Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Uhura 2026. 06. 19. 14:48
Előzmény: #40777  Placi82
#40780
A Moszad nem fog az USA nak szólni mert nem az a dolga, meg titkosszolgalat nem politizál max a Moszad elmondja Netanyaunak, hogy ez lesz meg az lesz és ez nem jó , ő meg jelzi , hogy nem jó Trumpnak vagy .... 
Nandi 2026. 06. 19. 14:23
Előzmény: #40772  Bpali2
#40779
Ez így teljesen érthető. 
Nekem csak azzal volt gondom, hogy OK, hogy év végére 4800-5000 a vízió, meg vietnámiak, de 4550 után egyértelmű volt, hogy amíg nem lesz taco ez esik, mint a kő. Kamatemelési várakozások, ETF kiáramlás, technikai vonalak folyamatos törése, stb. Napi 2-3% esés folyamatosan. Szóval aki 4550 szint környékén belépett a szép új jövőben bízva, az kapott az arcába -10% körül nagyon hamar, ami nem túl kellemes. Aki meg 4300 körül, az is a felét.
Megjött a taco, 4050-->4350-re fel bírták nyomni, de megint 4150, mert hát nem olyan egyszerű a helyzet, még ha az olaj épp csordogál is. Irán tudja, hogy Trump bizonyos testrésze satuban van és most csavarják.
Mr.Somm is ATH menetet vízionál hétfőtől meg Placi is, de én még mindig nem értem, miért. Számomra ugyanannyi eséllyel lehet 3900 is jelenleg. Sőt akár 3500 is. Sőt igazából arrafele még nagyobb esélyt is adnék.
Azt nem mondom, hogy kis induló tétet nem lehet berakni. Rendeződés esetén meg még.
Bpali2 2026. 06. 19. 14:07
#40778
Mert a mozgás be van kb határolva / TA/ ami egy mondjuk úgy pályahatár de mindig kell egy kiváltó ok…
Placi82 2026. 06. 19. 13:47
Előzmény: #40775  Placi82
#40777
Magyarán a moszad már 2 napja szólhatott az USA nak hogy nekik nem oké. De mi a kisbufik nem tudtuk. Nagytőke valószínűleg igen. Itt meg TA zunk.🤣 
Iráni háborúról és az abból fakadó olaj ár okozta USA inflaciotol függ a kamatpálya. 
Minden origoja az iráni háború. Mi a bubanatos istenért nem értitek ha nem lesz beke akkor porszaraz lesz  az összes stratégiai tározó és akkor 150.lesz az olaj ára. Értik uraim????? 
És Izrael meg ezt szétcseszi. És mivel, a nagytőke és Izrael a kéz a kézbe jár már globálisan 70 éve, ezért nem tudjuk mi lesz. De ettől fugg minden. En bloc. 
Placi82 2026. 06. 19. 13:02
Előzmény: #40775  Placi82
#40776
Warsh 180 fokot fog fordulni ha tartósan 70alatt marad az olaj ára.
Placi82 2026. 06. 19. 12:59
Előzmény: #40769  Nandi
#40775
Baj van és volt az Iráni targyalasokkal már valoszinueg 2 napja is volt csak te meg én nem tudsz róla..
Irán, kontra Izrael kontra Vance 
 Vance el se utazott mar Svájcba, és hidd el volt előzménye napokkal. Mi nem tudjuk. De voltak akik tudják. Kurva Iráni háború..... 
Bpali2 2026. 06. 19. 12:52
#40774
Appeninn , Opus ,4Ig fostalicskákat nem kell erőltetni . Lehet Mini szólni a 2 baromnak
Bpali2 2026. 06. 19. 12:50
Előzmény: #40772  Bpali2
#40773
xar Molnál
Bpali2 2026. 06. 19. 12:47
Előzmény: #40769  Nandi
#40772
Én máshogy nézem . Nem vagyok a híve a tuti belépési pont megvárásának .  Mert ahogy én tapasztaltam az úgysem jön össze ilyen olyan okból kifolyólag . Vagy le se megy , vagy dolgozom , vagy elhamarkodom stb . Mondanám hogy nem is az a legfontosabb . Nekem az is jó ha épp a tető ponton lépek be —> legalább már van mihez mennem …- mint a Kőműves - van egy szint amihez megyek .  Beszállok várok . Nyugodtan . Meg van a vízióm , a stratégiát. Fejemben a terv . Persze fokozatosan építeni fel az alap pakkot is / hosszúra/ . Igen ha úgy van bevállalom a virtuális bukót is . 10-20-30 százalék . Tudom hogy gyors piac . Látom a gazdasági folyamatokat . Tudom hogy ciklikus a klf eszközök mozgása . Az arany egy a sok közül .. Esik . Viszont a CBK emelkedik , BUX index emelkedett , OTP fel . Veszek még Mol-t mondjuk mert az lent van . Közben a nyomda ott van ha kellene likviditás . Szóval nézem a portfóliók összképét . Mindenem úgysem tud mi dig egyszerre emelkedni . Nemesfémekbe nyitottam shortokat is .. Napizni esetleg swing kiderül . Nem gondolom túl , nem aggodalmaskodom .. Tudom az összes chartot szintet fejből . Reggel ázsiai elemzők kel kezdek . Ők indítják úgyis az aznapot . Elolvasom híreket reggel azt melózom estig . Néha ránézek 2-5 perc döntők . Mostanában kicsit nagyobb kockázatot vállalok . Én így tolom . Simán ki tudsz bármit mozogni ha fel vagy készülve . Lehet az arany 3400? Lehet .2700 is . Hiszek-e benne nem . Miért 4800? Mert ha visszaáll a normalitás már nem kell annyi dollár , sem aranyat eladni . Illetve a nagyok mindig másik fázisban tartanak . Mi sírunk ők már veszik..Tudom kamatemelés .. Hallottad a Podcastbe a lényeget . Sosem az a gond ha háború kanatemelés stb van —> hanem az azt megelőző piaci narratíva . A piac először kombinál fél .. majd megtörténik a baj . A piac túl lép rajta hamar és várja az első jó hírt . A likviditás szinte folyamatos bárki Zsidai akárki akármit mond is . Ki van ez a rendszer találva . Patika mérlegen adagolva ..Bezét se értettem hisztizel pár napja hogy megszívta .. mit ? A CBK elindult a MOL se marad ott . Ja hogy az a baj kereskednek? Egyik nap lent másnap fent? Ez ilyen játék . Az idő faktor a lényeg .. Szar Mn nem most kell a csodát várni .
Bpali2 2026. 06. 19. 10:19
Előzmény: #40769  Nandi
#40771
Bányászokat kifejtette a Podcast. De egyébként bányáknál mindig ciklikusságban kell gondolkodni a magas volatilitás miatt . Illetve az alapkockázattűrő képesség halmozotabban igaz. 
Bpali2 2026. 06. 19. 09:36
#40770
Ha korrektek akarunk lenni akkor a 4020 az a pont ahol még nagy valószínűséggel bullos.. Ennyi
Nandi 2026. 06. 19. 09:15
Előzmény: #40768  Bpali2
#40769
A 4020 nem hangzik jól, rajzolói szempontból az előző mélypont felett kellene fordulni, hogy erőt mutasson. reméljük fordul.
Másodjára megy (ment?) tesztelni a 4000-4100 támaszzónát, ha nem tud feljebb kapaszkodni akkor jellemzően törni szoktak.
Ami külön érdekes, hogy most ebben a kis emelkedésben sem volt nagy bányász etf rally-k. Sőt az egész bányász szektor értékeltsége a marginok alapján elég mélyen van. Vagyis vagy a piac vak, vagy ez egy jelzés, hogy nem bíznak a hosszú távú nemesfémár-emelkedésben. 
Valamelyik iránynak igaza lesz. 
De egyértelmű long belépők szerintem még nincsenek, az alj nem kijelölt, a környezet nem támogató  - Bpali itt te mást látsz?  - (bár a DXY emelkedés nagy része már meglehetett), így csak spekulatív jelleggel lehet mozogni.
Vagy könnyen beleülhetsz 10-15-20% bukóba, mert a jövő ígérete fényes. Aztán vagy az lesz vagy nem.
Bpali2 2026. 06. 19. 08:20
Előzmény: #40766  FR73
#40768
Vagy mindkettőt ahogy én . Alap a középtávú long. Jelenleg rövid távú short..Aztán ha jól alakulunk és kinyitunk lehet egy újabb kis felkör. Meglátjuk . Támasz 4020..
FR73 2026. 06. 19. 08:07
Előzmény: #40766  FR73
#40767
Bocsi, rosszul írtam, AB szakaszt játssza meg a longos rövid távra.
FR73 2026. 06. 19. 08:05
Előzmény: #40764  Bpali2
#40766
Belépési pontokról beszélni csak a befektetési időtáv függvényében lehet.
Egy ABC korrekcióban valaki megjátssza a BC szakaszt (mert napokban-hetekben gondolkodik), valaki megvárja a C-t (mert évekre száll be).
Bpali2 2026. 06. 19. 08:00
Előzmény: #40764  Bpali2
#40765
bullos scenario
Bpali2 2026. 06. 19. 08:00
#40764
Erre mit lehet mondani. A szokásos —> széles portfólió, megfelelő pozíció méretezés, pozíció menedzsment , pozíció fedezés stb . Stratégia . Hidegvér . Türelem . Beze szépen levezette magának mi “ várható “ . Igen Nándor még él a bükkös scenario . Mindkét fémnél .  A középtávú várakozások meg világosak most már mindenkinek.. Szóval felesleg  itt temetést rendezni..
Nandi 2026. 06. 19. 06:39
Előzmény: #40762  Beze
#40763
Nyugi, majd rövidesen megmondják, hogy amúgy minden rendben van, csak rosszul látod.
Beze
Beze 2026. 06. 19. 06:15
Előzmény: #40761  Nandi
#40762
Kár hogy nem adtam el mindet tegnap, pedig már látszott. Ezüstbe meg a shortot nézegettem , fedezet gyanánt vehettem volna, de az meg mocsok drága 
Nandi 2026. 06. 19. 05:44
Előzmény: #40760  Beze
#40761
Az.
Pláne, hogy ismét hívogat a múlt heti támaszszint. Aranyban, ezüstben. Elég rövid életű volt ez a felkör...
Aztán vagy megtart, vagy nem. 
De az év vége csodás lesz majd, mind a mennybe jutunk. :-)

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek