent a szádba kell rágni?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 20:41
Előzmény: #3289  gbaker
#3299
Ezen meg még mindig nem tudok túljutni. Egész nap azt kérdeztem, hogy írd le saját gondolataidat, ötleteidet. Erre ezt kaptam:

"Szerintem tökéletes megoldás sohasem lesz, de a Jobbik programja, sokat javíthat a helyzeten"

Egyszerre röhögök és sírok.

0, azaz nulla konkrétum. Basszus még a támogatott pártod javaslatait SEM TUDOD leírni, csak azt mondogatod, hogy a Jobbiké az jó megoldás. Nyilván mert Vona azt mondta...

Gondolom, ha leveszem rólad a fülhallgatót, akkor azon egy Vona hangon felmondott szöveg megy egész nap a füledben: beszív, kifúj, beszív, kifúj...
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 20:33
Előzmény: #3296  gbaker
#3298
Beégés 2.0.

Úgy sikerült érvek és konkrétumok nélkül lemarsaságoznod, amiket írtam, hogy ezek szerint el se olvastad azokat. Ezt a hírt ugyanis pampa ma már bemásolta ide és én (nem először, mert hasonló ötletre már írtam), hogy ezekkel egyet tudok érteni.

Egyébként sikerült beleesned a pampaféle csapdába is. Ő pont ugyanezt az utat járta ma be: hőbörgött a támogatott jogsira, majd egyetértett a szlovák segélyezéssel. Látszik, hogy értelmező olvasás és gondolkodás helyett reflexreakciókat vált ki belőletek a cigánykérdés. Cigányok kapnak valamit -> azonnal felháborodunk. Szlovákok adnak cigányoknak valamit -> helyes, mert a szlovákok mostanság fetisizált példák lettek (persze csak ilyenkor, mert egyébként mocskos országrabló tótok).

Elárulom, hogy a pénzbeli segély helyett képzést támogatunk, akkor az nemcsak a hazai jelenlegi segélyezésnél, hanem a szlovák példánál is szigorúbb, célhoz kötöttebb támogatás. Ennek megértéséhez persze túl kell jutni a probléma primitív, ösztönszintű kezelésén.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 20:33
Előzmény: #3296  gbaker
#3297
Beégés 2.0.

Úgy sikerült érvek és konkrétumok nélkül lemarsaságoznod, amiket írtam, hogy ezek szerint el se olvastad azokat. Ezt a hírt ugyanis pampa ma már bemásolta ide és én (nem először, mert hasonló ötletre már írtam), hogy ezekkel egyet tudok érteni.

Egyébként sikerült beleesned a pampaféle csapdába is. Ő pont ugyanezt az utat járta ma be: hőbörgött a támogatott jogsira, majd egyetértett a szlovák segélyezéssel. Látszik, hogy értelmező olvasás és gondolkodás helyett reflexreakciókat vált ki belőletek a cigánykérdés. Cigányok kapnak valamit -> azonnal felháborodunk. Szlovákok adnak cigányoknak valamit -> helyes, mert a szlovákok mostanság fetisizált példák lettek (persze csak ilyenkor, mert egyébként mocskos országrabló tótok).

Elárulom, hogy a pénzbeli segély helyett képzést támogatunk, akkor az nemcsak a hazai jelenlegi segélyezésnél, hanem a szlovák példánál is szigorúbb, célhoz kötöttebb támogatás. Ennek megértéséhez persze túl kell jutni a probléma primitív, ösztönszintű kezelésén.
gbaker 2010. 10. 01. 19:57
#3296
Ami nálunk nem kellett, az okosok bevezetik:
"Szlovákiában rövidesen egy új projektet indítunk. Ennek lényege, hogy a romák a támogatásokat, segélyeket nem készpénzben, hanem bankkártyára kapják. A kártyáról naponta csak egy meghatározott összeget lehet leemelni, s azt nem lehet italra és cigarettára költeni. Ettől a helyzet javulását várjuk" - mondta a szlovák parlamenti elnök.
Sőt, még tovább is fejlesztették:
A kártyáról naponta csak egy meghatározott összeget lehet leemelni.
gbaker 2010. 10. 01. 19:49
Előzmény: #3294  gbaker
#3295
Ez egy pénznyelő féle megoldás a cigány problémára, amit én, mivel nem humánus, nem támogatok.
gbaker 2010. 10. 01. 19:39
#3294
gbaker 2010. 10. 01. 19:27
Előzmény: #3290  Törölt felhasználó
#3293
Még valami: ne felejtsd el hogy te a dolgozók (főleg a kétkezi) kizsákmányolásából élsz. Ha ők nem dolgoznak, te hiába okoskodsz, éhenhalsz. Ne sz@rj oda, ahonnan eszel.
gbaker 2010. 10. 01. 19:21
Előzmény: #3290  Törölt felhasználó
#3292
Te csak a másik embert lenézni. és magadat magasztalni tudod. mert te vagy a valaki. Kocsmában évtizedek óta nem jártam. ne tévessz össze a védenceiddel.
gbaker 2010. 10. 01. 19:14
Előzmény: #3288  Törölt felhasználó
#3291
"Hol próbálták ki és hol van arra valami vonatkozó statisztika, tanulmány, hogy az mennyire és miért nem vált be, ha nem vált be?"
Pl. Finnország. Ők megtehették, hogy számunkra elképzelhetetlenül nagy összegeket toltak a cigányok felzákóztatásába, de semmilyen eredményt nem értek el. Egyszerűbbnek látták 18 éves korukra nyugdíjazni őket. Úgy gondolom ezeket a történeteket minden tájékozott ember ismeri, Te valamiért nem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 19:09
Előzmény: #3289  gbaker
#3290
"Szerintem tökéletes megoldás sohasem lesz, de a Jobbik programja, sokat javíthat a helyzeten"

Csúcs. Én bértopicoló, szoci-libsibérenc, stb. vagyok, bezzeg te micsoda önálló gondolatokkal bírsz? Hát ez aztán megoldási ötlet gyűjtemény a javából.

Kértem, hogy írd le, miben "marhaságok" az én ötleteim - nem sikerült írnod SEMMIT, se érvet se konkrétumot.

Kértem, írd le a SAJÁT gondolataidat, ötleteidet - SEMMIT nem sikerült írnod. Egyet se.

Nincs több kérdésem. Menj vissza a kocsmába, vagy egy Jobbikos lakossági fórumra. Ott lehet, hogy nagyobb sikered lesz. Ide ez kevés.
gbaker 2010. 10. 01. 19:05
Előzmény: #3286  Törölt felhasználó
#3289
Szerintem tökéletes megoldás sohasem lesz, de a Jobbik programja, sokat javíthat a helyzeten. Én a humánus megoldás híve vagyok, nem szeretnék népírtást. Az elmúlt évek kormányainak nem volt érdeke megoldást találni, és a Fidesz sem jó úton halad, bár néhány látszatintézkedést hozott. Viktor keze is kötve van. Ő is tudja, hogy a Jobbik programja a legjobb, de nem támogathatja.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 19:00
Előzmény: #3287  gbaker
#3288
Ebben nincs se konkrétum, se érv. Melyik ötletem, miért rossz? Hol próbálták ki és hol van arra valami vonatkozó statisztika, tanulmány, hogy az mennyire és miért nem vált be, ha nem vált be?

Ez amit írtál, az egy nagy üres blöff. Erről beszéltem: ez a hőbörgő feletti kocsmaszint. Amikor egy félértelmiségi, vagy tanultabb melós káromkodás és fröcsögés nélkül akar "okoskodni".

Eddig amit írtál, az értékelhetetlen.

Ja és várom a TE GONDOLATAIDAT, ÖTLETEIDET. Nos?
gbaker 2010. 10. 01. 18:56
Előzmény: #3284  Törölt felhasználó
#3287
Az általam írtak konkrétan miben és miért "marhaságok" szerinted?
A Te javaslataidat már sok helyen, tőlünk sokkal gazdagabb országok kipróbálták, töméntelen mennyiségű pénzt beleölve. Soha, sehol senkinek nem sikerült, pedig nagyságrendekkel kevesebb roma van, mint nálunk.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:53
Előzmény: #3285  gbaker
#3286
Sokadjára:

Az általam írtak konkrétan miben és miért "marhaságok" szerinted? Ill. neked milyen konkrét ötleteid lennének a roma kérdés megoldására?
gbaker 2010. 10. 01. 18:49
Előzmény: #3282  Törölt felhasználó
#3285
Mi a kérdés?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:47
Előzmény: #3283  gbaker
#3284
Személyeskedés helyett érdemi választ szeretnék tőled kapni. Az általam írtak konkrétan miben és miért "marhaságok" szerinted? Ill. neked milyen konkrét ötleteid lennének a roma kérdés megoldására?

Kíváncsi vagyok, hogy egy nem "észosztó"-nak milyen gondolatai vannak. Ha vannak. Várom.
gbaker 2010. 10. 01. 18:45
Előzmény: #3280  Törölt felhasználó
#3283
Az én foglalkozásom nem kétkezi munka, de tisztelem becsülöm azt. Az okoskodókat viszont megvetem. A foglalkozásomon kívül mikor még fiatalabb voltam nagyon sok fizikai munkát végeztem. Te mind a két fajta munkán elvéreznél, mert Neked csak az ész osztása megy.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:34
Előzmény: #3276  Törölt felhasználó
#3282
Erre viszont nem válaszoltál. Várom az érdemi ötleteidet. Erről ugyanis nem sikerült írnod, csak személyeskedned.
gbaker 2010. 10. 01. 18:34
Előzmény: #3278  gbaker
#3281
Ez az ürge is évekig osztotta az észt, nem tudták meggyőzni. A valóság hamar megtette helyettük.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek