Topiknyitó: Lolmachine 2024. 02. 26. 12:55

Ezüst  

Hello!
Ha már Beze felhívta a figyelmet párszor az ezüstre - és úgy vettem észre többünket érdekel -, gondoltam nyitok neki egy topikot, ne máshol beszélgessünk róla! :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bpali2 2026. 06. 14. 17:34
Előzmény: #40677  Placi82
#40680
Na igen .Engem mindig Minuszólnak ami a kezdőket félreviheti erősen .. De ezeket ez nem érdekli … Őket vsak egy érdekli utálnak unalmukban. Mert nekem vannak önálló gondolataim amik szinte bárkivel szemben a fórumon, “ versenyképesek”. Szóval pénzt lehet velük keresni és kevesebbszer bukni . Jóval . Ezen emberek valószínűleg beragadva a ülnek bizonyos BÉT részvényekben. Egy részük haragszik amiatt is hogy nem kapnak chartokat Ff-től . Mert nekik az a tőzsde hogy legyen ember aki beteszi hogy Ők lekereskedjék . De használni se tudják .. Mint a múltkori rajongóm aki szerint találgatunk meg megvettük az esést . Pedig ezeket a chartokat naponta frissítik a jósaim. Látod Nándi minden követ megmozgat hogy magát nyugtassa 😂😂😂. Nem értem mit görcsöl. A tőzsde nem fog úgy menni hogy valaki mindig mindent okosan levezet magának . Kell a váratlan húzás . Plusz elfelejti hogy nekem igazából lényegtelen ma mennyi . Az húzott fel hogy Fr73 azzal kezdte 3400 lesz szeptemberben . Egyrészt kihagyta hogy 4300 fölé kellene mostanában menni másrészt nagyon sok minden történhet addig . Én is láttam bőven chartot Csak nemirogatom be arra ott van Nandi . Olyan nekem mint Neked Mr. Sommás😂👍.
Nandi 2026. 06. 14. 16:54
Előzmény: #40676  Placi82
#40679
Ha megnézel egy hosszabb aranygrafikont, ordít róla, hogy 3900-4100 a supportzóna, alatta 3400-3500 körül. Hogy az első megtartja e, JELENLEG kérdéses. Van rá esély, meglátjuk. 50%. Irán, Trump, Fed, T-bond, QE... stb. sokminden befigyel, egyáltalán nem tutti. Aki szerint ez alj és irányba áll és bejön, az büszke lesz. De szerintem ez most még nem jéghideg jövőbelátás, hanem mák. Kiváncsi leszek a múlt heti GLD flow-ra. 
A másodiknál kötelező a long.
Egyébként a hosszú távú nagyonfelmegy jóslatokra csak Keynes-t tudom idézni: Hosszútávon mindannyian halottak vagyunk.
Labanc
Labanc 2026. 06. 14. 14:48
Előzmény: #40677  Placi82
#40678
Appeninntől jött klónok csinálják ezt Bpalival meg velem is, ahogy mondta, ne várd tőlük hogy valaha is érveljenek, még arra sem veszik a fáradságot hogy egyáltalán elolvassák a kommenteket...
Placi82 2026. 06. 14. 13:59
Előzmény: #40676  Placi82
#40677
Amúgy nem tudom miért minuszolnak ennyien téged , mert legalább neked van egy viziód, aminek akár alapja is lehet és esélye is. Például Nándinak is ugyanígy van vizioja és esélye de őt nem minuszolgatjak. Én amondó vagyok aki minuszol az érveljen is, mint Nándi is jogosan ellened, mert így korrekt !!!!!! 
Placi82 2026. 06. 14. 13:55
Előzmény: #40667  Bpali2
#40676
Igen emlékszem. Főleg  egy komoly valakire aki egy másik fórumban  4400 ig folyamatosan írta es huzogatta a vonalakat 1800-2200as savba, hogy az a target. Aztán mikor  elérrte  5300 már nem írt tobbet, csak mikor újra lement  4500 nal kezdte lefelé huzogatnia vonalakat újra. Na most erre mit mondjak.? Erről ennyit. 
Bpali2 2026. 06. 14. 13:21
Előzmény: #40672  Bpali2
#40675
Egyébként a SpaceX pont ezen dolgozik, hogy az adatközpontokat az űrbe telepítse .. Akárhogy gondolkodom minden út az Űrbe vezet 😂👀
Bpali2 2026. 06. 14. 12:55
Előzmény: #40673  Bpali2
#40674
Legyalultak
Bpali2 2026. 06. 14. 12:55
#40673
Egyébként itt nagyon nem az olajon volt az USA részéről a hangsúly .. Irán pedzegette , hogy az internetkábelek a Starlink is célponttá válhat . Illetve légy aluliak egy Jordán katonai bázist .. Megnézném s pofákat , ha Putyin hivatalosan is egy pár Oresnyiket telepítettne Iránba .. . Mert az egy dolog hogy a nyugat röhög mert Ukrajnát nem akarják földig rombolni .. De maradjunk annyiban Irán se magától ilyen okos . Kínai adja a műholdas technikát az oroszok a rakétákat . Röhögtem hogy Kína is kezdett visszavenni az arcból miután az oroszok Észak-Koreát ellátták némi rakéta illetve nukleáris technikával .
Bpali2 2026. 06. 14. 12:44
Előzmény: #40671  keeper
#40672
FEDnek likviditást kell a rendszerbe pumpálni a lufit meg szép lassan leereszteni. Az adósság egy részét kiváltani vagy digitális valutákkal . Gyakorlatilag hivatalosan is végtelen tőke állna rendelkezésre , vagy klf coinokkal . Esetleg amit Trump pedzeget - még jobban integrálódik az USA kormánya és a tech szektor . Lásd Space X -NASA , Palantír- Pentagon .. Az USAnak lassan érdeke a tőzsde megléte . A Dollár elsődleges támaszává vált az USA részvénypiaca . Nem emlékszem a GDP hány százalékát már ez adja ..NEM dőlhet össze . Likviditási a FED tud teremteni nem csak kamatcsökkentéssel . Erre mit tud a világ lépni ?.. Veszi kínjában az aranyat . India , Kína , Malajzia , Öböl Államok is tervezik . 2 út van vagy függnek az USAtól vagy az Aranytól . Mi szól az arany mellett még ? Az időtáv .. Ha a részvénypiac szárnyal a hasznokból elkezdenek majd aranyat venni mert egy idő után félti a paraszt a nyereményét. Plusz még ha a Dollár romlik ami középtávon igencsak valószínű . Illetve az infláció felzabálja a hasznokat . Itt 2 dolog lényeges 1: rendelkezzünk minél több eszközosztállyal  illetve a ciklikusság . Akik ezt az egész IPO dolgot megdinanszírozták —> a pénzüket újra befektetik…Egyszsd ilyen olyan okból de mindig eljön a kijózanodás és fordulunk a valódi érték felé .. 2-3 éven belül 8 K lehet az arany . Én adok neki egy esélyt . Természetesen a megfelelő portfólió súlyozással ..
keeper 2026. 06. 14. 10:04
Előzmény: #40670  Bpali2
#40671
Hát nem tudom, mindenki (legtöbb elemző) a nagy összeomlást várja és hogy a mostani IPOk csak kiszállót csinálnak az AI szektorban... de basszus, akkor mi lesz így? Mert ugye, ha ez bedől + még az olajválság, az úgy padlóra fogja küldeni az USA gazdaságot, hogy az aranyat már papírral sem fogják tudni lenyomni többé.
https://youtu.be/jh3d8xO9NHg
.
Az usának most két rossz választási lehetősége van: vagy folytatja a háborút és bedől, vagy gazdasági versenyez és bedől, vért izzadhatnak, hogy a szuperhatalmi látszatot még fenntartsák. Kb. mint Róma az összeomlás előtt.
.
Közben Izrael már tajtékzik és szerintük Trump átverte őket. Nagyon nagy a baj.
Bpali2 2026. 06. 14. 09:28
Előzmény: #40669  keeper
#40670
Én is olvasgattam a gázturbinákról de csak futólag nem tulajdonítottak nagyobb jelentősséget neki . Most írtam csak olajos topikba . De ezek szerint alábecsülték az adatközpintok számát , készúltségi fokát . Lesz idő lehetne egy gázos elemzést csinálni..
keeper 2026. 06. 13. 21:13
Előzmény: #40664  Bpali2
#40669
Nyugi nem lesz béke: https://www.portfolio.hu/gazdasag/20260613/teheran-huti-trump-es-a-pakisztani-elnok-optimizmusat-843152
.
Trump most elmegy megnézni a meccseket, 60 napig alacsonyan tartja az olaj árát a kamu hírekkel a békéről, amit minden nap majdnem alá fognak írni 60 napig, közben bedarálják Kubát, megnyeri a választásokat a rep párt novemberben, addig párszor meghosszabbítják a tűzszünetet Irán puhul és utána nekifutnak még egyszer a történetnek. Irán jelezte, hogy Amerikának el kell ismernie a vereségét és kárpótlást kell fizetnie. Ezt mégis hogy?? És ez még csak 2 feltétel a sokból.
.
Bónusz: most olvastam, hogy az új AI adatközpontok mellé már mobil gázos erőműveket telepítenek(nem is egyet), mert egyrészt nincs már áram máshonnan, másrészt nem hatósági engedélyköteles a betáp onnan, függetlenül attól, hogy mennyire környezetkárosító a történet. Úgyh nagy sz@rban lehetnek, ha még azt is bevállalják, hogy gázzal működtessék ezeket a monstrum létesítményeket, a tőzsdét meg kell védeni, különben beeseik az összes AI és azzal kapcsolatos részvény árfolyama. Addig meg talán pótolják a  hiányzó atomerőműveket és hálózatot, bár a gáz is megfelel bizonyos érdekszférának...
https://youtu.be/3ydCjCf2Upw
https://youtu.be/vY70DYcDrJ0
https://youtu.be/5p426fSlYH4
Bpali2 2026. 06. 13. 19:11
Előzmény: #40667  Bpali2
#40668
Olajosok is terv szerint bezuhantak. Mondtam👀
Bpali2 2026. 06. 13. 19:00
Előzmény: #40665  Placi82
#40667
Laci Te emlékezel biztosan amikor fibozták annak idején is az aranyat 2000-ig . Azt lett 5000. Meg az SPX-ér is 3600- az is lett 7400.. . 😂
FR73 2026. 06. 13. 18:42
Előzmény: #40663  Bpali2
#40666
Igen, a valószínű scenario.
Minden csak utólag biztos.
Placi82 2026. 06. 13. 18:28
Előzmény: #40660  FR73
#40665
Francokat. 5400 az. 
Bpali2 2026. 06. 13. 13:47
#40664
Szegény Nándonak visszajött az életkedve szeptemberben 3400 lesz .. . Csak ezek a fax irániak addig ne kössenek békét .  Megmondta a nagy Zsidajji is elfogy a likviditás . Édes Istenem mi lesz velünk ..😳A charton a 4350 fontos lehet . Ott meglátjuk hogy 3400 vagy 4800 😂👀. . Lehet nehéz lesz megállni mosoly nélkül . Mint tegnap . Az arany ezüst emelkedett topik meg se mukkant . Vajon miért ? Én meg unom hogy sokszor magyarázzam ami jön ösztönből.  Nem napközi ez .FelrántottÁk ? Fel . Ennyi pénz a zsebbe aki akarta ..Ezüst is szépen felhúzott pénz a zsebbe jöhet új kör..👀
Bpali2 2026. 06. 13. 13:41
Előzmény: #40660  FR73
#40663
Nem inkább lehet ?… Tőzsdén olyan hogy lesz erős kifejezés ..
keeper 2026. 06. 13. 13:06
Előzmény: #40661  Nandi
#40662
Egymásra cáfol a két fél. Ha lehet hinni a híreknek, akkor mindössze talán egy memorandumot fognak aláírni azt is digitálisan...ezzel Izrael még rosszabbul fog járni, mint az USA, úgyh kizárt hogy bármi béke lesz belőle, de legalább az olajat sikerült majdnem 80 alá is benyomni és újragondolni a katonai stratégiát...
Nandi 2026. 06. 13. 11:58
Előzmény: #40660  FR73
#40661
Ugy tűnik tényleg vége lesz az iráni balhénak, legalább is hosszabb (60nap) szünet. Ez talán megágyazhat egy komolyabb recoverynek. 

Topik gazda

Lolmachine
Lolmachine
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek