Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
aytif 2019. 05. 09. 12:10
Előzmény: #210018  Ekinszu_Ocsa
#210020
?
Ekinszu_Ocsa
Ekinszu_Ocsa 2019. 05. 09. 12:10
Előzmény: #210018  Ekinszu_Ocsa
#210019
Bocs, 419 :)
Ekinszu_Ocsa
Ekinszu_Ocsa 2019. 05. 09. 12:08
#210018
R491
BigProfit
BigProfit 2019. 05. 09. 12:02
Előzmény: #210016  HoStrucc
#210017
Hello Strucc mester! Május 26.-ig még eshet,néhol beborulhat:))Csak az a szép zöld gyep:)
HoStrucc
HoStrucc 2019. 05. 09. 11:58
Előzmény: #210009  BigProfit
#210016
Ciao Big! Lassan elall az eső és az esés. 
Ha lenne kertem, akkor lenyirnam a füvet, és üríteném a postaladat. Így csak a postaláda van egyelőre, azt ürítem minden nap ;) 
De majd lesz kert is. 
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 05. 09. 11:39
Előzmény: #210004  Maximova
#210015
Egyebkent szerintem elegge nagy jelentosege lesz annak, hogy bejon e a varakozasuk es sikerul e megfogni az inflaciot, a nyilvanvalo gazdasagi hatasokon tul is. Gondolok itt a politikai hatasokra... Az eddig felepitett "tevedhetetlenseg mitosza" is szertefoszolhat es akar komolyabb tamogatas veszteseg is lehet, bar nem eskudnek meg ra, hogy a media hatalmaval es azzal amit az elmult evekben felepitettek (migransok,brusszel, soros) valahogy nem tudnak ellensulyozni barmekkora gebasz is lenne... De erdeklodve varom az inflacios szamokat :D es koszi az ismet jo kis irasokat! :D
Maximova
Maximova 2019. 05. 09. 11:34
Előzmény: #210010  Rittyencsunk
#210014
Nézd én egy igazi válsághelyzetre írtam ezt a reakciót. Amikor pánik van leszabadulnak az indulatok.
-
2008. október 31-én én betoltam igen sok pénzt a bankba és lekötöttem 11%-os kamatra, miközben az emberek azért álltak sorba, hogy "kimenekítsék" a pénzüket a bankból.
  
Maximova
Maximova 2019. 05. 09. 11:24
Előzmény: #210009  BigProfit
#210013
Köszönöm a megtisztelő szavaidat.
-
Bizony, amíg világ a világ és lesz tőzsde annyiszor lehet ugyanazt a sémát eladni az embereknek. Ebben is egyet értünk.
Ennek egyik fő oka, a pszichés működés. Ez az, amit nem hisznek el az emberek és nem tanulják meg kezelni.
Amikor esik az árfolyam, akkor félelem van és nem vesznek.
Amikor láthatóan beindult, akkor vesznek. Majd gyorsan eladnak.
Örök és ismétlődő csapda.
-
USA-ban és minden más tőzsdén is vannak gazemberségek és rengeteg újonc és újra hibázó kisbüfi. Áldozatok szedése nélkül meg is halna ez a biznisz.-
Egy különbség azért feltétlenül van.
USA piaca olyan óriási, hogy az irdatlan tőke sokkal jobban együtt mozog a főbb gazdasági eseményekkel és trendekkel. A szektorokra bontott és bontható (ha valaki veszi a fáradtságot és figyeli) piac szépen jelezni tudja, hogy egy adott részvényről szól az emelkedés vagy az esés, vagy szektorszintű. 
Sokkal megbízhatóbb, gyorsan elérhető és naprakész adatok vannak nap mint nap a cégekről, mint itt. Itt szinte semmi nincs, ami kell a kereskedéshez.
USA részvények esetében sokkal jobban működik a jó eredményekhez fűződő emelkedés és az azt követő korrekciók. De ugyanígy, ha rossz a cégvezetés, akkor a lejtmenet és a felfelé korrekciók is. Ott nem tudja 3-4 kisbüfi megmozdítani az árfolyamot. 
Na , de nem ragoznám.
Köszönöm a gondolataidat.
-
Azért az érdekelne, hogy pontosan mit értesz az alatt, hogy "egy tökéletesen megírt forgatókönyv alapján zajlanak az események". Szívesen elolvasnám.
Ha nem szeretnéd itt leírni, akkor küldd el a _realmadri kérésére nyitott  HardOpi@freemail.hu-ra.
Jelezd itt, ha írtál, mert ezt az emailemet nem nézem. 
viborg6 2019. 05. 09. 11:06
Előzmény: #210010  Rittyencsunk
#210012
Megy a zsebhoki forgalom nelkul.15K-s baratunk azt se tudja mit akar csinalni.Eloszor 425-on allt majd 423-on es vegul 422-on probal nagynak tunni mikro pakkjaval.Szanalmas.
madridista_
madridista_ 2019. 05. 09. 11:05
Előzmény: #210010  Rittyencsunk
#210011
Na de ha az eladósodott lakosság kiveszi az állampapírjait akkor most el van adósodva vagy megtakarításai vannak amit kivesznek?
Rittyencsunk 2019. 05. 09. 10:59
Előzmény: #210004  Maximova
#210010
"A nyakig eladósodott lakosság pedig egyrészt pánikszerűen kiveszi az állampapírjait,..."
 
Akkor is ezt valószínűsíted, ha az állampapír az inflációkövető (infláció + x %) fajtából van?
BigProfit
BigProfit 2019. 05. 09. 10:56
Előzmény: #210008  Maximova
#210009
Félre ne értsd,nem kritizálni akartalak a befektetéseid kapcsán:) Tisztellek a magas szintű szakmai tudásodért és természetesen az emberi oldaladat is,amit itt ebben a fórumban képviselsz.Rá is fér,ha belegondolok milyen volt ez régebben,sőt az ezt megelőző Opimus fórum...és mi lett belőle most.
Az Opit illetően maximálisan egyet értünk,ilyen szintű tőkekoncentráció mellett nem kell aggódnunk a jövőt illetően.a külső szemlélő által amatőrnek tűnő dolgoknak is megvan a miértje,hidd el és bármennyire is fáj a zsebünknek az elmúlt év itt egy tökéletesen megírt forgatókönyv alapján zajlanak az események.
A többi papírt illetően pedig....Lassan már könyveket sem kell nézni,elég ha az ember az adott papír topicját olvasgatja és a hangulat alapján kereskedik.Minden alkalommal ledöbbenek,hogy hányadszorra lehet ugyanazt eljátszani a remegő kezű kisbüfikkel. Nem vagyok jártas külföldi tőzsdéken-igazán 16 nyara óta vagyok itt is-de nem hinném,hogy ilyen megvezethető befektetői réteg van mindenhol,mint a BÉT-en.Én felvállalom,én is ezt lovagolom meg több papírban.Az Opus viszont szent a szememben a mai napig tartom a kezdeti pakkom,nem is vettem hozzá és nem is adtam el belőle egy darabot sem,lassan immáron 3 éve.
Maximova
Maximova 2019. 05. 09. 10:33
Előzmény: #210001  BigProfit
#210008
Örülök, hogy ügyesen gyarapítod a vagyonodat! :)
Csak így tovább!
-
A 4IG-ben egyszer voltam benne, azt meg is írtam és azt is, hogy hol fogom eladni.
Ott el is adtam, amit szintén realtime be is írtam nektek.
Azt is írtam utána, hogy felőlem akár 10 ezerig is felmehet, akkor sem teszek bele pénzt.
-
A befektetéseim egy része TBSZ-en alapokban és különféle kötvényekben vannak, a másik pedig USA-ban és Németországban. És persze megfelelő mennyiségű szabad cash a kínálkozó lehetőségekre.
Opiban az előzőekhez mérten egy belépőnyi rész van.
Én ebben láttam és látok fantáziát. Bár nem számítottam ilyen amatőr dolgokra.
Ettől függetlenül az Opiban nagy a tőkekoncentráció és látok néhány cégvezetőt, akinek megfelelő tudása is van. 
Ha számomra kedvező és meggyőző folyamatok alakulnak ki az Opiban, akkor bizony bejátszhat egy "all in". :)    
stayer81
stayer81 2019. 05. 09. 10:33
Előzmény: #210004  Maximova
#210007
De nagyon hasznos! Köszi.
Bufabacsi 2019. 05. 09. 10:29
Előzmény: #210005  Bufabacsi
#210006
és jött és vett 9db ot, hurrá
Bufabacsi 2019. 05. 09. 10:28
#210005
szerintetek jön valaki és vesz legalább 1dbot?
Maximova
Maximova 2019. 05. 09. 10:21
#210004
Néhány gondolat a mai inflációs jelentésünkről.
-
"hajszálnyira járunk az MNB által a 3%-os inflációs cél körül meghatározott +/-1%-pontos toleranciasáv felső határától"
Számszakilag 3,9% -ról van szó. Egy tizedre vagyunk a sávszéltől.
-
Véleményem szerint eddig nagyon sok unortodox intézkedés bizonyult sikeresnek a válság alatt és azt követően az MNB és a gazdasági és pénzügyi vezetésünk részéről. Sokszor figyeltem, hogy milyen kockázatos lépéseket húznak meg. Volt néhány helyzet, amikor komolyan rezgett a léc. De igazuk lett.
-
A legutóbbi folyamatokat tömören úgy írhatnám le, hogy most igyekeznek az államadósságunkat a lehető legnagyobb mértékben itthon tartani és forintban. Elkerülve ezzel az árfolyam kockázatot és azt a helyzetet, hogy "külföldi kézben" legyen az adósság.
Ezért dolgoznak ki újabb és újabb lehetőségeket, hogy a lakosság az állampapírpiac felé  terelődjön. Ezért ösztönzik CSOK-kal, Család mentő programmal, ingatlan felújításokkal stb. a hitelek felvételét.
Magyarán egyre fokozódik a lakosság eladósodottsága.
A bérek és az árak meglódultak. Várható az infláció beindulása, ami 2%-tól már egészséges a gazdaságnak, de nem sokkal felette már nem. 
Az eddig lépések és a mostani laza monetáris politika sikeres volt, mert nem tört ki válság.
-
Most viszont egyre inkább a válságokat követő "háziasszony" szakaszt közelítjük vagy már abban is vagyunk. Bármikor beindulhat egy időszerű, megtisztító válság.
És itt van a mi egyre nagyobb kockázatunk az infláció kezeléssel! 
Már most a sávszélt karcoltuk meg, annak a biztos tudatában - ezt a legutóbbi MNB jelentés tartalmazta és a Varga Mihály jelentése -, hogy a kormányunk számít egy világgazdasági lassulásra. Ami vissza fogja törni az inflációnkat és így kitűnően kimanőverezünk a kamatemelésből.
Viszont, ha nem világgazdasági lassulás lesz, hanem átcsap válságba, akkor olyan lépéshátrányban leszünk kamatemelés szempontjából, hogy súlyos inflációval kell szembesülünk, ami padlóra küldheti a gazdaságunkat. A nyakik eladósodott lakosság pedig egyrészt pánikszerűen kiveszi az állampapírjait, másrészt nem fogja bírni a hiteleit visszafizetni.
-
Szóval most igazán azt érzem, hogy 19-re lapot húztunk.
Vélemény vót. 
croker
croker 2019. 05. 09. 10:07
Előzmény: #210001  BigProfit
#210003
Hű vagy a nick nevedhez! jár az okos nyerőkért a +++!
HoStrucc
HoStrucc 2019. 05. 09. 10:01
Előzmény: #210001  BigProfit
#210002
Hajrá! Így is kell! :)
(plusz majd van időd... ;) )
BigProfit
BigProfit 2019. 05. 09. 09:57
Előzmény: #209999  Maximova
#210001
Csodálom,hogy a te szakmai tudásoddal nem lovagoltad meg a 4ig lehetőségeit,akár most,akár az elmúlt hónapokban.Az Opusban csak kiülni tudjuk ez már világossá vált.De mivel én sem vagyok a pénzem ellensége kemény tétekkel játszom több papírban és igen jó eredménnyel....

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek