Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
morricone 2021. 02. 28. 13:56
Előzmény: #32877  PusztaPutyin
#32880
A Dk tartott a héten egy utcai fórumot ott mondta az egyik képviselő hogy a kínai vakcina valószínűleg hamisitott!!! Láttam és halottam nem hazudtolj meg Putyin ezt nem szeretem aki hallott róla írja meg.A másikat meg megkeresem neked nem lesz beirva hogy mivel!!
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 13:50
Előzmény: #32873  p-b
#32879
A jelenlegi mutációk esetében a kínai hagyományos oltás véd a leginkább valószínűleg,a víruskutató szerint,az,hogy jövőre  vagy azután mi lesz azt nem tudni de akkor egyik oltás  sem fog már sokat érni ha nagyon eltérő mutációk jönnek létre.
morricone 2021. 02. 28. 13:48
Előzmény: #32874  Karvalytokes
#32878
Ez jó..LOL.. amúgy megtudja valaki mondani hogy egyáltalán ķik vizsgálják az EU-ban az ilyen vakcinákat??? Mert én nem ismerek név szerint senkit. kikből áll?? Milyen nemzetiségű??? Hányan vannak? Ismert kutatatok, tudósok?? Miért kell bízni bennük, 
mert magyarokat ismerek  magyar nobelosokat ismerek bennük meg nem bízunk?? Hát ez is érdekes. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 28. 13:43
Előzmény: #32875  morricone
#32877
Sok itt a hülyeség, mindre nem reagálnék. De senki se mondta hogy a kínai hamisított meg nem hat. Az oltás igazolás meg nyilván igenis tartalmazni fogja hogy mivel oltottak, amit írsz az csupán spekuláció a részedről.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 02. 28. 13:40
Előzmény: #32874  Karvalytokes
#32876
Igen, ez az elōlés nekem is szemet szúrt. És nem csak azért mert elōlés nincs csak megölés (lehet hogy ez is optörzsös nyelvújítás mint az oltakozás), hanem mert ami nem él azt hogy lehet megölni? Nyilván sehogy.
morricone 2021. 02. 28. 13:39
Előzmény: #32853  grump
#32875
Egyre több lesz aki elfogadható, aki a nyugatira vár hadvárjon ha nincs szerencséje meg még el is kapja.Amig a baloldal politikai célokra használja a vírust addig nem lesz teljes nyitás.   maradunk a négy fal között,ilyet mondani nyilvánosan, hogy a kínai vakcina nem is hat ,mert hamisított!!! Amúgy aki meg azon izgul hogy ha kinaival vagy orosszal oltat nem utazhat,az nézzen utánna, a plasztik kártyán nem lesz megnevezve hogy milyen fajta csak az hogy oltott!!! 
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 02. 28. 13:29
Előzmény: #32859  Törölt felhasználó
#32874
Elképesztő mennyi hülyeséget össze tudnak hordani egyesek:DD Ezzel kapcsolatban eszembe jutott hogy amikor legközelebb megcsip egy kullancs eltaposás elött megkérdezem bevizsgáltatta e magát már Brüsszellel.:D Mert hogy ez az EU.. itt csak bevizsgált dolgokkal lehet csak "fertőzni"
p-b 2021. 02. 28. 13:13
Előzmény: #32869  Törölt felhasználó
#32873
Az influenza vírus vakcina is hasonlóan elölt vírust tartalmaz, de a mutációra az se hat már a következő évben, vagycsak minimális védelmet nyújt. Minél fertőzőképesebb egy vírus (és a koronavírus az) annál nagyobb a mutációs képessége is. Az influ vakcinát is úgy állítják elő, hogy a déli féltekén amikor ott téli időszak (influ szezon van), azokból a mintákból készítik az északi féltekére a vakcinákat és fordítva is. Tehát kb 4-6 hónap elteltével lesz itt az szezonja és akkor  a hatásossága már csak 50-60%-ra tehető
p-b 2021. 02. 28. 13:01
Előzmény: #32855  grump
#32872
Tegnap hangzott el az atv civil a pályán c. műsorban, de korábban is hallottam már. 
euler 2021. 02. 28. 12:59
Előzmény: #32862  grump
#32871
Ugyanúgy számolunk az igaz, de akkor most tartalékolni kellene  677 ezret, ezzel szemben tartalékolunk 856 ezret. (Lehetne tovább bontani nyugati/keletire, de tegye már meg ezt az op.törzs, ne az újságírók szenvedjék össze az adatokat!)
A piros vonal szilárdan és elég sokkal - a keleti vakcinák beérkezése előtt is - az ellőtt adagok fölött volt (jan 31-én volt valami adminisztratív baki), ez pedig ezután még jobban el fog szakadni, részben a keletiek visszautasítása miatt. Most fog egyértelmű lenni igazán, hogy szűk az oltási kapacitás és gyenge az oltási kedv (különösen a keleti vakcinák iránt).
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 12:57
Előzmény: #32869  Törölt felhasználó
#32870
Szerintem Orbán is azért ezt választotta,nem hinném,hogy nem kérte ki,kivételesen szakemberek véleményét, a választás előtt,elvégre nem az ország sorsáról hanem a sajátjáról volt szó :)
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 12:54
Előzmény: #32863  p-b
#32869
 A kínai vakcina azért előnyösebb, mert az a vírus valamennyi fehérjéjét tartalmazza, így valószínűbb, hogy véd a különböző mutánsok ellen.A félreértések elkerülése véget ezt egy víruskutató állítja én csak tovább adtam.
grump 2021. 02. 28. 12:53
Előzmény: #32866  Törölt felhasználó
#32868

Az eredeti kérdés az volt, hogy eu-s vakcinákból be tudtunk volna-e oltani mindenkit, és az jött ki, hogy nem. Amennyiben a 2. adagokat félre akarjuk tenni, és elvileg úgy kell tennünk, igen. Aztán még: Ha 5 napot hagyunk rá a dolgokra, akkor 211.650 főnek nem adták be (1. adagot) még, akiknek be lehetett volna adni az összes vakcinából (nyugati+keleti). Ez egy kis lemaradás. Remélhetőleg most már felpörögtek tényleg, mert vmi 100 ezer felettit betoltak hamar most. Na hajrá mindenkinek, az oltásokhoz (is), köszi a beszélgetést!
grump 2021. 02. 28. 12:48
Előzmény: #32859  Törölt felhasználó
#32867

Hát az nekem is furán hangzott, de később még 1x igyekszem visszanézni, hátha linkelnek valami forrást. De leginkább az érdekel, hogy van-e info arról, mennyire hatásos időseknél (60-70 év felett) a Sinopharm. Biztonságosság ok, az megvan, rendben van. Ha én esetleg találok erről valamit közvetlenül, akkor feltétlen belinkelem
Meg arról, hogy utazni mennyire lehet vele Angliába/EU-ba :)
Törölt felhasználó 2021. 02. 28. 12:46
Előzmény: #32865  grump
#32866

még 5 nap eltéréssel is közel fél millió a többlet.
grump 2021. 02. 28. 12:44
Előzmény: #32858  Törölt felhasználó
#32865
Ja, én beleveszem, hogy nem lehet a beérkezés napján beadni az összeset rögtön.
grump 2021. 02. 28. 12:43
Előzmény: #32857  cintanyer
#32864
Most ezek beérkeztek vagy úton vannak még? 2. adagokat félretesszük, az fontos a számításoknál. De nekem mennem kell lassan, majd később talán visszanézek, nincs gyakran időm fórumozni sajnos. Csak most a vakcinák miatt, mert annyira szó szerint aktuális téma nálunk :)
p-b 2021. 02. 28. 12:42
Előzmény: #32859  Törölt felhasználó
#32863
Nem az a baj, hogy vett kinait. Biztos arra is van néhány embernek igénye. Nyilvén kisebb kockázatot vállal be a beoltásával, mint amennyi hátrány érheti anélkül. Leginkább az ára a gusztustalan, ami hasonló, mint amit a fürkészeik a használhatatlan és nagy mennyiségű lélegeztetőgép beszerzésénél volt. A Moderna 2. felére is igényt kellett volna tartani, hiszen ez a covid vmilyen mutálódott  formájában itt lesz még nagyon hosszu ideig. A Pfizer és Moderna is jelezte, hogy a mutációt követik és a vakcinákat is ebben az irányban fogják módosítani. X hónap múlva elképzelhető, hogy más összetételű vakcina lesz a 2. oltás és akik korábban kaptak, kapnak egy harmadik oltást is. De a kinaiban valószinű, hogy továbbra is a vuhani elölt virus lesz mind az 5 millió vásárolt vakcinában, ami lehet, h pár hónapon belül semmire sem lesz már alkalmas.  
grump 2021. 02. 28. 12:40
Előzmény: #32860  euler
#32862

Igen, így gondoltam. Ami nincs felhasználva, abból le kell vonni a tartalékolt 2. adagokat. A 444 linket megnéztem közben, szuper extra statisztikák is vannak. És a grafikonon ott, amire utaltál, elég szépen egyszerűen ábrázolták annak egy részét, amire gondoltam :) (Eredetileg az volt a lényeg, hogy elég lett volna az eddig érkezett eu-s vakcinák az eddig beoltottak lefedésére vagy sem. A válasz, hogy nem, és már csak azért sem, mert félretesszük a 2. adagokat. Meg emiatt az összes érkezett vakcinához képest nem vagyunk nagyon lemaradva az oltottak számával. Ez látszik rendben ott a grafikonon)
Akkor remélem megvan a közös alap :)
csendben 2021. 02. 28. 12:35
Előzmény: #32854  Törölt felhasználó
#32861
Egy konkrét(nak tűnő) adat:220 kiértesítettből 120 jelzett vissza, 7 vette fel a kímai vakcinát. Így bizony sokára lesz meg a szükséges számú átoltottság....

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek