Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 17:03
Előzmény: #52037  Törölt felhasználó
#52040
A piaci oldalazást mondhatnám kivárásnak is.

Mindenki tudja, hogy a Chart és alakzatai stb... befektetői hozzállást ,érzelmeket áraznak (megspékelve minden mással amit már írtam).

Aki Humetbe fektet tudja mit vállal. Kockázataival , lehetőségeivel.

Higyje el, hogy amennyi kockázat van a cégben, legalább annyi lehetőség is van benne. Nézőpont kérdése.

" Ez igaz, bár azt hozzá kell tegyem, hogy a piac rövidebb távon tud félreárazni (a sok reménykedő tartja a papírját - még, de ha már nem?) "

Értem amit mondd, értem az ön érdekét, értem azt is,hogy nincs papírja, mert kivár. Lenne olyan ár,amin szeretne vásárolni , ezért folyik a véres kampány megszállottan a sok ön által reménykedőnek nevezett befektetővel szemben.

Végülis nem tilos, nincs is ezzel baj.
(nyilván ezért születnek a 10db-os eladások 15-ön)

De akkor az sem tilos, hogy átlássa mindenki az ön és társai érdekeit ,akik véres kampányt folytatnak az árfolyam letuszkolása érdekében néhány valós befektető kárára vagy örömére,akik eldobják "tanításai" nyomán.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:55
Előzmény: #52038  Törölt felhasználó
#52039
Húsvétra való tekintettel tűzszünetet hírdetek. Utána meg bizzuk a tényezőkre az árat.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:51
Előzmény: #52035  Törölt felhasználó
#52038
Most ezt írod:

"ÉÉn,hogy értem amit mondd és tudom,hogy ki hányszor emelt tőkét és mi lehet a hatása."

Előbb meg ezt:

"Én azt gondolom, hogy azon keveseknek akiknek van lehetőségük 6ft-on Humet részvényt venniük, - ami etikailag kétségeket vethet fel - hát mondjuk úgy,hogy "igen jó lehet nekik", de ez a piaci árazás szemponjából totálisan indifferens."

Most akkor van hatása vagy nincs?

Nem gond, ha beláttad, hogy nekem volt igazam (én is szoktam tévedni - de el is szoktam ismerni), de akkor ne csinálj úgy, mintha én értetlenkednék, hanem írd le korrektül, hogy rendben, abban, hogy nem befolyolja a piaci árat, abban tényleg nem volt igazad.

Nos?
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:48
Előzmény: #52035  Törölt felhasználó
#52037
"A piac pedig ahogy mondta nem hülye, áraz, az pedig a leírt tényekkel mai napi záróval 15 ft! Mérlegelte az EDDIGIEKET! ... egyelőre."

Ez igaz, bár azt hozzá kell tegyem, hogy a piac rövidebb távon tud félreárazni (a sok reménykedő tartja a papírját - még, de ha már nem?).

Viszont tegnap kijött néhány hír. Ebből az egyik a névértékcsökkentés. Ami alapján 6 alatt is fognak tudni kibocsátani... És van is kgy felhatalmazásuk erre.

Erre mit mondasz? Ez nem a múlt. Ez a jövő.
Nincs még benne az árban. Viszont jelentős kockázat.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:45
Előzmény: #52034  Törölt felhasználó
#52036
A névértékcsökkentéssel meg az a helyzet áll elő, hogy 6 Ft alatt is tudnak majd tőkét emelni...
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:44
Előzmény: #52030  Törölt felhasználó
#52035
Jahj Édes Ist.nem.

Most én magyarázok érthetetlenül vagy csak ön nem érti vagy más sem?!

Mondom ÉÉn,hogy értem amit mondd és tudom,hogy ki hányszor emelt tőkét és mi lehet a hatása. Folytathatnám. Szándékosan nem írok részleteiben.
Értem. Tudom.
Egyetértünk, nem jó dolog,sőt káros.

A piac pedig ahogy mondta nem hülye, áraz, az pedig a leírt tényekkel mai napi záróval 15 ft! Mérlegelte az EDDIGIEKET! ... egyelőre.

Hiába a leduma. Ennyi. 15. Ma. Pont.

Nem kell itt terhelni a jónépet a tanításokkal,okításokkal!... vagy vétel ...vagy eladás gomb !

...vagy aki nem is vesz és nem is ad el és mégis fórumba okfejt lefele beszélve pánikkeltve, abból az vonható le, hogy szeretne olcsóbb árfolyamot és nyilván ahol neki megfelel bevásárolni és usw...

ui.: nekem kellő mértékben vagyok tapasztalt tőzsdés, ez önre nem tartozik, nem őriztünk együtt libákat azt hiszem.
Kérem tartsuk a tiszteletet. Attól nemes a "küzdelem".
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:41
Előzmény: #52032  Törölt felhasználó
#52034
Hát így lett a 2004 év végi 3.6 millóból 2010 március végig 80.78 milliós a részvényszám (a szétválással közel 7 millió papír kikerült), ill. így lett a 3.6 millióból mostanra 115.78 millió szavazat.

Csak azt ne mondd, hogy a piaci árat ez nem befolyásolja...
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:38
#52033
Az elmúlt évtizedben idehaza csak a több milliárd forintos alaptőkéjű, magyarországi cégek részvényeit érte meg jegyezni, illetve az ilyen vállalatok részvényeiből volt érdemes venni a tőzsdei debütáláskor - ám még ez sem jelentett garanciát a jó befektetésre. A kisebb papírok, melyeket leginkább azzal a szándékkal vittek a tőzsdére, hogy tulajdonosaik jó áron kiszálljanak belőlük, szinte kivétel nélkül veszteséget termeltek azok számára, akiket meggyőztek a bevezetés előtti hangzatos tervek, a meredeken felfelé ívelő grafikonok.

A BÉT-en az elmúlt tíz évben megjelent vállalatok közül az RFV bizonyult a legjobb befektetésnek, a társaság részvényeinek évesített hozama a bevezetés óta meghaladta a 38 százalékot. Aki pedig tavaly nyáron a 2700 forinton végrehajtott tőkeemelés során vásárolt a papírokból, száz százalékot meghaladó évesített profitot realizálhatott. Annak ellenére, hogy a válság a bankpapírokat tépázta meg legjobban, még mindig kiemelkedően sokat hoztak az FHB részvényei. A BÉT-en 2003 végén 450 forinton startoló papírokon évi 21 százalékos hozamot lehetett realizálni, az azóta kifizetett osztalékot is figyelembe véve pedig a 22 százalékot közelíti az évenkénti nyereség. (A legjobban a magyar állam keresett a befektetésen, amely négy év alatt négyszeres áron, 2000 forint felett szállt ki a jelzálogbankból.)

Az elmúlt évtizedben a pesti tőzsdén megjelent új papírok közül a fenti kettőn kívül még az Állami Nyomda bizonyult jó invesztíciónak, a társaság papírjai (melyeket azóta tizedeltek) az 560 forintos kezdeti szintről 880 forintig erősödtek, ezzel évente valamivel több mint 11 százalékot hoztak. A nyomdacég által az egészen az idei évig rendszeresen fizetett osztalékokat is figyelembe véve pedig a 16 százalékot is meghaladja a hozam. Ezzel azonban ki is merült azon társaságok köre, melyek részvényei egy gyengébb látra szóló bankbetétnél jobb befektetésnek bizonyultak.

A TvNetWork, az Externet és a Freesoft 3-4 százalékot hozott évente, az elmúlt másfél év áralakulását látva a Graphisoft Park tulajdonosai pedig feltehetőleg már azzal is elégedettek, hogy nullszaldó közelébe ért befektetésük. Meglepő módon az, aki a - kifejezetten spekulatív papírnak tartott - econetbe szállt be a 2004-es tőkeemelés során, amikor a cég profilt váltva elfordult az internetes fejlesztésektől, az is csak az infláció miatt szenvedett el veszteséget. Azok is viszonylag kevés veszteséggel megúszták, akik 2006-ban, bízva az akkor induló - jelenleg soha meg nem valósulónak tűnő - napelemgyáras történetben 500 forinton tőkét emeltek a Genesisben (akkor még Novotrade), mostanra ugyanis csak 64 forintot vesztettek papíronként. Feltehetőleg azonban másként gondolkoznak erről azok, akik később 2800-on jegyeztek a részvényekből, ők mostanra a befektetett tőkéjük 75 százalékát bukták el.

Az 1996-ban 1500 forinton debütáló, mostanra 16 forintra zuhanó Humet - melyet csak azért szerepeltetünk összehasonlításunkban, mert minden bizonnyal az egyik legspekulatívabb részvény az egész magyar piacon - meglepő módon évesített, 28 százalékos mínuszával nem a leggyengébben teljesítő részvény. A két külföldi papírba, az 507 forinton induló AAA Autóba vagy a 30 ezer forint felett kezdő Orcóba történt befektetés évi 41, illetve 62 százalékos veszteséget termelt eddig - persze a papírjaik egy részétől időközben megszabaduló alapítók szépen nyertek az bevezetéseken. (E két külföldi részvény ráadásul a bevezetés óta végig mínuszban van, a nyereséges kiszállásra egy pillanatra sem volt esélye senkinek.) Az elmúlt év legrosszabb befektetése címet azonban nem ők, hanem a piacra rettenetesen magas áron bevezetett KEG vitte el. A kezdeti 1800 forintos részvényárfolyam mostanára ötödére zuhant, a veszteség évesítve a 80 százalékot közelíti.

Összegzésként tehát elmondható, hogy a tőzsdére frissen bevezetett kis kapitalizációjú papírokkal szinte biztos volt a bukás, hiszen ezeket elsősorban azzal a céllal vezette be a korábbi fő tulajdonos, hogy felfújt áron tudjon kiszállni befektetéséből. A nyilvános készpénzes tőkeemelésben való részvétel már csábítóbb lehet, ám az üzleti tervet itt is igen szigorúan meg kell vizsgálni, s ha a legcsekélyebb kétely merül fel annak végrehajthatóságával kapcsolatban, érdemes inkább más befektetés után nézni.

A közepes és nagy kapitalizációjú cégek papírjai azonban már bátrabban ajánlhatók. Ezeknél ugyanis jellemzően a tőzsdei megjelenéskor már több tulajdonos van, s itt már nem csak a szavak szintjén igaz, hogy a részvényesi érték növelését tartja a vezetés a fókuszban.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:37
Előzmény: #52030  Törölt felhasználó
#52032
Tájékoztatásul a tőkeemelések:

2005. folyamán 3.600.000-ról 14.863.514-re 11.263.514 db - ez a csődegyezség miatt;
2006.10.16-án 3.715.878 db 6 Ft-on;
2007.02.24-én 4.644.848 db 6 Ft-on;
2007.04.11-én 5.806.060 db 6 Ft-on;
2007.09.21-én 7.257.575 db 29 Ft-on;
2008.04.30-án 23.712.125 db 6 Ft-on;
2009.06.08-án 14.500.000 db 6 Ft-on;
2009.11.02-án 35.000.000 db szavazat 3.500.000 db B sorozatú papír formájában szavazatonként 2 Ft-ért;
2010.03.31-én 12.000.000 db 6 Ft-on.

(ja és ez csak az "újkori" Humet, 2004 előtti idők Humetjénél is voltak zártkörű tőkeemelések)
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:29
Törölt hozzászólás
#52031
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:25
Előzmény: #52029  Törölt felhasználó
#52030
"Piaci ár alapján legalább 1 hónapja 15-16 ft az árfolyam.
A szavazatszámot és minden egyebet amiről már ön is sokat írt ez idő alatt is tudtuk"

A Humetet (más papírt sem) nem elmúlt 1 hónap, hanem évek alapján kell értékelni...

Ezek szerint friss tőzsdéshez van szerencsénk személyedben?

Mióta tőzsdézel? Mióta követed figyelemmel a Humetet?
(mióta van a papírból, ha ezt is megkérdezhetem)

A Humetnél nem most emeltek tőkét először, hanem ez egy többéves, tartós folyamat. A vezetés számára tartós pénzszerzési lehetőség. A részvényesek szempontjából egy tartós részvényesi érték csökkentő és mivel a piac nem hülye, előbb-utóbb árfolyamlenyomó történet.

Ennyi.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:19
Előzmény: #52026  Törölt felhasználó
#52029
Nézze. Látom, hogy Görögiminek is írta meg talán gina45-nek,hogy egy személytől származik a nick, ezt bebizonyítani úgysem tudom és nem is hiszem,hogy akarom,hogy nem így van.

Egyszerűen írtam, mert így gondoltam. Nem kell ezt magyaráznom azt hiszem. Biztos sokan vannak úgy,akik szintén írnak újként egy fórumba. Nem tudom. Amit tudok az az,hogy Hulk az Hulk. :)

Azt,hogy totálisan indifferens azt az alábbiak szerint értettem:

Piaci ár alapján legalább 1 hónapja 15-16 ft az árfolyam.
A szavazatszámot és minden egyebet amiről már ön is sokat írt ez idő alatt is tudtuk.

Tehát abból az alaptézisből kiindulva,hogy a piac áraz arra kövekteztetek, hogy így ahogy van a Humet elfogadja a 15-16 ft-os árat... hangsúlyozom,hogy egyelőre!

Tehát lehet itt osztani, szorozni, számolgatni és lebeszélni, felbeszélni... mindenki ismeri a fundamentális helyzetet mindenki ismeri a kockázatokat, mindenki ismeri a lehetőségeket és az ezekből várható hozamot , és talán még a jövőbeni remény, sztorik és társai is a serpenyőre pakolható.

így mindezeket valamilyen algoritmus szerint súlyozzák a tisztelt befektetők, így alakul ki a Humet PIACI ár!!!

Értem én önt amit mondd, nem is ezzel vitázom!

Pusztán nem komplexen vizsgálja a dolgot.

Ezért nem 11-12 ft JELENLEG! a piaci ár ( olvastam régebben,hogy ön szerint itt érdemes lehet spekulálni vele), hanem 15-16ft.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:16
Előzmény: #52026  Törölt felhasználó
#52028
Kedves Pénznyelő. Szereplési vágyad határtalan,tudásod feneketlen. Mindenhol ott vagy,te vagy a filter és neked kel megszűrni mindenki véleményét. Összeesküvéseket gyártasz hogy ő nem ő és mindenki más mint aki. És te ki vagy ??? ,, mert mi már kivagyunk de nagyon. Tisztelettel Gina 45?? Ki tudja....
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:07
Előzmény: #52026  Törölt felhasználó
#52027
Az idézett rész egyértelműen azt mondja, amit én kifogásoltam, hogy a piaci árat - szerinted - nem befolyásolja a 6 Ft-os kibocsátás...

Várom a magyarázatot.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 16:00
Előzmény: #52018  Törölt felhasználó
#52026
Oké, és ezt hogyan értetted?

"Én azt gondolom, hogy azon keveseknek akiknek van lehetőségük 6ft-on Humet részvényt venniük, - ami etikailag kétségeket vethet fel - hát mondjuk úgy,hogy "igen jó lehet nekik", de ez a piaci árazás szemponjából totálisan indifferens."

Kérlek, csak okosan és egyértelműen fogalmazz.

ui: egyébként alig feltűnő, hogy egy napon jelenik meg a Humet topikban két magázó hozzászóló, akik hogy-hogy nem, de mindketten pont engem találnak meg, miközben előtte soha, semmit nem olvastunk tőlük.
tris
tris 2010. 04. 02. 15:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#52025
Ha jól emlékszem azzal búcsúzott, hogy egy ideig nem tud mit mondani. Gondolom, ha az elindított akciók valahogy lezárulnak, megint megjelenik.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 15:53
Előzmény: #52022  Törölt felhasználó
#52024
Az én pénzügyi ismereteimmel tisztában vagyok.

Azt viszont látom ,-minden bántás nélkül- hogy amit írtam nem értelmezte helyesen.

A kevesek alatt a "csak nekik"-et értettem.

"A piacnak nem mindegy. Ezért annyi most az ár, amennyi (meg egy sor egyéb történés miatt). "

Tudtommal erre a felvetésére a kövektezőt írtam:

"a jelenleg ismert körülményekkel és kockázatokkal 15-16 ft-ot ér az árfolyama piaci áron."

Tehát kérem, csak okosan és megfontoltan írjon választ.

Köszönöm.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 15:50
Előzmény: #52022  Törölt felhasználó
#52023
Nem mondd már nekem, hogy a piaci ár szempontjából mindegy, hogy egy cégnek x számú részvénye van, vagy 20-30-szoros (!!!).

Ugye nem gondoltad komolyan, amit írtál?
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 15:46
Előzmény: #52018  Törölt felhasználó
#52022
Kedves Hulk, bántás és kioktatás nélkül mondom:

Te nem nagyon vagy tisztában a Humettel.

"Én azt gondolom, hogy azon keveseknek akiknek van lehetőségük 6ft-on Humet részvényt venniük,"

Nem keveseknek, hanem csak nekik. Marha nagy különbség. Nem a darabszám a lényeg, hanem, hogy csak maguknak nyomnak, más nem jegyezhet.

" - ami etikailag kétségeket vethet fel - hát mondjuk úgy,hogy "igen jó lehet nekik", de ez a piaci árazás szemponjából totálisan indifferens."

Mindegy? Szerinted mindegy, hogy egy cégnek 3.6 millió részvénye van vagy 80 millió? Már ne haragudj, de akkor alapvető pénzügyi ismeretekkel sem vagy tisztában, ha neked mindegy.

A piacnak nem mindegy. Ezért annyi most az ár, amennyi (meg egy sor egyéb történés miatt).

Humet részvényszáma:
2004 3.6 millió A sorozat
2010 80.78 millió A sorozat + 3.5 millió B sorozat (10-szeres szavazati jogú)

Humet szavazatszáma:
2004 3.6 millió
2010 115.78 millió

Na, ez az, amit ténynek neveznek.
Törölt felhasználó 2010. 04. 02. 15:41
Törölt hozzászólás
#52021

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek