Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
olognol 2023. 02. 09. 11:41
Előzmény: #38898  Kosto769
#38900
Grabnak nuti nem konkurencia, miért enné meg + gyomorrontást kapna, nuti meg a kis hal grbhoz képest :)
Civinjanos 2023. 02. 09. 11:40
Előzmény: #38898  Kosto769
#38899

Kosto,
ezek szerint még nem volt alkalma beleolvasni a 38873-as hozzászólásomba.
Üdv
Kosto769
Kosto769 2023. 02. 09. 11:24
Előzmény: #38891  Civinjanos
#38898
Tisztelt Civin Úr!Sztem.Ön nagyon sokszor megtapasztalta pályája során h a nagyhal megeszi a kishalat a tőkepiacon.Most itt nem lehetséges, hogy pusztán erről van szó Grab-Nuti viszonylatban?
Civinjanos 2023. 02. 09. 11:09
Előzmény: #38892  Hathor
#38897

Kedves Hathor,
már ehelyt is írtam, hogy távozásomat követően 2009. telén-tavaszán és 2010-ben megírtam az emlékirataimat, amelynek első sora az: "Ez csak egy könyv, semmi több, Nem emlékirat, nem tankönyv, egy emlékezés, amely a nyájas olvasó számára talán helyenként nem is teljesen igaz."
Ha megjelenne is, sok értelme nem lenne a tapasztalataim szerint, mert én üzletembernek tartom magam azzal, hogy üzlet az, "amikor jó emberek jó pénzért jó árut, szolgáltatás adnak jó embereknek". Ez a mondat pedig egy fikció, az én saját filozófiám, viszont erre a mondatra ugyanezek a tapasztalataim azt mondják: nem igaz.
Civinjanos 2023. 02. 09. 10:55
Előzmény: #38894  Qwertzuio
#38896

Kedves Quert, ha jól értem, négy kérdést tett fel. Alant, az érthetőségem okán  strukturáltam, amit írt.
-
EGY
-
Sors? Filozófia... Mi az élet értelme?
Ateizmus?
Mi az élet lényege? Mi a célunk?
Gyerekek? 
Anyagiak?
A természet csodái?
-
Rozi lányomban merült fel, úgy kis tinédzser korában, hogy „mondd János mi köze a sorsnak az élethez?” Elsőre ez egy megválaszolhatatlan kérdés, viszont az biztos, hogy sorsa annak van, aki él. Ebből annyi következhet, hogy jó sorsa annak van, aki jól él. Jól élni pedig talán annyi, hogy az ember a környezetével harmóniában képes létezni. Alapvetés számomra, hogy a BOLDOGSÁG EGY FOLYAMAT… (Megjegyzem, nagyon fontos, hogy mekkora az a környezet, amely körülveszi az embert… talán annak, hogy távoztam az üzleti életből, ide ’s tova 15 éve, az egyik okom a környezetemben lévő többezres tömeg nagysága volt.) A harmóniához hit szükséges, de ez nem feltétlenül vallásosság. Utóbb megbizonyosodhattam arról, hogy ehhez a harmóniához, korhoz és élethelyzethez függően hozzátartoznak a gyerekek (unokák!!!), az anyagiak és a természet csodái is – ez utóbbiak a gyönyörködtetésen felül alázatra is nevelnek, ami a belső harmónia egyik alappillére. 
-
KETTŐ: Jobb oldal, baloldal?
-
Meghatározó aforizmám: „Ha egy segítő kézre van szükséged, soha nem feledd, hogy ott van egy a karod végén.” Ebből kiderül, hogy magam kriptoliberális vagyok azzal, hogy semmiképpen sem kívánok/kívántam senkit zavarni, feltéve, hogy az nem (volt) a kötelességem.
-
HÁROM: Ön nyugdíjas, ha visszagondol.... számít az, hogy mi történt?
-
Azt hiszem igen. Kortársaimat, hasonló évjáratot megélt barátaimat és ismerőseimet figyelve az öregséggel sok csalódás érte őket. Magam nem érzek csalódást, talán mert egy jóideje (már az aktív koromban kezdődően) tudatosan öregszem. Én egy nem várt, de igen érdekes szituációba csöppentem. Ez pedig az, hogy engem manapság a többség azok közül, akik az utóbbi tíz-húsz évben ismertek meg, nem tegeznek és ha igen, akkor is Civin uraznak. Ezt a velem - és azt hiszem nem szerénytelenség leírnom, hogy az általam - történtek elismerésének tekintem és igen jól esik. Emiatt szerintem az én esetemben valamit igenis számítanak, amik velem történtek…
-
NÉGY: Ön művészekkel kávézhat, mi csak a sétáló utcában nézzük a kirakatok(at) és tovább gyaloglunk a Kmetty épület felé.
-
Hiba. Meg kell állni és be kell térni a Művész Étterembe. Egy kávéra, egy üdítőre, teára, fröccsre, sörre a vendégem; ha éppen nem is lennék az üzletben, nyugodtan hivatkozzon rám.
-
Őszinte híve
Hathor
Hathor 2023. 02. 09. 09:49
Előzmény: #38894  Qwertzuio
#38895
Ebbol a szosszenerbol nem sokat erteni
3szoban mi a lenyeg?
Qwertzuio
Qwertzuio 2023. 02. 09. 09:45
Előzmény: #38891  Civinjanos
#38894
Civin úr!
Ön bölcs, régóta olvasom. 
Mi az élet lényege?
Ateizmus?
Jobb oldal, baloldal?
Sors?
Anyagiak?
Ön művészekkel kávézhat, mi csak a sétáló utcában nézzük a kirakatok és tovább gyaloglunk a Kmetty épület felé.
Filozófia... Mi az élet értelme?
Nyilván reménykedő hívők imái nyomán szárnyaló humet nem lehet 
Mi a célunk?
Gyerekek? 
A természet csodái?
Mi a 3 kedvenc könyve, verse, stb?
Unatkozó háziasszony tőzsdések közül kevesen kutatják ezt és legtöbbször ők sem tudják.
Ön nyugdíjas, ha visszagondol.... számít az, hogy mi történt? 
Vicus2000 2023. 02. 09. 06:37
Előzmény: #38891  Civinjanos
#38893
Volt az a pénz. Aki a korpa közzé keveredik majd megeszik a disznók🙂
Hathor
Hathor 2023. 02. 09. 05:21
Előzmény: #38891  Civinjanos
#38892
Koran kelt Civin ur, akarcsak en.
Merhetetlen csalodas van Onben, ebbol jon ez a sok iras ide. A tisztanlatas jo.
Latni kell az erem masik felet is.
Nutexre vevo mindig akad, mondvan olyan olcso, hogy ez mar jo beszallo.
Mukodik a varazspalca mindig.
2011ota folyamatosan.
Volt valami irasa az ugyekkel kapcsolatban. Sok reszletet ir belole, de nyilvan az egyben osszefoglalja. Az publikus lehet, olvashato valamilyen formaban? Csak azert, hogy ne csak foszlamyokat olvassunk?
Civinjanos 2023. 02. 09. 05:11
Előzmény: #38886  Hathor
#38891
Ja.
-Számomra a Tőzsdénk színvonaláról írni az Önök tisztánlátása érdekében egyrészt szükséges, másrészt roppant kellemetlen.
-A Vezérigazgató Úr a kinevezését követően egy nagy interjút adott, amelyben pontosan a szélhámosoknak üzent hadat. Sok más ígéret mellett ez volt sokunk számára a leghangsúlyosabb, ugyanis Ő nem más, mint dr. Csucska Elek, a Humet feltalálójának unokája. Családtagként látta, mit művelt Csereklei néhány nappal a távozásom után Terike nénivel, a nagymamájával és a szüleivel megkötött szerződések negligálásával. A Humet kezdeteitől fogva voltak ezek a szerződések érvényben. -Ezek szerint a szerződések szerint mai szemmel nézve egyrészt valamiféle jogdíj, de semmiség volt fizetendő dr. Csucska családja számára, másrészt  a Vezérigazgató Úr szülei évtizedek óta - azon túl, hogy a szívüket-lelküket kitették a cégért - még fizikai munkát is végeztek (lapátoltak becsülettel napokat), szóval többféleképpen megdolgoztak ezért a pénzért. A Vezérigazgató Úr közvetlenül értesülhetett arról is, hogy ezekben a napokban Galambot Csereklei erőszakkal rángatta el egy a kezdetektől fogva Humet-dolgozó - szinte családtagnak számító - odaadó kollégánk elől, nehogy Galamb megállapodjon Vele a munkaszerződése tisztességes felbontásáról.
-
A Vezérigazgató Úrral én néhány alkalommal találkoztam. Ismeretségünk elején még talán egyetemista volt és végtelenül jó képességű és nevelésű embert ismertem meg benne, akinek a későbbi előmenetelét is látva tökéletesen megérdemelt volt a kinevezése a Tőzsde élére. A szülei és főleg nagyapja (dr. Csucska) karakterét ismerve egyszerűen felfoghatatlan volt a számomra ez a közel másfél évtizedes megalkuvása.
-Talán felesleges leírnom, hogy ennek a két karakternek a változását, őket megismerve és ismerve, aktív korszakomban elképzelni sem tudtam. Én a huszadik század embere vagyok és hittem néhány dologban, pl.: a nevelésben. Sokan felhozták annak idején, hogy nem vagyok annyira rossz vezető, mint amilyen rossz emberismerő vagyok. A két legjobb példa ennek a hiányosságomra Cserekeli és Végh Richard. Mindketten nagyon komoly karakternek indultak és sokat másként tehettek volna. Ami a nevükhöz kapcsolódik, az az EU és a NER által okozott züllés folyamatába való beolvadás, amelyre a legenyhébb kifejezések: a megalkuvás, a tisztességtelenség, az üzlet- és piacellenesség.
-
 Marikám, Laci, sajnálom.
Vicus2000 2023. 02. 08. 21:50
Előzmény: #38888  Vicus2000
#38889
Az a csúnya EU ! Letérdeltek a Lengyelek is https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230208/lengyelorszag-meghajol-az-eu-akarata-elott-hogy-vegre-penzhez-jusson-595800
Vicus2000 2023. 02. 08. 20:32
Előzmény: #38887  Vicus2000
#38888
A másik végle a Pensum, ott meg a szerződéseket a féléves jelentésekből tudtok meg hogy voltak.szinte zérró kommunikáció.
Vicus2000 2023. 02. 08. 20:29
Előzmény: #38874  Civinjanos
#38887
Dmker töméshez Mészáros adta a nevét. Szóval itt se kell meglepődni semmin
Hathor
Hathor 2023. 02. 08. 20:27
Előzmény: #38885  Civinjanos
#38886
 (sajnálom Ricsi).  
Végh Richárd
Civinjanos 2023. 02. 08. 20:25
Előzmény: #38878  Researcher
#38885

Emlék a 90-es évek végéről:
-
407. § A részvénytársaság, a korlátolt felelősségű társaság, a szövetkezet, az európai részvénytársaság vagy az európai szövetkezet vezető tisztségviselője vagy tagja, aki a társaság saját tőkéjét részben vagy egészben elvonja, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
 -
 Annak idején az utódaim – még Humet volt a cég neve – egy szétválasztással létrehoztak egy kft-ot, amelybe egyetlen egy részvényes sem kért kisebbségi üzletrészt. Ezáltal a Humet tőkéje 3,8 milliárdról 1,5 milliárdra csökkent. A tény, hogy a kft-ban való részvétel nem volt kielégítő ajánlat, a tényállás egyszerre csak a Btk. 407§-a szerint minősül(hetet)t.
Senki semmit nem tett – és elkezdődött az a másfél évtized, amely sokaknak lett példa és a budapesti Értéktőzsde eljutott a feketepiac szintjére (sajnálom Ricsi).  
Hathor
Hathor 2023. 02. 08. 20:24
Előzmény: #38883  Researcher
#38884
Nutex folyamatosan emel toket Futurban 25Fton. Nqponta jon jelentes rola.
Kivancsi leszek mindketto jovojere mit kavarnak
Researcher
Researcher 2023. 02. 08. 20:17
Előzmény: #38882  Hathor
#38883
nagyon lehetséges!
Hathor
Hathor 2023. 02. 08. 20:12
Előzmény: #38878  Researcher
#38882
Én elmondtam, ott szerintem valami Futuros deal lehet Pflax nyoman
Hathor
Hathor 2023. 02. 08. 20:11
Előzmény: #38876  Civinjanos
#38881
És az ugysnígy beígért osztalék, amit nem kaptak meg a részvényesek?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek